Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: Скоромовка. «Дрізд і голуб». Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою. Повні уроки Тема 21.Скоромовка. «Дрізд і голуб» ( українська народна казка). Прислів'я. Загадки. Підсумок за темою. Мета: Систематизувати знання дітей про українські народні казки; перевірити знання, вміння, навички учнів; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати працелюбність,гостинність,чесність,доброту. Обладнання: дошка, виставка книг, маски героїв казок, ілюстрації до казок, схеми, та підготовлені, завчасно написані, фрази. ХІД УРОКУ І.Організація класу Учні: Ми завзяті подорожні, Сили в нас непереможні. Кажемо правду, не жартуємо: В край казок ми помандруємо. II. Мовна розминка 1. Вправа «Задуйте свічку». Діти роблять глибокий вдих і повільно видихають, імітуючи задування свічки. 2. Читання складів за таблицею. Пт, пта, птго, пту, пти, пті, пте, птя, птю, птє 3. Скоромовка. Голуб, голуб, голубок Залетів у наш садок. — Прочитати повільно, швидко, дуже швидко. — Прочитати радісно, сумно, сердито. III. Повідомлення теми і мети уроку. IV. Перевірка домашнього завдання. V. Мотивація навчальної діяльності 1. Вступне слово вчителя. - Я знаю, що ви любите читати і слухати казки. Сьогодні ми проведемо подорож сторінками казок. Казка – це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло. Казок країна чарівна, У гості й вас чека вона. Отож часу не гайте, У подорож рушайте. - Увага! Увага! Відправляється казковий експрес до станції "Країна Добрих Казок ". У мандрівці нас чекають цікаві зустрічі та пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати те, що знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими. VI. Мовна розминка - Щоб нам не було сумно їхати машиніст ввімкнув радіо. Але щось у ньому зіпсувалося. Давайте слухати і виправляти помилки. 1. Гра "Виправте помилки " Соловей затьохкав швидко, Як побачив гарну клітку. (В) Ходить капля біля річки.(Ч) Витягає жаб з водички. Ми лягли на гарячий лісок (П) І п’ємо прохолодний квасок. Я нагострив козу нову(С) І заходивсь косить траву. 2. Гра "Через тунель скоромовок " - Зараз наш поїзд в’їде в тунель. Щоб швидше його проїхати, ви повинні пригадати скоромовки, які ми вчили, і правильно їх промовити. Від цього швидкість поїзда буде збільшуватись.(Учні пригадують скоромовки) VII. Зупинка "Казка ("Робота над українською народною казкою «Дрізд і голуб») 1. Підготовча робота. На дошці птахи — дрізд і голуб. — Чи знаєте ви цих птахів? — Що знаєте про голуба? Де він живе? Що їсть? — Що знаєте про дрозда? — Це співучий, красивий, корисний птах. Він поширений на Україні. Про дрозда люди склали чимало пісень, віршів, казок. Одну з них ми і прочитаємо сьогодні. 2. Читання казки вчителем до слів «...гніздо мостити». — Як ви думаєте, чим закінчилася казка? — Дочитайте самостійно текст і скажіть, чи справдились наші передбачення? ДРІЗД І ГОЛУБ Якось голуб вирішив попросити дрозда навчити його робити гніздо, бо сам не вмів. Дрізд згодився йому допомогти і показати як це робиться. Але, коли почав класти перші гілочки, як голуб сів на них і завуркотів: «Знаю, знаю...» Дрізд зразу зупинився, розлютився дуже, і каже: — Навіщо ж ти просиш, якщо все й сам знаєш? І відлетів кудись зразу ж. А на справді голуб зовсім не знав як його мостити. 3. Словникова робота. 4. Читання казки учнями мовчки. — Чого вчить ця казка? 5. Відтворення змісту прочитаного. — Навіщо голуб просив дрозда навчити гніздо мостити? — А чому ж дрізд розгнівався на голуба? — Як про це сказано у казці? — Чи зрозумів голуб, як потрібно гніздо мостити? Чому? — Навчіть голуба, що треба йому зробити, щоб дрізд показав, як гніздо моститься. 6. Засідання «Клубу філософів» (робота в групах). Закінчити речення. 1 гр. «Щоб голуб навчився мостити гніздо, я пораджу йому...» 2 гр. «У житті бувають люди, схожі на голуба тому, що...» 3 та 4гр. «Казка „Дрізд і голуб" навчає нас...» 7. Творче завдання. Роз'єднайте слова і прочитайте кінцівку казки. Отоскількидріздйомудопомігтакейгніздовньоголишиосяназавжди. 8. Читання казки за особами. — Перегляньте ще раз зміст казки і прочитайте слова голуба; дрозда. — Як потрібно читати слова голуба? (Поспішно, нетерпляче) — А слова дрозда? (Сердито) — Хто з героїв казки вам сподобався , а хто — ні? Чому? 9. Робота з прислів'ями. — Прочитайте уважно прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки? (Добре того вчити, хто хоче все знати.) 10. Гра. 1) «Закінчити речення» «...гніздо мостити»; «...знаю, знаю»; «...навіщо просиш?» Фізкультхвилинка У країні казочок Жив веселий Колобок. Разом з ним усі звірятка Вишикувались на зарядку. Похитали головою, Раз – притупнули ногою, Руки вгору піднесли, Трішки ними потрясли, Нахилились вліво,вправо, Та цього іще замало. Руки вгору, руки вниз, Раз – присіли, піднялись. Головою похитали Й працювати знову стали. - Нову казку прочитали, відпочили – вирушаємо далі, до наступної станції. VIIІ Зупинка "Театральна ". Діти працюють в парах. 1 гр. Інсценізація уривка з казки "Лисичка і журавель "( прихід журавля до лисички). 2гр. Переказати уривок з казки " Рукавичка " від імені мишки-шкряботушки. 3гр.,4гр. Підготувати інсценізацію уривка казки "Колосок" ( розмова мишенят і півника за столом). ІХ. Зупинка "Добрих казок ". 1) Конкурс "З якої казки " (Діти називають казку за малюнками). 2) Робота з виставкою книг українських народних казок. Х.Підсумок уроку. "Повернення додому". "Мікрофон " - Час повертатися додому. Для того, щоб допомогти машиністу швидше нас везти, давайте відновимо прислів’я, в яких загублено кінцівки. Це додасть швидкості потягу. Без труда нема… Де сила не візьме, там розум … Як підеш, так і… Мудрим ніхто не вродився, а … - До яких казок підходять ці прислів’я? - Хто автор цих казок? - Чому ці казки усі добрі? - Чи сподобалася вам подорож? - Як називається країна, якою ми мандрували? «Клуб філософів» (робота в групах). 1 група. Казки, які ми читали, називаються народними тому, що... 2 група. Казка «Вовк та козенята» вчить нас бути... З група. Казка «Лисичка та Журавель» вчить нас бути... 4 група. Нема за що нероб і ледарів пирогами пригощати, тому що... Висновок (разом). Казка вчить, як на світі жить! Оцінювання учнями своєї роботи. - Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці: - працював ефективно, творчо, активно; - старався - працював нижче своїх можливостей - Зроби для себе висновок. - Як же ще можна опинитися в країні казок? Дуже просто- можна взяти книжку яка вам сподобалася і почати читати її. Читайте казки, і переказуйте їх! Розповідайте про прочитане друзям, батькам і знайомим, так казка передається з покоління в покоління, від діда до прадіда, від одного народу до іншого, зробіть казку частиною вашої історії. Нехай казка і надалі вчить всіх як правильно треба жити. XII. Домашнє завдання 1)Продовжувати читати українські народні казки. 2)Виразно читати казку, детально переказувати. (1 та 2гр.) 3)Спробувати скласти казку про горобчика і синичку. (3 та 4 гр.)
1)Урок до казки «Дрізд і голуб» від Луценко Н. О., учителя початкових класів, Оріхівська школа № 5 Запорізької обл. 2)Урок від З. Черноус, казка «Дрізд і голуб». 3)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки. 4)Урок на тему: «Дрізд і голуб», написав Хоботюк Г.В
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. Категорія: Українська література 2 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: