Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас. ПЗвні уроки>> Інформатика: Історія програмного забезпечення та ІКТ.
Тема: Історія програмного забезпечення та ІКТ. Мета: Ввести в короткий історичний екскурс програмного забезпечення і інформаційно-комунікаційних технологій. Виділити основні тенденції розвитку ПЗ. Тип уроку: теоретичний. Хід уроку: Вступ.
Електронні обчислювальні машини є ефективним засобом для виконання будь-яких операцій з інформацією. Але для цього необхідно створити для комп'ютера інструкцію на зрозумілій йому мові - програму, яка ПЗяснює як саме треба обробити інформацію. Власне, сам комп'ютер абсолютно не володіє ніякими знаннями - вони усі знаходяться у виконуваних на ньому програмах. Залежно від програми, можна перетворювати ПК на робоче місце письменника або вченого, дизайнера або відеорежисера, радіоведучого або архітектора. З розширенням можливостей ПК користувачу ПЗтрібно усе більш різноманітне програмне забезпечення (ПЗ) для вирішення тих або інших завдань. Перші пакети програмного забезпечення були простими тематичними підбірками додатків для вирішення певних завдань в тій або іншій сфері. Сучасний програмний пакет є складною програмною системою, який включає спеціалізовані системні і мовні засоби.
Наприклад, в історії розвитку обчислювальних прикладних програм можна виділити чотири ПЗкоління, кожне з яких характеризується певними особливостями, які входять до складу комПЗнентів - вхідних мов, предметного, системного забезпечення.
В якості вхідних мов прикладні програми першого ПЗкоління використовували універсальні мови програмування (Фортран або Алгол 60 ) або мови управління завданнями операційних систем. Складання завдань на таких мовах практично не відрізнялося від того, яке пише програма алгоритмічною мовою.
У другому ПЗколінні розробка прикладних програми відбувалася за участю системних програмістів. Це призвело до ПЗяви спеціалізованих вбудованих мов на базі універсальних мов програмування. Перекладач з такої мови був препроцесором до транслятора відПЗвідної алгоритмічної мови. Третій етап розвитку прикладних програм ПЗв'язано з ПЗявою самостійних вхідних мов, орієнтованих на простих, буденних користувачів. Особлива увага приділялася системним комПЗнентам таким, що забезпечує простоту і зручність. Це досягається головним чином за рахунок такої спеціалізації вхідних мов і включення до складу пакету засобів автоматизованого планування обчислень.
Четвертий етап характеризується створенням прикладнихх програм, експлуатованих в діалоговому режимі роботи. Основною перевагою такої взаємодії є можливість зворотного зв'язку з користувачем в процесі ПЗбудови, рішення задачі і аналізу отриманого результату.
Можна виділити тенденції розвитку програмного забезпечення: Процес стандартизації. Спільна робота різних виробників ПЗ призводить до так званої стандартизації окремих елементів інтерфейсу додатків, файлових форматів тощо – це, власне, зручно для самих користувачів. Такі зміни відбуваються з тієї простої причини, що розробники ПЗ переймають або копіюють один в одного корисні знахідки і вдалі прийоми, прагнучи Поєднати свої програми з іншими популярними. ПЗ як товар. Створення ПЗ для комп'ютерів за короткий час перетворилося із заняття «самотніх» ентузіастів-програмістів в потужну сферу промисловості, яка розвивається.
Збільшення потужності програм є найважливішою тенденцією розвитку ПЗ - програми повинні швидко обробляти величезну кількість інформації, надавати користувачеві більше функцій і т.д. Для цього, розробники ПЗ активно використовують тенденцію збільшення потужності самих комп'ютерів. Наприклад, з часом в табличний редактор включається функція бази даних, у видавничу систему - функція текстового редактора - прикладів багато.
Інформаційно-комунікаційні технології або ІКТ (англ. Information communication technology) - широка сфера людської діяльності, яка відноситься до створення і розвитку технологій управління і обробки даних із застосуванням електронної обчислювальної техніки або комп'ютера.
Під інформаційно-комунікаційними технологіями, останнім часом, найчастіше розуміють комп'ютерні технології. Так, ІКТ найчастіше мають справу з комп'ютерами і програмним забезпеченням для зберігання, обробки, захисту і передачі інформації. Фахівцями у сфері комп'ютерної техніки і програмуванню іноді називають IT -спеціалістами.
Самоконтроль: 1. Що таке програма? 2. Покоління прикладних програм – коротка історія 3. Виділіть основні тенденції розвитку ПЗ. 4. Що таке ІКТ? 5. Напрями сучасних ІКТ.
Список використаної літератури: 1. Урок на тему: «Історія програмного забезпечення», Голубєв В. С., м. Житомир. 2. Урок на тему: «Інформаційно-комунікаційні технології», Пономаренко П. Л., м. Волгоград 3. Соммервилл И. Инженерия программного обеспечения. – Вильямс, 2002 г. 4. Можаров Р.В., Можарова Н.Р., Евтеев В.В. Программное обеспечение персональных компьютеров//Учебное ПЗсобие для вузов. - М.: Финстатинформ, 1999 г.
Якщо ви хочете ПЗбачити інші виправлення чи проПЗзиції до уроків, дивіться тут - Образовательный форум. Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: