|
|
|
| Строка 5: |
Строка 5: |
| | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Зарубіжна література 8 клас|Зарубіжна література 8 клас]]» з теми «[[Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва|Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва. Вільям Вордсворт “До прекрасного”]]'''». | | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Зарубіжна література 8 клас|Зарубіжна література 8 клас]]» з теми «[[Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва|Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва. Вільям Вордсворт “До прекрасного”]]'''». |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | + | <u>'''Тема:'''</u>'''Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва. Вільям Вордсворт “До прекрасного”'''<br><br><u>'''Мета:'''</u> визначити характерні ознаки літератури як мистецтва слова, проаналізувати поезію Вордсворта, познайомити учнів з поняттям літературний процес;<br> розвивати вміння аналізувати поетичний текст; виховувати інтерес до художнього слова. |
| | | | |
| | + | <u>'''Тип уроку:'''</u> комбінований.<br><br> '''Хід уроку'''<br><br><u>І. Актуалізація знань.</u><br>Бесіда.<br>? Що ми називаємо художньою літературою?<br>- Як давно вона виникла?<br>- В якій формі існувала література в прадавні часи?<br>- Що було джерелом виникнення художньої літератури?<br>- Чим відрізняється література від інших видів мистецтва?<br><br><u>ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.<br></u><br><u>ІІІ. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу</u> |
| | | | |
| - | <u>'''Тема:'''</u>'''Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва. Вільям Вордсворт “До прекрасного”'''<br><br><u>'''Мета:'''</u> визначити характерні ознаки літератури як мистецтва слова, проаналізувати поезію Вордсворта, познайомити учнів з поняттям літературний процес;<br> розвивати вміння аналізувати поетичний текст; виховувати інтерес до художнього слова. | + | 1. Слово вчителя.<br> Мистецтво – це художнє відтворення дійсності. Важко встановити, який вид мистецтва виник першим у людському суспільстві – наскельний малюнок, танець первісної людини чи міфи, які намагалися пояснити навколишній світ. Одні види мистецтва відтворюють життя у зримих образах (живопис, скульптура, кіно), інші створюють образи, що сприймаються не зором, а слухом.<br>Література займає особливе місце серед інших видів мистецтва. Її твори не мають предметно-чуттєвої форми. Слово «література» латинського походження і буквально означає «літера», зображене буквами, закріплене у писемній формі, на відміну від усної форми. Першим, на думку М.Грушевського, терміном «література» у такому розумінні став користуватися давньоримський оратор та політичний діяч Цицерон. <br>Поняттям література користуються у<u>двох значеннях:</u><br> [[Image:06-07-6.jpg]]<br>'''1. літературою називають 2. Не вся словесно-писемна<br>будь-які витвори людської продукція, а лише естетично-<br>думки, що втілені у писемному значима, мистецька форма<br>слові і мають суспільну вияву словесної творчості - <br>значимість (підручники, <u>мистецтво слова.</u>'''<br>'''словники, газети, листування і т.п.) ''' |
| | | | |
| - | <u>'''Тип уроку:'''</u> комбінований.<br><br> '''Хід уроку'''<br><br><u>І. Актуалізація знань.</u><br>Бесіда.<br>? Що ми називаємо художньою літературою?<br>- Як давно вона виникла?<br>- В якій формі існувала література в прадавні часи?<br>- Що було джерелом виникнення художньої літератури?<br>- Чим відрізняється література від інших видів мистецтва?<br><br><u>ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.<br></u><br><u>ІІІ. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу</u> | + | <br>На сучасному етапі розвитку літератури словесні твори, що мають мистецькі ознаки, називають художньою літературою.<br>Художня література – це письмова форма мистецтва слова, художнього освоєння світу в словесних образах. В основі художньої літератури, як і будь-якого іншого виду мистецтва – художній образ. Письменник не просто повідомляє факти і висловлює думки та почуття, він розгортає картини життя і робить читача їх учасником. Читаючи художню літературу, ми сприймаємо світ очима митця. Слово здатне відкрити найтонші відтінки почуття і думки, тому саме художня література найбільш повно і різнобічно відображає дійсність.<br><br>'''2. Читання статті підручника «Магічна сила Художнього Слова».'''<br>?- Як ви розумієте зміст епіграфа? Чому саме ці рядки М.Рильського взято за епіграф?<br>Софокл і Гамсун, Едгар По і Гете,<br>Толстой глибокий і Гюго буйний,<br>Петрарчині шліфовані сонети – <br>І Достоєвський грішний і святий,-<br>Учі книжки, усі земні поети,<br>Усі зрідні душі його живій:<br>Бо всі вони – лиш відблиски одного,<br>Одного сонця: Духа Світового!<br> М. Рильський<br><br>Завдання: Складіть 6 запитань до тексту статті.<br><br>'''3. Виразне читання та аналіз тексту.'''<br>Вільям Вордсворт <br>До прекрасного<br><br>Святе мистецтво! В пензлі чи пері<br>Є сила дати вічність кожній рисі<br>Хмарини, що пливе в небесній висі,<br>Веселих промінців химерній грі;<br><br> Вони спиняють порух віт вгорі<br>І подорожніх, що ідуть у лісі,<br>І корабель, що при скелястім мисі<br>Навік в заливі кинув якорі.<br><br> Дитя весни і літа й падолисту,<br>Що вірно тчуть ясну твою окрасу,<br>Мистецтво, ти даруєш благодать.<br>І стримане, просте, хоч повне змісту,<br><br>Ти вмієш вирвать мить із плину часу<br>І в ній божисту вічність передать.<br> Переклад М.Стріхи<br><br>? – Визначте тему поезії.<br>- Який епітет вживає автор зі словом мистецтво? Як ви думаєте, чому?<br>- В чому сила і значимість мистецтва?<br>- Що дарує мистецтво людям?<br>- Яка основна думка цієї поезії? Зачитайте рядки, в яких вона звучить?<br><br>'''4. Знайомство з поняттям “всесвітній літературний процес”.''' |
| | | | |
| - | 1. Слово вчителя.<br> Мистецтво – це художнє відтворення дійсності. Важко встановити, який вид мистецтва виник першим у людському суспільстві – наскельний малюнок, танець первісної людини чи міфи, які намагалися пояснити навколишній світ. Одні види мистецтва відтворюють життя у зримих образах (живопис, скульптура, кіно), інші створюють образи, що сприймаються не зором, а слухом.<br>Література займає особливе місце серед інших видів мистецтва. Її твори не мають предметно-чуттєвої форми. Слово «література» латинського походження і буквально означає «літера», зображене буквами, закріплене у писемній формі, на відміну від усної форми. Першим, на думку М.Грушевського, терміном «література» у такому розумінні став користуватися давньоримський оратор та політичний діяч Цицерон. <br>Поняттям література користуються у<u>двох значеннях:</u><br>[[Image:06-07-6.jpg]]<br>'''1. літературою називають 2. Не вся словесно-писемна<br>будь-які витвори людської продукція, а лише естетично-<br>думки, що втілені у писемному значима, мистецька форма<br>слові і мають суспільну вияву словесної творчості - <br>значимість (підручники, <u>мистецтво слова.</u>'''<br>'''словники, газети, листування і т.п.) '''
| + | В цьому учбовому році ми починаємо знайомство з всесвітнім літературним процесом, з кількома історичними епохами: Античністю, Середньовіччям, Відродженням. |
| | | | |
| - | <br>На сучасному етапі розвитку літератури словесні твори, що мають мистецькі ознаки, називають художньою літературою.<br>Художня література – це письмова форма мистецтва слова, художнього освоєння світу в словесних образах. В основі художньої літератури, як і будь-якого іншого виду мистецтва – художній образ. Письменник не просто повідомляє факти і висловлює думки та почуття, він розгортає картини життя і робить читача їх учасником. Читаючи художню літературу, ми сприймаємо світ очима митця. Слово здатне відкрити найтонші відтінки почуття і думки, тому саме художня література найбільш повно і різнобічно відображає дійсність.<br><br>'''2. Читання статті підручника «Магічна сила Художнього Слова».'''<br>?- Як ви розумієте зміст епіграфа? Чому саме ці рядки М.Рильського взято за епіграф?<br>Софокл і Гамсун, Едгар По і Гете,<br>Толстой глибокий і Гюго буйний,<br>Петрарчині шліфовані сонети – <br>І Достоєвський грішний і святий,-<br>Учі книжки, усі земні поети,<br>Усі зрідні душі його живій:<br>Бо всі вони – лиш відблиски одного,<br>Одного сонця: Духа Світового!<br> М. Рильський<br><br>Завдання: Складіть 6 запитань до тексту статті.<br><br>'''3. Виразне читання та аналіз тексту.'''<br>Вільям Вордсворт <br>До прекрасного<br><br>Святе мистецтво! В пензлі чи пері<br>Є сила дати вічність кожній рисі<br>Хмарини, що пливе в небесній висі,<br>Веселих промінців химерній грі;<br><br> Вони спиняють порух віт вгорі<br>І подорожніх, що ідуть у лісі,<br>І корабель, що при скелястім мисі<br>Навік в заливі кинув якорі.<br><br> Дитя весни і літа й падолисту,<br>Що вірно тчуть ясну твою окрасу,<br>Мистецтво, ти даруєш благодать.<br>І стримане, просте, хоч повне змісту,<br><br>Ти вмієш вирвать мить із плину часу<br>І в ній божисту вічність передать.<br> Переклад М.Стріхи<br><br>? – Визначте тему поезії.<br>- Який епітет вживає автор зі словом мистецтво? Як ви думаєте, чому?<br>- В чому сила і значимість мистецтва?<br>- Що дарує мистецтво людям?<br>- Яка основна думка цієї поезії? Зачитайте рядки, в яких вона звучить?<br><br>'''4. Знайомство з поняттям “всесвітній літературний процес”.'''
| + | '''Літературний процес – історичний розвиток, функціонування руху національної та світової літератури.<br>'''<br>[[Image:06-07-7.jpg]]<br><br><u><br>IV. Підсумок уроку.</u> |
| | | | |
| - | В цьому учбовому році ми починаємо знайомство з всесвітнім літературним процесом, з кількома історичними епохами: Античністю, Середньовіччям, Відродженням.
| + | 1. Творча робота: складіть сенкан на задане слово «художня література» |
| | | | |
| - | '''Літературний процес – історичний розвиток, функціонування руху національної та світової літератури.<br>'''<br>[[Image:06-07-7.jpg]]<br><br><u><br>IV. Підсумок уроку.</u>
| + | <br>Складання сенкана: 1 рядок – задане слово<br> 2 рядок – 2 прикметника<br> 3 рядок – 3 дієслова<br> 4 рядок – фраза – підсумок з 4 слів<br> 5 рядок – синонім до заданого слова |
| | | | |
| - | 1. Творча робота: складіть сенкан на задане слово «художня література»
| + | <br>2. Проблемне завдання: Чи потрібно нам, жителям третього тисячоліття читати, якщо у нас є кіно, телебачення, комп’ютер, відео? Що дає нам книга? Навіщо нам читати літературу, що написана кілька тисячоліть тому?<br> <u><br>V. Домашнє завдання.</u><br>Написати есе на тему: “Література як мистецтво слова” або знайти афоризми про літературу, книгу, слово. <br> |
| - | | + | |
| - | <br>Складання сенкана: 1 рядок – задане слово<br> 2 рядок – 2 прикметника<br> 3 рядок – 3 дієслова<br> 4 рядок – фраза – підсумок з 4 слів<br> 5 рядок – синонім до заданого слова
| + | |
| - | | + | |
| - | <br>2. Проблемне завдання: Чи потрібно нам, жителям третього тисячоліття читати, якщо у нас є кіно, телебачення, комп’ютер, відео? Що дає нам книга? Навіщо нам читати літературу, що написана кілька тисячоліть тому?<br> <u><br>V. Домашнє завдання.</u><br>Написати есе на тему: “Література як мистецтво слова” або знайти афоризми про літературу, книгу, слово. <br> | + | |
| | | | |
| | <br> Надіслано учителем зарубіжної літератури гімназії "Троєщина" Юсипович І.В. | | <br> Надіслано учителем зарубіжної літератури гімназії "Троєщина" Юсипович І.В. |
Текущая версия на 16:30, 6 июля 2010
Гіпермаркет Знань>>Зарубіжна література>>Зарубіжна література 8 клас>> Зарубіжна література: Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва
План-конспект уроку з курсу «Зарубіжна література 8 клас» з теми «Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва. Вільям Вордсворт “До прекрасного”».
Тема:Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва. Вільям Вордсворт “До прекрасного”
Мета: визначити характерні ознаки літератури як мистецтва слова, проаналізувати поезію Вордсворта, познайомити учнів з поняттям літературний процес; розвивати вміння аналізувати поетичний текст; виховувати інтерес до художнього слова.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Актуалізація знань. Бесіда. ? Що ми називаємо художньою літературою? - Як давно вона виникла? - В якій формі існувала література в прадавні часи? - Що було джерелом виникнення художньої літератури? - Чим відрізняється література від інших видів мистецтва?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та мети уроку.
ІІІ. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу
1. Слово вчителя. Мистецтво – це художнє відтворення дійсності. Важко встановити, який вид мистецтва виник першим у людському суспільстві – наскельний малюнок, танець первісної людини чи міфи, які намагалися пояснити навколишній світ. Одні види мистецтва відтворюють життя у зримих образах (живопис, скульптура, кіно), інші створюють образи, що сприймаються не зором, а слухом. Література займає особливе місце серед інших видів мистецтва. Її твори не мають предметно-чуттєвої форми. Слово «література» латинського походження і буквально означає «літера», зображене буквами, закріплене у писемній формі, на відміну від усної форми. Першим, на думку М.Грушевського, терміном «література» у такому розумінні став користуватися давньоримський оратор та політичний діяч Цицерон. Поняттям література користуються удвох значеннях:  1. літературою називають 2. Не вся словесно-писемна будь-які витвори людської продукція, а лише естетично- думки, що втілені у писемному значима, мистецька форма слові і мають суспільну вияву словесної творчості - значимість (підручники, мистецтво слова. словники, газети, листування і т.п.)
На сучасному етапі розвитку літератури словесні твори, що мають мистецькі ознаки, називають художньою літературою. Художня література – це письмова форма мистецтва слова, художнього освоєння світу в словесних образах. В основі художньої літератури, як і будь-якого іншого виду мистецтва – художній образ. Письменник не просто повідомляє факти і висловлює думки та почуття, він розгортає картини життя і робить читача їх учасником. Читаючи художню літературу, ми сприймаємо світ очима митця. Слово здатне відкрити найтонші відтінки почуття і думки, тому саме художня література найбільш повно і різнобічно відображає дійсність.
2. Читання статті підручника «Магічна сила Художнього Слова». ?- Як ви розумієте зміст епіграфа? Чому саме ці рядки М.Рильського взято за епіграф? Софокл і Гамсун, Едгар По і Гете, Толстой глибокий і Гюго буйний, Петрарчині шліфовані сонети – І Достоєвський грішний і святий,- Учі книжки, усі земні поети, Усі зрідні душі його живій: Бо всі вони – лиш відблиски одного, Одного сонця: Духа Світового! М. Рильський
Завдання: Складіть 6 запитань до тексту статті.
3. Виразне читання та аналіз тексту. Вільям Вордсворт До прекрасного
Святе мистецтво! В пензлі чи пері Є сила дати вічність кожній рисі Хмарини, що пливе в небесній висі, Веселих промінців химерній грі;
Вони спиняють порух віт вгорі І подорожніх, що ідуть у лісі, І корабель, що при скелястім мисі Навік в заливі кинув якорі.
Дитя весни і літа й падолисту, Що вірно тчуть ясну твою окрасу, Мистецтво, ти даруєш благодать. І стримане, просте, хоч повне змісту,
Ти вмієш вирвать мить із плину часу І в ній божисту вічність передать. Переклад М.Стріхи
? – Визначте тему поезії. - Який епітет вживає автор зі словом мистецтво? Як ви думаєте, чому? - В чому сила і значимість мистецтва? - Що дарує мистецтво людям? - Яка основна думка цієї поезії? Зачитайте рядки, в яких вона звучить?
4. Знайомство з поняттям “всесвітній літературний процес”.
В цьому учбовому році ми починаємо знайомство з всесвітнім літературним процесом, з кількома історичними епохами: Античністю, Середньовіччям, Відродженням.
Літературний процес – історичний розвиток, функціонування руху національної та світової літератури.

IV. Підсумок уроку.
1. Творча робота: складіть сенкан на задане слово «художня література»
Складання сенкана: 1 рядок – задане слово 2 рядок – 2 прикметника 3 рядок – 3 дієслова 4 рядок – фраза – підсумок з 4 слів 5 рядок – синонім до заданого слова
2. Проблемне завдання: Чи потрібно нам, жителям третього тисячоліття читати, якщо у нас є кіно, телебачення, комп’ютер, відео? Що дає нам книга? Навіщо нам читати літературу, що написана кілька тисячоліть тому? V. Домашнє завдання. Написати есе на тему: “Література як мистецтво слова” або знайти афоризми про літературу, книгу, слово.
Надіслано учителем зарубіжної літератури гімназії "Троєщина" Юсипович І.В.
Зарубіжна література скачати, завдання школяру 8 класу, матеріали з зарубіжної літератури для 8 класу онлайн
Предмети > Зарубіжна література > Зарубіжна література 8 клас > Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва > Художня література як мистецтво слова, її місце серед інших видів мистецтва. Конспект уроку і опорний каркас
|