'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Основи здоров'я|Основи здоров'я]]>>[[Основи здоров'я 1 клас]]>>Здоров’я та його ознаки. Повні уроки '''
+
'''[[Здоров’я та його ознаки.|Гіпермаркет Знань]]>>[[Основи здоров'я|Основи здоров'я]]>>[[Основи здоров’я 1 клас|Основи здоров’я 1 клас]]>>Здоров’я та його ознаки. Повні уроки<metakeywords>здоров'я,1 клас,урок,тема</metakeywords> '''
-
<br> Здоров’я — стан живого організму, при якому організм у цілому і всі органи здатні виконувати свої життєві функції. Охорона здоров’я громадян — одна з функцій держави. У світовому масштабі охороною здоров’я займається Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). В Україні державним органом, що опікується здоров’ям громадян є Міністерствохорони здоров’я України.
+
=== Тип уроку <br> ===
-
[[Image:Здоров'я.jpg|380px|Здоров'я.jpg]]
+
комбінований
+
+
=== Мета ===
+
+
Ознайомити учнів зі здоров’ям та його ознаками.
+
+
=== Задачі ===
+
+
*ознайомити учнів з основними поняттями уроку та записати їх у словнички;
+
*сформувати системні знання по темі;
+
*зацікавити учнів у вивченнні цього предмету;
+
*навчитися черпати інформацію з відеоматеріалу.
+
+
=== Основні поняття ===
+
+
*Здоров’я
+
*Охорона здоров’я громадян
+
*Організм
+
*Органи
+
+
=== План уроку ===
+
+
#Привітання вчителя та оголошення теми. (1 хв)
Учитель перевіряє домашнє завдання. <br><br> - Дякую за те, що відповідально підійшли до виконання домашнього завдання. Ви отримали такі оцінки за даний вид діяльності: ...
+
+
=== Актуалізація опорних знань (3-5 хв) ===
+
+
Гра-інтерактив "Асоціюй": які асоціації викликає у вас поняття "Здоров’я"- намалюйте або напишіть. <br>
+
+
Допоміжне обладнання: папір формату А1 та кольорові маркери, кольорові олівці та листочки А4 (для кожного учня).
+
+
=== Вивчення нової теми. (20 хв) ===
+
+
'''Здоров’я та його ознаки.'''<br> Здоров’я — стан живого організму, при якому організм у цілому і всі органи здатні виконувати свої життєві функції. Охорона здоров’я громадян — одна з функцій держави. У світовому масштабі охороною здоров’я займається Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). В Україні державним органом, що опікується здоров’ям громадян є Міністерствохорони здоров’я України.
<br>
<br>
-
Здоров’я — розкіш для людини,
+
[[Image:Здоров'я.jpg|380px|Здоров'я]]
-
Найбільша цінність у житті.
+
-
Як є здоров’я день при днині,
+
<br> {{#ev:youtube|LZ5mGxJL_Ww}}
-
Можливість є йти до мети.
+
-
Тоді є радість, щастя, диво,
+
<br> Здоров’я — розкіш для людини,
-
Краса у крапельці роси.
+
-
Тоді людина йде щасливо
+
Найбільша цінність у житті.
-
Серед безмежної краси
+
-
Й чарівність світу відчуває.
+
Як є здоров’я день при днині,
-
Для неї в хмурість — дні ясні.
+
-
Вона всі труднощі долає
+
Можливість є йти до мети.
-
Й співає радісні пісні.
+
-
Вона — здорова! Це чудово,
+
Тоді є радість, щастя, диво,
-
Бо їй нічого не болить.
+
-
Вона добро творить готова.
+
Краса у крапельці роси.
+
+
Тоді людина йде щасливо
+
+
Серед безмежної краси
+
+
Й чарівність світу відчуває.
+
+
Для неї в хмурість — дні ясні.
+
+
Вона всі труднощі долає
+
+
Й співає радісні пісні.
+
+
Вона — здорова!
+
+
Це чудово,
+
+
Бо їй нічого не болить.
+
+
Вона добро творить готова.<br>
<br>
<br>
Строка 27:
Строка 98:
Показниками фізичного здоров’я є індивідуальні особливості анатомічної будови тіла, досконале (за нормою) фізіологічне функціонування організму в різних умовах спокою, руху, довкілля, генетичної спадщини, рівень фізичного розвитку органів і систем організму.
Показниками фізичного здоров’я є індивідуальні особливості анатомічної будови тіла, досконале (за нормою) фізіологічне функціонування організму в різних умовах спокою, руху, довкілля, генетичної спадщини, рівень фізичного розвитку органів і систем організму.
-
<br> <br> Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.
+
Його не можна купити, і можна в одну мить втратити. Це найцінніший дар людям від самої природи. Його постійно бажають один одному на різні свята, його потрібно берегти, бо без нього - нікуди. Звичайно, мова йде про здоров'я. Людське здоров'я - якісна характеристика, яку складають наступні '''показники''':
По кожному з перерахованих вище параметрів розроблені норми. Якщо показники знаходяться в діапазоні медичної норми, значить людина здорова. У разі відхилень від норм робиться висновок про загрозу здоров'ю. Вважається, що людське здоров'я перш за все залежить від способу життя. Здорове харчування, якісний сон, помірні заняття фізичними вправами, часті прогулянки на свіжому повітрі, відсутність шкідливих для організму звичок і стресів - це основні чинники здоров'я. Крім того, накладають на здоров'я відбиток і спадкові чинники, а також екологічні (стан навколишнього середовища, в якому перебуває людина).
+
+
Чималу роль у здоров'ї нації відіграє політика охорони здоров'я. Важливо, щоб кожна держава світу виділяла необхідні кошти на охорону здоров'я, боротьбу з екологічними забрудненнями.
+
+
У східній філософії найважливішим фактором людського здоров'я є правильне мислення, оскільки на Сході здавна люди свято вірять, що кожна думка людини матеріальна.
+
+
<br>
+
+
[[Image:1vpravu.jpg|360px|1vpravu.jpg]]
+
+
<br>
+
+
{{#ev:youtube|ixqJf5ZWKQ4}}<br>
+
+
'''Молодь обирає здоров’я! '''
+
+
Стан організму, коли немає хвороби? Інтервал часу між хворобами? Наша медична практика, мабуть, його так і розглядає. Якщо немає хвороби, значить, здоровий. Про хвороби ми вже говорили: різні вони, великі і маленькі, легкі і важкі. Медична наука їх добре вивчила. Створила номенклатуру, що налічує кілька тисяч назв. Кожну описала: механізми розвитку, симптоми, перебіг, прогноз, лікування, відсоток смертності і тяжкість страждань.
+
+
А здоров'ю не пощастило. Начебто б кожному зрозуміло: здоров'я - протилежність хвороби. Потрібно його вимірювати. Багато здоров'я, менше шансів на розвиток хвороби. Мало здоров'я - хвороба. Так люди і думають. Кажуть: «погане здоров'я», «слабке здоров'я».
+
+
Поки ж здоров'я не що інше, як виведене статистикою якісне поняття кордонів «норми». Нормальна температура тіла. Нормальний вміст глюкози в крові. Нормальне число еритроцитів, нормальний кров'яний тиск, нормальна кислотність шлункового соку, нормальна електрокардіограма. Чим більше накопичується методик вимірювання та визначення різних показників, тим більше цих статистичних норм, що описують «здоров'я». Правомочним? Так, цілком. Але що буде з людиною, якщо ці нормальні умови трошки зрушити? Може статися, всі нормальні показники «попливуть», і почнеться хвороба.
+
+
Ні, визначення здоров'я тільки як комплексу нормальних показників явно недостатньо. Цей науковий підхід до поняття «здоров'я» має бути кількісним. «Кількість здоров'я» - ось що потрібно.
+
+
Кількість здоров'я можна визначити як суму «резервних потужностей» основних функціональних систем. У свою чергу, ці резервні потужності слід висловити через «коефіцієнт резерву».
+
+
Візьмемо серце. Є хвилинний об'єм серця: кількість крові в літрах, яка викидається в 1 хв. Припустимо, що в спокої воно дає 4 л в 1 мін. При найбільш енергійної фізичній роботі - 20 л. Значить «коефіцієнт резерву» дорівнює: 20 / 4 = 5.
+
+
Серце викидає 4 л в 1 хв, і цього цілком достатньо, щоб забезпечити киснем організм у спокої, тобто створити нормальне насичення киснем артеріальної і венозної крові. Але воно може дати 20 л на 1 хв і здатне забезпечити доставку кисню м'язам, виконуючим важку фізичну роботу. Отже, і в цих умовах збережеться якісне умова здоров'я - нормальні показники насичення крові киснем. Для доказу важливості кількісного визначення здоров'я уявимо собі детренирован серце. У спокої воно теж дає 4 л в 1 мін. Але його максимальна потужність всього 6 л. І якщо з таким серцем людина буде змушений виконувати важку навантаження, що вимагає, припустимо, викиду 20 л, то вже через кілька хвилин тканини опиняться в умовах важкого кисневого голоду, тому що м'язи заберуть з крові майже весь кисень. Всі показники вкажуть на «патологічний режим». Це ще не хвороба, але вже можуть виникнути приступ стенокардії, запаморочення і всякі інші симптоми. Умови «статичного здоров'я» (нормальні показники кисню крові в спокої) були дотримані, але суб'єкт явно неповноцінний.
+
+
[[Image:Еунн.jpg|480px|Еунн.jpg]]
+
+
Саме завдяки гармонійній рівновазі та розвиненості усіх аспектів здоров’я, людина буде з легкістю добиватися своїх життєвих цілей. При цьому бережливе ставлення до свого здоров’я має бути таким же пріоритетним, як і інші важливі цілі. Крім того, необхідно розуміти, що турбота про здоров’я не зводиться тільки до лікування захворювань та виправленню патогенних програм у психіці. Випередження патологій має зайняти головне місце у процесі турботи про своє здоров’я. При цьому усвідомлення необхідності профілактичних процедур та відслідковування найменшої дисгармонії у спілкуванні з соціумом та усім світом знаходяться у зоні відповідальності самої людини. Адже тільки після глибокого усвідомлення можливого наближення проблеми людині можуть допомогти спеціалісти. Саме тому важливо брати відповідальність за своє здоров’я у свої руки.
+
+
=== Самостійна робота учнів (4-6 хв) ===
+
+
''1. Що таке здоров’я? ''
+
+
''2. Що потрібно робити для того,щоб бути здоровим? ''
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.
- Дякую за те, що відповідально підійшли до виконання домашнього завдання. Ви отримали такі оцінки за даний вид діяльності: ...
Актуалізація опорних знань (3-5 хв)
Гра-інтерактив "Асоціюй": які асоціації викликає у вас поняття "Здоров’я"- намалюйте або напишіть.
Допоміжне обладнання: папір формату А1 та кольорові маркери, кольорові олівці та листочки А4 (для кожного учня).
Вивчення нової теми. (20 хв)
Здоров’я та його ознаки. Здоров’я — стан живого організму, при якому організм у цілому і всі органи здатні виконувати свої життєві функції. Охорона здоров’я громадян — одна з функцій держави. У світовому масштабі охороною здоров’я займається Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ). В Україні державним органом, що опікується здоров’ям громадян є Міністерствохорони здоров’я України.
Здоров’я — розкіш для людини,
Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова!
Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
Показниками фізичного здоров’я є індивідуальні особливості анатомічної будови тіла, досконале (за нормою) фізіологічне функціонування організму в різних умовах спокою, руху, довкілля, генетичної спадщини, рівень фізичного розвитку органів і систем організму.
Його не можна купити, і можна в одну мить втратити. Це найцінніший дар людям від самої природи. Його постійно бажають один одному на різні свята, його потрібно берегти, бо без нього - нікуди. Звичайно, мова йде про здоров'я. Людське здоров'я - якісна характеристика, яку складають наступні показники:
По кожному з перерахованих вище параметрів розроблені норми. Якщо показники знаходяться в діапазоні медичної норми, значить людина здорова. У разі відхилень від норм робиться висновок про загрозу здоров'ю. Вважається, що людське здоров'я перш за все залежить від способу життя. Здорове харчування, якісний сон, помірні заняття фізичними вправами, часті прогулянки на свіжому повітрі, відсутність шкідливих для організму звичок і стресів - це основні чинники здоров'я. Крім того, накладають на здоров'я відбиток і спадкові чинники, а також екологічні (стан навколишнього середовища, в якому перебуває людина).
Чималу роль у здоров'ї нації відіграє політика охорони здоров'я. Важливо, щоб кожна держава світу виділяла необхідні кошти на охорону здоров'я, боротьбу з екологічними забрудненнями.
У східній філософії найважливішим фактором людського здоров'я є правильне мислення, оскільки на Сході здавна люди свято вірять, що кожна думка людини матеріальна.
Молодь обирає здоров’я!
Стан організму, коли немає хвороби? Інтервал часу між хворобами? Наша медична практика, мабуть, його так і розглядає. Якщо немає хвороби, значить, здоровий. Про хвороби ми вже говорили: різні вони, великі і маленькі, легкі і важкі. Медична наука їх добре вивчила. Створила номенклатуру, що налічує кілька тисяч назв. Кожну описала: механізми розвитку, симптоми, перебіг, прогноз, лікування, відсоток смертності і тяжкість страждань.
А здоров'ю не пощастило. Начебто б кожному зрозуміло: здоров'я - протилежність хвороби. Потрібно його вимірювати. Багато здоров'я, менше шансів на розвиток хвороби. Мало здоров'я - хвороба. Так люди і думають. Кажуть: «погане здоров'я», «слабке здоров'я».
Поки ж здоров'я не що інше, як виведене статистикою якісне поняття кордонів «норми». Нормальна температура тіла. Нормальний вміст глюкози в крові. Нормальне число еритроцитів, нормальний кров'яний тиск, нормальна кислотність шлункового соку, нормальна електрокардіограма. Чим більше накопичується методик вимірювання та визначення різних показників, тим більше цих статистичних норм, що описують «здоров'я». Правомочним? Так, цілком. Але що буде з людиною, якщо ці нормальні умови трошки зрушити? Може статися, всі нормальні показники «попливуть», і почнеться хвороба.
Ні, визначення здоров'я тільки як комплексу нормальних показників явно недостатньо. Цей науковий підхід до поняття «здоров'я» має бути кількісним. «Кількість здоров'я» - ось що потрібно.
Кількість здоров'я можна визначити як суму «резервних потужностей» основних функціональних систем. У свою чергу, ці резервні потужності слід висловити через «коефіцієнт резерву».
Візьмемо серце. Є хвилинний об'єм серця: кількість крові в літрах, яка викидається в 1 хв. Припустимо, що в спокої воно дає 4 л в 1 мін. При найбільш енергійної фізичній роботі - 20 л. Значить «коефіцієнт резерву» дорівнює: 20 / 4 = 5.
Серце викидає 4 л в 1 хв, і цього цілком достатньо, щоб забезпечити киснем організм у спокої, тобто створити нормальне насичення киснем артеріальної і венозної крові. Але воно може дати 20 л на 1 хв і здатне забезпечити доставку кисню м'язам, виконуючим важку фізичну роботу. Отже, і в цих умовах збережеться якісне умова здоров'я - нормальні показники насичення крові киснем. Для доказу важливості кількісного визначення здоров'я уявимо собі детренирован серце. У спокої воно теж дає 4 л в 1 мін. Але його максимальна потужність всього 6 л. І якщо з таким серцем людина буде змушений виконувати важку навантаження, що вимагає, припустимо, викиду 20 л, то вже через кілька хвилин тканини опиняться в умовах важкого кисневого голоду, тому що м'язи заберуть з крові майже весь кисень. Всі показники вкажуть на «патологічний режим». Це ще не хвороба, але вже можуть виникнути приступ стенокардії, запаморочення і всякі інші симптоми. Умови «статичного здоров'я» (нормальні показники кисню крові в спокої) були дотримані, але суб'єкт явно неповноцінний.
Саме завдяки гармонійній рівновазі та розвиненості усіх аспектів здоров’я, людина буде з легкістю добиватися своїх життєвих цілей. При цьому бережливе ставлення до свого здоров’я має бути таким же пріоритетним, як і інші важливі цілі. Крім того, необхідно розуміти, що турбота про здоров’я не зводиться тільки до лікування захворювань та виправленню патогенних програм у психіці. Випередження патологій має зайняти головне місце у процесі турботи про своє здоров’я. При цьому усвідомлення необхідності профілактичних процедур та відслідковування найменшої дисгармонії у спілкуванні з соціумом та усім світом знаходяться у зоні відповідальності самої людини. Адже тільки після глибокого усвідомлення можливого наближення проблеми людині можуть допомогти спеціалісти. Саме тому важливо брати відповідальність за своє здоров’я у свої руки.
Самостійна робота учнів (4-6 хв)
1. Що таке здоров’я?
2. Що потрібно робити для того,щоб бути здоровим?
Висновки та узагальнення (3-4 хв)
1 варіант
Висновки учитель пропонує зробити учням самостійно
2 варіант
Учні об’єднуються у дві команди та ведуть дискусію на тему "Чи вирішено "Здоров’я та його ознаки" ?"
3 варіант
Учитель робить висновки та узагальнення самостійно
Домашнє завдання (1-2 хв)
Вивчити матеріал за підручником.
Творче завдання: намалювати асоціації або єдиний образ до слова "здорова нація"
Заповнити словнички
Список використаних джерел:
1. Урок на тему "Ознаки здорової людини" учителя ЗОШ №3 м. Кіровограду Оливкової Галини Михайлівни
2. Міхеєнко О.І. «Валеологія:Основи індивідуального здоров’я людини» Університетська книга
3. Амосов Н.М. Моя система здоров'я
Скомпоновано та відредактовано Пісоцькою О.
Над уроком працювали
Пісоцька О. В. Любименко В. В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.