User5 (Обсуждение | вклад)
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Історія всесвітня|Історія в...») Следующая правка → Версия 21:16, 11 декабря 2010Гіпермаркет Знань>>Історія всесвітня>>Всесвітня історія 6 клас. Повні уроки>>Всесвітня історія 6 клас. Повні уроки>> Всесвітня історія: Періодизація історії людства. Повні уроки
Мета уроку: Засвоєння учнями знань про періодизацію Всесвітньої історії. Завдання уроку: 1. Пояснити учням усталений в історичній науці поділ на періоди. 2. Окреслити передумови та причини періодизації Всесвітньої історії. 2. Виробити у шестикласників чітке усвідомлення періодизації людства, відповідно до хронології історичних подій. Хід уроку: Науковці поділяють всесвітню історію на чотири великі періоди: історію Стародавнього світу, історію Середніх віків, Нову історію та Новітню історію. Розглянемо детальніше кожен із цих періодів. Історія Стародавнього світу Як уже згадувалося у вступі, історія Стародавнього світу розпочинає свій відлік чотири мільйони років тому і завершується зникненням Західної Римської імперії у п’ятому столітті. За іншими визначеннями, історія Стародавнього світу охоплює проміжок між доісторичним періодом і початком середньовіччя у Європі. При чому, як зазначають учені, в інших регіонах планети часові межі стародавнього світу можуть відрізнятися від європейських. Наприклад, завершенням давнього періоду в Китаї іноді вважають виникнення імперії Цинь, в Індії – імперії Чола, а в Америці – початок європейської колонізації (детальніше про це ви дізнаєтеся в наступних темах).
Новітня історія – складний і суперечливий відрізок часу, позаяк він найближчий до нас у часі, і нам надто складно оцінювати різні історичні події об’єктивно. Водночас, новітня історія є чи не найцікавішим періодом Всесвітньої історії, оскільки нині життя відбувається у значно швидшому темпі, ніж це було, скажімо, століття тому. На наших очах відбувається сила-силенна подій, які колись залишаться у пам’яті людства.
1. Історія – скарбниця наших вчинків, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, пересторога для майбутнього (М. Сервантес). 2. Хто багато говорить про неповторність, той погано знає історію (В. Швебель). 3. Єдиний наш борг перед історією – постійне її переписування (О. Уайльд). 4. Щасливий той народ, який має нудну історію (Ш. Монтеск’є). 5. Історія – надто серйозна справа, щоб довіряти її історикам (Ян Маклеод).
Перевір себе 1. На які періоди поділяється Всесвітня історія? 2. Що прийнято вважати початком історії Стародавнього світу, а що її кінцем? 3. Де і чому вперше почали використовувати термін «середньовіччя». 4. Як виник поділ на Нову та Новітню історію?
1. Урок на тему: "Періоди всесвітньої історії", Вовк В. Р., м. Київ. 2. О. І. Шалагінова, Б. Б. Шалагінов. Історія стародавнього світу 6 клас, 2009. 3. history.vn.ua
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам. Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум. Предмети > Всесвітня історія > Всесвітня історія 6 клас |
Авторські права | Privacy Policy |FAQ | Партнери | Контакти | Кейс-уроки
© Автор системы образования 7W и Гипермаркета Знаний - Владимир Спиваковский
При использовании материалов ресурса
ссылка на edufuture.biz обязательна (для интернет ресурсов -
гиперссылка).
edufuture.biz 2008-© Все права защищены.
Сайт edufuture.biz является порталом, в котором не предусмотрены темы политики, наркомании, алкоголизма, курения и других "взрослых" тем.
Ждем Ваши замечания и предложения на email:
По вопросам рекламы и спонсорства пишите на email: