Версия 11:35, 10 марта 2011Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас. Повні уроки>> Інформатика: Комп'ютерна графіка.
Тема: Комп'ютерна графіка. Мета: Розглянути основні поняття комп'ютерної графіки. Тип уроку: теоретичний Хід уроку: Вступ В інформатиці існує спеціальна область, яка вивчає засоби створення і обробки зображень за допомогою програмно-апаратних комплексів ПК – комп'ютерна графіка. Ця сфера охоплює всі форми представлення зображень, які сприймаються оком людини, випромінювані монітором або у вигляді копії на якому-небудь носії (папір, тканина, кіноплівка).
Основні призначення комп'ютерної графіки - візуальна побудова зображення графічного об'єкта по його опису і збереження зображень в інші формати. Комп'ютерна графіка існує вже тривалий час, за який було створено велику кількість різноманітних графічних програм. Області застосування. До основних сфер застосування технологій комп'ютерної графіки відносяться:
Дозвіл і розмір Зображення складається з маленьких крапок, кожна з яких має певний рівень кольору, контрастності, яскравості. Такі крапки одержали назву - піксель (pixel). Взаєморозміщені пікселі і утворюють зображення на екрані. Взяти хоча б монітори: залежно від їхніх характеристик кількість пікселів можуть змінюватися: 800х600, 1024х768, 1440х900, 1600х1200 і т.д.
Виділяють такі підходи до дозволу зображення:
Дозвіл екрана залежить від властивостей комп'ютерної відеосистеми і операційної системи. Дозвіл монітора визначає розмір зображення, яке може поміститися на екрані частково або цілком. Дозвіл принтера виражає кількість надрукованих крапок на конкретній ділянці. Воно вимірюється в одиницях dpi (крапки на дюйм). Інакше кажучи, чим більше число dpi тим якіснішим зображення буде надруковано.
Дозвіл зображення є властивістю самого зображення. Вимірюється в пікселях на дюйм (ppi). Дозвіл задається при створенні графічного файлу в редакторі й за допомогою сканера.
Інформація про дозвіл зображення розміщується в самому файлі і ця характеристика нерозривна з фізичним розміром графічного файлу - іншою властивістю зображення. Фізичний розмір зображення може вимірюватися не тільки в пікселях, але і у міліметрах, дюймах, сантиметрах.
Усі зображення можна розділити на окремі типи: Чорно-білі штрихові зображення або Bitmap (Бітовий). На кожний піксель виділяється один біт інформації, тобто є два варіанти – чорний колір і білий. Відповідно, глибина кольору таких зображень - один біт. Півтонові зображення або grayscale. У такому випадку, кожний піксель кодується 8 бітами. Кожний піксель може приймати 256 різних значень, які називаються сірою шкалою. Вона має 256 градацій сірого кольору, тобто, від 0 (чорний) до 255 (білий). Наприклад, можна перевести кольорову світлину в півтоновий режим - вона стане чорно-білою. Індексовані кольори – режим, коли зображення кодується 4-ма або 8-ма бітами у вигляді колірних таблиць. Максимум цей режим може підтримує до 256 кольорів. Зрозуміло, що для повноцінного відображення реальних об'єктів цього недостатньо. Повнокольорові зображення або true color (дійсний колір). Глибина кольору такого режиму не менше 24 біт – кожний піксель кодується як мінімум 24 бітами - а це 16,7 мільйонів квітів.
Формати файлів. Формат можна зрівняти з розмовою на якій-небудь мові – їх багато. І кожна сфера комп'ютерної діяльності має свої формати. Тексти «розмовляють» на форматах ТХТ, DOC, RTF, поліграфія - TIFF, EPS, Інтернет-графіка, фотографії - GIF, JPEG. Приміром, більшість веб-сторінок містять разом з текстом і графіку, яка завантажується у вікні браузера. Ті зображення і представляються у вищезгаданих форматах.
Колір і його моделі Природні кольори рідко зустрічаються прості. Більшість відтінків створюються за допомогою змішування основних кольорів: Наприклад, жовтий + блакитний = зелений. Із двох кольорів отриманий третій. Таким способом, з невеликого числа базових кольорів можна одержати колірну різноманітність. Вони будуть називатися складові. Цей спосіб називається колірною моделлю. Всякий кольоровий об'єкт може світло Випромінювати Поглинати У таких випадках, колір предмета описується по-різному, тобто застосовуються різні моделі кольору. Основні моделями - це RGB і CMYK. Перша використовується при процесі випромінювання об'єктом світла, друга – при поглинанні.
2. Назвіть сфери застосування такої графіки. 3. Що таке дозвіл зображення? 4. Типи і формати зображень? 5. Колірні моделі.
Список використаної літератури: 1. Урок на тему: «Комп'ютерна графіка», підготував Каленик М.В., м. Харків 2. Гурский Ю., Гурская И. , Жвалевский А. Компьютерная графика. Photoshop CS3, CorelDRAW X3, Illustrator CS3. Трюки и эффекты. - Питер, 2008 г. 3. Сиденко Л. Компьютерная графика и геометрическое моделирование. - Питер, 2009 г. 4. Дональд Херн, М. Паулин Бейкер Компьютерная графика. — М.: «Вильямс», 2005 г. 5. www.junior.ru
Над уроком працювали
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ. |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: