|
|
Строка 3: |
Строка 3: |
| <br> | | <br> |
| | | |
- | [[Image:dgyfdry.jpg|294px|дієслово (схема)]] <br> <br> | + | [[Image:Dgyfdry.jpg|294px|дієслово (схема)]] <br> <br> '''Тема''': Дієслово |
- | Тема: Дієслово | + | |
- | Мета: мистематизувати і узагальнити знання про дієслова; | + | '''Мета''': мистематизувати і узагальнити знання про дієслова; поглибити знання про особливості правопису дієслів; удосконалювати орфографічні навички; виховувати любов до рідного слова. |
- | поглибити знання про особливості правопису дієслів; | + | |
- | удосконалювати орфографічні навички; | + | '''Тип уроку''': комбінований |
- | виховувати любов до рідного слова. | + | |
- | Тип уроку: комбінований | + | |
- | Хід уроку | + | |
- | І Актуалізація опорних знань | + | <u>'''Хід уроку'''</u> |
- | 1.Словниковий диктант | + | |
- | 58, 600.16, кішка Мурка, памятник Т. Шевченку, цукерки «Ромашка»,Індійський океан, | + | |
- | Записати займенники | + | |
- | 2 ос. одн. Н.в.,1 ос.мн. Н. в,1 ос. одн. Р. в.,2 ос. мн. Д. в,3 ос. Мн. О.в. | + | '''І Актуалізація опорних знань ''' |
| + | |
| + | 1.Словниковий диктант |
| + | |
| + | 58, 600.16, кішка Мурка, памятник Т. Шевченку, цукерки «Ромашка»,Індійський океан, Записати займенники 2 ос. одн. Н.в.,1 ос.мн. Н. в,1 ос. одн. Р. в.,2 ос. мн. Д. в,3 ос. Мн. О.в. |
| + | |
| 2. Акродиктант | | 2. Акродиктант |
| | | |
- | Підкреслити першу літеру в усіх словах | + | Підкреслити першу літеру в усіх словах |
- | Ключ.Молодці хлоп ята і дівчата | + | |
- | 3. Будова слова. | + | Ключ.Молодці хлоп ята і дівчата |
- | Безголосий. | + | |
- | 4. Фонетика. | + | 3. Будова слова. Безголосий. |
- | Кінь, дзвін | + | |
- | Назвати дзвінкі і глухі звуки. | + | 4. Фонетика. Кінь, дзвін Назвати дзвінкі і глухі звуки. |
- | 4.Спільнокореневі слова | + | |
- | Ліс-лісовий,лісок,пролісок,лісний.лісник | + | 4.Спільнокореневі слова |
- | Водій,водити,вода ,водний,водяний | + | |
- | ІІ Мотивація навчальної діяльності | + | Ліс-лісовий,лісок,пролісок,лісний.лісник Водій,водити,вода ,водний,водяний |
- | Опорна схема «Дієслово» | + | |
- | Дієслово-самостійна частина мови,яка називає дію предмета і відповідає на питання Що робити?Що зробити? | + | '''ІІ Мотивація навчальної діяльності ''' |
- | Незмінною формою дієслова є інфінитив.Дієслова змінюються за особами і часами.Це називається дієвідмінюванням | + | |
- | І дієвідміна | + | Опорна схема «Дієслово» Дієслово-самостійна частина мови,яка називає дію предмета і відповідає на питання Що робити?Що зробити? Незмінною формою дієслова є інфінитив.Дієслова змінюються за особами і часами. Це називається дієвідмінюванням І дієвідміна 1 ос. пишу, пишемо 2.ос. пишеш, пишете 3.ос. пише |
- | 1 ос. пишу, пишемо | + | |
- | 2.ос. пишеш, пишете | + | ІІ дієвідміна 1 ос. ходжу, ходимо 2.ос. ходиш, ходите 3.ос. ходить, ходять |
- | 3.ос. пише | + | |
| + | '''ІІІ Основна частина уроку ''' |
| + | |
| + | 1. Акродиктант ІІ д. Боротись, робити |
| + | |
| + | І д. Аплодувати, випадати, охолоджувати. |
| + | |
| + | Підкреслити першу літеру в словах Ключ.Браво |
| + | |
| + | 2. Відгадайте загадки. Випишіть із них дієслова, визначте час, особу, дієвідміну. Утворіть інфінитив Яке поле не виореш? (Магнітне.) Із чого хліба не спечеш?{Із полови.) Не думає, не гадає, а других навчає. (Книжка.) Хто дружить зі мною буде, в темнім лісі не заблудить. (Компас.) |
| + | |
| + | 3. Утворення дієслів 2 ос. мн. майб. часу від сказати; 1 ос. одн. теп. ч. від радіти, сидіти, змазати |
| + | |
| + | 4. Правопис дієслів |
| + | |
| + | У гордовиту частку Не закохався благородний лицар на ім'я Дієслово.Невеселим було це кохання. Він казав: «Кохаю», а вона «НЕ кохаю», він шепотів: «Вірю», а вона — «НЕ вірю». Частка Не ніколи не підходила до Дієслова близько та завжди писалася від нього окремо. Однак лицар поводився настільки чемно та ввічливо, що частка не витримала та якось сказала: «Я буду твоєю нареченою, якщо ти доведеш, що жити без мене не зможеш». Зітхнув лицар, сумно подивився на свою кохану та вирушив у нелегку - подорож до країни Словників. Коли ж він повернувся до неї,вона роздратовано закричала: «Ненавиджу!» І раптом завмерла — цього разу Дієслово залишилося поряд, і примхлива дівчина не в силі була його відпустити. Так він і довів,що іноді їм справді один без одного не жити. |
| + | |
| + | 5. Словниковий диктант |
| | | |
- | ІІ дієвідміна
| + | Не запізнююсь, неперебиваю, некидаю, невживаю, нездужати, неволити, запізнюються, вчиться, спізнишся, одягаєшся. |
- | 1 ос. ходжу, ходимо
| + | |
- | 2.ос. ходиш, ходите
| + | |
- | 3.ос. ходить, ходять
| + | |
| | | |
- | ІІІ Основна частина уроку
| + | '''ІV Закріплення вивченого матеріалу ''' |
- | 1.Акродиктант
| + | |
- | ІІ д.
| + | |
- | Боротись, робити
| + | |
| | | |
- | І д. Аплодувати, випадати, охолоджувати.
| + | Робота з підручником |
| | | |
- | Підкреслити першу літеру в словах
| + | '''V Домашнє завдання''' |
- | Ключ.Браво
| + | |
- | 2. Відгадайте загадки. Випишіть із них дієслова, визначте час, особу, дієвідміну.Утворіть інфінитив
| + | |
- | Яке поле не виореш? (Магнітне.)
| + | |
- | Із чого хліба не спечеш?{Із полови.)
| + | |
- | Не думає, не гадає, а других навчає. (Книжка.)
| + | |
- | Хто дружить зі мною буде, в темнім лісі не заблудить. (Компас.)
| + | |
- | 3.Утворення дієслів
| + | |
- | 2 ос. мн. майб. часу від сказати;
| + | |
- | 1 ос. одн. теп. ч. від радіти, сидіти, змазати
| + | |
- | 4. Правопис дієслів
| + | |
- | У гордовиту частку Не закохався благородний лицар на ім'я Дієслово.Невеселим було це кохання. Він казав: «Кохаю», а вона «НЕ кохаю», він шепотів: «Вірю», а вона — «НЕ вірю».
| + | |
- | Частка Не ніколи не підходила до Дієслова близько та завжди писалася від нього окремо. Однак лицар поводився настільки чемно та ввічливо, що частка не витримала та якось сказала: «Я буду твоєю нареченою, якщо ти доведеш, що жити без мене не зможеш».
| + | |
- | Зітхнув лицар, сумно подивився на свою кохану та вирушив у нелегку - подорож до країни Словників. Коли ж він повернувся до неї,вона роздратовано закричала: «Ненавиджу!»
| + | |
- | І раптом завмерла — цього разу Дієслово залишилося поряд, і примхлива дівчина не в силі була його відпустити. Так він і довів,що іноді їм справді один без одного не жити.
| + | |
- | 5.Словниковийдиктант
| + | |
- | Не запізнююсь,неперебиваю,некидаю,невживаю.нездужати,неволити.запізнюються,вчиться,
| + | |
- | спізнишся,одягаєшся
| + | |
- | ІV Закріплення вивченого матеріалу
| + | |
- | Робота з підручником
| + | |
- | V Домашнє завдання | + | |
| | | |
| '''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' ''' | | '''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' ''' |
| | | |
- | [[категория:Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів. Конспект уроку і опорний каркас]] | + | [[Category:Дієслово._Голосні_в_особових_закінченнях_дієслів._Не_з_дієсловами._Правопис_-ться,_-шся_в_кінці_дієслів._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |
Версия 12:29, 26 октября 2012
Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас Тема: «Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів»
Тема: Дієслово
Мета: мистематизувати і узагальнити знання про дієслова; поглибити знання про особливості правопису дієслів; удосконалювати орфографічні навички; виховувати любов до рідного слова.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І Актуалізація опорних знань
1.Словниковий диктант
58, 600.16, кішка Мурка, памятник Т. Шевченку, цукерки «Ромашка»,Індійський океан, Записати займенники 2 ос. одн. Н.в.,1 ос.мн. Н. в,1 ос. одн. Р. в.,2 ос. мн. Д. в,3 ос. Мн. О.в.
2. Акродиктант
Підкреслити першу літеру в усіх словах
Ключ.Молодці хлоп ята і дівчата
3. Будова слова. Безголосий.
4. Фонетика. Кінь, дзвін Назвати дзвінкі і глухі звуки.
4.Спільнокореневі слова
Ліс-лісовий,лісок,пролісок,лісний.лісник Водій,водити,вода ,водний,водяний
ІІ Мотивація навчальної діяльності
Опорна схема «Дієслово» Дієслово-самостійна частина мови,яка називає дію предмета і відповідає на питання Що робити?Що зробити? Незмінною формою дієслова є інфінитив.Дієслова змінюються за особами і часами. Це називається дієвідмінюванням І дієвідміна 1 ос. пишу, пишемо 2.ос. пишеш, пишете 3.ос. пише
ІІ дієвідміна 1 ос. ходжу, ходимо 2.ос. ходиш, ходите 3.ос. ходить, ходять
ІІІ Основна частина уроку
1. Акродиктант ІІ д. Боротись, робити
І д. Аплодувати, випадати, охолоджувати.
Підкреслити першу літеру в словах Ключ.Браво
2. Відгадайте загадки. Випишіть із них дієслова, визначте час, особу, дієвідміну. Утворіть інфінитив Яке поле не виореш? (Магнітне.) Із чого хліба не спечеш?{Із полови.) Не думає, не гадає, а других навчає. (Книжка.) Хто дружить зі мною буде, в темнім лісі не заблудить. (Компас.)
3. Утворення дієслів 2 ос. мн. майб. часу від сказати; 1 ос. одн. теп. ч. від радіти, сидіти, змазати
4. Правопис дієслів
У гордовиту частку Не закохався благородний лицар на ім'я Дієслово.Невеселим було це кохання. Він казав: «Кохаю», а вона «НЕ кохаю», він шепотів: «Вірю», а вона — «НЕ вірю». Частка Не ніколи не підходила до Дієслова близько та завжди писалася від нього окремо. Однак лицар поводився настільки чемно та ввічливо, що частка не витримала та якось сказала: «Я буду твоєю нареченою, якщо ти доведеш, що жити без мене не зможеш». Зітхнув лицар, сумно подивився на свою кохану та вирушив у нелегку - подорож до країни Словників. Коли ж він повернувся до неї,вона роздратовано закричала: «Ненавиджу!» І раптом завмерла — цього разу Дієслово залишилося поряд, і примхлива дівчина не в силі була його відпустити. Так він і довів,що іноді їм справді один без одного не жити.
5. Словниковий диктант
Не запізнююсь, неперебиваю, некидаю, невживаю, нездужати, неволити, запізнюються, вчиться, спізнишся, одягаєшся.
ІV Закріплення вивченого матеріалу
Робота з підручником
V Домашнє завдання
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів > Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів. Конспект уроку і опорний каркас
|