'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|33.1Гіпермаркет Знань]]>>[[Основи здоров'я|Основи здоров'я]]>>[[Основи здоров'я 7 клас]]>>Спосіб життя і здоров'я'''
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|33.1Гіпермаркет Знань]]>>[[Основи здоров'я|Основи здоров'я]]>>[[Основи здоров'я 7 клас]]>>Спосіб життя і здоров'я'''
-
=== Тема ===
+
=== Тема ===
Спосіб життя і здоров'я
Спосіб життя і здоров'я
-
=== Мета ===
+
=== Мета ===
Сформувати поняття "Здоровий спосіб життя і його складові" "шкідливі звички і їх вплив на здоров'я". Розвивати уміння аналізувати, зіставляти, робити висновки, формулювати і відстоювати свою точку зору.
Сформувати поняття "Здоровий спосіб життя і його складові" "шкідливі звички і їх вплив на здоров'я". Розвивати уміння аналізувати, зіставляти, робити висновки, формулювати і відстоювати свою точку зору.
-
=== Тип уроку ===
+
=== Тип уроку ===
навчально-виховний.
навчально-виховний.
-
=== Здоров'я ===
+
=== Здоров'я ===
-
Здоров'я - це сукупність фізичного, соціального і психічно-емоційного благополуччя. Коли усі сфери життя знаходяться в рівновазі, хвилюватися ні про що. Тільки ось для формування здоров'я потрібні роки, займатися цим треба з самих ранніх років і продовжувати усе життя. Для тих людей, які звикли вести здоровий спосіб життя, дотримання усіх правил стає природним і незмінним. Скажіть, будь ласка, чи поділяєте ви думку, що у наш час спосіб життя сучасної молоді, а особливо спосіб життя сучасного підлітка просто вражає своєю неспроможністю і розгнузданістю?
+
[[Image:Zj.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
-
=== Здоровий спосіб життя ===
+
Здоров'я - це сукупність [[Ринок капіталу як ринок кредитних ресурсів та фізичного капіталу: об’єкти купівлі – продажу, суб’єкти ринку|фізичного]], соціального і психічно-емоційного благополуччя. Коли усі сфери життя знаходяться в рівновазі, хвилюватися ні про що. Тільки ось для формування здоров'я потрібні роки, займатися цим треба з самих ранніх років і продовжувати усе життя.
-
На сьогодні питання про здоровий спосіб життя в принципі не цікавить підростаюче покоління. Паління, алкоголь, наркотики і Інтернет-залежність захлеснули велику частину підлітків. З кожним роком все більше спостерігається тенденція до зниження відсотка здорових дітей і збільшення кількості інвалідів і непрацездатного населення. Збільшується кількість молодих людей непридатних до служби в армії за станом здоров'я, росте загальна захворюваність підлітків такими захворюваннями, як бронхіальна астма, гастрити і так далі. У тому числі часто поступають в лікарні підлітки молодшого віку в стані алкогольного або наркотичного отруєння.
+
Для тих людей, які звикли вести здоровий спосіб життя, дотримання усіх правил стає природним і незмінним. Скажіть, будь ласка, чи поділяєте ви думку, що у наш час спосіб життя сучасної молоді, а особливо [[Граматика. Наказовий спосіб. Конструкції il faut, faut-il. Фішки для допитливих|спосіб]] життя сучасного підлітка просто вражає своєю неспроможністю і розгнузданістю?
-
=== Паління ===
+
=== Здоровий спосіб життя ===
-
Паління стало справжнім пороком сучасної молоді, в середньому палити розпочинають з 10-11 років, а до закінчення середньої школи вже 40%% учнів мають залежність. Причому за останні роки відзначається тенденція до збільшення дівчат-підлітків, що палять. Спосіб життя сучасного російського підлітка примушує замислитися про проблеми підростаючого покоління, адже, якщо не ми зараз замислимося над цим, то хто потім зможе виправити ситуацію, що склалася, яка з кожним роком тільки погіршується. Зараз ми переглянемо сюжет про вплив та бачного димку на організм людини: http://www.youtube.com/watch?v=6XTH-HiWYAM Оскільки в період перебування в школі, організм людини знаходиться у стадії активного формування, шкоду паління для підлітків і юнаків досить відчуємо. Передусім, звичка уповільнює темпи фізичного розвитку дитини. Підліток, що балується сигаретами, відрізняється худорбою і нездоровим кольором обличчя. Проте це лише зовнішні прояви паління. Насправді, наслідки для організму дитини вбиваючі. Справа в тому, що в організм дитини зазвичай потрапляє дещо більше шкідливих речовин, чим в тіло дорослого. Це пов'язано не лише з меншою масою тіла підлітка, але і з особливістю " стилю" паління. Оскільки така звичка зазвичай ретельно ховається від батьків і учителів, дитина палить досить швидко. Нетривалі і глибокі затягування сприяють проникненню в організм як мінімум на 20%% більше шкідливих речовин. Крім того, досить часто дитина використовує недопалені раніше тютюнові вироби. У них концентрація отруйних елементів зовсім зашкалює. Наступною тема нашого уроку присвячена пиву.
+
На сьогодні питання про здоровий спосіб життя в принципі не цікавить підростаюче покоління. Паління, алкоголь, наркотики і [[Інформаційна безпека при роботі з Інтернет.|Інтернет]]-залежність захлеснули велику частину підлітків.
-
=== Пивний алкоголізм ===
+
[[Image:Zj1.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
-
Зараз багато фахівців розглядають пивний алкоголізм серед молоді в якості однієї з найважливіших проблем сучасного суспільства. Наркологи відмічають, що, борючись з наркотиками, держава зі всім забула про «зеленого змія». В той же час від алкогольної залежності, передусім, це стосується пива, страждає все більше і більше молодих людей. Згідно із статистикою, середній вік залучення до алкоголю сьогодні коливається від десяти до дванадцяти років. В результаті наркологам доводиться докладати чималі зусилля, щоб захистити молодь від руйнівного впливу алкоголю. Проте виходить це у них погано, що можна пояснити їх обмеженими можливостями і відсутністю підтримки з боку держави. http://www.youtube.com/watch?v=LPXiPJKkYfE Фармакологічна дія пива на організм така, що воно дійсно неабиякою мірою сприяє появі почуттям розслаблення і спокою. Завдяки цим особливостям в 1920-і роки пиво навіть рекомендувалося як ефективний седативний засіб. Отже, випиваючи пиво, молода людина або дівчина привчає себе не лише до алкоголю, але і до седативного засобу.
+
З кожним роком все більше спостерігається тенденція до зниження відсотка здорових дітей і збільшення кількості інвалідів і непрацездатного населення. Збільшується кількість молодих людей непридатних до служби в армії за станом здоров'я, росте загальна захворюваність підлітків такими захворюваннями, як бронхіальна астма, гастрити і так далі. У тому числі часто поступають в лікарні підлітки молодшого віку в стані алкогольного або наркотичного отруєння.
-
Після деякого часу пиво стає необхідною складовою відпочинку і спокою. У результаті зростають дози споживаного пива, а потім з'являються алкогольні ексцеси. Згодом у пивного алкоголіка починають виникати і провали в пам'яті, що виражаються в перенесенні першої за день випитої пляшки пива на пізніший час. Таким чином, пиво рано чи пізно стає невід'ємною частиною життя і залучається до усіх життєво важливих процесів молодого організму. Коли ж організм повністю уражений пивом, у молодої людини або дівчини формується алкоголізм. Якщо врахувати, що пивних алкоголіків серед молоді з кожним роком стає все більше, неважко здогадатися, яке майбутнє нас чекає років через десять.
+
=== Паління ===
-
=== Життя довге і щасливе ===
+
Паління стало справжнім пороком сучасної молоді, в середньому палити розпочинають з 10-11 років, а до закінчення середньої школи вже 40%% учнів мають залежність.
-
Ми сьогодні говоримо про ці теми тому, що кожна нормальна людина хоче прожити своє життя довго і щасливо. Але чи усі ми робимо для того, щоб це сталося? Якщо проаналізувати типовий день звичайної людини, то частіше все йде навпаки. Самі екстремали уранці насилу вставши з ліжка в режимі біоробота йдуть до школи, університету чи на роботу, де нервують по дурницях, сваряться з колегами, шахраюють, перенапружуються, намагаючись забезпечити " рекламну" якість життя. Вечорами відпочивають у телевізорів, вихідні мріють провести на дачі біля мангала з шашликами або займаючись " шопінгом", а відпустка, лежачи на тапчані закордонного пляжу. На додаток обжираються за столом, сваряться з рідними, заздрять знайомим і обговорюють будь-кого, відмінного від них.
+
[[Image:Zj2.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
-
=== Успіх ===
+
Причому за останні роки відзначається тенденція до збільшення дівчат-підлітків, що палять. Спосіб життя сучасного російського підлітка примушує замислитися про проблеми підростаючого покоління, адже, якщо не ми зараз замислимося над цим, то хто потім зможе виправити ситуацію, що склалася, яка з кожним роком тільки погіршується. Зараз ми переглянемо сюжет про вплив та бачного димку на організм людини:
+
{{#ev:youtube|6XTH-HiWYAM}}
+
Оскільки в період перебування в школі, організм людини знаходиться у стадії активного формування, шкоду паління для підлітків і юнаків досить відчуємо. Передусім, звичка уповільнює темпи фізичного розвитку [[Поведінка дитини під час небезпечних ситуацій. Ілюстрації|дитини]]. Підліток, що балується сигаретами, відрізняється худорбою і нездоровим кольором обличчя. Проте це лише зовнішні прояви паління. Насправді, наслідки для організму дитини вбиваючі. Справа в тому, що в організм дитини зазвичай потрапляє дещо більше шкідливих речовин, чим в тіло дорослого. Це пов'язано не лише з меншою масою тіла підлітка, але і з особливістю " стилю" паління. Оскільки така звичка зазвичай ретельно ховається від батьків і учителів, дитина палить досить швидко. Нетривалі і глибокі затягування сприяють проникненню в організм як мінімум на 20%% більше шкідливих речовин. Крім того, досить часто дитина використовує недопалені раніше тютюнові вироби. У них концентрація отруйних елементів зовсім зашкалює.
-
Думается, ні у кого немає сумніву в тому, що здоровий спосіб життя сприяє успіху. Усі ми від народження отримуємо певний набір генів, який повинен забезпечити досягнення максимально можливих для нього життєвих цілей. Але реалізувати ці можливості на практиці і досягти своєї життєвої стелі навіть в ідеальних умовах можуть тільки здорові люди, яких серед ведучих здоровий спосіб життя істотно більший. Здоров'я досить узагальнена категорія. За визначенням Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, під здоров'ям розуміють "стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороби". Людина не існує сама по собі. Вона частина природи і постійно взаємодіє з іншими її складовими. ЇЇ адаптаційні і захисні механізми безперервно працюють, підлаштовуючись під поточні параметри зовнішніх чинників. Поки вони справляються, людина здорова. Більшість сьогоднішніх учених визначають поняття здоров'я як здатність людини до оптимального функціонування в довкіллі. http://www.youtube.com/watch?v=kxXCIVlo4kI
+
[[Image:Zj3.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
-
=== У здоровому тілі - здоровий дух ===
+
Наступною тема нашого уроку присвячена пиву.
+
+
=== Пивний алкоголізм ===
+
+
Зараз багато фахівців розглядають пивний алкоголізм серед [[Коломийки «Дозвілля молоді», «Жартівливі коломийки».|молоді]] в якості однієї з найважливіших проблем сучасного суспільства. Наркологи відмічають, що, борючись з наркотиками, держава зі всім забула про «зеленого змія». В той же час від алкогольної залежності, передусім, це стосується пива, страждає все більше і більше молодих людей. Згідно із статистикою, середній вік залучення до алкоголю сьогодні коливається від десяти до дванадцяти років. В результаті наркологам доводиться докладати чималі зусилля, щоб захистити молодь від руйнівного впливу алкоголю. Проте виходить це у них погано, що можна пояснити їх обмеженими можливостями і відсутністю підтримки з боку держави.
+
{{#ev:youtube|LPXiPJKkYfE}}
+
Фармакологічна дія пива на організм така, що воно дійсно неабиякою мірою сприяє появі почуттям розслаблення і спокою. Завдяки цим особливостям в 1920-і роки пиво навіть рекомендувалося як ефективний седативний засіб. Отже, випиваючи пиво, молода людина або дівчина привчає себе не лише до алкоголю, але і до седативного засобу.
+
+
[[Image:Zj4.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
+
+
Після деякого часу пиво стає необхідною складовою відпочинку і спокою. У результаті зростають дози споживаного пива, а потім з'являються алкогольні ексцеси. Згодом у пивного алкоголіка починають виникати і провали в пам'яті, що виражаються в перенесенні першої за день випитої пляшки пива на пізніший час.
+
+
[[Image:Zj5.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
+
+
Таким чином, пиво рано чи пізно стає невід'ємною частиною життя і залучається до усіх життєво важливих процесів молодого організму. Коли ж організм повністю уражений пивом, у молодої людини або дівчини формується алкоголізм. Якщо врахувати, що пивних алкоголіків серед молоді з кожним роком стає все більше, неважко здогадатися, яке майбутнє нас чекає років через десять.
+
+
[[Image:Zj6.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
+
+
=== Життя довге і щасливе ===
+
+
Ми сьогодні говоримо про ці теми тому, що кожна нормальна людина хоче прожити своє життя довго і щасливо. Але чи усі ми робимо для того, щоб це сталося? Якщо проаналізувати типовий день звичайної людини, то частіше все йде навпаки. Самі екстремали уранці насилу вставши з ліжка в режимі біоробота йдуть до школи, університету чи на роботу, де нервують по дурницях, сваряться з колегами, шахраюють, перенапружуються, намагаючись забезпечити " рекламну" якість життя
+
+
[[Image:Zj7.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
+
+
Вечорами відпочивають у телевізорів, вихідні мріють провести на дачі біля мангала з шашликами або займаючись " шопінгом", а відпустка, лежачи на тапчані закордонного пляжу. На додаток обжираються за столом, сваряться з рідними, заздрять знайомим і обговорюють будь-кого, відмінного від них.
+
+
=== Успіх ===
+
+
Думается, ні у кого немає сумніву в тому, що здоровий спосіб життя сприяє успіху. Усі ми від народження отримуємо певний набір генів, який повинен забезпечити досягнення максимально можливих для нього життєвих цілей. Але реалізувати ці можливості на практиці і досягти своєї життєвої стелі навіть в ідеальних умовах можуть тільки здорові люди, яких серед ведучих здоровий спосіб життя істотно більший. Здоров'я досить узагальнена категорія. За визначенням Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, під здоров'ям розуміють "стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороби". Людина не існує сама по собі. Вона частина природи і постійно взаємодіє з іншими її складовими. ЇЇ адаптаційні і захисні механізми безперервно працюють, підлаштовуючись під поточні параметри зовнішніх чинників. Поки вони справляються, людина здорова. Більшість сьогоднішніх учених визначають поняття здоров'я як здатність людини до оптимального функціонування в довкіллі. {{#ev:youtube|kxXCIVlo4kI}}
+
+
=== У здоровому тілі - здоровий дух ===
"У здоровому тілі - здоровий дух" - це не гасло, це формула життя. Фізично здорова, витривала людина легше учинить опір несприятливим природним умовам, перипетіям громадського життя, психоемоційним стресам.
"У здоровому тілі - здоровий дух" - це не гасло, це формула життя. Фізично здорова, витривала людина легше учинить опір несприятливим природним умовам, перипетіям громадського життя, психоемоційним стресам.
-
=== Корисні поради ===
+
=== Корисні поради ===
-
Щоб контролювати свою вагу, досить робити 10 тис. кроків в день, вважали фахівці раніше. Проте недавнє міжнародне дослідження встановило, що жінкам у віці до 40 років і чоловікам у віці до 50 треба щодня робити 12 тис. кроків, щоб розтрусити жирок. Переконатися, що ви виконуєте поставлене завдання, допоможе крокомір. Наймаштабніше дослідження, присвячене зв'язку живлення з раковими захворюваннями(його провела європейська організація EPIC), встановило, що якщо з'їдати щодня всього на одну порцію фруктів і овочів більше, то ви можете понизити ризик ранньої смерті від будь-яких причин на 20%. Наступний сюжет допоможе вам вибрати ті продукти, які кожному до смаку: http://www.youtube.com/watch?v=EqOYpyzPp54
+
Щоб контролювати свою вагу, досить робити 10 тис. кроків в день, вважали фахівці раніше. Проте недавнє міжнародне дослідження встановило, що жінкам у віці до 40 років і чоловікам у віці до 50 треба щодня робити 12 тис. кроків, щоб розтрусити жирок.
-
=== Сміх - найкращі ліки ===
+
[[Image:Zj8.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
-
І пам’ятайте сміх - найкращі ліки Прилучіться до тих, хто вважає, що "склянка наполовину повна"! За даними досліджень, оптимісти рідше стикаються з такими проблемами, як серцево-судинні захворювання. Щодня знаходите над чим посміятися - і ви підтримаєте потрібний рівень гормонів гарного настрою. І тому на закінчення ми переглянемо веселе відео: http://www.youtube.com/watch?v=XLA5LNZBiDg <br>
+
Переконатися, що ви виконуєте поставлене завдання, допоможе крокомір. Наймаштабніше дослідження, присвячене зв'язку живлення з раковими захворюваннями(його провела європейська організація EPIC), встановило, що якщо з'їдати щодня всього на одну порцію фруктів і овочів більше, то ви можете понизити ризик ранньої смерті від будь-яких причин на 20%. Наступний сюжет допоможе вам вибрати ті продукти, які кожному до смаку: {{#ev:youtube|EqOYpyzPp54}}
-
А закінчимо наш урок вікториною, будьте уважні: <br>
+
=== Сміх - найкращі ліки ===
-
1. Чому можуть бути небезпечні для здоров'я консервовані продукти? (Можна отруїтися ботуліном)<br>
+
І пам’ятайте сміх - найкращі ліки Прилучіться до тих, хто вважає, що "склянка наполовину повна"! За даними досліджень, оптимісти рідше стикаються з такими проблемами, як серцево-судинні захворювання. Щодня знаходите над чим посміятися - і ви підтримаєте потрібний рівень гормонів гарного настрою. І тому на закінчення ми переглянемо веселе відео:
+
{{#ev:youtube|XLA5LNZBiDg}}
-
2. При спалюванні в місті сміття повітря забруднюється отруйними речовинами. Назвіть 4 небезпечних речовини. (диоксини, канцерогени, радіонукліди, двоокис З) <br>
+
А закінчимо наш урок вікториною, будьте уважні: <br>
-
3. Декілька прийомів видалення нітратів з овочів. (Вимочування, відварювання, маринування) <br>
+
1. Чому можуть бути небезпечні для здоров'я консервовані продукти? (Можна отруїтися ботуліном)<br>
-
4. Тютюновий дим містить багато хімічних сполук, речовин і елементів. Назвіть їх зразкову кількість. (4 000)<br>
+
2. При спалюванні в місті сміття повітря забруднюється отруйними речовинами. Назвіть 4 небезпечних речовини. (диоксини, канцерогени, радіонукліди, двоокис З) <br>
-
5. Серед них в тютюновому диму міститься аміак, ацетон, пропілен, нікотин, піридин і інші речовини. Назвіть речовину, що викликає звикання до паління. (Нікотин) <br>
+
3. Декілька прийомів видалення нітратів з овочів. (Вимочування, відварювання, маринування) <br>
-
6. Скільки відсотків шкідливих речовин отримує пасивний курець? (50%) <br>
+
4. Тютюновий дим містить багато хімічних сполук, речовин і елементів. Назвіть їх зразкову кількість. (4 000)<br>
-
7. Водопровідну воду перед вживанням краще відстоювати. Чому? (Щоб позбавитися від хлору, який випаровується через 2 години) <br>
+
5. Серед них в тютюновому диму міститься аміак, ацетон, пропілен, нікотин, піридин і інші речовини. Назвіть речовину, що викликає звикання до паління. (Нікотин) <br>
-
8. Назвіть речовину, яка повністю нейтралізує дію нітратів. (Вітамін С) <br>
+
6. Скільки відсотків шкідливих речовин отримує пасивний курець? (50%) <br>
-
9. З повсякденних продуктів харчування, які найнебезпечніші для здоров'я? (Сіль і цукор) <br>
+
7. Водопровідну воду перед вживанням краще відстоювати. Чому? (Щоб позбавитися від хлору, який випаровується через 2 години) <br>
+
+
8. Назвіть речовину, яка повністю нейтралізує дію нітратів. (Вітамін С) <br>
+
+
9. З повсякденних продуктів харчування, які найнебезпечніші для здоров'я? (Сіль і цукор) <br>
10. Назвіть принципи гартування - три П.(Постійно, послідовно, поступово)
10. Назвіть принципи гартування - три П.(Постійно, послідовно, поступово)
Строка 77:
Строка 114:
12. Скільки годин на добу повинна спати людина? (дитина - 10-12 годин, підлітка - 9-10 годин, дорослий - 8 годин) 13. Якими видами спорту слід займатися для формування осанки? (Плавання, гімнастика, легка атлетика)
12. Скільки годин на добу повинна спати людина? (дитина - 10-12 годин, підлітка - 9-10 годин, дорослий - 8 годин) 13. Якими видами спорту слід займатися для формування осанки? (Плавання, гімнастика, легка атлетика)
-
Бажаю вам:
+
[[Image:Zj9.jpeg|350x350px|Спосіб життя і здоров'я]]
+
+
Бажаю вам:
Ніколи не хворіти;
Ніколи не хворіти;
Строка 83:
Строка 122:
Правильно харчуватися;
Правильно харчуватися;
-
Бути бадьорими;
+
Бути бадьорими;
Вершити добрі справи.
Вершити добрі справи.
Строка 89:
Строка 128:
Загалом, вести здоровий спосіб життя!
Загалом, вести здоровий спосіб життя!
-
=== Список використаних джерел ===
+
=== Список використаних джерел ===
-
Відкритий урок по темі "Здоровий спосіб життя", матеріали сайту: uchi.ucoz.ru
+
Відкритий урок по темі "Здоровий спосіб життя", матеріали сайту: uchi.ucoz.ru
Урок на тему: «Способ жизни и здоровье. Формирование здорового способа жизни.» 6 класс. Чуева Н. ОШ №47 . Матеріали сайту:tvoezdorovje.org.ua
Урок на тему: «Способ жизни и здоровье. Формирование здорового способа жизни.» 6 класс. Чуева Н. ОШ №47 . Матеріали сайту:tvoezdorovje.org.ua
-
Урок "Я выбираю здоровый образ жизни"Вихарева Любовь ЮрьевнаМОУ СОШ №3г. Тверь Олена Шевчук.
+
Урок "Я выбираю здоровый образ жизни"Вихарева Любовь ЮрьевнаМОУ СОШ №3г. Тверь Олена Шевчук.
Основи здоров’я. – К.: Видавництво "шкільний світ", 2011. -112 с.
Основи здоров’я. – К.: Видавництво "шкільний світ", 2011. -112 с.
Строка 105:
Строка 144:
Метод. росіб. для вчителів та учнів. – Рівне.: Ліста, 2001. -200с.
Метод. росіб. для вчителів та учнів. – Рівне.: Ліста, 2001. -200с.
-
Ящук Г. Ф., Барна Л. С., Фука М. М. Інтегрований предмет "Основи здоров’я" 7 кл. – Тернопіль: СНА "Астон", 2007. – 208 с.
+
Ящук Г. Ф., Барна Л. С., Фука М. М. Інтегрований предмет "Основи здоров’я" 7 кл. – Тернопіль: СНА "Астон", 2007. – 208 с.
-
Вибирай сам: бути здоровим чи курити… Фонд "Здоров’я для всіх" - К., 2002. – 32с.
+
Вибирай сам: бути здоровим чи курити… Фонд "Здоров’я для всіх" - К., 2002. – 32с.
Сформувати поняття "Здоровий спосіб життя і його складові" "шкідливі звички і їх вплив на здоров'я". Розвивати уміння аналізувати, зіставляти, робити висновки, формулювати і відстоювати свою точку зору.
Тип уроку
навчально-виховний.
Здоров'я
Здоров'я - це сукупність фізичного, соціального і психічно-емоційного благополуччя. Коли усі сфери життя знаходяться в рівновазі, хвилюватися ні про що. Тільки ось для формування здоров'я потрібні роки, займатися цим треба з самих ранніх років і продовжувати усе життя.
Для тих людей, які звикли вести здоровий спосіб життя, дотримання усіх правил стає природним і незмінним. Скажіть, будь ласка, чи поділяєте ви думку, що у наш час спосіб життя сучасної молоді, а особливо спосіб життя сучасного підлітка просто вражає своєю неспроможністю і розгнузданістю?
Здоровий спосіб життя
На сьогодні питання про здоровий спосіб життя в принципі не цікавить підростаюче покоління. Паління, алкоголь, наркотики і Інтернет-залежність захлеснули велику частину підлітків.
З кожним роком все більше спостерігається тенденція до зниження відсотка здорових дітей і збільшення кількості інвалідів і непрацездатного населення. Збільшується кількість молодих людей непридатних до служби в армії за станом здоров'я, росте загальна захворюваність підлітків такими захворюваннями, як бронхіальна астма, гастрити і так далі. У тому числі часто поступають в лікарні підлітки молодшого віку в стані алкогольного або наркотичного отруєння.
Паління
Паління стало справжнім пороком сучасної молоді, в середньому палити розпочинають з 10-11 років, а до закінчення середньої школи вже 40%% учнів мають залежність.
Причому за останні роки відзначається тенденція до збільшення дівчат-підлітків, що палять. Спосіб життя сучасного російського підлітка примушує замислитися про проблеми підростаючого покоління, адже, якщо не ми зараз замислимося над цим, то хто потім зможе виправити ситуацію, що склалася, яка з кожним роком тільки погіршується. Зараз ми переглянемо сюжет про вплив та бачного димку на організм людини:
Оскільки в період перебування в школі, організм людини знаходиться у стадії активного формування, шкоду паління для підлітків і юнаків досить відчуємо. Передусім, звичка уповільнює темпи фізичного розвитку дитини. Підліток, що балується сигаретами, відрізняється худорбою і нездоровим кольором обличчя. Проте це лише зовнішні прояви паління. Насправді, наслідки для організму дитини вбиваючі. Справа в тому, що в організм дитини зазвичай потрапляє дещо більше шкідливих речовин, чим в тіло дорослого. Це пов'язано не лише з меншою масою тіла підлітка, але і з особливістю " стилю" паління. Оскільки така звичка зазвичай ретельно ховається від батьків і учителів, дитина палить досить швидко. Нетривалі і глибокі затягування сприяють проникненню в організм як мінімум на 20%% більше шкідливих речовин. Крім того, досить часто дитина використовує недопалені раніше тютюнові вироби. У них концентрація отруйних елементів зовсім зашкалює.
Наступною тема нашого уроку присвячена пиву.
Пивний алкоголізм
Зараз багато фахівців розглядають пивний алкоголізм серед молоді в якості однієї з найважливіших проблем сучасного суспільства. Наркологи відмічають, що, борючись з наркотиками, держава зі всім забула про «зеленого змія». В той же час від алкогольної залежності, передусім, це стосується пива, страждає все більше і більше молодих людей. Згідно із статистикою, середній вік залучення до алкоголю сьогодні коливається від десяти до дванадцяти років. В результаті наркологам доводиться докладати чималі зусилля, щоб захистити молодь від руйнівного впливу алкоголю. Проте виходить це у них погано, що можна пояснити їх обмеженими можливостями і відсутністю підтримки з боку держави.
Фармакологічна дія пива на організм така, що воно дійсно неабиякою мірою сприяє появі почуттям розслаблення і спокою. Завдяки цим особливостям в 1920-і роки пиво навіть рекомендувалося як ефективний седативний засіб. Отже, випиваючи пиво, молода людина або дівчина привчає себе не лише до алкоголю, але і до седативного засобу.
Після деякого часу пиво стає необхідною складовою відпочинку і спокою. У результаті зростають дози споживаного пива, а потім з'являються алкогольні ексцеси. Згодом у пивного алкоголіка починають виникати і провали в пам'яті, що виражаються в перенесенні першої за день випитої пляшки пива на пізніший час.
Таким чином, пиво рано чи пізно стає невід'ємною частиною життя і залучається до усіх життєво важливих процесів молодого організму. Коли ж організм повністю уражений пивом, у молодої людини або дівчини формується алкоголізм. Якщо врахувати, що пивних алкоголіків серед молоді з кожним роком стає все більше, неважко здогадатися, яке майбутнє нас чекає років через десять.
Життя довге і щасливе
Ми сьогодні говоримо про ці теми тому, що кожна нормальна людина хоче прожити своє життя довго і щасливо. Але чи усі ми робимо для того, щоб це сталося? Якщо проаналізувати типовий день звичайної людини, то частіше все йде навпаки. Самі екстремали уранці насилу вставши з ліжка в режимі біоробота йдуть до школи, університету чи на роботу, де нервують по дурницях, сваряться з колегами, шахраюють, перенапружуються, намагаючись забезпечити " рекламну" якість життя
Вечорами відпочивають у телевізорів, вихідні мріють провести на дачі біля мангала з шашликами або займаючись " шопінгом", а відпустка, лежачи на тапчані закордонного пляжу. На додаток обжираються за столом, сваряться з рідними, заздрять знайомим і обговорюють будь-кого, відмінного від них.
Успіх
Думается, ні у кого немає сумніву в тому, що здоровий спосіб життя сприяє успіху. Усі ми від народження отримуємо певний набір генів, який повинен забезпечити досягнення максимально можливих для нього життєвих цілей. Але реалізувати ці можливості на практиці і досягти своєї життєвої стелі навіть в ідеальних умовах можуть тільки здорові люди, яких серед ведучих здоровий спосіб життя істотно більший. Здоров'я досить узагальнена категорія. За визначенням Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, під здоров'ям розуміють "стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороби". Людина не існує сама по собі. Вона частина природи і постійно взаємодіє з іншими її складовими. ЇЇ адаптаційні і захисні механізми безперервно працюють, підлаштовуючись під поточні параметри зовнішніх чинників. Поки вони справляються, людина здорова. Більшість сьогоднішніх учених визначають поняття здоров'я як здатність людини до оптимального функціонування в довкіллі.
У здоровому тілі - здоровий дух
"У здоровому тілі - здоровий дух" - це не гасло, це формула життя. Фізично здорова, витривала людина легше учинить опір несприятливим природним умовам, перипетіям громадського життя, психоемоційним стресам.
Корисні поради
Щоб контролювати свою вагу, досить робити 10 тис. кроків в день, вважали фахівці раніше. Проте недавнє міжнародне дослідження встановило, що жінкам у віці до 40 років і чоловікам у віці до 50 треба щодня робити 12 тис. кроків, щоб розтрусити жирок.
Переконатися, що ви виконуєте поставлене завдання, допоможе крокомір. Наймаштабніше дослідження, присвячене зв'язку живлення з раковими захворюваннями(його провела європейська організація EPIC), встановило, що якщо з'їдати щодня всього на одну порцію фруктів і овочів більше, то ви можете понизити ризик ранньої смерті від будь-яких причин на 20%. Наступний сюжет допоможе вам вибрати ті продукти, які кожному до смаку:
Сміх - найкращі ліки
І пам’ятайте сміх - найкращі ліки Прилучіться до тих, хто вважає, що "склянка наполовину повна"! За даними досліджень, оптимісти рідше стикаються з такими проблемами, як серцево-судинні захворювання. Щодня знаходите над чим посміятися - і ви підтримаєте потрібний рівень гормонів гарного настрою. І тому на закінчення ми переглянемо веселе відео:
А закінчимо наш урок вікториною, будьте уважні:
1. Чому можуть бути небезпечні для здоров'я консервовані продукти? (Можна отруїтися ботуліном)
2. При спалюванні в місті сміття повітря забруднюється отруйними речовинами. Назвіть 4 небезпечних речовини. (диоксини, канцерогени, радіонукліди, двоокис З)
3. Декілька прийомів видалення нітратів з овочів. (Вимочування, відварювання, маринування)
4. Тютюновий дим містить багато хімічних сполук, речовин і елементів. Назвіть їх зразкову кількість. (4 000)
5. Серед них в тютюновому диму міститься аміак, ацетон, пропілен, нікотин, піридин і інші речовини. Назвіть речовину, що викликає звикання до паління. (Нікотин)
6. Скільки відсотків шкідливих речовин отримує пасивний курець? (50%)
7. Водопровідну воду перед вживанням краще відстоювати. Чому? (Щоб позбавитися від хлору, який випаровується через 2 години)
8. Назвіть речовину, яка повністю нейтралізує дію нітратів. (Вітамін С)
9. З повсякденних продуктів харчування, які найнебезпечніші для здоров'я? (Сіль і цукор)
10. Назвіть принципи гартування - три П.(Постійно, послідовно, поступово)
11. Яка приказка учить нас правильному режиму харчквання? (Сніданок з'їси сам, обід роздягнули з другом, вечерю віддай ворогові)
12. Скільки годин на добу повинна спати людина? (дитина - 10-12 годин, підлітка - 9-10 годин, дорослий - 8 годин) 13. Якими видами спорту слід займатися для формування осанки? (Плавання, гімнастика, легка атлетика)
Бажаю вам:
Ніколи не хворіти;
Правильно харчуватися;
Бути бадьорими;
Вершити добрі справи.
Загалом, вести здоровий спосіб життя!
Список використаних джерел
Відкритий урок по темі "Здоровий спосіб життя", матеріали сайту: uchi.ucoz.ru
Урок на тему: «Способ жизни и здоровье. Формирование здорового способа жизни.» 6 класс. Чуева Н. ОШ №47 . Матеріали сайту:tvoezdorovje.org.ua
Урок "Я выбираю здоровый образ жизни"Вихарева Любовь ЮрьевнаМОУ СОШ №3г. Тверь Олена Шевчук.
Основи здоров’я. – К.: Видавництво "шкільний світ", 2011. -112 с.
Навроцькі Г. Це треба знати всім: Навч. посіб. – К.: Дошкільник.2008. 224 с.
Шевчук О. А. Валеологія. Розробки уроків для 5-7 класів.
Метод. росіб. для вчителів та учнів. – Рівне.: Ліста, 2001. -200с.
Ящук Г. Ф., Барна Л. С., Фука М. М. Інтегрований предмет "Основи здоров’я" 7 кл. – Тернопіль: СНА "Астон", 2007. – 208 с.
Вибирай сам: бути здоровим чи курити… Фонд "Здоров’я для всіх" - К., 2002. – 32с.
Над уроком працювали:
Н. Чуєва
Л. Віхрєєва
В. Пилипенко
Відредаговано і надіслано Пилипенко В.В.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.