|
|
|
| Строка 5: |
Строка 5: |
| | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 4 клас|Інформатика 4 клас]]» з теми «[[Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців|Алгоритми з розгалуженням]]»''' | | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 4 клас|Інформатика 4 клас]]» з теми «[[Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців|Алгоритми з розгалуженням]]»''' |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | + | ''' Урок №12''' |
| | | | |
| - | Урок №12<br>Тема: Алгоритми з розгалуженням<br>Мета уроку:<br>• ознайомити учнів з алгоритмами, що мають розгалуження;<br>• вивчити алгоритм гауса швидкого додавання чисел від 1 до 100;<br>• розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять;<br>• виховувати любов до рідної мови.<br>Обладнання: програма "Восьминіжка".<br>Хід уроку<br>I. Організаційний момент.<br>Повторення правил з техніки безпеки.<br>Розминка.<br>Завдання: знайдіть суму чисел від 1 до 100. (на дошці 1+2+3+... +99+100)<br>Відповідь: Алгоритм Гауса.<br>- Великий німецький математик Карл Гаус (1777—1855) придумав<br>алгоритм швидкого додавання чисел від 1 до 100.<br>1 2 3 4 5 6 ... 49 50 51 ... 94 95 96 97 98 99 100<br> 101<br> 101<br>1. Підрахувати кількість пар чисел у послідовності від 1 до 100 (50);<br>2. Скласти перше й останні числа (1 + 100) = 101;<br>3. Помножити кількість отриманих пар чисел на доданок, що утворився 50 * 101 = 5050.<br>II. Перевірка домашнього завдання.<br>III. Актуалізація опорних знань.<br>• Як розгалуження позначається на блок-cxeмi?<br>• Що означає позитивна відповідь на запитання (умову), записану в poм6i?<br>(Подальший напрямок виконання команд по стрілці з надписам "Так").<br>• Яка команда зветься командою розгалуження?<br>• Назвіть приклади алгоритмів з розгалуженням.<br>IV. Вивчення нового матеріалу.<br>Робота з підручником <br>Обговорити і розібрати запропоновані блок-схеми. На стор.26-27.<br>Знову пан Монітор пропонує допомогти Восьминіжці позначити перешкоди<br>Прочитайте перше завдання і спробуємо разом записати алгоритми для Восьминіжки<br>Якщо зліва перешкода<br>Зафарбуй<br>Вгору<br>інакше<br>Вгору<br>Все <br>2. Домашнє завдання (диференційоване).<br>Завдання 1 (легше). Виконати завдання "Для розумників i розумниць" (з підручника на сторінці 27(1)).<br>Завдання 2. продовжити алгоритм для Восьминіжки за завд. на ст..27<br>3. Фізкультхвилинка.<br>- Діти, станьте біля парт. <br>Зараз ми трохи відпочинемо.<br>Ми на човнику катались <br>-Веслами гребли. <br>Ми в кімнатi прибирали –<br>Віником мели. <br>Ягоди ми збирали –<br>Багато разів ми присідали.<br>V. Робота за комп'ютером. <br>Програма "Восьминіжка". Виконати завдання на стор. 27.<br>Релаксація.<br> Вправи для очей.<br>- Baшi очі втомились, тому виконаємо кілька вправ для очей.<br>1. Повільно поведіть очима зліва направо i справа наліво по 3 рази.<br>2. Повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки по 3 рази.<br>3. Уявіть перед собою велосипедне колесо, помітьте на ньому певну точку i слідкуйте за обертанням цiєї уявної точки.<br>Вправи для рук.<br>Захопивши великим i вказівним пальцями правої руки пучку лівої руки, злегка потягнути палець. На рахунок раз - потягнути палець, на рахунок два - відпустити. Потім потягнути пальці правої руки.<br>VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.<br>• Скільки пар чисел у послідовності від 1 до 100? Сума чисел від 1 до 100 дорівнює...?<br>
| + | ''' Тема: Алгоритми з розгалуженням''' |
| | | | |
| | + | <br><u>Мета уроку:</u> |
| | | | |
| | + | • ознайомити учнів з алгоритмами, що мають розгалуження;<br>• вивчити алгоритм гауса швидкого додавання чисел від 1 до 100;<br>• розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять;<br>• виховувати любов до рідної мови. |
| | | | |
| | + | <u><br>Обладнання:</u> програма "Восьминіжка". |
| | | | |
| | + | <br>''' Хід уроку''' |
| | | | |
| | + | <br><u>'''I. Організаційний момент.'''</u> |
| | | | |
| | + | Повторення правил з техніки безпеки. |
| | | | |
| | + | '''''Розминка.''''' |
| | | | |
| | + | '''Завдання:''' знайдіть суму чисел від 1 до 100. (на дошці 1+2+3+... +99+100) |
| | + | |
| | + | '''Відповідь:''' Алгоритм Гауса. |
| | + | |
| | + | - Великий німецький математик Карл Гаус (1777—1855) придумав<br>алгоритм швидкого додавання чисел від 1 до 100. |
| | + | |
| | + | |
| | + | |
| | + | [[Image:21.03-5.jpg]] |
| | + | |
| | + | <br>1. Підрахувати кількість пар чисел у послідовності від 1 до 100 (50);<br>2. Скласти перше й останні числа (1 + 100) = 101;<br>3. Помножити кількість отриманих пар чисел на доданок, що утворився 50 * 101 = 5050. |
| | + | |
| | + | <br><u>'''II. Перевірка домашнього завдання.'''</u> |
| | + | |
| | + | <u>'''<br>III. Актуалізація опорних знань.'''</u> |
| | + | |
| | + | • Як розгалуження позначається на блок-cxeмi?<br>• Що означає позитивна відповідь на запитання (умову), записану в poм6i? |
| | + | |
| | + | (Подальший напрямок виконання команд по стрілці з надписам "Так"). |
| | + | |
| | + | • Яка команда зветься командою розгалуження?<br>• Назвіть приклади алгоритмів з розгалуженням. |
| | + | |
| | + | <br><u>'''IV. Вивчення нового матеріалу.'''</u> |
| | + | |
| | + | '''''Робота з підручником''''' |
| | + | |
| | + | Обговорити і розібрати запропоновані блок-схеми. На стор.26-27.<br>Знову пан Монітор пропонує допомогти Восьминіжці позначити перешкоди<br>Прочитайте перше завдання і спробуємо разом записати алгоритми для Восьминіжки |
| | + | |
| | + | Якщо зліва перешкода<br> Зафарбуй<br> Вгору<br>інакше<br> Вгору<br>Все |
| | + | |
| | + | <br>'''2. Домашнє завдання (диференційоване).''' |
| | + | |
| | + | Завдання 1 (легше). Виконати завдання "Для розумників i розумниць" (з підручника на сторінці 27(1)).<br>Завдання 2. продовжити алгоритм для Восьминіжки за завд. на ст..27 |
| | + | |
| | + | <br>'''3. Фізкультхвилинка.''' |
| | + | |
| | + | - Діти, станьте біля парт. <br> Зараз ми трохи відпочинемо.<br> Ми на човнику катались <br> -Веслами гребли. <br> Ми в кімнатi прибирали –<br> Віником мели. <br> Ягоди ми збирали –<br> Багато разів ми присідали. |
| | + | |
| | + | <u>'''<br>V. Робота за комп'ютером.'''</u> |
| | + | |
| | + | Програма "Восьминіжка". Виконати завдання на стор. 27. |
| | + | |
| | + | <br>'''''Релаксація.''''' |
| | + | |
| | + | ''''' Вправи для очей.''''' |
| | + | |
| | + | - Baшi очі втомились, тому виконаємо кілька вправ для очей. |
| | + | |
| | + | 1. Повільно поведіть очима зліва направо i справа наліво по 3 рази.<br>2. Повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки по 3 рази.<br>3. Уявіть перед собою велосипедне колесо, помітьте на ньому певну точку i слідкуйте за обертанням цiєї уявної точки. |
| | + | |
| | + | '''''Вправи для рук.''''' |
| | + | |
| | + | Захопивши великим i вказівним пальцями правої руки пучку лівої руки, злегка потягнути палець. На рахунок раз - потягнути палець, на рахунок два - відпустити. Потім потягнути пальці правої руки. |
| | + | |
| | + | <u>'''<br>VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.'''</u> |
| | + | |
| | + | • Скільки пар чисел у послідовності від 1 до 100? Сума чисел від 1 до 100 дорівнює...?<br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М. | | Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М. |
Текущая версия на 09:45, 29 марта 2011
Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Алгоритми з розгалуженням»
Урок №12
Тема: Алгоритми з розгалуженням
Мета уроку:
• ознайомити учнів з алгоритмами, що мають розгалуження; • вивчити алгоритм гауса швидкого додавання чисел від 1 до 100; • розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять; • виховувати любов до рідної мови.
Обладнання: програма "Восьминіжка".
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Повторення правил з техніки безпеки.
Розминка.
Завдання: знайдіть суму чисел від 1 до 100. (на дошці 1+2+3+... +99+100)
Відповідь: Алгоритм Гауса.
- Великий німецький математик Карл Гаус (1777—1855) придумав алгоритм швидкого додавання чисел від 1 до 100.
1. Підрахувати кількість пар чисел у послідовності від 1 до 100 (50); 2. Скласти перше й останні числа (1 + 100) = 101; 3. Помножити кількість отриманих пар чисел на доданок, що утворився 50 * 101 = 5050.
II. Перевірка домашнього завдання.
III. Актуалізація опорних знань.
• Як розгалуження позначається на блок-cxeмi? • Що означає позитивна відповідь на запитання (умову), записану в poм6i?
(Подальший напрямок виконання команд по стрілці з надписам "Так").
• Яка команда зветься командою розгалуження? • Назвіть приклади алгоритмів з розгалуженням.
IV. Вивчення нового матеріалу.
Робота з підручником
Обговорити і розібрати запропоновані блок-схеми. На стор.26-27. Знову пан Монітор пропонує допомогти Восьминіжці позначити перешкоди Прочитайте перше завдання і спробуємо разом записати алгоритми для Восьминіжки
Якщо зліва перешкода Зафарбуй Вгору інакше Вгору Все
2. Домашнє завдання (диференційоване).
Завдання 1 (легше). Виконати завдання "Для розумників i розумниць" (з підручника на сторінці 27(1)). Завдання 2. продовжити алгоритм для Восьминіжки за завд. на ст..27
3. Фізкультхвилинка.
- Діти, станьте біля парт. Зараз ми трохи відпочинемо. Ми на човнику катались -Веслами гребли. Ми в кімнатi прибирали – Віником мели. Ягоди ми збирали – Багато разів ми присідали.
V. Робота за комп'ютером.
Програма "Восьминіжка". Виконати завдання на стор. 27.
Релаксація.
Вправи для очей.
- Baшi очі втомились, тому виконаємо кілька вправ для очей.
1. Повільно поведіть очима зліва направо i справа наліво по 3 рази. 2. Повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки по 3 рази. 3. Уявіть перед собою велосипедне колесо, помітьте на ньому певну точку i слідкуйте за обертанням цiєї уявної точки.
Вправи для рук.
Захопивши великим i вказівним пальцями правої руки пучку лівої руки, злегка потягнути палець. На рахунок раз - потягнути палець, на рахунок два - відпустити. Потім потягнути пальці правої руки.
VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
• Скільки пар чисел у послідовності від 1 до 100? Сума чисел від 1 до 100 дорівнює...?
Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М.
Планування уроків з інформатики онлайн, завдання та відповіді по класам, домашнє завдання з інформатики 4 класу скачати
Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців > Складання алгоритмів з розгалуженням для виконавців. Конспект уроку і опорний каркас
|