'''Мета:''' Навчитися не лише створювати зображення і малюнки в графічному растровому редакторові Adobe Photoshop, але і редагувати, прибирати дефекти і зайві об'єкти на фотографіях.
+
==Мета==
+
*Навчитися не лише створювати зображення і малюнки в графічному растровому редакторові Adobe Photoshop, але і редагувати, прибирати дефекти і зайві об'єкти на фотографіях.
-
<br> '''Тип уроку:''' практичний
+
==Тип уроку==
+
*практичний
-
<br>
+
==Хід уроку==
-
<u>'''Завдання №1.'''</u> <u>Створення нового зображення. Використання інструментів малювання.</u>
+
===Завдання №1===
+
*'''Створення нового зображення. Використання інструментів малювання'''
-
''Хід виконання :''
+
'''Хід виконання :'''
'''1.''' Відкриваємо Photoshop, створюємо новий файл ('''Файл-Новый''').
'''1.''' Відкриваємо Photoshop, створюємо новий файл ('''Файл-Новый''').
Строка 19:
Строка 23:
Параметри зображення ставимо такі: висота - '''800''' пікселів, ширина - '''600''' пікселів. Тиснемо ТАК.
Параметри зображення ставимо такі: висота - '''800''' пікселів, ширина - '''600''' пікселів. Тиснемо ТАК.
-
<br>
-
[[Image:Newww.jpg]]
+
[[Image:Newww.jpg|400px|Практична робота]]
-
<br>
'''2.''' Обираємо інструмент '''Кисть''', її діаметр, потрібний колір і малюємо від руки декілька різних фігур (приміром, коло, квадрат, трикутник, багатокутник).
'''2.''' Обираємо інструмент '''Кисть''', її діаметр, потрібний колір і малюємо від руки декілька різних фігур (приміром, коло, квадрат, трикутник, багатокутник).
-
Причому, кожна фігура повинна мати різний <u>колір і товщину.</u>
+
Причому, кожна фігура повинна мати різний '''колір і товщину'''
-
<u></u>
-
[[Image:Figurks.jpg]]
+
[[Image:Figurks.jpg|400px|Практична робота]]
-
<br>
'''3.''' Беремо гумку і стираємо усі намальовані фігури.
'''3.''' Беремо гумку і стираємо усі намальовані фігури.
Строка 41:
Строка 41:
При потребі, збільшіть діаметр гумки для прискорення операції стирання.
При потребі, збільшіть діаметр гумки для прискорення операції стирання.
-
<br>
-
[[Image:Lastik.jpg]]
+
[[Image:Lastik.jpg|400px|Практична робота]]
-
<br>
-
<br>
+
===Завдання №2===
+
*'''Додавання нових ефектів і видалення старих дефектів в зображенні. '''
-
<u>'''Завдання №2.'''</u> <u>Додавання нових ефектів і видалення старих дефектів в зображенні. </u>
+
Це завдання виконаємо на прикладі двох зображень: малюнка з яким-небудь об'єктом і фотографією.
-
+
-
''Це завдання виконаємо на прикладі двох зображень: малюнка з яким-небудь об'єктом і фотографією. ''
+
'''1.''' Відкриваємо нове зображення '''(Файл-Открыть).'''
'''1.''' Відкриваємо нове зображення '''(Файл-Открыть).'''
Строка 59:
Строка 56:
У відкритому вікні обираємо потрібний ефект і тиснемо ОК. Бачимо результат.
У відкритому вікні обираємо потрібний ефект і тиснемо ОК. Бачимо результат.
-
<br>
-
[[Image:Avarr.jpg|895x488px|Avarr.jpg]]
+
[[Image:Avarr.jpg|400px|Практична робота]]
-
<br>
'''2.''' Тепер спробуємо видалити або «замазати» яку-небудь деталь на автомобілі.
'''2.''' Тепер спробуємо видалити або «замазати» яку-небудь деталь на автомобілі.
Строка 73:
Строка 68:
Бачимо, що у нас тепер колір кисті вибраний по нашому «хотінню». Замальовуємо пензликом знак повороту - тепер його не видно.
Бачимо, що у нас тепер колір кисті вибраний по нашому «хотінню». Замальовуємо пензликом знак повороту - тепер його не видно.
-
<br>
-
[[Image:Povorott.jpg]]
+
[[Image:Povorott.jpg|400px|Практична робота]]
-
<br>
Схожим чином ми можемо прибирати різноманітні дефекти на обличчі.
Схожим чином ми можемо прибирати різноманітні дефекти на обличчі.
-
<br>
'''3.''' Відкриваємо фотографію, наприклад, з прищами. Беремо інструмент '''«Восстанавливающая кисть»''', натискаємо ALT (з'явиться значок, схожий на приціл) і, аналогічно, першому прикладу, клацаємо біля прища лівою кнопкою миші. Відкидаємо ALT.
'''3.''' Відкриваємо фотографію, наприклад, з прищами. Беремо інструмент '''«Восстанавливающая кисть»''', натискаємо ALT (з'явиться значок, схожий на приціл) і, аналогічно, першому прикладу, клацаємо біля прища лівою кнопкою миші. Відкидаємо ALT.
Строка 87:
Строка 79:
Далі цим пензликом замазуємо дефект; досить одного кліка на прищі (при необхідності збільште діаметр кисті).
Далі цим пензликом замазуємо дефект; досить одного кліка на прищі (при необхідності збільште діаметр кисті).
-
<br>
-
[[Image:Pкшцш.jpg]]
+
[[Image:Pкшцш.jpg|400px|Практична робота]]
-
<br>
-
-
----
Слід пам'ятати, що такі дії можна проводити тільки з растровими зображенням, тому як векторна графіка не піддається такому редагуванню.
Слід пам'ятати, що такі дії можна проводити тільки з растровими зображенням, тому як векторна графіка не піддається такому редагуванню.
Строка 101:
Строка 89:
Векторна ж графіка працює з конкретними перехідними кольорами, тобто - червоний, потім відразу, фіолетовий, за ним помаранчевий і так далі. Ніяких плавних переходів.
Векторна ж графіка працює з конкретними перехідними кольорами, тобто - червоний, потім відразу, фіолетовий, за ним помаранчевий і так далі. Ніяких плавних переходів.
-
----
-
-
<br>
{{#ev: youtube| DZ1LLgP8uVc }}
{{#ev: youtube| DZ1LLgP8uVc }}
-
<br>
{{#ev: youtube| ik3HpE0iZcI}}
{{#ev: youtube| ik3HpE0iZcI}}
-
<br> ''Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.''
----
----
-
<br>
-
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
''Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.''
-
<br>
+
+
----
+
+
+
'''Над уроком працювали'''
Соловйов М. С.
Соловйов М. С.
-
----
-
<br>
+
----
+
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.[[Заголовок ссылки|<br>]]
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.[[Заголовок ссылки|<br>]]
Навчитися не лише створювати зображення і малюнки в графічному растровому редакторові Adobe Photoshop, але і редагувати, прибирати дефекти і зайві об'єкти на фотографіях.
Тип уроку
практичний
Хід уроку
Завдання №1
Створення нового зображення. Використання інструментів малювання
Хід виконання :
1. Відкриваємо Photoshop, створюємо новий файл (Файл-Новый).
Параметри зображення ставимо такі: висота - 800 пікселів, ширина - 600 пікселів. Тиснемо ТАК.
2. Обираємо інструмент Кисть, її діаметр, потрібний колір і малюємо від руки декілька різних фігур (приміром, коло, квадрат, трикутник, багатокутник).
Причому, кожна фігура повинна мати різний колір і товщину
3. Беремо гумку і стираємо усі намальовані фігури.
Але стежте за тим, щоб колір в нижньому квадратику був білим.
При потребі, збільшіть діаметр гумки для прискорення операції стирання.
Завдання №2
Додавання нових ефектів і видалення старих дефектів в зображенні.
Це завдання виконаємо на прикладі двох зображень: малюнка з яким-небудь об'єктом і фотографією.
1. Відкриваємо нове зображення (Файл-Открыть).
Для першої частини відкриваємо, приміром, зображення з будь-яким автомобілем. Потім заходимо в меню Фильтр-Иммитация-акварель.
У відкритому вікні обираємо потрібний ефект і тиснемо ОК. Бачимо результат.
2. Тепер спробуємо видалити або «замазати» яку-небудь деталь на автомобілі.
Спершу збільшуємо зображення за допомогою поєднань клавіш Shift_Ctrl_+.
Беремо інструмент «Кисть», потім натискаємо ALT (з'явиться значок Піпетка) і беремо пробу фіолетового кольору біля помаранчевого знаку повороту на авто, клацаючи один раз лівою кнопкою миші. Відпускаємо ALT.
Бачимо, що у нас тепер колір кисті вибраний по нашому «хотінню». Замальовуємо пензликом знак повороту - тепер його не видно.
Схожим чином ми можемо прибирати різноманітні дефекти на обличчі.
3. Відкриваємо фотографію, наприклад, з прищами. Беремо інструмент «Восстанавливающая кисть», натискаємо ALT (з'явиться значок, схожий на приціл) і, аналогічно, першому прикладу, клацаємо біля прища лівою кнопкою миші. Відкидаємо ALT.
Далі цим пензликом замазуємо дефект; досить одного кліка на прищі (при необхідності збільште діаметр кисті).
Слід пам'ятати, що такі дії можна проводити тільки з растровими зображенням, тому як векторна графіка не піддається такому редагуванню.
Ви пам'ятаєте, що растрова графіка працює з фотографіями і малюнками, де багато колірних плавних переходів.
Векторна ж графіка працює з конкретними перехідними кольорами, тобто - червоний, потім відразу, фіолетовий, за ним помаранчевий і так далі. Ніяких плавних переходів.
Скомпоновано та надіслано викладачем Київського національного університету імені Тараса Шевченка Соловйовим М. С.
Над уроком працювали
Соловйов М. С.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.