KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку до теми: Архівування та розархівування даних
Строка 72: Строка 72:
|}
|}
-
<br>5. Створити саморозпакувальний архів вихідного документа;<br>6. У власній папці створити ще одну папку, не підписуючи її, і розпакувати у неї SFX-архів;<br>7. Узагальнюючи свою роботу, зробити і занотувати висновки, щодо призначення програм-архіваторів та чому є необхідність у створенні <br>SFX–архівів;<br>8. Захистити роботу.<br><br>'''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Бажаю успіхів!'''<br><br>'''<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Конспект урокуінформатики в 9 класі'''<br><br>'''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тематичне оцінювання з теми «Апаратне забезпечення інформаційної системи»'''
+
<br>5. Створити саморозпакувальний архів вихідного документа;<br>6. У власній папці створити ще одну папку, не підписуючи її, і розпакувати у неї SFX-архів;<br>7. Узагальнюючи свою роботу, зробити і занотувати висновки, щодо призначення програм-архіваторів та чому є необхідність у створенні <br>SFX–архівів;<br>8. Захистити роботу.<br><br>'''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Бажаю успіхів!'''<br><br>'''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; <br>'''
-
 
+
-
'''Тип уроку:'''&nbsp; Нетрадиційний урок контролю&nbsp; знань
+
-
 
+
-
'''Мета уроку: '''<br>&gt; перевірити знання, уміння та навички учнів з теми;<br>&gt; вчити аналізувати, систематизувати;<br>&gt; розвивати пізнавальні інтереси, уміння слухати один одного, виробляти спільну думку, вирішувати виникаючі розбіжності, уміння працювати в малих групах. <br><br>'''Обладнання: '''<br>Презентація, пронумеровані картки по 9 шт. і 1 таблиця для результатів для кожної групи; мультимедійний проектор, мультимедійна дошка, фліпчарт. <br>'''<br>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Хід уроку'''<br><br>'''І. Організаційний момент.5 хв.'''
+
-
 
+
-
Привітання; <br>Перевірка присутніх.<br>На прохання вчителя учні обєднуються у групи по 5-6 чоловік. Кожній групі учнів видається по 9 пронумерованих карток (к.1, …, к.9) для відповідей і одна таблиця для занесення результатів. <br><br>rfhn&nbsp;&nbsp; &nbsp;<br><br>Кожній групі вчитель пропонує обрати собі назву і записати&nbsp; її до таблиці результатів.<br><br>ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. 1 хв.<br>(тема і мета уроку заздалегідь записані на дошці)<br><br>ІІІ. Перевірка знань учнями вивченого матеріалу по даній темі.<br>Спочатку учитель пояснює (2 хв.) правила гри-змагання: всього 9 завдань, які містяться на слайдах презентації. Відповіді записуються на пронумерованих картках (к.1 – для першого завдання). Після кожного завдання картка з відповідями передається команді суперника для перевірки. Коли картки передані суперникам, учні разом з вчителем перевірять, а відповіді відображаються у презентації. Результати перевірки заносяться до таблиці. На кожне завдання відводиться певна кількість хвилин (завдання 1-6: 3хв. на завдання і 1 хв. на перевірку; завдання 7-9: 1хв. + 1 хв.). &nbsp;
+
-
 
+
-
<br>[[Image:0903-12.jpg]]<br>[[Image:0903-13.jpg|418x313px|0903-13.jpg]]
+
-
 
+
-
<br>
+
-
 
+
-
[[Image:0903-14.jpg]]
+
-
 
+
-
<br>
+
-
 
+
-
[[Image:0903-15.jpg]]
+
-
 
+
-
<br>
+
-
 
+
-
[[Image:0903-16.jpg]]
+
-
 
+
-
<br>
+
-
 
+
-
[[Image:0903-17.jpg]]
+
-
 
+
-
<br>
+
-
 
+
-
[[Image:0903-18.jpg|510x382px|0903-18.jpg]]<br>
+
-
 
+
-
'''IV. Оцінювання.5 хв.'''<br>Команди-суперники підраховують кількість правильних відповідей і переводять по таблиці на бали.<br><br>[[Image:0903-19.jpg]]<br><br>Результати передають вчителеві.<br><br>'''V. Підсумок уроку.1 хв.'''<br>Вчитель оголошує бали, що отримала кожна команда. Кожен учень оцінюється за результатами своєї команди.<br><br>'''VI. Домашнє завдання.1 хв.'''<br>Придумати кросворд по даній темі (не менше 20 питань), виконати його у текстовому процесорі Word. Здати в електронному і паперовому вигляді. <br><br>– Урок закінчено. До побачення. <br>
+
-
 
+
-
<br>
+
Надіслав вчитель інформатики Тамтура Елла Борисівна спец. Ш№ 129  
Надіслав вчитель інформатики Тамтура Елла Борисівна спец. Ш№ 129  
[[Category:Архівація_даних._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]
[[Category:Архівація_даних._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]

Версия 15:00, 13 марта 2012

Гіпермаркет Знань>>Інформатика 7 клас>>Інформатика>> Інформатика: Архівація даних


План-конспект уроку з курсу «Інформатика 7 клас» з теми «Архівування та розархівування даних»


                                               Конспект уроку з інформатики

Тема уроку:  Архівування та розархівування даних

Тип уроку:  комбінований

Мета уроку:
- допомогти учням отримати уявлення про архівацію файлів;
- навчити архівувати, додавати файли до створених архівів, розпаковувати файли, створювати саморозпаковувальні архіви; самостійно досліджувати і  узагальнювати власні спостереження та експериментально отримані результати;
- дати основні поняття, необхідні для грамотної роботи на комп’ютері;
- виховувати інформаційну культуру, увагу;
- розвивати пізнавальні інтереси, навички роботи на комп’ютері, уміння слухати, уміння працювати в парі.

Обладнання:

Архіватор WinRAR, відеокнига WinRAR, презентація, паперові інструкції до роботи; мультимедійний проектор, мультимедійна дошка, фліпчарт.
                                                               Хід уроку

І.  Організаційний момент.

Привітання;
Перевірка присутніх.

ІІ. Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності.

– Обговоримо таку ситуацію: ви хочете записати улюблену комп’ютерну гру на компакт-диск, але вона не поміщається. Що робити?

В результаті міркувань, учні приходять до висновку про необхідність стиснення її так, щоб вона займала менше місця.

– Так. Необхідно стиснути дані. Найпростіше це зробити за допомогою програм, які називаються архіваторами.
Отже, сьогодні на уроці ви дізнаєтесь:
> Для чого та як створюють архіви?
> Як отримати дані, що були розміщені в архіві?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

–  Пропоную дізнатися, як же називається процес стиснення даних, розв’язавши кросворд.

0903-1.jpg

1. Службові комп’ютерні програми, які призначені для для захисту даних і пристроїв комп’ютера від шкідливих програм. (Антивірусні)
2. Назва міста і вірусу. (Чорнобиль)
3. Черв’яки комп’ютерних мереж: інша назва. (Хробаки)
4. Програми, які знешкоджують віруси, а при неможливості знешкодження можуть видаляти заражені об’єкти або розташовувати їх у спеціальних папках. (Лікарі)
5. Програми, що аналізують обмін даними комп’ютера користувача з іншими комп’ютерами в мережі. (Блокувальники)
6. Поліморфні віруси: інша назва. (Мутанти)
7. Узагальнена назва всіх видів шкідливих комп’ютерних програм. (Вірус)
8. Віруси, що розміщують свої копії у складі файлів різного типу. (Файлові)
9. Ці програми постійно знаходяться в оперативній пам’яті комп’ютера з моменту завантаження операційної системи, а також  це – пристрій виведення  даних у множині. (Монітори)
10. Інша назва програм-детекторів, а також  це – пристрій введення  даних у множині. (Сканери)
11. Програми, що добре маскуються під корисні програмні продукти. (Троянські)

Ключове слово – архівування.

IV.Вивчення нового матеріалу.

Архіватори – це спеціальні програми, які стискають дані для компактного їх зберігання.

Стискання – це таке кодування інформації, при якому закодований варіант займає менше дискової пам’яті, ніж початковий. Процес стискання, як ми з’ясували, називають також архівуванням.

Отже, для чого застосовують архівування даних?
(Учні відповідають)
– Так, правильно. Архівування застосовують для зменшення обсягу даних. Подивіться на малюнок, як він зрозуміло пояснює цей процес.


0903-2.jpg

– Найпопулярнішими для Windows є архіватори WinZIP та WinRAR. Розглянемо слідуючу таблицю:

0903-3.jpg

(учні порівнюють формати  ZIP та RAR)

– А тепер розглянемо приклад:

Об’єм файлу до стискання 284 МБ (298 502 392 байт). Після стискання, використовуючи архіватори WinZIP та WinRAR, я отримала такі результати. Проаналізуємо їх.

0903-4.jpg

(діти аналізують таблицю)


Далі вчитель пояснює, як працювати з архіваторами на прикладі програми WinRAR. (кожен свій  крок  вчитель коментує і показує учням, виводячи зображення на мультимедійну дошку)

– Запускаємо програмуWinRAR. Для цього натискаємо послідовно:
Пуск -> Програми -> WinRAR ->  WinRAR

Перед вами з’явиться вікно програми, де:

0903-5.jpg

1 – рядок заголовку;
2 – меню;
3 – панель інструментів;
4 – файлове вікно;
5 – рядок стану.  

Так як основна задача програми WinRAR – це створення та розпакування архівів, додавання вмісту архіву,  то зупинимось на цих пунктах більш детально.

Створення архіву.

a. У вікні програми потрібно перейти до папки, в якій розміщено файли (папки), призначені для архівації.
b. Далі виділити об’єкти, які підлягають архівації. Це можна зробити лівою кнопкою миші при натиснутій клавіші Ctrl  або  Shift (залежно від розташування у списку об’єктів, що виділяються).

0903-6.jpg

c. Клацнути по кнопці <Добавить> на панелі інструментів. З’явиться діалогове вікно <Имя и параметры архива>. Цей діалог можна також викликати з меню <Команды>, в якому потрібно вибрати команду <Добавить файлы в архив> або натисканням комбінації клавіш Alt+A. Введіть ім’я архіву або підтвердіть ім’я, запропоноване за замовчуванням.
d. Вибрати формат нового архіву (RARабоZIP). Вказати метод стискання та розмір тому, а за допомогою перемикачів та прапорців – інші параметри архівації.
e. Натиснути кнопку <OK>.

0903-7.jpg

У процесі архівації на екрані відображається діалог зі статистикою процесу.


0903-8.jpg

Архів створено.

Додавання файлів до архіву.

Для цього потрібно виділити  у вікні WinRAR об’єкти, які необхідно додати до архіву, клацнути по кнопці <Добавить> на панелі інструментів. У діалозі, який з’явиться, в полі <Архив> потрібно задати ім’я архіву (до якого додаватимуться об’єкти) або скористатися кнопкою <Обзор> для вибору імені архіву. Натискаємо <ОК>.Нові об’єкти будуть добавлені до вказаного архіву.

Розпакування з архіву.

Для розпакування файлів (папок) потрібно їх виділити і натиснути кнопку <Извлечь>  на панелі інструментів (або Команды  Извлечь файлы из архива, або натиснути комбінацію клавіш <Ait+E>). При цьому розархівовані файли потраплять до тієї самої папки, у якій розміщено архів. Якщо потрібно розпакувати файли до іншої папки, то потрібно клацнути на кнопку <Извлечь в…> на панелі інструментів, в діалозі <Путь и параметры извлечения> вкажіть цільову папку й натисніть кнопку <OK>.

Створення SFX-архіву.

(розповідь по таблиці)
Саморозпаковувальний архів – це архів, до якого приєднано виконуваний модуль.

0903-9.jpg

Цей модуль дозволяє добувати файли простим запуском архіву, як звичайної програми. Користуватись SFX-архівом зручно у тих випадках, коли потрібно комусь передати архів, але ви не впевнені, що у адресата є відповідний архіватор для розпакування цього архіву.

Для створення SFX-архіву потрібно удіалоговому вікні <Имя и параметры архива> встановити прапорець <Создать SFX-архив> і далі клацнути по кнопці <OK>.

0903-10.jpg

Отримаємо виконуваний ехе-файл. 0903-11.jpg

Якщо потрібно створити SFX-архів з існуючого архіву, увійдіть у нього і натисніть кнопку <SFX >.

Вчитель завершує пояснення і пропонує учням практично закріпити теоретичний матеріал уроку. При виконанні роботи можна скористатися підказкою: переглянути відповідні теми з відеокниги WinRAR на http:/ /www.video-kniga.ru/.  Вчитель обов’язково наголошує на дотриманні правил з ТБ.

V. Закріплення  матеріалу.


Учні об’єднуються у пари і виконують практичну роботу за інструкцією (додаток 1), роблять відповідні висновки.

VI.  Захист учнями робіт і їх оцінювання.
VII. Підсумок уроку.
VIII. Повідомлення домашнього завдання.


Розділ 4, пункт 4.2, пит. 7, 8  на стор. 142
за Ривкінд Й. Я., Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько; за заг. Ред. Згурського М. З., Інформатика: 9 кл. : підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Генеза, 2009.

– Урок закінчено. До побачення.


                                                                                                                                                                               додаток 1

                                                                                    Практична робота

                                                                           Архівування та розархівування даних

Мета:
навчитися архівувати, додавати файли до створених архівів, розпаковувати файли, створювати саморозпаковувальні архіви; самостійно досліджувати і узагальнювати власні спостереження та експериментально отримані результати.

                                                                                       Хід роботи


                                                             Не забувайте про дотримання правил з ТБ!

1. На Робочому столі створити власну папку і підписати її : наприклад, Посміхайлик_9Б;
2. У власну папку скопіювати будь-який файл з Моїх документів;
3. Створити архів цього файлу;
4. Порівняти об’єми вихідного (ВФ) і архівного (АФ) файлів. Результати занотувати у вигляді таблиці:

  ВФ, бт   АФ, бт   Ступінь стискання, %
       


5. Створити саморозпакувальний архів вихідного документа;
6. У власній папці створити ще одну папку, не підписуючи її, і розпакувати у неї SFX-архів;
7. Узагальнюючи свою роботу, зробити і занотувати висновки, щодо призначення програм-архіваторів та чому є необхідність у створенні
SFX–архівів;
8. Захистити роботу.

                                                                             Бажаю успіхів!

                                                           

Надіслав вчитель інформатики Тамтура Елла Борисівна спец. Ш№ 129

Предмети > Інформатика > Інформатика 7 клас > Архівація даних > Архівація даних. Конспект уроку і опорний каркас