|
|
|
| Строка 3: |
Строка 3: |
| | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет знань]]>>[[Інформатика|Інформатика]] >> Інформатика: Блок–схеми лінійних алгоритмів''' | | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет знань]]>>[[Інформатика|Інформатика]] >> Інформатика: Блок–схеми лінійних алгоритмів''' |
| | | | |
| - | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 4 клас|Інформатика 4 клас]]» з теми «[Блок–схеми лінійних алгоритмів|Ще про блок-схеми]]»''' | + | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 4 клас|Інформатика 4 клас]]» з теми «[[Блок–схеми лінійних алгоритмів|Ще про блок-схеми]]»''' |
| | | | |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| - | Урок №10<br>Тема: Ще про блок-схеми<br>Мета уроку:<br>• закріпити уміння складати блок-схеми алгоритмів;<br>• уміння складати алгоритми для виконавця Восьминіжка;<br>• розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.<br>Обладнання: програма "Восьминіжка".<br>Хід уроку<br>І. Організаційний момент.<br>Повторення правил з техніки безпеки.<br>Розминка. Виконання завдання з допомогою Smart –дошки.<br>На дошці розкидані команди алгоритму «Як пришити гудзик», потрібно зібрати їх у правильному порядку.<br>Відмотати від котушки нитку і відрізати<br>Взяти голку<br>Втягнути нитку в голку<br>Зробити вузлик на кінці нитки<br>Взяти ґудзик<br>Пришити ґудзик<br>ІІ. Перевірка домашнього завдання.<br>Треба провести лінію між цифрами 9 та 10 i 4 та 3. Отримуємо суму 39.<br>III. Актуалізація опорних знань.<br>• Які форми представлення алгоритмів ви знаєте?<br>• Що називається блок-схемою алгоритму?<br>• Які команди знає виконавець Кенгуру?<br>IV. Вивчення нового матеріалу.<br>1. Робота з підручником.<br>- Розберемо блок-схеми на ст 22<br>На схемах з’явились особливі команди – "початок" та "кінець" (або "стоп"), що записуються в заокругленому прямокутнику. Коли ми писали електронний лист, то ми починали з привітання, а закінчували лист словами прощання. Так в листі ми означали початок і кінець. А в алгоритмах це будемо робити за допомогою команд "початок" і "кінець".<br>Алгоритм «Обчислення значення виразу» складається на основі ваших знань правил виконання арифметичних дій.<br>- Пан Монітор пропонує нам сьогодні познайомитись з виконавцем Восьминіжкою.<br>Він вміє виконувати певний набір команд. На відміну від Кенгуру він вміє фарбувати клітинки вибраним кольором. <br>З допомогою Smart –дошки продемонструвати виконання завдання для Восьминіжки ст.23.<br>2.Домашнє завдання.<br>- Спробуйте скласти блок-схему алгоритму обчислення значення виразу на ст.22<br>3. Фізкультхвилинка.<br>Сьогодні вибудете показувати рухами все, про що розказується в цьому <br>віршику-загадці<br>Десять жвавих горобців<br>приземлились на посів<br>як запорпалися в житі,<br>то й забули все на світі!<br>А тим часом кіт-хитрюга<br>Підібрався, як злодюга,<br>В гороб’ячу зграю скік!<br>Одного схопив та й втік.<br>Отака от прикрість сталась<br>Скільки в житі їх зосталось? Хто порахував?<br>V. Робота за комп'ютером. Програма "Восьминіжка".<br>- Виконуємо завдання на сторінці 23.<br>Релаксація. Вправи для очей.<br>Покласти долоні одну на одну таким чином, щоб утворився трикутник, затулити цим трикутником очi i повторити вci вправи за вищевказаною послідовністю. Oчi під долонями повинні бути відкриті, але долоні не повинні пропускати світло. <br>Вправи для рук.<br>Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз – прогнути долоні, на рахунок два – стиснути палці в кулак.<br>VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.<br>- Таким чином зображення алгоритмів у вигляді блок-схем полегшує сприймання алгоритму та робить алгоритм більш наочним та зрозумілим.<br><br><br><br>
| + | ''' Урок №10''' |
| | | | |
| | + | ''' Тема: Ще про блок-схеми''' |
| | | | |
| | + | <br><u>Мета уроку:</u> |
| | | | |
| | + | • закріпити уміння складати блок-схеми алгоритмів;<br>• уміння складати алгоритми для виконавця Восьминіжка;<br>• розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять. |
| | | | |
| | + | <br><u>Обладнання: </u>програма "Восьминіжка". |
| | + | |
| | + | <br>''' Хід уроку''' |
| | + | |
| | + | <br><u>'''І. Організаційний момент.'''</u> |
| | + | |
| | + | Повторення правил з техніки безпеки.<br>'''''Розминка.''''' Виконання завдання з допомогою Smart –дошки.<br>На дошці розкидані команди алгоритму «Як пришити гудзик», потрібно зібрати їх у правильному порядку. |
| | + | |
| | + | ''Відмотати від котушки нитку і відрізати<br>Взяти голку<br>Втягнути нитку в голку<br>Зробити вузлик на кінці нитки<br>Взяти ґудзик<br>Пришити ґудзик'' |
| | + | |
| | + | <br><u>'''ІІ. Перевірка домашнього завдання.'''</u> |
| | + | |
| | + | Треба провести лінію між цифрами 9 та 10 i 4 та 3. Отримуємо суму 39. |
| | + | |
| | + | <br><u>'''III. Актуалізація опорних знань.'''</u> |
| | + | |
| | + | • Які форми представлення алгоритмів ви знаєте?<br>• Що називається блок-схемою алгоритму?<br>• Які команди знає виконавець Кенгуру? |
| | + | |
| | + | <u>'''<br>IV. Вивчення нового матеріалу.'''</u> |
| | + | |
| | + | '''1. Робота з підручником.'''<br>- Розберемо блок-схеми на ст 22 |
| | + | |
| | + | На схемах з’явились особливі команди – "початок" та "кінець" (або "стоп"), що записуються в заокругленому прямокутнику. Коли ми писали електронний лист, то ми починали з привітання, а закінчували лист словами прощання. Так в листі ми означали початок і кінець. А в алгоритмах це будемо робити за допомогою команд "початок" і "кінець". |
| | + | |
| | + | Алгоритм «Обчислення значення виразу» складається на основі ваших знань правил виконання арифметичних дій. |
| | + | |
| | + | - Пан Монітор пропонує нам сьогодні познайомитись з виконавцем Восьминіжкою. |
| | + | |
| | + | Він вміє виконувати певний набір команд. На відміну від Кенгуру він вміє фарбувати клітинки вибраним кольором. |
| | + | |
| | + | З допомогою Smart –дошки продемонструвати виконання завдання для Восьминіжки ст.23. |
| | + | |
| | + | <br>'''2.Домашнє завдання.''' |
| | + | |
| | + | - Спробуйте скласти блок-схему алгоритму обчислення значення виразу на ст.22 |
| | + | |
| | + | <br>'''3. Фізкультхвилинка'''. |
| | + | |
| | + | Сьогодні вибудете показувати рухами все, про що розказується в цьому віршику-загадці |
| | + | |
| | + | <br> Десять жвавих горобців<br> приземлились на посів<br> як запорпалися в житі,<br> то й забули все на світі!<br> А тим часом кіт-хитрюга<br> Підібрався, як злодюга,<br> В гороб’ячу зграю скік!<br> Одного схопив та й втік.<br> Отака от прикрість сталась<br> Скільки в житі їх зосталось? Хто порахував? |
| | + | |
| | + | <br><u>'''V. Робота за комп'ютером. Програма "Восьминіжка".'''</u> |
| | + | |
| | + | - Виконуємо завдання на сторінці 23. |
| | + | |
| | + | '''''Релаксація. Вправи для очей.''''' |
| | + | |
| | + | Покласти долоні одну на одну таким чином, щоб утворився трикутник, затулити цим трикутником очi i повторити вci вправи за вищевказаною послідовністю. Oчi під долонями повинні бути відкриті, але долоні не повинні пропускати світло. |
| | + | |
| | + | '''''Вправи для рук.''''' |
| | + | |
| | + | Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз – прогнути долоні, на рахунок два – стиснути палці в кулак. |
| | + | |
| | + | <br><u>'''VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.'''</u> |
| | + | |
| | + | - Таким чином зображення алгоритмів у вигляді блок-схем полегшує сприймання алгоритму та робить алгоритм більш наочним та зрозумілим.<br><br><br><br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М. | | Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М. |
Текущая версия на 09:18, 29 марта 2011
Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Блок–схеми лінійних алгоритмів
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Ще про блок-схеми»
Урок №10
Тема: Ще про блок-схеми
Мета уроку:
• закріпити уміння складати блок-схеми алгоритмів; • уміння складати алгоритми для виконавця Восьминіжка; • розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.
Обладнання: програма "Восьминіжка".
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Повторення правил з техніки безпеки. Розминка. Виконання завдання з допомогою Smart –дошки. На дошці розкидані команди алгоритму «Як пришити гудзик», потрібно зібрати їх у правильному порядку.
Відмотати від котушки нитку і відрізати Взяти голку Втягнути нитку в голку Зробити вузлик на кінці нитки Взяти ґудзик Пришити ґудзик
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Треба провести лінію між цифрами 9 та 10 i 4 та 3. Отримуємо суму 39.
III. Актуалізація опорних знань.
• Які форми представлення алгоритмів ви знаєте? • Що називається блок-схемою алгоритму? • Які команди знає виконавець Кенгуру?
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником. - Розберемо блок-схеми на ст 22
На схемах з’явились особливі команди – "початок" та "кінець" (або "стоп"), що записуються в заокругленому прямокутнику. Коли ми писали електронний лист, то ми починали з привітання, а закінчували лист словами прощання. Так в листі ми означали початок і кінець. А в алгоритмах це будемо робити за допомогою команд "початок" і "кінець".
Алгоритм «Обчислення значення виразу» складається на основі ваших знань правил виконання арифметичних дій.
- Пан Монітор пропонує нам сьогодні познайомитись з виконавцем Восьминіжкою.
Він вміє виконувати певний набір команд. На відміну від Кенгуру він вміє фарбувати клітинки вибраним кольором.
З допомогою Smart –дошки продемонструвати виконання завдання для Восьминіжки ст.23.
2.Домашнє завдання.
- Спробуйте скласти блок-схему алгоритму обчислення значення виразу на ст.22
3. Фізкультхвилинка.
Сьогодні вибудете показувати рухами все, про що розказується в цьому віршику-загадці
Десять жвавих горобців приземлились на посів як запорпалися в житі, то й забули все на світі! А тим часом кіт-хитрюга Підібрався, як злодюга, В гороб’ячу зграю скік! Одного схопив та й втік. Отака от прикрість сталась Скільки в житі їх зосталось? Хто порахував?
V. Робота за комп'ютером. Програма "Восьминіжка".
- Виконуємо завдання на сторінці 23.
Релаксація. Вправи для очей.
Покласти долоні одну на одну таким чином, щоб утворився трикутник, затулити цим трикутником очi i повторити вci вправи за вищевказаною послідовністю. Oчi під долонями повинні бути відкриті, але долоні не повинні пропускати світло.
Вправи для рук.
Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз – прогнути долоні, на рахунок два – стиснути палці в кулак.
VI. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
- Таким чином зображення алгоритмів у вигляді блок-схем полегшує сприймання алгоритму та робить алгоритм більш наочним та зрозумілим.
Надіслано вчителем інформатики Кириченко В. М.
Матеріали з інформатики онлайн, завдання та відповіді по класам, плани конспектів уроків з інформатики скачати
Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Блок–схеми лінійних алгоритмів > Блок–схеми лінійних алгоритмів. Конспект уроку і опорний каркас
|