KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку до теми «Робота з фрагментами малюнка»
Строка 7: Строка 7:
<br>  
<br>  
-
'''ТЕМА: РОБОТА З ФРАГМЕНТАМИ МАЛЮНКА.'''<br>'''<u>''МЕТА УРОКУ:''</u>'''<u></u><br>&nbsp; &nbsp; ознайомити учнів з можливостями графічного редактора PAINT ; <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; вивчити дію меню ПРАВКА;<br>&nbsp; &nbsp; вивчити дію інструменту Текст і панелі атрибутів тексту.<br>'''<u>''ОБЛАДНАННЯ:''</u>'''<u></u><br>програма MS PAINT,<br>підручник ‘Інформатика 5 клас‘.<br><br>'''<u>''ХІД УРОКУ.''</u>'''<u></u><br><u>1. ОРГАНІЗАЦІЯ&nbsp; КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.</u><br>Повторення правил з техніки безпеки.<br><u>2.&nbsp; АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ. </u><br>Відповіді на питання:<br>- Яке призначення графічних редакторів?<br>- Назвіть основні елементи вікна графічного редактора PAINT.<br>- Назвіть призначення інструментів Панелі інструментів.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як обирається основний колір та колір фону?&nbsp; <br><br><u>4. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.</u><br>Запис на дошці:<br><u>'''''РОБОТА З ФРАГМЕНТАМИ МАЛЮНКА.'''''</u<br><br><u>5. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ .</u><br>&nbsp;&nbsp; Знайомим учнів з текстом підручника про можливість редактора&nbsp; копіювати і переміщувати окремі фрагменти малюнка.<br>&nbsp; Пригадуємо дії меню ПРАВКА графічного редактора&nbsp;&nbsp; PAINT:<br>
+
'''ТЕМА: РОБОТА З ФРАГМЕНТАМИ МАЛЮНКА.'''<br>'''<u>''МЕТА УРОКУ:''</u>'''<u></u><br>&nbsp; &nbsp; ознайомити учнів з можливостями графічного редактора PAINT&nbsp;; <br>&nbsp;&nbsp;&nbsp; вивчити дію меню ПРАВКА;<br>&nbsp; &nbsp; вивчити дію інструменту Текст і панелі атрибутів тексту.<br>'''<u>''ОБЛАДНАННЯ:''</u>'''<u></u><br>програма MS PAINT,<br>підручник ‘Інформатика 5 клас‘.<br><br>'''<u>''ХІД УРОКУ.''</u>'''<u></u><br><u>1. ОРГАНІЗАЦІЯ&nbsp; КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.</u><br>Повторення правил з техніки безпеки.<br><u>2.&nbsp; АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ. </u><br>Відповіді на питання:<br>- Яке призначення графічних редакторів?<br>- Назвіть основні елементи вікна графічного редактора PAINT.<br>- Назвіть призначення інструментів Панелі інструментів.<br>-&nbsp;&nbsp;&nbsp; Як обирається основний колір та колір фону?&nbsp; <br><br><u>4. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.</u><br>Запис на дошці:<br><u>'''''РОБОТА З ФРАГМЕНТАМИ МАЛЮНКА.'''''&lt;/u<br><br>&lt;u&gt;5. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ .</u><br>&nbsp;&nbsp; Знайомим учнів з текстом підручника про можливість редактора&nbsp; копіювати і переміщувати окремі фрагменти малюнка.<br>&nbsp; Пригадуємо дії меню ПРАВКА графічного редактора&nbsp;&nbsp; PAINT:<br>  
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 304px; height: 120px;"
{| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 304px; height: 120px;"
|-
|-
-
| Скасувати<br> Повторити<br> Вирізати<br> Копіювати<br> Вставити<br> Очистити виділення<br> Виділити все
+
| Скасувати<br> Повторити<br> Вирізати<br> Копіювати<br> Вставити<br> Очистити виділення<br> Виділити все  
| Ctrl+Z<br> Ctrl+Y<br> Ctrl+X<br> Ctrl+C<br> Ctrl+V<br> Del<br> Ctrl+A
| Ctrl+Z<br> Ctrl+Y<br> Ctrl+X<br> Ctrl+C<br> Ctrl+V<br> Del<br> Ctrl+A
|}
|}
-
<br>Вивчаємо можливість копіювання фрагментів за допомогою натиснутої клавіші Ctrl.<br>&nbsp; Знайомимо учнів з можливістю підписати малюнок за допомогою інструменту Текст і панелі атрибутів тексту.<br><br>&nbsp;&nbsp; Читаємо завдання практичної роботи уроку 12.<br><br><u>6. РОБОТА ЗА КОМП’ЮТЕРОМ.</u><br><br>[[Image:5-11-2]]<br><br>&nbsp;<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Намалюйте три різних за розміром трикутника зеленого кольору.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Розмістіть трикутники відповідно до зразка - ЯЛИНКА.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Намалюйте коло та зірочку і за допомогою натиснутої клавіші Ctrl розмістіть&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; копії кульки та зірочки на ялинці. Зафарбуйте їх. <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Намалюйте намисто.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Намалюйте три різних за розміром кола і розмістіть їх&nbsp; відповідно до зразка – СНІГОВИК.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Скопіюйте ялинку 3 рази та сніговика 2 рази.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Змініть розміри фігури.<br>
+
<br>Вивчаємо можливість копіювання фрагментів за допомогою натиснутої клавіші Ctrl.<br>&nbsp; Знайомимо учнів з можливістю підписати малюнок за допомогою інструменту Текст і панелі атрибутів тексту.<br><br>&nbsp;&nbsp; Читаємо завдання практичної роботи уроку 12.<br><br><u>6. РОБОТА ЗА КОМП’ЮТЕРОМ.</u><br><br>[[Image:5-11-2.jpg]]<br><br>&nbsp;<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Намалюйте три різних за розміром трикутника зеленого кольору.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Розмістіть трикутники відповідно до зразка - ЯЛИНКА.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Намалюйте коло та зірочку і за допомогою натиснутої клавіші Ctrl розмістіть&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; копії кульки та зірочки на ялинці. Зафарбуйте їх. <br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Намалюйте намисто.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Намалюйте три різних за розміром кола і розмістіть їх&nbsp; відповідно до зразка – СНІГОВИК.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Скопіюйте ялинку 3 рази та сніговика 2 рази.<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Змініть розміри фігури.<br>  
 +
<br>
 +
[[Image:5-11-7.jpg]]
-
[[Image:5-11-7]]
+
<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Зафарбуйте малюнок і, використовуючи інструмент Текст, вставте текст-привітання.<br><br><u>7. РЕЛАКСАЦІЯ.</u><br><br>'''Вправа 1.'''<br>Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання&nbsp; ритмічне. Повторити 4-5 разів.<br><br>'''Вправа 2.'''<br>Зробити нахили і повороти голови.<br><br>'''Вправа 3.'''<br>В.п. – ноги на ширині плечей.<br>&nbsp; 1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих.<br>&nbsp; 2.Видих.Темп повільний.<br><br><u>8. ПІДСУМОК УРОКУ.</u><br>Питання:<br>- Про що ви нового дізналися?<br>- Що найцікавішим було на уроці?<br>- Які команди ви навчилися виконувати?<br><u></u>
-
<br>•&nbsp;&nbsp;&nbsp; Зафарбуйте малюнок і, використовуючи інструмент Текст, вставте текст-привітання.<br><br><u>7. РЕЛАКСАЦІЯ.</u><br><br>'''Вправа 1.'''<br>Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання&nbsp; ритмічне. Повторити 4-5 разів.<br><br>'''Вправа 2.'''<br>Зробити нахили і повороти голови.<br><br>'''Вправа 3.'''<br>В.п. – ноги на ширині плечей.<br>&nbsp; 1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих.<br>&nbsp; 2.Видих.Темп повільний.<br><br><u>8. ПІДСУМОК УРОКУ.</u><br>Питання:<br>- Про що ви нового дізналися?<br>- Що найцікавішим було на уроці?<br>- Які команди ви навчилися виконувати?<br><u></u>
+
<u></u>  
-
<u></u>
+
<u>9. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: </u><br>Відповісти на питання стор.29.<br>  
-
 
+
-
<u>9. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: </u><br>Відповісти на питання стор.29.<br>
+
<br>  
<br>  

Версия 19:56, 25 марта 2010

Гіпермаркет Знань>>Інформатика>>Інформатика 5 клас>> Інформатика:Робота з фрагментами малюнка


План-конспект уроку з курсу «Інформатика 5 клас» з теми «Робота з фрагментами малюнка»


ТЕМА: РОБОТА З ФРАГМЕНТАМИ МАЛЮНКА.
МЕТА УРОКУ:
    ознайомити учнів з можливостями графічного редактора PAINT ;
    вивчити дію меню ПРАВКА;
    вивчити дію інструменту Текст і панелі атрибутів тексту.
ОБЛАДНАННЯ:
програма MS PAINT,
підручник ‘Інформатика 5 клас‘.

ХІД УРОКУ.
1. ОРГАНІЗАЦІЯ  КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.
Повторення правил з техніки безпеки.
2.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
Відповіді на питання:
- Яке призначення графічних редакторів?
- Назвіть основні елементи вікна графічного редактора PAINT.
- Назвіть призначення інструментів Панелі інструментів.
-    Як обирається основний колір та колір фону? 

4. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.
Запис на дошці:
РОБОТА З ФРАГМЕНТАМИ МАЛЮНКА.</u

<u>5. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ .

   Знайомим учнів з текстом підручника про можливість редактора  копіювати і переміщувати окремі фрагменти малюнка.
  Пригадуємо дії меню ПРАВКА графічного редактора   PAINT:

Скасувати
Повторити
Вирізати
Копіювати
Вставити
Очистити виділення
Виділити все
Ctrl+Z
Ctrl+Y
Ctrl+X
Ctrl+C
Ctrl+V
Del
Ctrl+A


Вивчаємо можливість копіювання фрагментів за допомогою натиснутої клавіші Ctrl.
  Знайомимо учнів з можливістю підписати малюнок за допомогою інструменту Текст і панелі атрибутів тексту.

   Читаємо завдання практичної роботи уроку 12.

6. РОБОТА ЗА КОМП’ЮТЕРОМ.

5-11-2.jpg

 
•    Намалюйте три різних за розміром трикутника зеленого кольору.
•    Розмістіть трикутники відповідно до зразка - ЯЛИНКА.
•    Намалюйте коло та зірочку і за допомогою натиснутої клавіші Ctrl розмістіть       копії кульки та зірочки на ялинці. Зафарбуйте їх.
•    Намалюйте намисто.
•    Намалюйте три різних за розміром кола і розмістіть їх  відповідно до зразка – СНІГОВИК.
•    Скопіюйте ялинку 3 рази та сніговика 2 рази.
•    Змініть розміри фігури.


5-11-7.jpg


•    Зафарбуйте малюнок і, використовуючи інструмент Текст, вставте текст-привітання.

7. РЕЛАКСАЦІЯ.

Вправа 1.
Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання  ритмічне. Повторити 4-5 разів.

Вправа 2.
Зробити нахили і повороти голови.

Вправа 3.
В.п. – ноги на ширині плечей.
  1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих.
  2.Видих.Темп повільний.

8. ПІДСУМОК УРОКУ.
Питання:
- Про що ви нового дізналися?
- Що найцікавішим було на уроці?
- Які команди ви навчилися виконувати?

9. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:
Відповісти на питання стор.29.


Надіслано учителем інформатики та економіки ЗНЗ №3 Подільського району Замисловою Людмилою Олександрівною


Плани конспектів уроків з української літератури 5 класу скачати, підручники та книги безкоштовно, розробки уроків з інформатики онлайн

Предмети > Інформатика > Інформатика 5 клас > Робота з фрагментами малюнка > Робота з фрагментами малюнка. Конспект уроку і опорний каркас