|
|
Строка 2: |
Строка 2: |
| | | |
| | | |
| + | '''Тема: Літературні казки про тварин. І. Франко «Лисичка і Журавель»''' |
| | | |
- | МЕТА : дати дітям поняття «авторських» ( літературних ) казок, вчити їх
| |
- | аналізувати зміст твору, давати характеристику героям, розвивати
| |
- | техніку читання дітей, виховувати вміння працювати в колективі та
| |
- | самостійно
| |
- | ОБЛАДНАННЯ : книга І.Франка «Лисичка і Журавель», ілюстрації
| |
- | Лисички, Журавля, грамзапис казки « Лисичка і Журавель»,
| |
- | картки з прислів`ями, план уроку.
| |
- | Тема: Літературні казки про тварин. І. Франко «Лисичка і Журавель»
| |
| | | |
| + | '''МЕТА''' : дати дітям поняття «авторських» ( літературних ) казок, вчити їх аналізувати зміст твору, давати характеристику героям, розвивати техніку читання дітей, виховувати вміння працювати в колективі та самостійно. |
| | | |
- | Хід уроку
| |
| | | |
- | 1.Орг. момент: ( 3 хвилини ). | + | '''ОБЛАДНАННЯ''' : книга І.Франка «Лисичка і Журавель», ілюстрації Лисички, Журавля, грамзапис казки « Лисичка і Журавель», картки з прислів`ями, план уроку. |
| + | |
| + | |
| + | '''Хід уроку''' |
| + | |
| + | |
| + | '''1.Орг. момент:''' ( 3 хвилини ). |
| + | |
| Продзвенів уже дзвінок – починаємо урок . | | Продзвенів уже дзвінок – починаємо урок . |
- | У нас на уроці багато гостей – вчителів. Поверніться до них , привітайте і до мене голівки повертайте. Добрий день, хлоп`я та! | + | |
- | Добрий день, дівчата ! | + | У нас на уроці багато гостей – вчителів. Поверніться до них , привітайте і до мене голівки повертайте. |
| + | |
| + | Добрий день, хлоп`я та! |
| + | |
| + | Добрий день, дівчата ! |
| + | |
| Спочатку сідають дівчата – краса нашого класу, а потім його сила і мужність – хлопчики. | | Спочатку сідають дівчата – краса нашого класу, а потім його сила і мужність – хлопчики. |
| + | |
| Тема сьогоднішнього уроку читання : Яке частування , таке і дякування. | | Тема сьогоднішнього уроку читання : Яке частування , таке і дякування. |
| + | |
| А працювати ми будемо за таким планом: | | А працювати ми будемо за таким планом: |
| + | |
| + | |
| 1. Вправа «Очікування» | | 1. Вправа «Очікування» |
| + | |
| 2. Мовна розминка. | | 2. Мовна розминка. |
| + | |
| 3. Перевірка домашнього завдання. | | 3. Перевірка домашнього завдання. |
| + | |
| 4. Знайомство з авторськими ( літературними) казками. | | 4. Знайомство з авторськими ( літературними) казками. |
| + | |
| 5. В гостях у Лисички та Журавля. | | 5. В гостях у Лисички та Журавля. |
| + | |
| 6. Підсумок уроку: гра «Сніжний ком» | | 6. Підсумок уроку: гра «Сніжний ком» |
| + | |
| 7. Домашнє завдання. | | 7. Домашнє завдання. |
| | | |
- | - Я дуже рада працювати вами. Хоча на вулиці і зима ,але мене будуть зігрівати на | + | - Я дуже рада працювати з вами. В кожного із вас на парті лежить сердечко. Погляньте на нього – і воно вам підкаже , що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку. На протязі всього уроку ми будемо складати серце нашого класу. Слід починати із слів «Я очікую».( Діти виходять до дошки і приліплюють свої серця).Подивиться , які гарні серця будуть працювати з нами на уроці . |
- | уроці ваші теплі усмішки і гарячі добрі серця. В кожного із вас на парті лежить сердечко. Погляньте на нього – і воно вам підкаже , що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку. На протязі всього уроку ми будемо складати серце нашого класу. Слід починати із слів «Я очікую».( Діти виходять до дошки і приліплюють свої серця).Подивиться , які гарні серця будуть працювати з нами на уроці .
| + | |
- | А я очікую, що ви правильно, точно і красиво будете висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти, гарно читати і давати відповіді на запитання. | + | А я очікую, що ви правильно, точно і красиво будете висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти, гарно читати і давати відповіді на запитання. |
| + | |
| + | |
| + | '''2. Актуалізація знань і умінь.'''(7хвилин) |
| + | |
| + | '''а )''' Чистомовка: |
| + | |
| + | Ой, мине вже зима - МА-МА-МА. |
| + | |
| + | Повіває вітерець - ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ. |
| + | |
| + | Тане останній сніжок-ОК-ОК-ОК. |
| + | |
| + | Веселіше синичка співа -ВА-ВА-ВА. |
| + | |
| + | Діти раді весні –НІ-НІ-НІ. |
| + | |
| + | '''б )''' Перевірка домашнього завдання: |
| | | |
- | 2. Актуалізація знань і умінь. ( 7 хвилин )
| |
- | а ) Чистомовка: Ой, мине вже зима - МА-МА-МА.
| |
- | Повіває вітерець - ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ.
| |
- | Тане останній сніжок-ОК-ОК-ОК.
| |
- | Веселіше синичка співа -ВА-ВА-ВА.
| |
- | Діти раді весні –НІ-НІ-НІ.
| |
- | б ) Перевірка домашнього завдання:
| |
| Яке домашнє завдання готували? | | Яке домашнє завдання готували? |
| + | |
| - Читали оповідання А.Коцюбинського «Артист». | | - Читали оповідання А.Коцюбинського «Артист». |
- | Хто головні герої оповідання? ( Максим і бабуся ) Знайдіть і прочитайте спонукальні речення. Хто їх говорить ? ( Бабуся ) . в ) Читання оповідання за особами . | + | |
| + | Хто головні герої оповідання? ( Максим і бабуся ) |
| + | |
| + | Знайдіть і прочитайте спонукальні речення. Хто їх говорить ? ( Бабуся ) |
| + | |
| + | '''в )''' Читання оповідання за особами . |
| + | |
| У ролі автора : - Кордик Анастасія | | У ролі автора : - Кордик Анастасія |
| + | |
| У ролі бабусі - Єсіна Маргарита | | У ролі бабусі - Єсіна Маргарита |
| + | |
| У ролі Максима - Пєтухов Данило | | У ролі Максима - Пєтухов Данило |
| + | |
| - Молодці! Приліпіть свої серця до серця класу за свої відповіді , а оцінку ви | | - Молодці! Приліпіть свої серця до серця класу за свої відповіді , а оцінку ви |
| отримуєте в кінці уроку. | | отримуєте в кінці уроку. |
| + | |
| Які висновки ви можете зробити з цієї історії? | | Які висновки ви можете зробити з цієї історії? |
- | Максим був ледачий , він не допомагав бабусі . | + | |
- | Фіз. хвилинка: «Сніжинка»10 хвилин . | + | Максим був ледачий , він не допомагав бабусі . |
| + | |
| + | |
| + | '''Фіз. хвилинка:'''«Сніжинка»(10 хвилин) . |
| + | |
| - Добре! Ой, ловіть сніжинку. Опускайте її разом з рукою , подуйте легенько на неї, підкиньте іще раз,притягніть її до себе, подуйте сильніше , щоб вона долетіла до нашого серця. Ох, вона розтанула від вашого теплого серця класу. | | - Добре! Ой, ловіть сніжинку. Опускайте її разом з рукою , подуйте легенько на неї, підкиньте іще раз,притягніть її до себе, подуйте сильніше , щоб вона долетіла до нашого серця. Ох, вона розтанула від вашого теплого серця класу. |
- | 3. Нова тема. ( 12 хвилин ) | + | |
| + | |
| + | '''3. Нова тема.''' ( 12 хвилин ) |
| + | |
| ( Звучить мелодія « В гостях у казки» ) | | ( Звучить мелодія « В гостях у казки» ) |
| + | |
| Ідіть завжди до школи | | Ідіть завжди до школи |
| + | |
| Веселі , не сумні , | | Веселі , не сумні , |
| + | |
| Шукайте дива , радості. | | Шукайте дива , радості. |
| + | |
| У казочці моїй … | | У казочці моїй … |
| + | |
| А з чим асоціірується слово казка? | | А з чим асоціірується слово казка? |
| + | |
| | | |
| - Так! До нас у клас завітала казка.(На дошці надпис –КАЗКА -) | | - Так! До нас у клас завітала казка.(На дошці надпис –КАЗКА -) |
- | Коли можна почути казку ? Хто нам її розказував ? | + | |
| + | Коли можна почути казку? |
| + | |
| + | Хто нам її розказував? |
| + | |
| (Дитинство, бабуся , школа , чарівність , доброта , народна) | | (Дитинство, бабуся , школа , чарівність , доброта , народна) |
| + | |
| + | |
| Любі діти ! А чи знаєте ви казки ? | | Любі діти ! А чи знаєте ви казки ? |
| + | |
| От зараз і перевіримо : | | От зараз і перевіримо : |
- | 1 . Сидів він на віконечку , | + | |
- | Як маленьке сонечко . | + | |
- | Від діда з бабусею утік , | + | '''1 .''' Сидів він на віконечку , |
- | Побіг у ліс і раптом зник . ( Колобок ) | + | |
- | 2 . Знесла яєчко золоте , | + | Як маленьке сонечко . |
- | Зраділи дуже дід і баба . | + | |
- | Ви , діти , знаєте її - | + | Від діда з бабусею утік , |
- | Та це ж ( Курочка Ряба ). | + | |
- | 3 . Із якої казки я , | + | Побіг у ліс і раптом зник . '''( Колобок )''' |
- | Бичок – третячок ? | + | |
- | Із соломи дід зробив , | + | '''2 .''' Знесла яєчко золоте , |
- | Бік смолою засмолив . ( Солом `яний бичок ) | + | |
| + | Зраділи дуже дід і баба . |
| + | |
| + | Ви , діти , знаєте її - |
| + | |
| + | Та це ж '''( Курочка Ряба ).''' |
| + | |
| + | '''3 .''' Із якої казки я , |
| + | |
| + | Бичок – третячок ? |
| + | |
| + | Із соломи дід зробив , |
| + | |
| + | Бік смолою засмолив .'''( Солом `яний бичок )''' |
| + | |
| + | |
| - Молодці ,діти ! Я бачу ви знаєте ці казочки .А звідки вони взялися ? | | - Молодці ,діти ! Я бачу ви знаєте ці казочки .А звідки вони взялися ? |
| + | |
| - Ми не знаємо автора . | | - Ми не знаємо автора . |
- | У цих казках не має одного автора .Адже йшли вони до нас із давніх – давен, переказувалися від одного покоління до іншого .І тому вони мають одну назву – | + | |
- | народні . (прикріпляють назву на дошку )
| + | У цих казках не має одного автора .Адже йшли вони до нас із давніх – давен, переказувалися від одного покоління до іншого .І тому вони мають одну назву –народні . (прикріпляють назву на дошку ) |
| + | |
| - А сьогодні ми з вами почнемо знайомство з казками , в яких автор відомий . Ці казки називаються літературними або авторськими .( Прикріпляю назву на дошку ) | | - А сьогодні ми з вами почнемо знайомство з казками , в яких автор відомий . Ці казки називаються літературними або авторськими .( Прикріпляю назву на дошку ) |
| + | |
| - Давайте повторимо і запам .` ятаємо ці назви ) | | - Давайте повторимо і запам .` ятаємо ці назви ) |
| + | |
| Казка, з якою ми познайомимось, заховалася ось в цих словах : | | Казка, з якою ми познайомимось, заховалася ось в цих словах : |
| + | |
| ( На дошці , там де тема уроку , надпис : сичЛика та раЖувель ) | | ( На дошці , там де тема уроку , надпис : сичЛика та раЖувель ) |
| + | |
| - Прочитайте ці слова : Лисичка і Журавель . | | - Прочитайте ці слова : Лисичка і Журавель . |
| + | |
| ( Вивішуються малюнки лисички , журавля ) | | ( Вивішуються малюнки лисички , журавля ) |
| + | |
| | | |
| Казку «Лисиця і Журавель» написав відомий український письменник Іван Франко. | | Казку «Лисиця і Журавель» написав відомий український письменник Іван Франко. |
| + | |
| Ось його портрет (Портрет І . Франка) | | Ось його портрет (Портрет І . Франка) |
- | Послухайте і подивіться цю казку. ( Грамзапис казки )—Настільний театр. | + | |
- | Хто головні герої цієї казки ?—Лисиця і Журавель. Так, ця казка про тварин . | + | Послухайте і подивіться цю казку. ( Грамзапис казки ) |
| + | —Настільний театр. |
| + | |
| + | Хто головні герої цієї казки ?—Лисиця і Журавель. |
| + | |
| + | Так, ця казка про тварин . |
| + | |
| Які дії відбуваються в цієї казці ? ( Лисиця ходила до Журавля у гості ,а Журавель до неї ) . | | Які дії відбуваються в цієї казці ? ( Лисиця ходила до Журавля у гості ,а Журавель до неї ) . |
- | 4. Словникова робота : пояснювання слів , читання хором, «ланцюжком» У тексті зустрічаються важкі слова , які ми прочитаємо разом : (обратна сторона дошки) | + | |
| + | |
| + | '''4. Словникова робота :''' пояснювання слів , читання хором, «ланцюжком» |
| + | |
| + | У тексті зустрічаються важкі слова , які ми прочитаємо разом : (обратна сторона дошки) |
| + | |
| + | |
| Вгощу Гостину Зазирати Погордувати | | Вгощу Гостину Зазирати Погордувати |
| + | |
| Навстоячки Розгнівалася Запросини Випорожнити | | Навстоячки Розгнівалася Запросини Випорожнити |
- | 5 . Читання казки «ланцюжком» ( 3 хвилини ) Читаючи казку , подумайте , на скільки частин можна поділити її . Про що говориться у першій частині , у другій . | + | |
| + | |
| + | '''5 .''' Читання казки «ланцюжком» ( 3 хвилини ) |
| + | |
| + | Читаючи казку , подумайте , на скільки частин можна поділити її. |
| + | |
| + | Про що говориться у першій частині , у другій . |
| + | |
| - Подумайте: якби у вас була чарівна паличка , як би ви допомогли порозумітися казковим героям ? | | - Подумайте: якби у вас була чарівна паличка , як би ви допомогли порозумітися казковим героям ? |
| (Відповіді дітей ) | | (Відповіді дітей ) |
- | 6 .Вибіркове читання .( 5 хвилин ) | + | |
| + | |
| + | '''6 .Вибіркове читання .'''( 5 хвилин ) |
| + | |
| - Прочитайте у казці місця , де Лисичка і Журавель запрошують одне одного до себе | | - Прочитайте у казці місця , де Лисичка і Журавель запрошують одне одного до себе |
| на гостину . | | на гостину . |
| + | |
| - Прочитайте ,яке було частування у Лисички . | | - Прочитайте ,яке було частування у Лисички . |
| + | |
| - Прочитайте , як пригощав Журавель . Прочитайте головну думку цієї казки ? | | - Прочитайте , як пригощав Журавель . Прочитайте головну думку цієї казки ? |
- | Фіз .хвилинка 20 хвилини . | + | |
- | 7 . Театралізація казки «Лисичка і Журавель » ( 5 хвилин ) | + | |
| + | '''Фіз .хвилинка''' 20 хвилини . |
| + | |
| + | |
| + | '''7 . Театралізація казки «Лисичка і Журавель »''' ( 5 хвилин ) |
| + | |
| а ) З ` ясування значення слова «театр» | | а ) З ` ясування значення слова «театр» |
| + | |
| - А чи доводилося вам бувати у театрі ? | | - А чи доводилося вам бувати у театрі ? |
- | - Театр - це установа , що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів, | + | |
- | а також приміщення , де відбуваються вистави . | + | - Театр - це установа , що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів, а також приміщення , де відбуваються вистави . |
- | б ) Читання казки за особами . | + | |
- | ( звучать фанфари ) Ми - у театрі. Ми не раз з вами ходили на театралізовані вистави . Давайте повторимо правила поведінки у театрі . Веди себе тихо , не кричи ,не кидай сміття , не заважай товаришу дивитися виставу . І тому зараз пропоную чарівну казку , де ви зустрінетесь з нашими акторами . | + | б ) Читання казки за особами .( звучать фанфари ) Ми - у театрі. Ми не раз з вами ходили на театралізовані вистави . Давайте повторимо правила поведінки у театрі . |
- | Дійство –починається . ( Читання казки за особами ) Автор - вчитель Журавель Недовіз Максим | + | |
- | Лисичка Львова Аліна | + | Веди себе тихо , не кричи ,не кидай сміття , не заважай товаришу дивитися виставу . Тому зараз пропоную чарівну казку , де ви зустрінетесь з нашими акторами . |
- | Так якою була Лисиця ? А Журавель ? --- Виберіть , які слова підходять до їх характеристик . ( УЛЕСЛИВА ,ДОВГОНОСИЙ , ХИТРА ,ПУХНАСТА ,СІРИЙ ,РУДА ,НЕЩИРА , ДОБРИЙ ,ВИНАХІДЛИВА ,ДОВІРЛИВИЙ ,ЩИРИЙ ,ВВІЧЛИВИЙ ). | + | |
| + | Дійство –починається . ( Читання казки за особами ) |
| + | |
| + | Автор -вчитель |
| + | |
| + | Журавель- |
| + | Лисичка- |
| + | |
| + | Так якою була Лисиця ? А Журавель ? --- Виберіть , які слова підходять до їх характеристик . |
| + | |
| + | (УЛЕСЛИВА ,ДОВГОНОСИЙ , ХИТРА ,ПУХНАСТА ,СІРИЙ ,РУДА ,НЕЩИРА , ДОБРИЙ ,ВИНАХІДЛИВА ,ДОВІРЛИВИЙ ,ЩИРИЙ ,ВВІЧЛИВИЙ ). |
| + | |
| в) Чистомовка : | | в) Чистомовка : |
| + | |
| Ця-ця-ця-жила собі лисиця . | | Ця-ця-ця-жила собі лисиця . |
| + | |
| Лем –лем –лем –зустрілася з журавлем . | | Лем –лем –лем –зустрілася з журавлем . |
| + | |
| Ни –ни –ни –запросила на гостини . | | Ни –ни –ни –запросила на гостини . |
| + | |
| Ла-ла-ла-каші наварила . | | Ла-ла-ла-каші наварила . |
| + | |
| Ила-ила-ила-по тарілці розмастила . | | Ила-ила-ила-по тарілці розмастила . |
| + | |
| Ав-ав-ав-журавель дзьобом стукав . | | Ав-ав-ав-журавель дзьобом стукав . |
| + | |
| Ївсь-ївсь-ївсь-кашки не наївсь . | | Ївсь-ївсь-ївсь-кашки не наївсь . |
| + | |
| Му-му-му-пішов додому . | | Му-му-му-пішов додому . |
| + | |
| Щу –щу-щу-наварив борщу . | | Щу –щу-щу-наварив борщу . |
| + | |
| Чик-чик-чик-насипав у глечик . | | Чик-чик-чик-насипав у глечик . |
| + | |
| Ку-ку-ку-покликав лиску . | | Ку-ку-ку-покликав лиску . |
| + | |
| Зив-зив-зив-носик до глечика не влазив . | | Зив-зив-зив-носик до глечика не влазив . |
| + | |
| Ась-ась-ась-лиска розсердилась. | | Ась-ась-ась-лиска розсердилась. |
- | 4 .Підсумок уроку .( 3 хвилини ) | + | |
| + | |
| + | '''4 .Підсумок уроку .'''( 3 хвилини ) |
| + | |
| а ) Слово вчителя. | | а ) Слово вчителя. |
| + | |
| Отже , наш урок добіг до кінця. Що ж нового на ньому ви дізналися ? | | Отже , наш урок добіг до кінця. Що ж нового на ньому ви дізналися ? |
| + | |
| Що казки бувають літературні або авторські . | | Що казки бувають літературні або авторські . |
| + | |
| | | |
| Йшов собі якось Журавель. | | Йшов собі якось Журавель. |
| + | |
| І зустрів Лисицю, | | І зустрів Лисицю, |
| + | |
| Стали друзями вони , | | Стали друзями вони , |
| + | |
| Все , як і годиться . | | Все , як і годиться . |
| + | |
| Та нечемною була | | Та нечемною була |
| + | |
| Лисичка – сестричка, | | Лисичка – сестричка, |
| + | |
| Тому казочка про них | | Тому казочка про них |
| + | |
| Зовсім невеличка . | | Зовсім невеличка . |
| + | |
| Та мораль там непроста | | Та мораль там непроста |
| + | |
| І для всіх дається . | | І для всіх дається . |
| + | |
| Як же казочка про них , | | Як же казочка про них , |
| + | |
| Любі , друзі , зветься ? | | Любі , друзі , зветься ? |
| + | |
| -«Лисичка і Журавель» | | -«Лисичка і Журавель» |
| + | |
| - А хто її написав ? - Іван Франко –український письменник . | | - А хто її написав ? - Іван Франко –український письменник . |
| + | |
| - Чи справжніми друзями вони були ? - Ні . | | - Чи справжніми друзями вони були ? - Ні . |
- | Здавна наш народ цінує дружбу й засуджує ворожнечу між людьми .Про дружбу складено башто пісень , віршів , прислів`їв . Якщо народ скаже , як зав ` яже . | + | |
| + | |
| + | Здавна наш народ цінує дружбу й засуджує ворожнечу між людьми .Про дружбу складено башто пісень , віршів , прислів`їв . |
| + | Якщо народ скаже , як зав`яже . |
| + | |
| б ) Робота з прислів,ями . | | б ) Робота з прислів,ями . |
| + | |
| Роз`єднайте слова і прочитайте прислів,я: | | Роз`єднайте слова і прочитайте прислів,я: |
| + | |
| + | |
| НЕТОЙДРУГ , ХТОМЕДОММАЖЕ , АТОЙ , ХТО ПРАВДУ КАЖЕ . | | НЕТОЙДРУГ , ХТОМЕДОММАЖЕ , АТОЙ , ХТО ПРАВДУ КАЖЕ . |
| + | |
| ЯКЕЧАСТУВАННЯ , ТАКЕЙДЯКУВАННЯ . | | ЯКЕЧАСТУВАННЯ , ТАКЕЙДЯКУВАННЯ . |
| + | |
| + | |
| Яке прислів,я може бути заголовком до нашої казки ? | | Яке прислів,я може бути заголовком до нашої казки ? |
| + | |
| - Правильно . І тема нашого уроку така , як це прислів, я. | | - Правильно . І тема нашого уроку така , як це прислів, я. |
| | | |
| | | |
| І на кінець нашого уроку пограємо у гру «Так чи ні ?» | | І на кінець нашого уроку пограємо у гру «Так чи ні ?» |
| + | |
| -Казка вчить нас бути гостинними ? –ТАК . | | -Казка вчить нас бути гостинними ? –ТАК . |
| + | |
| - Ми повинні бути такими , як Лисичка ?- НІ. | | - Ми повинні бути такими , як Лисичка ?- НІ. |
| + | |
| - Казка засуджує порядність ? - НІ . | | - Казка засуджує порядність ? - НІ . |
| + | |
| - У кожного повинні бути друзі ?—ТАК . | | - У кожного повинні бути друзі ?—ТАК . |
| + | |
| - З друзями потрібно бути доброзичливими, чуйними ?—ТАК . | | - З друзями потрібно бути доброзичливими, чуйними ?—ТАК . |
| + | |
| + | |
| в ) Оцінювання учнів - (2 хвилини ) | | в ) Оцінювання учнів - (2 хвилини ) |
- | Ось і уроку кінець! | + | |
| + | Ось і уроку кінець! |
| + | |
| Щиро дякую вам , друзі ! | | Щиро дякую вам , друзі ! |
- | Хто працював - молодець. | + | |
| + | Хто працював - молодець. |
| + | |
| За роботу - по заслузі | | За роботу - по заслузі |
| + | |
| На протязі всього уроку ви добре працювали .За відповіді на уроці ви отримали такі оцінки: | | На протязі всього уроку ви добре працювали .За відповіді на уроці ви отримали такі оцінки: |
| + | |
| + | |
| За акторські здібності --------------------------------------------------------------------- | | За акторські здібності --------------------------------------------------------------------- |
| + | |
| За домашнє завдання----------------------------------------------------------------------- | | За домашнє завдання----------------------------------------------------------------------- |
| + | |
| За виразне читання ------------------------------------------------------------------------ | | За виразне читання ------------------------------------------------------------------------ |
| + | |
| останні одержали бали для наступного уроку | | останні одержали бали для наступного уроку |
| + | |
| + | |
| А ось , яке стало велике , гаряче , тепле серце нашого класу .Воно розтопить зло , ворожнечу , сварку між учнями нашого класу та нашої школи. | | А ось , яке стало велике , гаряче , тепле серце нашого класу .Воно розтопить зло , ворожнечу , сварку між учнями нашого класу та нашої школи. |
- | 5 .Домашнє завдання | + | |
| + | |
| + | '''5 .Домашнє завдання''' |
| + | |
| - Вдома придумайте своє закінчення до казки , щоб герої були гостинними . | | - Вдома придумайте своє закінчення до казки , щоб герої були гостинними . |
| + | |
| - Намалювати ілюстрацію до казки | | - Намалювати ілюстрацію до казки |
- | ( Звучить мелодія « В гостях у казці » .
| |
- | Ось ми в класі. Покажіть , чи сподобався вам урок ?
| |
- | (У дітей малюнки з зображенням обличчя «усмішка - сум»)
| |
| | | |
| + | |
| + | |
| + | '''Список використаної літератури:''' |
| + | |
| + | <br> 1)Урок на тему: "О. Буцень. На вулиці", від Коркач Л.Д. |
| + | |
| + | 2)Урок за Сірук Оксаною Вікторівною: "О. Буцень. На вулиці". |
| + | |
| + | 3)Урок на тему: "О. Буцень. На вулиці", Пивовар Лариса Миколаївна. |
| + | |
| + | <br> Над уроком працювали: |
| + | |
| + | Поліщук І. В |
| + | |
| + | Пивовар Л. М. |
| + | |
| + | Сірук О. В. |
| + | |
| + | Коркач Л. Д. |
| + | |
| + | <br> ''Cкoмпoнoвaнo та відредагoвaнo Поліщук І.В.'' |
| + | |
| + | Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
| + | |
| + | <br> [[Категорія: Українська література 2 клас]] |
| | | |
| Підготувала | | Підготувала |
Версия 10:54, 13 апреля 2011
Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: В. Нестайко. Руденький. Повні уроки
Тема: Літературні казки про тварин. І. Франко «Лисичка і Журавель»
МЕТА : дати дітям поняття «авторських» ( літературних ) казок, вчити їх аналізувати зміст твору, давати характеристику героям, розвивати техніку читання дітей, виховувати вміння працювати в колективі та самостійно.
ОБЛАДНАННЯ : книга І.Франка «Лисичка і Журавель», ілюстрації Лисички, Журавля, грамзапис казки « Лисичка і Журавель», картки з прислів`ями, план уроку.
Хід уроку
1.Орг. момент: ( 3 хвилини ).
Продзвенів уже дзвінок – починаємо урок .
У нас на уроці багато гостей – вчителів. Поверніться до них , привітайте і до мене голівки повертайте.
Добрий день, хлоп`я та!
Добрий день, дівчата !
Спочатку сідають дівчата – краса нашого класу, а потім його сила і мужність – хлопчики.
Тема сьогоднішнього уроку читання : Яке частування , таке і дякування.
А працювати ми будемо за таким планом:
1. Вправа «Очікування»
2. Мовна розминка.
3. Перевірка домашнього завдання.
4. Знайомство з авторськими ( літературними) казками.
5. В гостях у Лисички та Журавля.
6. Підсумок уроку: гра «Сніжний ком»
7. Домашнє завдання.
- Я дуже рада працювати з вами. В кожного із вас на парті лежить сердечко. Погляньте на нього – і воно вам підкаже , що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку. На протязі всього уроку ми будемо складати серце нашого класу. Слід починати із слів «Я очікую».( Діти виходять до дошки і приліплюють свої серця).Подивиться , які гарні серця будуть працювати з нами на уроці .
А я очікую, що ви правильно, точно і красиво будете висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти, гарно читати і давати відповіді на запитання.
2. Актуалізація знань і умінь.(7хвилин)
а ) Чистомовка:
Ой, мине вже зима - МА-МА-МА.
Повіває вітерець - ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ.
Тане останній сніжок-ОК-ОК-ОК.
Веселіше синичка співа -ВА-ВА-ВА.
Діти раді весні –НІ-НІ-НІ.
б ) Перевірка домашнього завдання:
Яке домашнє завдання готували?
- Читали оповідання А.Коцюбинського «Артист».
Хто головні герої оповідання? ( Максим і бабуся )
Знайдіть і прочитайте спонукальні речення. Хто їх говорить ? ( Бабуся )
в ) Читання оповідання за особами .
У ролі автора : - Кордик Анастасія
У ролі бабусі - Єсіна Маргарита
У ролі Максима - Пєтухов Данило
- Молодці! Приліпіть свої серця до серця класу за свої відповіді , а оцінку ви
отримуєте в кінці уроку.
Які висновки ви можете зробити з цієї історії?
Максим був ледачий , він не допомагав бабусі .
Фіз. хвилинка:«Сніжинка»(10 хвилин) .
- Добре! Ой, ловіть сніжинку. Опускайте її разом з рукою , подуйте легенько на неї, підкиньте іще раз,притягніть її до себе, подуйте сильніше , щоб вона долетіла до нашого серця. Ох, вона розтанула від вашого теплого серця класу.
3. Нова тема. ( 12 хвилин )
( Звучить мелодія « В гостях у казки» )
Ідіть завжди до школи
Веселі , не сумні ,
Шукайте дива , радості.
У казочці моїй …
А з чим асоціірується слово казка?
- Так! До нас у клас завітала казка.(На дошці надпис –КАЗКА -)
Коли можна почути казку?
Хто нам її розказував?
(Дитинство, бабуся , школа , чарівність , доброта , народна)
Любі діти ! А чи знаєте ви казки ?
От зараз і перевіримо :
1 . Сидів він на віконечку ,
Як маленьке сонечко .
Від діда з бабусею утік ,
Побіг у ліс і раптом зник . ( Колобок )
2 . Знесла яєчко золоте ,
Зраділи дуже дід і баба .
Ви , діти , знаєте її -
Та це ж ( Курочка Ряба ).
3 . Із якої казки я ,
Бичок – третячок ?
Із соломи дід зробив ,
Бік смолою засмолив .( Солом `яний бичок )
- Молодці ,діти ! Я бачу ви знаєте ці казочки .А звідки вони взялися ?
- Ми не знаємо автора .
У цих казках не має одного автора .Адже йшли вони до нас із давніх – давен, переказувалися від одного покоління до іншого .І тому вони мають одну назву –народні . (прикріпляють назву на дошку )
- А сьогодні ми з вами почнемо знайомство з казками , в яких автор відомий . Ці казки називаються літературними або авторськими .( Прикріпляю назву на дошку )
- Давайте повторимо і запам .` ятаємо ці назви )
Казка, з якою ми познайомимось, заховалася ось в цих словах :
( На дошці , там де тема уроку , надпис : сичЛика та раЖувель )
- Прочитайте ці слова : Лисичка і Журавель .
( Вивішуються малюнки лисички , журавля )
Казку «Лисиця і Журавель» написав відомий український письменник Іван Франко.
Ось його портрет (Портрет І . Франка)
Послухайте і подивіться цю казку. ( Грамзапис казки )
—Настільний театр.
Хто головні герої цієї казки ?—Лисиця і Журавель.
Так, ця казка про тварин .
Які дії відбуваються в цієї казці ? ( Лисиця ходила до Журавля у гості ,а Журавель до неї ) .
4. Словникова робота : пояснювання слів , читання хором, «ланцюжком»
У тексті зустрічаються важкі слова , які ми прочитаємо разом : (обратна сторона дошки)
Вгощу Гостину Зазирати Погордувати
Навстоячки Розгнівалася Запросини Випорожнити
5 . Читання казки «ланцюжком» ( 3 хвилини )
Читаючи казку , подумайте , на скільки частин можна поділити її.
Про що говориться у першій частині , у другій .
- Подумайте: якби у вас була чарівна паличка , як би ви допомогли порозумітися казковим героям ?
(Відповіді дітей )
6 .Вибіркове читання .( 5 хвилин )
- Прочитайте у казці місця , де Лисичка і Журавель запрошують одне одного до себе
на гостину .
- Прочитайте ,яке було частування у Лисички .
- Прочитайте , як пригощав Журавель . Прочитайте головну думку цієї казки ?
Фіз .хвилинка 20 хвилини .
7 . Театралізація казки «Лисичка і Журавель » ( 5 хвилин )
а ) З ` ясування значення слова «театр»
- А чи доводилося вам бувати у театрі ?
- Театр - це установа , що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів, а також приміщення , де відбуваються вистави .
б ) Читання казки за особами .( звучать фанфари ) Ми - у театрі. Ми не раз з вами ходили на театралізовані вистави . Давайте повторимо правила поведінки у театрі .
Веди себе тихо , не кричи ,не кидай сміття , не заважай товаришу дивитися виставу . Тому зараз пропоную чарівну казку , де ви зустрінетесь з нашими акторами .
Дійство –починається . ( Читання казки за особами )
Автор -вчитель
Журавель-
Лисичка-
Так якою була Лисиця ? А Журавель ? --- Виберіть , які слова підходять до їх характеристик .
(УЛЕСЛИВА ,ДОВГОНОСИЙ , ХИТРА ,ПУХНАСТА ,СІРИЙ ,РУДА ,НЕЩИРА , ДОБРИЙ ,ВИНАХІДЛИВА ,ДОВІРЛИВИЙ ,ЩИРИЙ ,ВВІЧЛИВИЙ ).
в) Чистомовка :
Ця-ця-ця-жила собі лисиця .
Лем –лем –лем –зустрілася з журавлем .
Ни –ни –ни –запросила на гостини .
Ла-ла-ла-каші наварила .
Ила-ила-ила-по тарілці розмастила .
Ав-ав-ав-журавель дзьобом стукав .
Ївсь-ївсь-ївсь-кашки не наївсь .
Му-му-му-пішов додому .
Щу –щу-щу-наварив борщу .
Чик-чик-чик-насипав у глечик .
Ку-ку-ку-покликав лиску .
Зив-зив-зив-носик до глечика не влазив .
Ась-ась-ась-лиска розсердилась.
4 .Підсумок уроку .( 3 хвилини )
а ) Слово вчителя.
Отже , наш урок добіг до кінця. Що ж нового на ньому ви дізналися ?
Що казки бувають літературні або авторські .
Йшов собі якось Журавель.
І зустрів Лисицю,
Стали друзями вони ,
Все , як і годиться .
Та нечемною була
Лисичка – сестричка,
Тому казочка про них
Зовсім невеличка .
Та мораль там непроста
І для всіх дається .
Як же казочка про них ,
Любі , друзі , зветься ?
-«Лисичка і Журавель»
- А хто її написав ? - Іван Франко –український письменник .
- Чи справжніми друзями вони були ? - Ні .
Здавна наш народ цінує дружбу й засуджує ворожнечу між людьми .Про дружбу складено башто пісень , віршів , прислів`їв .
Якщо народ скаже , як зав`яже .
б ) Робота з прислів,ями .
Роз`єднайте слова і прочитайте прислів,я:
НЕТОЙДРУГ , ХТОМЕДОММАЖЕ , АТОЙ , ХТО ПРАВДУ КАЖЕ .
ЯКЕЧАСТУВАННЯ , ТАКЕЙДЯКУВАННЯ .
Яке прислів,я може бути заголовком до нашої казки ?
- Правильно . І тема нашого уроку така , як це прислів, я.
І на кінець нашого уроку пограємо у гру «Так чи ні ?»
-Казка вчить нас бути гостинними ? –ТАК .
- Ми повинні бути такими , як Лисичка ?- НІ.
- Казка засуджує порядність ? - НІ .
- У кожного повинні бути друзі ?—ТАК .
- З друзями потрібно бути доброзичливими, чуйними ?—ТАК .
в ) Оцінювання учнів - (2 хвилини )
Ось і уроку кінець!
Щиро дякую вам , друзі !
Хто працював - молодець.
За роботу - по заслузі
На протязі всього уроку ви добре працювали .За відповіді на уроці ви отримали такі оцінки:
За акторські здібності ---------------------------------------------------------------------
За домашнє завдання-----------------------------------------------------------------------
За виразне читання ------------------------------------------------------------------------
останні одержали бали для наступного уроку
А ось , яке стало велике , гаряче , тепле серце нашого класу .Воно розтопить зло , ворожнечу , сварку між учнями нашого класу та нашої школи.
5 .Домашнє завдання
- Вдома придумайте своє закінчення до казки , щоб герої були гостинними .
- Намалювати ілюстрацію до казки
Список використаної літератури:
1)Урок на тему: "О. Буцень. На вулиці", від Коркач Л.Д.
2)Урок за Сірук Оксаною Вікторівною: "О. Буцень. На вулиці".
3)Урок на тему: "О. Буцень. На вулиці", Пивовар Лариса Миколаївна.
Над уроком працювали:
Поліщук І. В
Пивовар Л. М.
Сірук О. В.
Коркач Л. Д.
Cкoмпoнoвaнo та відредагoвaнo Поліщук І.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.
Категорія: Українська література 2 клас
Підготувала
вчитель початкових класів
ЗШ І – ІІІ ст. №2
м. Краснодона
Горожанкіна Л.А.
|