User17 (Обсуждение | вклад)
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>Інформатика>...») Следующая правка → Версия 15:45, 5 января 2011Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас. Повні уроки>> Інформатика: Запити в системі управління БД.
Мета: Розглянути: поняття запиту типи запитів процес і способи створення запитів. Тип уроку: теоретично-практичний
Хід уроку:
Питання, сформоване для бази даних і є запит. Застосовуються два типи запитів:
QBE - запит за зразком – засіб для пошуку необхідної інформації в базі даних. Такий вид запиту формується не спеціальною мовою, а шляхом заповнення бланка запиту у вікні Конструктора запитів. SQL-запит – це запит, який складається з послідовності SQL-інструкцій. Ці інструкції задають команди, які потрібно виконати із вхідним набором даних для створення вихідного набору. Наприклад, програма MS Access усі запити будує на основі SQL – запитів - щоб подивитися їх, потрібно в активному вікні проектування запиту виконати команду Вид/SQL.
Існує кілька типів запитів:
Найпоширенішим є запит на вибірку. Запити на вибірку використовуються для відбору потрібної користувачеві інформації, які розміщена в таблицях. Вони створюються тільки для зв'язаних таблиць.
Створення запитів. У програмі MS Access, запити можна створювати двома способами:
При створенні запиту за допомогою Майстра запитів необхідно визначити: • Поля в базі даних, по яких буде вестися пошук інформації • Предмет пошуку • Перелік полів у результаті виконання запиту
У вікні база даних необхідно вибрати вкладку Запити і двічі клацнути на піктограму Створення запиту за допомогою Майстра. З'явиться вікно Створення простих запитів. У вікні Майстра потрібно вибрати необхідну таблицю (таблицю-джерело) з опції «Таблиці і запити» і обрати поля даних. Якщо запит формується на основі декількох таблиць, треба повторити дії для кожної таблиці-джерела.
Потім у вікні Майстра обираємо докладний або підсумковий звіт і клацаємо на кнопку Далі. Після цього задається ім'я запиту і обирається один з варіантів подальших дій: Відкрити запит для перегляду даних або Змінити макет запиту і натиснути кнопку «Готово». У результаті ми одержимо готовий запит.
1. Що таке запит? 2. Види запитів. 3. Способи створення запитів. 4. Що потрібно визначити перед початком створення запиту? 5. Опишіть процес створення запитів за допомогою «Майстра запитів» програми MS Access.
Список використаної літератури: 1. Урок на тему: «Запити в системі баз даних», Харевич Б. А., м. Луганськ. 2. Сергеев А. Скачать Access 2007. Новые возможности. - Питер Пресс, 2008 г. 3. Информатика: Практикум по технологии работы на компьютере. Учебное пособие / Под ред. Н.В.Макаровой. 3-е изд. М.: Финансы и статистика, 2004 г. 4. Леонтьев В.П. Новейшая энциклопедия персонального компьютера 2003. - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2003 г.
Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.
Якщо ви хочете побачити інші виправлення чи пропозиції до уроків, дивіться тут - Образовательный форум. Предмети > Інформатика > Інформатика 11 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: