|
|
|
| Строка 5: |
Строка 5: |
| | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Математика 1 клас|Математика 1 клас]]» з теми «[[Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел в межах 9|Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел в межах 9]]» ''' | | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Математика 1 клас|Математика 1 клас]]» з теми «[[Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел в межах 9|Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел в межах 9]]» ''' |
| | | | |
| - | '''Тема:''' Число 9. Цифра 9. Склад числа 9. <br><br>'''Мета:''' ознайомити учнів з варіантами розкладання числа 9 на два доданки;<br> вчити швидко доповнювати задане число до 9;<br> закріплювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 9;<br> розвивати обчислювальні навички, просторові уявлення, активізувати логічне мислення;<br> шляхом створення ситуації успіху розвивати пізнавальний інтерес;<br> виховувати охайність в оформленні письмових робіт;<br> викликати почуття доброзичливості, бажання працювати в команді; <br><br><u>Обладнання</u>: великий екран, пректор, слайд-фільм індивідуальні картки з завданнями, зошити з друкованою основою.<br><br>'''Хід уроку'''<br><br><u>І Організаційний момент.</u><br> 1. Привітання<br> 2. Мотивація, створення психологічного настрою<br><br><u>ІІ Актуалізація опорних знань.</u><br> ''1. Усний рахунок''<br>Лічба предметів у межах 8<br>Бесіда про утворення чисел 7 і 8.<br>Бесіда про склад чисел 6,7,8.<br>Порівнювання предметів інтерєру за довжиною.<br><br>''<u>'''Фокус уваги '''</u>''<u></u> Розповідь вчителя, історична довідка.<br>Таємничу силу приписували числу 9: в одні часи- добру, в інші – недобру. Назва картини І. Айвазовського <br>« Дев’ятий вал» нагадує про грізну силу природи. У казках дія часто відбувається в «тридев’ятому царстві», « за тридев’ять земель», і так далі. У древніх греків це число вважалося щасливим.Так, журі на Олімпійських іграх складалося з дев’яти суддів. Ось яке цікаве число! А де ви зустрічались з цифрою 9 ?<br><br><u>ІІІ Пояснення нової теми</u><br>Бесіда за малюнком в підручнику.<br>Полічіть равликів на малюнку. Розгляньте друковану цифру 9. <br>Бесіда про утворення числа 9.<br>Порівняння чисел у межах 9.<br>Показ і написання вчителем цифри 9. Робота в зошитах. <br><u></u> | + | '''Тема:''' Число 9. Цифра 9. Склад числа 9. <br><br>'''Мета:''' ознайомити учнів з варіантами розкладання числа 9 на два доданки;<br> вчити швидко доповнювати задане число до 9;<br> закріплювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 9;<br> розвивати обчислювальні навички, просторові уявлення, активізувати логічне мислення;<br> шляхом створення ситуації успіху розвивати пізнавальний інтерес;<br> виховувати охайність в оформленні письмових робіт;<br> викликати почуття доброзичливості, бажання працювати в команді; <br><br><u>Обладнання</u>: великий екран, пректор, слайд-фільм індивідуальні картки з завданнями, зошити з друкованою основою.<br> |
| | | | |
| - | <u></u> | + | [[Image:Clipboard01.jpg]] |
| | + | |
| | + | <br>'''Хід уроку'''<br><br><u>І Організаційний момент.</u><br> 1. Привітання<br> 2. Мотивація, створення психологічного настрою<br><br><u>ІІ Актуалізація опорних знань.</u><br> ''1. Усний рахунок''<br>Лічба предметів у межах 8<br>Бесіда про утворення чисел 7 і 8.<br>Бесіда про склад чисел 6,7,8.<br>Порівнювання предметів інтерєру за довжиною.<br><br>''<u>'''Фокус уваги '''</u>''<u></u> Розповідь вчителя, історична довідка.<br>Таємничу силу приписували числу 9: в одні часи- добру, в інші – недобру. Назва картини І. Айвазовського <br>« Дев’ятий вал» нагадує про грізну силу природи. У казках дія часто відбувається в «тридев’ятому царстві», « за тридев’ять земель», і так далі. У древніх греків це число вважалося щасливим.Так, журі на Олімпійських іграх складалося з дев’яти суддів. Ось яке цікаве число! А де ви зустрічались з цифрою 9 ?<br><br><u>ІІІ Пояснення нової теми</u><br>Бесіда за малюнком в підручнику.<br>Полічіть равликів на малюнку. Розгляньте друковану цифру 9. <br>Бесіда про утворення числа 9.<br>Порівняння чисел у межах 9.<br>Показ і написання вчителем цифри 9. Робота в зошитах. <br><u></u> |
| | + | |
| | + | <u></u> |
| | | | |
| | <u>ІV Закріплення вивченого матеріалу</u><br>''1. Робота в групах.'' | | <u>ІV Закріплення вивченого матеріалу</u><br>''1. Робота в групах.'' |
| | | | |
| - | Завдання на склад числа. Складання прикладів на знаходження пропущеного числа.<br>''2. Самостійна робота.'' | + | Завдання на склад числа. Складання прикладів на знаходження пропущеного числа.<br>''2. Самостійна робота.'' |
| | | | |
| | Вимірювання довжини відрізків.<br>''3. Гра «Мовчанка».'' | | Вимірювання довжини відрізків.<br>''3. Гра «Мовчанка».'' |
| | | | |
| - | Вчитель показує картку з числом, а учні – картки із записами «сусідів»цього числа.<br>''4. Поетична хвилинка''<br> <br>Цифра 9 – чи дев’ятка, <br>Наче в цирку акробатка,<br>Цифра 6 перевернулась<br> І на 9 обернулась !<br><br>''5. Завдання на порівняння''<br>-Порівняти числа<br>-Порівняти кількість предметів<br>-Порівняти довжини відрізків.<br> <br><u>VІ Підсумок уроку</u><br> Вивчали склад числа 9.<br>Писали цифру 9. <br>Вимірювали довжину відрізків.<br><br><br>'''ЛІТЕРАТУРА'''<br><br>• Підручник М.В. Богданович “Математика” 1- й клас<br>• Методична література М.В. Богданович “Уроки математики в 1-му класі”, <br>• Інтернет – сайт www.lenagold.ru, <br><br> | + | Вчитель показує картку з числом, а учні – картки із записами «сусідів»цього числа.<br>''4. Поетична хвилинка''<br> |
| | + | |
| | + | [[Image:Clipboard02.jpg]] |
| | + | |
| | + | <br>Цифра 9 – чи дев’ятка, <br>Наче в цирку акробатка,<br>Цифра 6 перевернулась<br> І на 9 обернулась !<br><br>''5. Завдання на порівняння''<br>-Порівняти числа<br>-Порівняти кількість предметів<br>-Порівняти довжини відрізків.<br> |
| | + | |
| | + | [[Image:Clipboard03.jpg]] |
| | + | |
| | + | <br><u>VІ Підсумок уроку</u><br> Вивчали склад числа 9.<br>Писали цифру 9. <br>Вимірювали довжину відрізків.<br><br><br>'''ЛІТЕРАТУРА'''<br><br>• Підручник М.В. Богданович “Математика” 1- й клас<br>• Методична література М.В. Богданович “Уроки математики в 1-му класі”, <br>• Інтернет – сайт www.lenagold.ru, <br><br> |
| | | | |
| | Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустерова О.М. | | Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустерова О.М. |
Текущая версия на 20:25, 28 февраля 2010
Гіпермаркет Знань>>Математика>>Математика 1 клас>> Математика: Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел в межах 9
План-конспект уроку з курсу «Математика 1 клас» з теми «Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел в межах 9»
Тема: Число 9. Цифра 9. Склад числа 9.
Мета: ознайомити учнів з варіантами розкладання числа 9 на два доданки; вчити швидко доповнювати задане число до 9; закріплювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 9; розвивати обчислювальні навички, просторові уявлення, активізувати логічне мислення; шляхом створення ситуації успіху розвивати пізнавальний інтерес; виховувати охайність в оформленні письмових робіт; викликати почуття доброзичливості, бажання працювати в команді;
Обладнання: великий екран, пректор, слайд-фільм індивідуальні картки з завданнями, зошити з друкованою основою.
Хід уроку
І Організаційний момент. 1. Привітання 2. Мотивація, створення психологічного настрою
ІІ Актуалізація опорних знань. 1. Усний рахунок Лічба предметів у межах 8 Бесіда про утворення чисел 7 і 8. Бесіда про склад чисел 6,7,8. Порівнювання предметів інтерєру за довжиною.
Фокус уваги Розповідь вчителя, історична довідка. Таємничу силу приписували числу 9: в одні часи- добру, в інші – недобру. Назва картини І. Айвазовського « Дев’ятий вал» нагадує про грізну силу природи. У казках дія часто відбувається в «тридев’ятому царстві», « за тридев’ять земель», і так далі. У древніх греків це число вважалося щасливим.Так, журі на Олімпійських іграх складалося з дев’яти суддів. Ось яке цікаве число! А де ви зустрічались з цифрою 9 ?
ІІІ Пояснення нової теми Бесіда за малюнком в підручнику. Полічіть равликів на малюнку. Розгляньте друковану цифру 9. Бесіда про утворення числа 9. Порівняння чисел у межах 9. Показ і написання вчителем цифри 9. Робота в зошитах.
ІV Закріплення вивченого матеріалу 1. Робота в групах.
Завдання на склад числа. Складання прикладів на знаходження пропущеного числа. 2. Самостійна робота.
Вимірювання довжини відрізків. 3. Гра «Мовчанка».
Вчитель показує картку з числом, а учні – картки із записами «сусідів»цього числа. 4. Поетична хвилинка
Цифра 9 – чи дев’ятка, Наче в цирку акробатка, Цифра 6 перевернулась І на 9 обернулась !
5. Завдання на порівняння -Порівняти числа -Порівняти кількість предметів -Порівняти довжини відрізків.
VІ Підсумок уроку Вивчали склад числа 9. Писали цифру 9. Вимірювали довжину відрізків.
ЛІТЕРАТУРА
• Підручник М.В. Богданович “Математика” 1- й клас • Методична література М.В. Богданович “Уроки математики в 1-му класі”, • Інтернет – сайт www.lenagold.ru,
Надіслано учителем Міжнародного Ліцею «Гранд» Шустерова О.М.
Матеріали з математики онлайн, завдання та відповіді по класам, плани конспектів уроків з математики скачати
Предмети > Математика > Математика 1 клас > Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел в межах 9 > Число і цифра 9. Написання цифри 9. Порівняння чисел в межах 9. Конспект уроку і опорний каркас
|