KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку на тему: Робота з файловими архівами.
 
Строка 1: Строка 1:
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]>>[[Інформатика|Інформатика]]>> Інформатика: Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.'''  
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]>>[[Інформатика|Інформатика]]>> Інформатика: Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.'''  
-
<br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]» з теми «[[Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.|Практична робота №4 „Пошук інформації в Інтернеті за допомогою пошукових систем”.]]»'''  
+
<br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]» з теми «[[Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.|Робота з файловими архівами.]]»'''  
<br>  
<br>  
-
<br>'''''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тема:'''''<b>&nbsp;&nbsp; &nbsp;Робота з файловими архівами.</b>
+
<br>'''''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Тема:'''''<b>&nbsp;&nbsp; &nbsp;Робота з файловими архівами.</b>  
-
<br>'''''Мета:&nbsp;'''''&nbsp; &nbsp;сформувати в учнів основні принципи служби передачі файлів; завантаження файлів з мережі Інтернет: зберігання веб-сторінок, малюнків з веб-сторінок; сформувати в учнів поняття менеджерів завантаження; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційну культуру учнів.
+
<br>'''''Мета:&nbsp;'''''&nbsp; &nbsp;сформувати в учнів основні принципи служби передачі файлів; завантаження файлів з мережі Інтернет: зберігання веб-сторінок, малюнків з веб-сторінок; сформувати в учнів поняття менеджерів завантаження; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційну культуру учнів.  
-
<br>'''''Тип уроку''''':&nbsp;&nbsp; &nbsp;урок засвоєння нових знань. &nbsp;&nbsp; &nbsp;
+
<br>'''''Тип уроку''''':&nbsp;&nbsp; &nbsp;урок засвоєння нових знань. &nbsp;&nbsp; &nbsp;  
-
<br>'''''Обладнання:''''' комп’ютерний клас, LCD-проектор, мережа Інтранет з налаштованим FTP-сервером.
+
<br>'''''Обладнання:''''' комп’ютерний клас, LCD-проектор, мережа Інтранет з налаштованим FTP-сервером.  
-
<br>'''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ХІД УРОКУ'''
+
<br>'''&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; ХІД УРОКУ'''  
-
<u>'''<br>I.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів'''</u>
+
<u>'''<br>I.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів'''</u>  
-
<br>'''''Кросворд'''''
+
<br>'''''Кросворд'''''  
-
Учні сідають за машини і відкривають файл CROSSWORD.XLS. Учням пропонується вибрати мову кросворда. При цьому відповіді потрібно вводити на вибраній мові. Для цього вони відкривають аркуш Український/Англійський. Кількість правильних відповідей в кросворді і є кількістю набраних балів для оцінки. При виборі англійського варіанту кількість правильних відповідей множиться на 1,5. Максимальна оцінка в українському варіанті – 8, в англійському – 12. В кожну клітинку учень пише по одній літері.
+
Учні сідають за машини і відкривають файл CROSSWORD.XLS. Учням пропонується вибрати мову кросворда. При цьому відповіді потрібно вводити на вибраній мові. Для цього вони відкривають аркуш Український/Англійський. Кількість правильних відповідей в кросворді і є кількістю набраних балів для оцінки. При виборі англійського варіанту кількість правильних відповідей множиться на 1,5. Максимальна оцінка в українському варіанті – 8, в англійському – 12. В кожну клітинку учень пише по одній літері.  
-
<br><u>'''II.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми, мети і завдань уроку'''</u>
+
<br><u>'''II.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми, мети і завдань уроку'''</u>  
-
<br>– В Інтернет знаходиться величезна кількість файлів, які можна записати собі на комп’ютер. На цьому уроці ви отримаєте знання та навички копіювання файлів на свій комп’ютер.
+
<br>– В Інтернет знаходиться величезна кількість файлів, які можна записати собі на комп’ютер. На цьому уроці ви отримаєте знання та навички копіювання файлів на свій комп’ютер.  
-
'''План'''
+
'''План'''  
-
1.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Збереження веб-сторінок.<br>2.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Збереження малюнків з веб-сторінки.<br>3.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Поняття про службу передачі файлів. <br>4.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Менеджери завантаження.<br>5.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Підсумки уроку.
+
1.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Збереження веб-сторінок.<br>2.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Збереження малюнків з веб-сторінки.<br>3.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Поняття про службу передачі файлів. <br>4.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Менеджери завантаження.<br>5.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Підсумки уроку.  
-
<u>'''<br>III.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу'''</u>
+
<u>'''<br>III.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу'''</u>  
-
<br>– Якщо потрібно скопіювати текст на якійсь веб-сторінці, достатньо його виділити і скопіювати в буфер обміну. Якщо ж вам сподобалась вся сторінка з малюнками і оформленням, то в меню Файл виберіть Сохранить как і виберіть назву веб-сторінки і папку призначення. Якщо ви назвете сторінку sport.htm, то в папці призначення створиться спеціальна папка sport.files, куди будуть поміщені всі додаткові файли, які використовуються на цій сторінці.<br>Демонстрація збереження веб-сторінки на прикладі сторінки із мережі Інтранет.
+
<br>– Якщо потрібно скопіювати текст на якійсь веб-сторінці, достатньо його виділити і скопіювати в буфер обміну. Якщо ж вам сподобалась вся сторінка з малюнками і оформленням, то в меню Файл виберіть Сохранить как і виберіть назву веб-сторінки і папку призначення. Якщо ви назвете сторінку sport.htm, то в папці призначення створиться спеціальна папка sport.files, куди будуть поміщені всі додаткові файли, які використовуються на цій сторінці.<br>Демонстрація збереження веб-сторінки на прикладі сторінки із мережі Інтранет.  
-
– Якщо потрібно зберегти тільки графічний файл, потрібно виконати правий клік на ньому, вибрати пункт Сохранить рисунок, задати ім’я файлу та папку призначення.
+
– Якщо потрібно зберегти тільки графічний файл, потрібно виконати правий клік на ньому, вибрати пункт Сохранить рисунок, задати ім’я файлу та папку призначення.  
-
– Якщо ви хочете поділитися своїми файлами з усім світом, розмістіть їх на файловому сервері. Файловий сервер – це підключений до мережі комп’ютер, на якому зосереджена велика кількість файлів, наданих для загального користування. Усі файли розташовані по папках за певною тематикою, щоб їх легше було знайти. Таких файлових серверів у світі нараховується кілька тисяч. При передачі файлів використовується протокол передачі файлів (FTP – File Transfer Protocol), тому файлові сервери ще називають FTP-серверами.
+
– Якщо ви хочете поділитися своїми файлами з усім світом, розмістіть їх на файловому сервері. Файловий сервер – це підключений до мережі комп’ютер, на якому зосереджена велика кількість файлів, наданих для загального користування. Усі файли розташовані по папках за певною тематикою, щоб їх легше було знайти. Таких файлових серверів у світі нараховується кілька тисяч. При передачі файлів використовується протокол передачі файлів (FTP – File Transfer Protocol), тому файлові сервери ще називають FTP-серверами.  
-
Відповідно до протоколу FTP два користувачі не можуть обмінятись файлами напряму; обмін здійснюється тільки через FTP-сервер.
+
Відповідно до протоколу FTP два користувачі не можуть обмінятись файлами напряму; обмін здійснюється тільки через FTP-сервер.  
-
При звертанні клієнта до сервера останній вимагає ввести ім’я та пароль. На більшості серверів це формальна операція – як ім’я достатньо ввести слово anonymous (анонімний), не вказуючи пароля, чи повідомити свій E-mail. На частині серверів доступ до папок платний, тобто за певну плату користувач отримує ім’я для входу та пароль, який діє на сервері певний термін. Більшість загальнодоступних файлових архівів зберігаються в каталозі /pub, а файли, що вивантажує клієнт – у каталозі /incoming.
+
При звертанні клієнта до сервера останній вимагає ввести ім’я та пароль. На більшості серверів це формальна операція – як ім’я достатньо ввести слово anonymous (анонімний), не вказуючи пароля, чи повідомити свій E-mail. На частині серверів доступ до папок платний, тобто за певну плату користувач отримує ім’я для входу та пароль, який діє на сервері певний термін. Більшість загальнодоступних файлових архівів зберігаються в каталозі /pub, а файли, що вивантажує клієнт – у каталозі /incoming.  
-
Для роботи з FTP-серверами можна використовувати броузери. Але вони мають порівняно невеликі можливості та використовуються, коли дії з архівами виконуються рідко.
+
Для роботи з FTP-серверами можна використовувати броузери. Але вони мають порівняно невеликі можливості та використовуються, коли дії з архівами виконуються рідко.  
-
Існують спеціальні програми для роботи з такими серверами. Вони називаються FTP-клієнти:
+
Існують спеціальні програми для роботи з такими серверами. Вони називаються FTP-клієнти:  
-
FTP Explorer &nbsp;&nbsp; &nbsp;(http:/www.ftpx.com)<br>AutoFTP &nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;(http:/www.primasoft.com)
+
FTP Explorer &nbsp;&nbsp; &nbsp;(http:/www.ftpx.com)<br>AutoFTP &nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;(http:/www.primasoft.com)  
-
Файловий менеджер Total Commander теж можна використовувати як FTP-клієнт.
+
Файловий менеджер Total Commander теж можна використовувати як FTP-клієнт.  
-
Для завантаження файлів з мережі Інтернет найчастіше використовують менеджери завантажень.
+
Для завантаження файлів з мережі Інтернет найчастіше використовують менеджери завантажень.  
-
•&nbsp;&nbsp; &nbsp;GetRight<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;FlashGet<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;ReGet<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Go!zilla<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Download Accelerator Plus<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Download Master – безкоштовний менеджер, створений в Україні.
+
•&nbsp;&nbsp; &nbsp;GetRight<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;FlashGet<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;ReGet<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Go!zilla<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Download Accelerator Plus<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;Download Master – безкоштовний менеджер, створений в Україні.  
-
Дані програми мають ряд переваг перед броузером Internet Explorer:
+
Дані програми мають ряд переваг перед броузером Internet Explorer:  
-
•&nbsp;&nbsp; &nbsp;файл розділяється на кілька частин, які завантажуються різними шляхами, що прискорює швидкість завантажування;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;при перерриванні завантаження внаслідок раптового від’єднання від мережі програма очікує з’єднання з мережею і продовжує завантаження з місця розриву, а не спочатку;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;програма шукає даний файл на інших серверах і в разі вдалого пошуку завантажує цей файл з декількох серверів;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;можна задати розклад завантажень, щоб завантаження проходило в чітко визначені години;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;програма може вимкнути комп’ютер після виконання завантаження;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;при випуску нової версії програми може її автоматично завантажити із сервера виробника.
+
•&nbsp;&nbsp; &nbsp;файл розділяється на кілька частин, які завантажуються різними шляхами, що прискорює швидкість завантажування;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;при перерриванні завантаження внаслідок раптового від’єднання від мережі програма очікує з’єднання з мережею і продовжує завантаження з місця розриву, а не спочатку;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;програма шукає даний файл на інших серверах і в разі вдалого пошуку завантажує цей файл з декількох серверів;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;можна задати розклад завантажень, щоб завантаження проходило в чітко визначені години;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;програма може вимкнути комп’ютер після виконання завантаження;<br>•&nbsp;&nbsp; &nbsp;при випуску нової версії програми може її автоматично завантажити із сервера виробника.  
-
<u>'''<br>IV.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Узагальнення і систематизація знань'''</u>
+
<u>'''<br>IV.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Узагальнення і систематизація знань'''</u>  
-
<br>Робота учнів в мережі Інтранет, запис у свою папку малюнка домашньої сторінки, збереження всієї сторінки, відкриття FTP-сервера за адресою ftp:/teacher/pub&nbsp; та перегляд файлів із сервера.
+
<br>Робота учнів в мережі Інтранет, запис у свою папку малюнка домашньої сторінки, збереження всієї сторінки, відкриття FTP-сервера за адресою ftp:/teacher/pub&nbsp; та перегляд файлів із сервера.  
-
<u>'''<br>V.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання'''</u>
+
<u>'''<br>V.&nbsp;&nbsp; &nbsp;Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання'''</u>  
<br>Вивчити основні види завантаження файлів; можливості броузера, FTP-клієнта та менеджера завантажень. Підготуватись до практичної роботи. Повторити весь розділ «Глобальна мережа Інтернет».<br>&nbsp;<br><br>  
<br>Вивчити основні види завантаження файлів; можливості броузера, FTP-клієнта та менеджера завантажень. Підготуватись до практичної роботи. Повторити весь розділ «Глобальна мережа Інтернет».<br>&nbsp;<br><br>  

Текущая версия на 13:38, 15 июня 2011

Гіпермаркет Знань>>Інформатика 10 клас>>Інформатика>> Інформатика: Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.


План-конспект уроку з курсу «Інформатика 10 клас» з теми «Робота з файловими архівами.»



                                                       Тема:    Робота з файловими архівами.


Мета:    сформувати в учнів основні принципи служби передачі файлів; завантаження файлів з мережі Інтернет: зберігання веб-сторінок, малюнків з веб-сторінок; сформувати в учнів поняття менеджерів завантаження; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційну культуру учнів.


Тип уроку:    урок засвоєння нових знань.     


Обладнання: комп’ютерний клас, LCD-проектор, мережа Інтранет з налаштованим FTP-сервером.


                                                                 ХІД УРОКУ


I.    Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів


Кросворд

Учні сідають за машини і відкривають файл CROSSWORD.XLS. Учням пропонується вибрати мову кросворда. При цьому відповіді потрібно вводити на вибраній мові. Для цього вони відкривають аркуш Український/Англійський. Кількість правильних відповідей в кросворді і є кількістю набраних балів для оцінки. При виборі англійського варіанту кількість правильних відповідей множиться на 1,5. Максимальна оцінка в українському варіанті – 8, в англійському – 12. В кожну клітинку учень пише по одній літері.


II.    Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми, мети і завдань уроку


– В Інтернет знаходиться величезна кількість файлів, які можна записати собі на комп’ютер. На цьому уроці ви отримаєте знання та навички копіювання файлів на свій комп’ютер.

План

1.    Збереження веб-сторінок.
2.    Збереження малюнків з веб-сторінки.
3.    Поняття про службу передачі файлів.
4.    Менеджери завантаження.
5.    Підсумки уроку.


III.    Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу


– Якщо потрібно скопіювати текст на якійсь веб-сторінці, достатньо його виділити і скопіювати в буфер обміну. Якщо ж вам сподобалась вся сторінка з малюнками і оформленням, то в меню Файл виберіть Сохранить как і виберіть назву веб-сторінки і папку призначення. Якщо ви назвете сторінку sport.htm, то в папці призначення створиться спеціальна папка sport.files, куди будуть поміщені всі додаткові файли, які використовуються на цій сторінці.
Демонстрація збереження веб-сторінки на прикладі сторінки із мережі Інтранет.

– Якщо потрібно зберегти тільки графічний файл, потрібно виконати правий клік на ньому, вибрати пункт Сохранить рисунок, задати ім’я файлу та папку призначення.

– Якщо ви хочете поділитися своїми файлами з усім світом, розмістіть їх на файловому сервері. Файловий сервер – це підключений до мережі комп’ютер, на якому зосереджена велика кількість файлів, наданих для загального користування. Усі файли розташовані по папках за певною тематикою, щоб їх легше було знайти. Таких файлових серверів у світі нараховується кілька тисяч. При передачі файлів використовується протокол передачі файлів (FTP – File Transfer Protocol), тому файлові сервери ще називають FTP-серверами.

Відповідно до протоколу FTP два користувачі не можуть обмінятись файлами напряму; обмін здійснюється тільки через FTP-сервер.

При звертанні клієнта до сервера останній вимагає ввести ім’я та пароль. На більшості серверів це формальна операція – як ім’я достатньо ввести слово anonymous (анонімний), не вказуючи пароля, чи повідомити свій E-mail. На частині серверів доступ до папок платний, тобто за певну плату користувач отримує ім’я для входу та пароль, який діє на сервері певний термін. Більшість загальнодоступних файлових архівів зберігаються в каталозі /pub, а файли, що вивантажує клієнт – у каталозі /incoming.

Для роботи з FTP-серверами можна використовувати броузери. Але вони мають порівняно невеликі можливості та використовуються, коли дії з архівами виконуються рідко.

Існують спеціальні програми для роботи з такими серверами. Вони називаються FTP-клієнти:

FTP Explorer     (http:/www.ftpx.com)
AutoFTP         (http:/www.primasoft.com)

Файловий менеджер Total Commander теж можна використовувати як FTP-клієнт.

Для завантаження файлів з мережі Інтернет найчастіше використовують менеджери завантажень.

•    GetRight
•    FlashGet
•    ReGet
•    Go!zilla
•    Download Accelerator Plus
•    Download Master – безкоштовний менеджер, створений в Україні.

Дані програми мають ряд переваг перед броузером Internet Explorer:

•    файл розділяється на кілька частин, які завантажуються різними шляхами, що прискорює швидкість завантажування;
•    при перерриванні завантаження внаслідок раптового від’єднання від мережі програма очікує з’єднання з мережею і продовжує завантаження з місця розриву, а не спочатку;
•    програма шукає даний файл на інших серверах і в разі вдалого пошуку завантажує цей файл з декількох серверів;
•    можна задати розклад завантажень, щоб завантаження проходило в чітко визначені години;
•    програма може вимкнути комп’ютер після виконання завантаження;
•    при випуску нової версії програми може її автоматично завантажити із сервера виробника.


IV.    Узагальнення і систематизація знань


Робота учнів в мережі Інтранет, запис у свою папку малюнка домашньої сторінки, збереження всієї сторінки, відкриття FTP-сервера за адресою ftp:/teacher/pub  та перегляд файлів із сервера.


V.    Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання


Вивчити основні види завантаження файлів; можливості броузера, FTP-клієнта та менеджера завантажень. Підготуватись до практичної роботи. Повторити весь розділ «Глобальна мережа Інтернет».
 




Надіслав викладач інформатики Миловидов Юрій Олегович, университет «КРОК»

Планування з інформатики, підручники та книги онлайн, курси та завдання з інформатики для 10 класу скачати

Предмети > Інформатика > Інформатика 10 клас > Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій > Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій. Конспект уроку і опорний каркас