|
|
|
| Строка 5: |
Строка 5: |
| | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Математика 1 клас|Математика 1 клас]]» з теми «[[Складання і розв’язування прикладів на додавання. Послідовність чисел у межах 9. Розпізнавання многокутників|Складання і розв'язування прикладів на додавання. Розпізнавання многокутників, послідовність чисел у межах 10]]» ''' | | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Математика 1 клас|Математика 1 клас]]» з теми «[[Складання і розв’язування прикладів на додавання. Послідовність чисел у межах 9. Розпізнавання многокутників|Складання і розв'язування прикладів на додавання. Розпізнавання многокутників, послідовність чисел у межах 10]]» ''' |
| | | | |
| - | <br> | + | <br> |
| | | | |
| - | <u>Мета: </u> | + | <u>Мета: </u> |
| | | | |
| | Вчити узагальнювати свої знання. | | Вчити узагальнювати свої знання. |
| | | | |
| - | Розвивати математичне мислення. | + | Розвивати математичне мислення. |
| | | | |
| - | Виховувати бережливе ставлення до природи, книг, зошитів.<br><u><br>Обладнання:</u> Плакат: крива, пряма, відрізок, промінь, геометричні фігури: трикутник, чотирикутник, п'ятикутник, коло, лист від Кролика, П’ятачка, завдання від Вінні Пуха.<br><br>'''План уроку'''<br><br>1. Організація класу до уроку.<br>2. Оголошення теми та мети уроку.<br>3. Робота над темою.<br>-Усна лічба<br>-Каліграфічна хвилинка<br>-Математичний диктант<br>-Фізкультхвилинка<br>-Робота з підручником<br>-Самостійна робота<br>- Робота з геометричним матеріалом<br>4. Підсумок уроку, вербальне оцінювання<br> | + | Виховувати бережливе ставлення до природи, книг, зошитів.<br><u><br>Обладнання:</u> Плакат: крива, пряма, відрізок, промінь, геометричні фігури: трикутник, чотирикутник, п'ятикутник, коло, лист від Кролика, П’ятачка, завдання від Вінні Пуха.<br><br>'''План уроку'''<br><br>1. Організація класу до уроку.<br>2. Оголошення теми та мети уроку.<br>3. Робота над темою.<br>-Усна лічба<br>-Каліграфічна хвилинка<br>-Математичний диктант<br>-Фізкультхвилинка<br>-Робота з підручником<br>-Самостійна робота<br>- Робота з геометричним матеріалом<br>4. Підсумок уроку, вербальне оцінювання<br> |
| | | | |
| | + | <br> '''Хід уроку'''<br><u>I. Організація учнів до уроку.</u> |
| | | | |
| - | '''Хід уроку'''<br><u>I. Організація учнів до уроку.</u>
| + | <br>Ось і дзвоник пролунав,<br>Для навчання час настав.<br>Щоб країні прислужились, <br>Ви повинні добре вчитись. <br>Для могутності і слави<br>Української держави. <br><br>Працюємо під девізом: <br>Математику ми любим, <br>З математикою дружим.<br><br><u>II. Оголошення теми і мети.</u><br>- Сьогодні на уроці перевіримо, що ми дізналися в процесі навчання, як свої знання можемо застосовувати на практиці.<br> |
| | | | |
| - | <br>Ось і дзвоник пролунав,<br>Для навчання час настав.<br>Щоб країні прислужились, <br>Ви повинні добре вчитись. <br>Для могутності і слави<br>Української держави. <br><br>Працюємо під девізом: <br>Математику ми любим, <br>З математикою дружим.<br><br><u>II. Оголошення теми і мети.</u><br>- Сьогодні на уроці перевіримо, що ми дізналися в процесі навчання, як свої знання можемо застосовувати на практиці.<br>
| + | <br> |
| | | | |
| | + | <u>III. Робота над темою.</u><br>(Чути стукіт). |
| | | | |
| | + | З'являється П’ятачок з телеграмою. Зміст телеграми: «Шановні учні 1 класу, до вас звертається Кролик. Був туман, і я заблукав, допоможіть добратися додому. Ваш друг Кролик».<br>- Діти, допоможемо Кролику добратися додому?<br>- Але на своєму шляху ми зустрінемо різні перешкоди.<br>- Отже, відправляємося у дорогу.<br>- Нам потрібно йти навпростець. Гляньте на плакат.<br> |
| | | | |
| - | <u>III. Робота над темою.</u><br>(Чути стукіт). | + | [[Image:Clipboard08.jpg]]<br><br>Ми познайомились зі словами «зверху», «знизу». <br>Яка пряма лінія? Де вона знаходиться?<br>Що ще показано на плакаті?<br>- Що таке відрізок? Промінь?<br>''<br>- Перша зупинка «Весела лічба».''<br> <br>'''1. Усна лічба.'''<br>Гляньте, білочка одна <br>Визирає із дупла, <br>Ще три стрибнуло із гілки. <br>Діти, часу не марнуйте, <br>Скільки білок? Порахуйте.<br>(1+3 = 4) <br><br>Біля річки на галявці<br> Знайшли моркву сірі зайці. <br>П'ять морковин — це немало.<br> Одну з'їли. Скільки стало?<br> (5-1=4)<br><br> По дорозі їжак біг, <br> Ніс 5 яблук на пиріг.<br> Одне впало, покотилось. <br> Скільки яблук залишилось?<br> (5-1 = 4)<br><br><br>Під кущами вздовж ріки <br>Оселилися жуки:<br>Спробуй всіх порахувати.<br>(1 + 1+1+1= 4)<br> З яких чисел утворилось число 4?<br>'''<br>2. Каліграфічна хвилинка.'''<br> Роздивіться уважно, які цифри записано на дошці. Давайте запишемо їх у свої зошити.<br> |
| | + | |
| | + | [[Image:Clipboard09.jpg]]<br>'''<br>3. Математичний диктант.'''<br>Відправляємось далі, але на нашому шляху річка протікає. <br>Щоб перейти через неї, нам потрібен місток, а побудуємо ми його із цифр.<br>1. Яке число утворилось з 1 +1? <br>2. Яке число стоїть перед 4?<br>3. Назвіть наступне число за числом 2.<br>4. Між якими числами стоїть число З?<br>5. До задуманого числа додали 2 і дістали 3. Яке задумали число?<br> |
| | + | |
| | + | [[Image:Clipboard10.jpg]]<br>'''<br>4. Фізкультхвилинка.'''<br> Встаньте , діти, посміхніться,<br> Землі нашій поклоніться<br> За щасливий день вчорашній<br> І до сонця потягніться.<br> В різні боки нахиліться,<br> Раз- присядьте, два- присядьте<br> І за парти тихо сядьте.<br>- Йдемо лісом. А навкруги ростуть липи, клени, сосни.<br>- Одним словом, — це... (дерева) Яку користь приносять дерева? <br> (Збагачують повітря киснем, прикрашають)<br>- Що з дерев можна виготовити? (Меблі, книжки, зо¬шити)<br> Наступна зупинка.<br>'''<br>5. Робота з підручником. «Перевір себе», стор. 36.'''<br>1) Сполучи малюнки з відповідними числами.<br>2) Встав знаки >, <, =.<br>3) Поясни, як утворили числа.<br>'''<br>6. Фізкультхвилинка. (Комплекс вправ для очей ).'''<br> <br><br>- Відправляємось далі. За лісом — галявина. На галявині до нас приєднується Вінні Пух із завданням.<br>'''<br>7. Самостійна робота.'''<br>2+2= 1+0= 3+1=<br>5-1= 2-0= 3-1=<br> >, <, =<br>4 * 3 5 * 5 2 * 3<br>3 * 4 5 * 1 3 * 2<br>'''<br>8. Робота з геометричним матеріалом.'''<br>- Ось ми і дійшли до будиночку Кролика. Але двері<br>відкриються тільки тоді, коли ми відгадаємо, які геомет¬ричні фігури нагадують дах, колоди, вікна і сам дім.<br> |
| | + | |
| | + | [[Image:Clipboard11.jpg]]<br><br>Що ви знаєте про трикутник, чотирикутник, п'ятикутник?<br>Жили із братом братик –<br>Трикутник та прямокутник.<br>Прямокутник (старший) - чемний,<br>Веселий та приємний. <br>Молодший — трикутний <br>Завжди чомусь надутий. <br>Запитав його прямокутник: - Ти чому сердитий, брате?<br>Той кричить йому: — А якже?<br>Ти повніш за мене й важче. <br>В мене тільки три кути, <br>Аж чотири маєш ти.<br> |
| | + | |
| | + | [[Image:Clipboard12.jpg]] [[Image:Clipboard13.jpg]] |
| | + | |
| | + | <br>- То що ж таке трикутник, чотирикутник, п'ятикутник? <br>- Як їх розпізнати?<br>- Гра « Живі фігури» ( діти беруться за руки та створюють квадрат, коло, трикутник) <br><br><u><br>IV. Підсумок уроку. Оцінювання.</u><br>Ви добре попрацювали, допомогли Кролику. А перед тим, як повернутися додому, пограємось в улюблену гру Вінні Пуха <br>«Ніч—день» Відгадай».<br>«Ніч» — діти відпочивають, а вчитель переставляє гео¬метричні фігури.<br>„День” – відгадують. Кольори фігур можна міняти.<br> |
| | + | |
| | + | [[Image:Clipboard04.jpg]] |
| | | | |
| - | З'являється П’ятачок з телеграмою. Зміст телеграми: «Шановні учні 1 класу, до вас звертається Кролик. Був туман, і я заблукав, допоможіть добратися додому. Ваш друг Кролик».<br>- Діти, допоможемо Кролику добратися додому?<br>- Але на своєму шляху ми зустрінемо різні перешкоди.<br>- Отже, відправляємося у дорогу.<br>- Нам потрібно йти навпростець. Гляньте на плакат.<br><br><br>Ми познайомились зі словами «зверху», «знизу». <br>Яка пряма лінія? Де вона знаходиться?<br>Що ще показано на плакаті?<br>- Що таке відрізок? Промінь?<br>''<br>- Перша зупинка «Весела лічба».''<br> <br>'''1. Усна лічба.'''<br>Гляньте, білочка одна <br>Визирає із дупла, <br>Ще три стрибнуло із гілки. <br>Діти, часу не марнуйте, <br>Скільки білок? Порахуйте.<br>(1+3 = 4) <br><br>Біля річки на галявці<br> Знайшли моркву сірі зайці. <br>П'ять морковин — це немало.<br> Одну з'їли. Скільки стало?<br> (5-1=4)<br><br> По дорозі їжак біг, <br> Ніс 5 яблук на пиріг.<br> Одне впало, покотилось. <br> Скільки яблук залишилось?<br> (5-1 = 4)<br><br><br>Під кущами вздовж ріки <br>Оселилися жуки:<br>Спробуй всіх порахувати.<br>(1 + 1+1+1= 4)<br> З яких чисел утворилось число 4?<br>'''<br>2. Каліграфічна хвилинка.'''<br> Роздивіться уважно, які цифри записано на дошці. Давайте запишемо їх у свої зошити.<br><br>'''<br>3. Математичний диктант.'''<br>Відправляємось далі, але на нашому шляху річка протікає. <br>Щоб перейти через неї, нам потрібен місток, а побудуємо ми його із цифр.<br>1. Яке число утворилось з 1 +1? <br>2. Яке число стоїть перед 4?<br>3. Назвіть наступне число за числом 2.<br>4. Між якими числами стоїть число З?<br>5. До задуманого числа додали 2 і дістали 3. Яке задумали число?<br><br>'''<br>4. Фізкультхвилинка.'''<br> Встаньте , діти, посміхніться,<br> Землі нашій поклоніться<br> За щасливий день вчорашній<br> І до сонця потягніться.<br> В різні боки нахиліться,<br> Раз- присядьте, два- присядьте<br> І за парти тихо сядьте.<br>- Йдемо лісом. А навкруги ростуть липи, клени, сосни.<br>- Одним словом, — це... (дерева) Яку користь приносять дерева? <br> (Збагачують повітря киснем, прикрашають)<br>- Що з дерев можна виготовити? (Меблі, книжки, зо¬шити)<br> Наступна зупинка.<br>'''<br>5. Робота з підручником. «Перевір себе», стор. 36.'''<br>1) Сполучи малюнки з відповідними числами.<br>2) Встав знаки >, <, =.<br>3) Поясни, як утворили числа.<br>'''<br>6. Фізкультхвилинка. (Комплекс вправ для очей ).'''<br> <br><br>- Відправляємось далі. За лісом — галявина. На галявині до нас приєднується Вінні Пух із завданням.<br>'''<br>7. Самостійна робота.'''<br>2+2= 1+0= 3+1=<br>5-1= 2-0= 3-1=<br> >, <, =<br>4 * 3 5 * 5 2 * 3<br>3 * 4 5 * 1 3 * 2<br>'''<br>8. Робота з геометричним матеріалом.'''<br>- Ось ми і дійшли до будиночку Кролика. Але двері<br>відкриються тільки тоді, коли ми відгадаємо, які геомет¬ричні фігури нагадують дах, колоди, вікна і сам дім.<br><br><br>Що ви знаєте про трикутник, чотирикутник, п'ятикутник?<br>Жили із братом братик –<br>Трикутник та прямокутник.<br>Прямокутник (старший) - чемний,<br>Веселий та приємний. <br>Молодший — трикутний <br>Завжди чомусь надутий. <br>Запитав його прямокутник: - Ти чому сердитий, брате?<br>Той кричить йому: — А якже?<br>Ти повніш за мене й важче. <br>В мене тільки три кути, <br>Аж чотири маєш ти.<br><br>- То що ж таке трикутник, чотирикутник, п'ятикутник? <br>- Як їх розпізнати?<br>- Гра « Живі фігури» ( діти беруться за руки та створюють квадрат, коло, трикутник) <br><br><u><br>IV. Підсумок уроку. Оцінювання.</u><br>Ви добре попрацювали, допомогли Кролику. А перед тим, як повернутися додому, пограємось в улюблену гру Вінні Пуха <br>«Ніч—день» Відгадай».<br>«Ніч» — діти відпочивають, а вчитель переставляє гео¬метричні фігури.<br>„День” – відгадують. Кольори фігур можна міняти.<br><br>'''ЛІТЕРАТУРА'''<br><br>• Підручник М.В. Богданович “Математика” 1- й клас<br>• Методична література М.В. Богданович “Уроки математики в 1-му класі”, <br>• Інтернет – сайт www.lenagold.ru<br>
| + | <br>'''ЛІТЕРАТУРА'''<br><br>• Підручник М.В. Богданович “Математика” 1- й клас<br>• Методична література М.В. Богданович “Уроки математики в 1-му класі”, <br>• Інтернет – сайт www.lenagold.ru<br> |
| | | | |
| | Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустерова О.М. | | Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустерова О.М. |
| Строка 30: |
Строка 45: |
| | <sub>Шкільна бібліотека [[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|онлайн]], підручники та книги по всім предметам, Математика 1 клас [[Математика|скачати]]</sub> | | <sub>Шкільна бібліотека [[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|онлайн]], підручники та книги по всім предметам, Математика 1 клас [[Математика|скачати]]</sub> |
| | | | |
| - | [[категория: Складання і розв’язування прикладів на додавання. Послідовність чисел у межах 9. Конспект уроку і опорний каркас]] | + | [[Category:Складання_і_розв’язування_прикладів_на_додавання._Послідовність_чисел_у_межах_9._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |
Версия 21:45, 28 февраля 2010
Гіпермаркет Знань>>Математика>>Математика 1 клас>> Математика: Складання і розв'язування прикладів на додавання. Розпізнавання многокутників, послідовність чисел у межах 10
План-конспект уроку з курсу «Математика 1 клас» з теми «Складання і розв'язування прикладів на додавання. Розпізнавання многокутників, послідовність чисел у межах 10»
Мета:
Вчити узагальнювати свої знання.
Розвивати математичне мислення.
Виховувати бережливе ставлення до природи, книг, зошитів.
Обладнання: Плакат: крива, пряма, відрізок, промінь, геометричні фігури: трикутник, чотирикутник, п'ятикутник, коло, лист від Кролика, П’ятачка, завдання від Вінні Пуха.
План уроку
1. Організація класу до уроку. 2. Оголошення теми та мети уроку. 3. Робота над темою. -Усна лічба -Каліграфічна хвилинка -Математичний диктант -Фізкультхвилинка -Робота з підручником -Самостійна робота - Робота з геометричним матеріалом 4. Підсумок уроку, вербальне оцінювання
Хід уроку I. Організація учнів до уроку.
Ось і дзвоник пролунав, Для навчання час настав. Щоб країні прислужились, Ви повинні добре вчитись. Для могутності і слави Української держави.
Працюємо під девізом: Математику ми любим, З математикою дружим.
II. Оголошення теми і мети. - Сьогодні на уроці перевіримо, що ми дізналися в процесі навчання, як свої знання можемо застосовувати на практиці.
III. Робота над темою. (Чути стукіт).
З'являється П’ятачок з телеграмою. Зміст телеграми: «Шановні учні 1 класу, до вас звертається Кролик. Був туман, і я заблукав, допоможіть добратися додому. Ваш друг Кролик». - Діти, допоможемо Кролику добратися додому? - Але на своєму шляху ми зустрінемо різні перешкоди. - Отже, відправляємося у дорогу. - Нам потрібно йти навпростець. Гляньте на плакат.

Ми познайомились зі словами «зверху», «знизу». Яка пряма лінія? Де вона знаходиться? Що ще показано на плакаті? - Що таке відрізок? Промінь?
- Перша зупинка «Весела лічба». 1. Усна лічба. Гляньте, білочка одна Визирає із дупла, Ще три стрибнуло із гілки. Діти, часу не марнуйте, Скільки білок? Порахуйте. (1+3 = 4)
Біля річки на галявці Знайшли моркву сірі зайці. П'ять морковин — це немало. Одну з'їли. Скільки стало? (5-1=4)
По дорозі їжак біг, Ніс 5 яблук на пиріг. Одне впало, покотилось. Скільки яблук залишилось? (5-1 = 4)
Під кущами вздовж ріки Оселилися жуки: Спробуй всіх порахувати. (1 + 1+1+1= 4) З яких чисел утворилось число 4?
2. Каліграфічна хвилинка. Роздивіться уважно, які цифри записано на дошці. Давайте запишемо їх у свої зошити.

3. Математичний диктант. Відправляємось далі, але на нашому шляху річка протікає. Щоб перейти через неї, нам потрібен місток, а побудуємо ми його із цифр. 1. Яке число утворилось з 1 +1? 2. Яке число стоїть перед 4? 3. Назвіть наступне число за числом 2. 4. Між якими числами стоїть число З? 5. До задуманого числа додали 2 і дістали 3. Яке задумали число?

4. Фізкультхвилинка. Встаньте , діти, посміхніться, Землі нашій поклоніться За щасливий день вчорашній І до сонця потягніться. В різні боки нахиліться, Раз- присядьте, два- присядьте І за парти тихо сядьте. - Йдемо лісом. А навкруги ростуть липи, клени, сосни. - Одним словом, — це... (дерева) Яку користь приносять дерева? (Збагачують повітря киснем, прикрашають) - Що з дерев можна виготовити? (Меблі, книжки, зо¬шити) Наступна зупинка.
5. Робота з підручником. «Перевір себе», стор. 36. 1) Сполучи малюнки з відповідними числами. 2) Встав знаки >, <, =. 3) Поясни, як утворили числа.
6. Фізкультхвилинка. (Комплекс вправ для очей ).
- Відправляємось далі. За лісом — галявина. На галявині до нас приєднується Вінні Пух із завданням.
7. Самостійна робота. 2+2= 1+0= 3+1= 5-1= 2-0= 3-1= >, <, = 4 * 3 5 * 5 2 * 3 3 * 4 5 * 1 3 * 2
8. Робота з геометричним матеріалом. - Ось ми і дійшли до будиночку Кролика. Але двері відкриються тільки тоді, коли ми відгадаємо, які геомет¬ричні фігури нагадують дах, колоди, вікна і сам дім.

Що ви знаєте про трикутник, чотирикутник, п'ятикутник? Жили із братом братик – Трикутник та прямокутник. Прямокутник (старший) - чемний, Веселий та приємний. Молодший — трикутний Завжди чомусь надутий. Запитав його прямокутник: - Ти чому сердитий, брате? Той кричить йому: — А якже? Ти повніш за мене й важче. В мене тільки три кути, Аж чотири маєш ти.
- То що ж таке трикутник, чотирикутник, п'ятикутник? - Як їх розпізнати? - Гра « Живі фігури» ( діти беруться за руки та створюють квадрат, коло, трикутник)
IV. Підсумок уроку. Оцінювання. Ви добре попрацювали, допомогли Кролику. А перед тим, як повернутися додому, пограємось в улюблену гру Вінні Пуха «Ніч—день» Відгадай». «Ніч» — діти відпочивають, а вчитель переставляє гео¬метричні фігури. „День” – відгадують. Кольори фігур можна міняти.
ЛІТЕРАТУРА
• Підручник М.В. Богданович “Математика” 1- й клас • Методична література М.В. Богданович “Уроки математики в 1-му класі”, • Інтернет – сайт www.lenagold.ru
Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустерова О.М.
Шкільна бібліотека онлайн, підручники та книги по всім предметам, Математика 1 клас скачати
Предмети > Математика > Математика 1 клас > Складання і розв’язування прикладів на додавання. Послідовність чисел у межах 9. Розпізнавання многокутників > Складання і розв’язування прикладів на додавання. Послідовність чисел у межах 9. Конспект уроку і опорний каркас
|