Урок на тему: Навчання грамоти. Склад. Наголос. Звук [с], буква «ес». - Люмила Корнійчук<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО&nbsp; — 2005 р."Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. <br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2007 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2002 р.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].
+
Урок на тему: Навчання грамоти. Склад. Наголос. Звук [с], буква «ес». - Люмила Корнійчук<br>Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл.<br>Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО&nbsp; — 2005 р."Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. <br>Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2007 р. <br>Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2002 р.<br>Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.<br><br> ---
+
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
+
Копильчук Н. В.
+
+
Жолник Р.М.
+
+
Пилипенко В.В.
+
----
+
+
+
+
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
+
-
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].
знайомство учнів із наголошеним та ненаголошеним складом. Правильно і повно відповідати на запитання; Розвивати пам`ять та увагу. Тип уроку: навчально - виховний
Хід уроку:
Продзвенів уже дзвінок Всіх покликав на урок. Тож і ми часу не гаймо- працювати починаймо. На сьогоднішньому уроці ми з вами поговоримо про домашніх тварин. І познайомимось з наголосом в українській мові.
Давайте пригадаємо:
- З чого складається наше мовлення? - Які ви знаєте речення за метою висловлювання? - З чого складається речення? - На що можемо поділити слова? Молодці, тепер уважно послухайте і запам’ятайте
Нова тема
Наголос — це виділення одного зі складів за допомогою посилення голосу.
Давайте виділемо голосом наголошений склад в цих словах: Кішка, собака, папуга,рибка Домашні тварини живуть з людиною, яка їх утримує, надаючи їм житло і їжу. Домашні тварини для людини як друзі, що скрашують його дозвілля.
Дітки, про яку домашню тваринку ми подивилвсь мультфільм? А зараз ми будемо відгадувати загадки: У лусці мої боки – Вони холодні та слизькі. Плавать можу досхочу, Та усе життя мовчу. (Риба)
Довгі вуха, куций хвіст, До мисливства в нього хист: Все знаходить навмання Це маленьке _ _ _ _ _ _. (Цуценя)
Гострі кігті, тонкий слух, Хто на мишок має нюх? (Котик)
Чим сподобались вам котики? Чим саме? - Прочитайте вголос спочатку запитання, а потім відповідь. Вимовляйте з більшою силою голосу виділені слова. Де живе дятел? Дятел живе в лісі. Як називають дятла? Дятла називають лікарем лісу.
Фізкультхвилинка.
Всі піднесли руки - раз! На носках стоїть весь клас, Два - присіли, руки вниз На сусіда подивись!
Вивчимо віршик, наголошений склад виділяємо більшою інтонацією: Котик Мурчик Котик Мурчик верховодить, — по подвір’ю гордо ходить: вигнув спину, хвіст трубою, величається собою. Полохливий та лякливий раптом став такий сміливий? Здогадалися малята: — Пес Сірко побіг гуляти.
Завдання на закріплення нової теми:
- Який склад називається наголошеним? - Який звук називається наголошеним? - Як називаються склади на які не падає наголос?: Охарактеризуйте цих тварин:
Працювали ви не марно. Отже, просто молодці. Все робили ви старанно І активні були всі.
Тож за таку плідну працю - Ви подяку всі прийміть. Й за перерву, любі дітки, Раджу – добре відпочить!
Домашнє завдання:
Вивчіть невеличкий вірш про вашого домашнього улюбленця, наголошені склали виділяйте сильнішою інтонацією.
Список використаних джерел
Урок на тему: Навчання грамоти. Склад. Наголос. Звук [с], буква «ес». - Люмила Корнійчук Урок зв'язного мовлення для 1 класу.Копильчук Надія Василівна, учитель початкових класів. Хімчинська школа Косівського району Івано-Франківської обл. Читаночка. Післябукварик (посібник)Вашуленко М.С.,Захарійчук М.Д.,Науменко В.О.Видавництво: Мальва-ОСО — 2005 р."Українська енциклопедія" імені М. П. Бажана. Буквар (підручник) Прищепа К.С.,Колесниченко В.І.Видавництво: Форум, Генеза. — 2007 р. Мова для першокласника Василенко М.С.Видавництво:Освіта. — 2002 р. Відредаговано та надіслано Пилипенко В.В.
---
Над уроком працювали
Копильчук Н. В.
Жолник Р.М.
Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.