Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас. Повні уроки>> Інформатика: Кодування графічної інформації.
Тема: Кодування графічної інформації. Мета: Дати представлення про кодування зображень комп'ютером. Тип уроку: теоретично-практичний Хід уроку:
Адже комп'ютер здатний не тільки вирішувати обчислювальні завдання, але і показувати, візулізувати будь-які процеси на дисплеї. Можливо, це пов'язане з людською психікою: наочність сприяє швидкому вивченню і розумінню.
Форми графіки. Аналогова форма - це мальовниче полотно, дискретне зображення – малюнок, виконаний на струменевому принтері, яке складаєтсья з безлічей різнобарвних маленьких крапок.
Кодування графічної інформації. Кодування - це перетворення символів однієї знакової системи в іншу. Всі комп'ютерні зображення розділяють на два основні типи: растрові і векторні.
В растровій графіці зображення в процесі кодування розбивається на маленькі крапки або пікселі. Кожному пікселю привласнюється код кольору. Інформація про кожну таку крапку містить комп'ютерна відеопам'ять. Векторна графіка створюється із примітивних об'єктів таких як лінія, крива, крапка, прямокутник, трикутник, коло тощо. Ці елементи (і їх обсяг) описуються за допомогою математичних формул.
Характеристики графічних зображень: Цей процес можна зрівняти із зображеннями, побудованих з мозаїки. У такому зображенні кожній мозаїці (крапці) привласнюється свій код кольору
Кожний колір розглядається як майбутній стан крапки. Кількість кольорів N і кількість інформації I, зв'язані між собою і обчислюються по формулі: N=2i. Такі вихідні дані необхідні для кодування кольору кожної окремо крапки.
Значить кожна крапка на екрані приймає або «чорне» або «біле» стан.
Для довідки: в Windows є можливість вибору графічних режимів; також можна налаштовувати відеосистему комп'ютера (монітор і відеоадаптер).
2. Що таке кодування? 3. Типи графіки і їх кодування 6. Розкажіть про графічні режими мониторів.
Завдання: Обчисліть обсяг відеопам'яті для графічного режиму 1440х900.
1. Урок на тему "Зображення", Голубев М. М., м. Таганрог 2. Урок на тему «Кодирование изображения», Гимадиева М. Ш., учитель информатики, Шалинская COШ, Республики Татарстан. 4. Гурский Ю., Гурская И. , Жвалевский А. Компьютерная графика. Photoshop CS3, CorelDRAW X3, Illustrator CS3. Трюки и эффекты. - Питер, 2008 г. 5. Шокуров А. В., Михалёв А. В. Кодирование изображений с последующим возможным оптимальным декодированием // Успехи мат. наук., 2007 г.
Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.
Над уроком працювали Гимадиева М. Ш. Голубев М. М. Соловйов М. С.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: