KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів
 
(4 промежуточные версии не показаны)
Строка 9: Строка 9:
'''Тип уроку''': комбінований  
'''Тип уроку''': комбінований  
 +
<br>
 +
<u>'''Хід уроку'''</u>
-
<u>'''Хід уроку'''</u>
+
<br>  
-
 
+
'''І Актуалізація опорних знань '''  
-
 
+
-
'''І Актуалізація опорних знань '''
+
1.Словниковий диктант  
1.Словниковий диктант  
-
58, 600.16, кішка Мурка, памятник Т. Шевченку, цукерки «Ромашка»,Індійський океан, Записати займенники 2 ос. одн. Н.в.,1 ос.мн. Н. в,1 ос. одн. Р. в.,2 ос. мн. Д. в,3 ос. Мн. О.в.  
+
58, 600.16, кішка Мурка, памятник Т. Шевченку, цукерки «Ромашка», Індійський океан.
-
2. Акродиктант  
+
Записати займенники 2 ос. одн. Н.в.,1 ос.мн. Н. в,1 ос. одн. Р. в.,2 ос. мн. Д. в,3 ос. Мн. О.в.
 +
 
 +
2. Акродиктант <br> [[Image:Dgyfdthttnjry.jpg|470px|акродиктант]] <br>
Підкреслити першу літеру в усіх словах  
Підкреслити першу літеру в усіх словах  
Строка 31: Строка 33:
4. Фонетика. Кінь, дзвін Назвати дзвінкі і глухі звуки.  
4. Фонетика. Кінь, дзвін Назвати дзвінкі і глухі звуки.  
-
4.Спільнокореневі слова  
+
5.Спільнокореневі слова  
 +
 
 +
Ліс-лісовий, лісок, пролісок, лісний.лісник Водій, водити, вода, водний, водяний
 +
 
 +
'''ІІ Мотивація навчальної діяльності '''
 +
 
 +
Опорна схема «Дієслово»
 +
 
 +
Дієслово-самостійна частина мови,яка називає дію предмета і відповідає на питання Що робити?Що зробити? Незмінною формою дієслова є інфінитив.Дієслова змінюються за особами і часами. Це називається дієвідмінюванням
-
Ліс-лісовий,лісок,пролісок,лісний.лісник Водій,водити,вода ,водний,водяний
+
І дієвідміна
-
'''ІІ Мотивація навчальної діяльності '''
+
1 ос. пишу, пишемо 2.ос. пишеш, пишете 3.ос. пише
-
Опорна схема «Дієслово» Дієслово-самостійна частина мови,яка називає дію предмета і відповідає на питання Що робити?Що зробити? Незмінною формою дієслова є інфінитив.Дієслова змінюються за особами і часами. Це називається дієвідмінюванням І дієвідміна 1 ос. пишу, пишемо 2.ос. пишеш, пишете 3.ос. пише
+
ІІ дієвідміна  
-
ІІ дієвідміна 1 ос. ходжу, ходимо 2.ос. ходиш, ходите 3.ос. ходить, ходять  
+
1 ос. ходжу, ходимо 2.ос. ходиш, ходите 3.ос. ходить, ходять  
-
'''ІІІ Основна частина уроку '''
+
'''ІІІ Основна частина уроку '''  
1. Акродиктант ІІ д. Боротись, робити  
1. Акродиктант ІІ д. Боротись, робити  
Строка 59: Строка 69:
5. Словниковий диктант  
5. Словниковий диктант  
-
Не запізнююсь, неперебиваю, некидаю, невживаю, нездужати, неволити, запізнюються, вчиться, спізнишся, одягаєшся.
+
Не запізнююсь, неперебиваю, некидаю, невживаю, нездужати, неволити, запізнюються, вчиться, спізнишся, одягаєшся.  
-
'''ІV Закріплення вивченого матеріалу '''
+
'''ІV Закріплення вивченого матеріалу '''  
Робота з підручником  
Робота з підручником  
-
'''V Домашнє завдання'''
+
'''V Домашнє завдання'''  
'''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' '''  
'''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' '''  
[[Category:Дієслово._Голосні_в_особових_закінченнях_дієслів._Не_з_дієсловами._Правопис_-ться,_-шся_в_кінці_дієслів._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]
[[Category:Дієслово._Голосні_в_особових_закінченнях_дієслів._Не_з_дієсловами._Правопис_-ться,_-шся_в_кінці_дієслів._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]

Текущая версия на 12:39, 26 октября 2012

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів»


дієслово (схема)

Тема: Дієслово

Мета: мистематизувати і узагальнити знання про дієслова; поглибити знання про особливості правопису дієслів; удосконалювати орфографічні навички; виховувати любов до рідного слова.

Тип уроку: комбінований


Хід уроку


І Актуалізація опорних знань

1.Словниковий диктант

58, 600.16, кішка Мурка, памятник Т. Шевченку, цукерки «Ромашка», Індійський океан.

Записати займенники 2 ос. одн. Н.в.,1 ос.мн. Н. в,1 ос. одн. Р. в.,2 ос. мн. Д. в,3 ос. Мн. О.в.

2. Акродиктант
акродиктант

Підкреслити першу літеру в усіх словах

Ключ.Молодці хлоп ята і дівчата

3. Будова слова. Безголосий.

4. Фонетика. Кінь, дзвін Назвати дзвінкі і глухі звуки.

5.Спільнокореневі слова

Ліс-лісовий, лісок, пролісок, лісний.лісник Водій, водити, вода, водний, водяний

ІІ Мотивація навчальної діяльності

Опорна схема «Дієслово»

Дієслово-самостійна частина мови,яка називає дію предмета і відповідає на питання Що робити?Що зробити? Незмінною формою дієслова є інфінитив.Дієслова змінюються за особами і часами. Це називається дієвідмінюванням

І дієвідміна

1 ос. пишу, пишемо 2.ос. пишеш, пишете 3.ос. пише

ІІ дієвідміна

1 ос. ходжу, ходимо 2.ос. ходиш, ходите 3.ос. ходить, ходять

ІІІ Основна частина уроку

1. Акродиктант ІІ д. Боротись, робити

І д. Аплодувати, випадати, охолоджувати.

Підкреслити першу літеру в словах Ключ.Браво

2. Відгадайте загадки. Випишіть із них дієслова, визначте час, особу, дієвідміну. Утворіть інфінитив Яке поле не виореш? (Магнітне.) Із чого хліба не спечеш?{Із полови.) Не думає, не гадає, а других навчає. (Книжка.) Хто дружить зі мною буде, в темнім лісі не заблудить. (Компас.)

3. Утворення дієслів 2 ос. мн. майб. часу від сказати; 1 ос. одн. теп. ч. від радіти, сидіти, змазати

4. Правопис дієслів

У гордовиту частку Не закохався благородний лицар на ім'я Дієслово.Невеселим було це кохання. Він казав: «Кохаю», а вона «НЕ кохаю», він шепотів: «Вірю», а вона — «НЕ вірю». Частка Не ніколи не підходила до Дієслова близько та завжди писалася від нього окремо. Однак лицар поводився настільки чемно та ввічливо, що частка не витримала та якось сказала: «Я буду твоєю нареченою, якщо ти доведеш, що жити без мене не зможеш». Зітхнув лицар, сумно подивився на свою кохану та вирушив у нелегку - подорож до країни Словників. Коли ж він повернувся до неї,вона роздратовано закричала: «Ненавиджу!» І раптом завмерла — цього разу Дієслово залишилося поряд, і примхлива дівчина не в силі була його відпустити. Так він і довів,що іноді їм справді один без одного не жити.

5. Словниковий диктант

Не запізнююсь, неперебиваю, некидаю, невживаю, нездужати, неволити, запізнюються, вчиться, спізнишся, одягаєшся.

ІV Закріплення вивченого матеріалу

Робота з підручником

V Домашнє завдання


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів > Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів. Конспект уроку і опорний каркас