User17 (Обсуждение | вклад)
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>Інформатика>...») Следующая правка → Версия 11:21, 23 декабря 2010Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 11 клас. Повні уроки>> Інформатика: Пошук інформації в Інтернет. Пошукові системи.
Тема: Пошук інформації в Інтернет. Пошукові системи. Мета: Ознайомити з пошуковими системами Інтернету. Навчити знаходити потрібну інформацію за допомогою пошукових систем. Хід уроку:
Але проблема полягає в самому пошуку потрібних даних. Знайти в Інтернеті потрібну інформацію не так-то й легко. А усе тому, що Глобальна Мережа не структурована і «не зібрана».
З цієї причини для більш-менш легкого орієнтування користувача в Інтернеті і миттєвого отримання свіжої інформації наразі написано і розроблено спеціальні системи пошуку інформації.
Абсолютно усі інформаційні пошукові системи Мережі розташовані на окремих спеціальних потужних машинах з широкими виділеними каналами зв'язку. Щохвилини вони можуть обслуговувати величезну кількість клієнтських запитів.
Отже, пошук потрібної інформації в Інтернеті здійснюється декількома способами, що значно різняться як по ефективності процесу пошуку, так і за типом копіювання знайдених даних. Пошукова система являє собою апаратно-програмний засіб з Web - інтерфейсом, що надає можливість наочного і простого процесу пошуку інформації у Всесвітній Павутині.
Програмною частиною системи пошуку є пошукова машина або пошуковий движок - комплекс програм, що забезпечує правильну і безперебійну функціональність пошукової системи. Такі програмні засоби завжди були окутані комерційними таємницями самими компаніями-розробниками якої-небудь пошукової системи.
Схема пошуку. Пошук інформації в Інтернеті проходить такі етапи: 1. Конкретизація зони пошуку, виділення ключових слів, які характеризують сферу, що цікавить. Не рекомендується вводити загальні слова, котрі використовуються в інших областях життєдіяльності людини. 2. Відправлення запиту на пошукову машину, складеного з ключових слів. На більшості пошукових сайтах є можливість уточнення зони пошуку за допомогою вибору потрібних пунктів з меню. 3. Далі пошуковий сервер надсилає користувачу список посилань Web-сторінок, на яких виявлені або знайдені потрібні слова або словосполучення з коротким описом кожної з них і з невеликим фрагментом сторінки, де воно знайдено. 4. Відбувається перегляд відповідних веб-сторінок. На цьому етапі користувач заходить по кожному посиланню, яке обіцяє потрібну інформацію. 5. Збереження знайденого матеріалу на комп’ютері або на іншому носії.
Основними характеристиками якісної роботи пошукової системи є відсоток відповідності запиту і знайденого, облік морфології мови, повнота бази і таке інше. Поліпшення пошуку інформації у Всесвітній Павутині є одним із головних завдань сьогоднішнього Інтернету.
Сучасні українські і російські пошукові системи можуть шукати потрібні тексти і дані на багатьох мовах, у тому числі на українській, білоруській, російській, англійській і т.д. Вони відрізняються від глобальних пошукових систем тим, що здійснюють пошук ресурсів, розташованих в зонах, де розташовані в основному лише українські і російськомовні сайти.
Важливо знати, що при відправленні запиту користувачем, система пошуку не шукає потрібні матеріали в Глобальній Мережі, а звертається до власної бази даних, де зібрані всілякі дані про інформацію в Інтернеті.
Може бути і так, що реальний стан Всесвітньої Павутини трохи відрізняється від бази даних, що зберігається. Але пошукові машини постійно оновлюють свої «знання», аби в майбутньому якомога більше знизити будь-які не збігання в пошуку.
Є два способи' оновлення бази пошукових систем':
Самоконтроль: 1. З яких компонентів складається пошукова система? 2. Розкажіть про схему пошуку. 3. Як правильно вводити потрібні слова? 4. Способи поповнення бази даних пошукової системи.
Список використаних джерел: 1. Урок на тему: «Пошук інформації в Інтернеті», Онищенко В. О., м. Харків. 2. Ашманов И. С. Продвижение сайта в поисковых системах. - М.: Вильямс, 2007 г. 3. Ландэ Д. В. Поиск знаний в Internet. - М.: Диалектика, 2005 г.
Якщо ви хочете побачити інші виправленя чи пропозиції до уроків, дивіться тут - Образовательный форум.
|
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: