KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку до теми: «Ще про блок-схеми»

Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Блок–схеми лінійних алгоритмів


План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «[Блок–схеми лінійних алгоритмів|Ще про блок-схеми]]»


Урок №10
Тема: Ще про блок-схеми
Мета уроку:
•    закріпити уміння складати блок-схеми алгоритмів;
•    уміння складати алгоритми для виконавця Восьминіжка;
•    розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.
Обладнання: програма "Восьминіжка".
Хід уроку
І.    Організаційний момент.
Повторення правил з техніки безпеки.
Розминка. Виконання завдання з допомогою Smart –дошки.
На дошці розкидані команди алгоритму «Як пришити гудзик», потрібно зібрати їх у правильному порядку.
Відмотати від котушки нитку і відрізати
Взяти голку
Втягнути нитку в голку
Зробити вузлик на кінці нитки
Взяти ґудзик
Пришити ґудзик
ІІ.    Перевірка домашнього завдання.
Треба провести лінію між цифрами 9 та 10 i 4 та 3. Отримуємо суму 39.
III.    Актуалізація опорних знань.
•    Які форми представлення алгоритмів ви знаєте?
•    Що називається блок-схемою алгоритму?
•    Які команди знає виконавець Кенгуру?
IV.    Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником.
-    Розберемо блок-схеми на ст 22
На схемах з’явились особливі команди – "початок" та "кінець" (або "стоп"), що записуються в заокругленому прямокутнику. Коли ми писали електронний лист, то ми починали з привітання, а закінчували лист словами прощання. Так в листі  ми означали початок і кінець. А в алгоритмах це будемо робити за допомогою команд "початок" і "кінець".
Алгоритм «Обчислення значення виразу» складається на основі ваших знань правил виконання арифметичних дій.
- Пан Монітор пропонує нам сьогодні познайомитись з виконавцем Восьминіжкою.
Він вміє виконувати певний набір команд. На відміну від Кенгуру він вміє фарбувати клітинки вибраним кольором.
З допомогою Smart –дошки продемонструвати виконання завдання для Восьминіжки ст.23.
2.Домашнє завдання.
-    Спробуйте скласти блок-схему алгоритму обчислення значення виразу на ст.22
3. Фізкультхвилинка.
Сьогодні вибудете показувати рухами все, про що розказується в цьому
віршику-загадці
Десять жвавих горобців
приземлились на посів
як запорпалися в житі,
то й забули все на світі!
А тим часом кіт-хитрюга
Підібрався, як злодюга,
В гороб’ячу зграю скік!
Одного схопив та й втік.
Отака от прикрість сталась
Скільки в житі їх зосталось? Хто порахував?
V.    Робота за комп'ютером. Програма "Восьминіжка".
-    Виконуємо завдання на сторінці 23.
Релаксація. Вправи для очей.
Покласти долоні одну на одну таким чином, щоб утворився трикутник, затулити цим трикутником очi i повторити вci вправи за вищевказаною послідовністю. Oчi під долонями повинні бути відкриті, але долоні не повинні пропускати світло.
Вправи для рук.
Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз – прогнути долоні, на рахунок два – стиснути палці в кулак.
VI.    Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
-    Таким чином зображення алгоритмів у вигляді блок-схем полегшує сприймання алгоритму та робить алгоритм більш наочним та зрозумілим.





Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М.


Матеріали з інформатики онлайн, завдання та відповіді по класам, плани конспектів уроків з інформатики скачати

Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Блок–схеми лінійних алгоритмів > Блок–схеми лінійних алгоритмів. Конспект уроку і опорний каркас