|
Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Алгоритми з розгалуженням»
Урок №12 Тема: Алгоритми з розгалуженням Мета уроку: • ознайомити учнів з алгоритмами, що мають розгалуження; • вивчити алгоритм гауса швидкого додавання чисел від 1 до 100; • розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять; • виховувати любов до рідної мови. Обладнання: програма "Восьминіжка". Хід уроку I. Організаційний момент. Повторення правил з техніки безпеки. Розминка. Завдання: знайдіть суму чисел від 1 до 100. (на дошці 1+2+3+... +99+100) Відповідь: Алгоритм Гауса. - Великий німецький математик Карл Гаус (1777—1855) придумав алгоритм швидкого додавання чисел від 1 до 100. 1 2 3 4 5 6 ... 49 50 51 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 101 1. Підрахувати кількість пар чисел у послідовності від 1 до 100 (50); 2. Скласти перше й останні числа (1 + 100) = 101; 3. Помножити кількість отриманих пар чисел на доданок, що утворився 50 * 101 = 5050. II. Перевірка домашнього завдання. III. Актуалізація опорних знань. • Як розгалуження позначається на блок-cxeмi? • Що означає позитивна відповідь на запитання (умову), записану в poм6i? (Подальший напрямок виконання команд по стрілці з надписам "Так"). • Яка команда зветься командою розгалуження? • Назвіть приклади алгоритмів з розгалуженням. IV. Вивчення нового матеріалу. Робота з підручником Обговорити і розібрати запропоновані блок-схеми. На стор.26-27. Знову пан Монітор пропонує допомогти Восьминіжці позначити перешкоди Прочитайте перше завдання і спробуємо разом записати алгоритми для Восьминіжки Якщо зліва перешкода Зафарбуй Вгору інакше Вгору Все 2. Домашнє завдання (диференційоване). Завдання 1 (легше). Виконати завдання "Для розумників i розумниць" (з підручника на сторінці 27(1)). Завдання 2. продовжити алгоритм для Восьминіжки за завд. на ст..27 3. Фізкультхвилинка. - Діти, станьте біля парт. Зараз ми трохи відпочинемо. Ми на човнику катались -Веслами гребли. Ми в кімнатi прибирали – Віником мели. Ягоди ми збирали – Багато разів ми присідали. V. Робота за комп'ютером. Програма "Восьминіжка". Виконати завдання на стор. 27. Релаксація. Вправи для очей. - Baшi очі втомились, тому виконаємо кілька вправ для очей. 1. Повільно поведіть очима зліва направо i справа наліво по 3 рази. 2. Повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки по 3 рази. 3. Уявіть перед собою велосипедне колесо, помітьте на ньому певну точку i слідкуйте за обертанням цiєї уявної точки. Вправи для рук. Захопивши великим i вказівним пальцями правої руки пучку лівої руки, злегка потягнути палець. На рахунок раз - потягнути палець, на рахунок два - відпустити. Потім потягнути пальці правої руки. VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку. • Скільки пар чисел у послідовності від 1 до 100? Сума чисел від 1 до 100 дорівнює...?
Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М.
Планування уроків з інформатики онлайн, завдання та відповіді по класам, домашнє завдання з інформатики 4 класу скачати
Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців > Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців. Конспект уроку і опорний каркас
|