|
Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Складання алгоритмів з циклами для виконавців
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Алгоритми з циклами».
ТЕМА: Алгоритми з циклами.. МЕТА: 1. Закріпити поняття алгоритмів 2. Розвинути вміння складати блок-схеми алгоритмів з циклами. 3. Розвиток творчих здібностей, логіки, уяви ОБЛАДНАННЯ: програма «Сходинки 4 клас, Садівник», підручник «Сходинки до інформатики, 4 клас». ХІД УРОКУ. 1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ. Повторення правил з техніки безпеки. 2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ. Відповіді на питання: а) Що таке алгоритм? б) Які способи завдання алгоритмів ви знаєте? в) Які типи алгоритмів ви знаєте? 3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ. Запис на дошці: Алгоритми з циклами. Складання блок-схем алгоритмів Одного разу до Мундрунчика зайшов Елзік. В кутку він побачив якісь довгі палки з тоненькими ниточками до яких прив’язані гачки. - Що це? – зацікавився він. - Вудочки, ловити рибу. - А як це? – спитав Елзік. - Дуже просто. Береш наживку, ось вона, - показав Мундрунчик. - Чіпляєш на гачок, кидаєш у воду і чекаєш поки риба клюне. Потім знімаєш рибу, кладеш її у відро і повторюєш все спочатку. (Складаємо блок-схему на дошці, див. Додаток 1) - Я хочу спробувати, пішли на річку. - На жаль, я не можу зараз піти, але, якщо ти все зрозумів, ти сам можеш піти. На другий день до Мундрунчика прийшла Ганнуся: «Ти не бачив Елзіка? Я не можу його знайти.» Мудрунчик одразу здогадався де шукати Елзіка. Чому Елзік не прийшов додому? Що забув сказати йому Мундрунчик? Як потрібно дописати блок-схему? (дописуємо блок-схему) 4. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ. Читаємо і роздивляємось інформацію уроку 14 стор.30. 5. РОБОТА НА КОМП’ЮТЕРІ: Практична робота: Складання алгоритму для Виконавця Садівник. Які дії повторює Садівник? Візьми лопату Викопай яму Постав лопату Візьми саджанець Постав у ямку Візьми відро Полий саджанець Постав відро Візьми лопату Закопай ямку Постав лопату Візьми відро Полий саджанець Постав відро Які команду циклу слід використати? Які команди ще потрібно додати? 6. РЕЛАКСАЦІЯ: Вправа 1. Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів. Вправа 2. Зробити нахили і повороти голови. Вправа 3.В.п. – ноги на ширині плечей. 1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих. 2.Видих. Темп повільний. 7. РОБОТА В ЗОШИТІ: Закінчи блок-схему до алгоритму «Збери гербарій» (додаток 2) 8. ПІДСУМОК УРОКУ. Питання: - Що найцікавішим було на уроці? - Чи навчилися ви складати алгоритм з циклом?
Домашнє завдання: Стор. 31.
Додаток 1 Додаток 2 «Рибалка» «Збери гербарій»
Завдання: Заповнити командами відповідні фігури, розставити стрілки, підписати ТАК, НІ у відповідних місцях. Слова підказки: «Рибалка» насади наживку, закинь у воду, чекай поки клюне, витягни рибу, поклади у відро, (повне відро?, йди додому) «Збери гербарій» прийди в парк, збери листя, принеси листя додому, візьми лист, оглянь лист, засуши лист, викинь
Надіслано вчителем інформатики Спеціалізованої школи № 252 Оболонського району м. Києва Житинською О.І.
Планування з інформатики, матеріали з інформатики 4 класу скачати, підручники онлайн
Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Складання алгоритмів з циклами для виконавців > Складання алгоритмів з циклами для виконавців. Конспект уроку і опорний каркас
|