KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів
(Новая страница: «Конспект уроку до предмету Українська мова, [[Українська мова 5 клас|5 кл...»)
Строка 3: Строка 3:
<br>  
<br>  
-
[[Image:dggynfdry3.jpg|294px|дієслово (схема)]] <br> <br>  
+
[[Image:dgyfdry.jpg|294px|дієслово (схема)]] <br> <br>  
Тема: Дієслово
Тема: Дієслово
Мета: мистематизувати і узагальнити знання про дієслова;
Мета: мистематизувати і узагальнити знання про дієслова;
Строка 15: Строка 15:
58, 600.16, кішка Мурка, памятник Т. Шевченку, цукерки «Ромашка»,Індійський океан,
58, 600.16, кішка Мурка, памятник Т. Шевченку, цукерки «Ромашка»,Індійський океан,
Записати  займенники  
Записати  займенники  
-
2 ос.одн.Н .в.,1 ос.мн. Н.в,1 ос.одн.Р.в.,2 ос.мн.Д.в,3 ос. Мн. О.в.
+
2 ос. одн. Н.в.,1 ос.мн. Н. в,1 ос. одн. Р. в.,2 ос. мн. Д. в,3 ос. Мн. О.в.
-
2.Акродиктант  
+
2. Акродиктант  
Підкреслити першу літеру в усіх словах
Підкреслити першу літеру в усіх словах
Строка 33: Строка 33:
Незмінною формою дієслова є інфінитив.Дієслова змінюються за особами і часами.Це називається дієвідмінюванням
Незмінною формою дієслова є інфінитив.Дієслова змінюються за особами і часами.Це називається дієвідмінюванням
І дієвідміна                                 
І дієвідміна                                 
-
1 ос.   Пишу, пишемо                               
+
1 ос. пишу, пишемо                               
-
2.ос.   пишеш, пишете                                 
+
2.ос. пишеш, пишете                                 
-
3.ос.   пише                                                   
+
3.ос. пише                                                   
ІІ дієвідміна
ІІ дієвідміна
Строка 57: Строка 57:
Хто дружить зі мною буде, в темнім лісі не заблудить. (Компас.)
Хто дружить зі мною буде, в темнім лісі не заблудить. (Компас.)
3.Утворення дієслів
3.Утворення дієслів
-
2 ос. Мн. Майб.часу від сказати;    1.ос. одн.теп.ч.від       радіти; сидіти,змазати
+
2 ос. мн. майб. часу від сказати;     
-
4.Правопис дієслів
+
1 ос. одн. теп. ч. від радіти, сидіти, змазати
 +
4. Правопис дієслів
У гордовиту частку  Не закохався  благородний лицар на ім'я Дієслово.Невеселим було це кохання. Він казав: «Кохаю», а вона «НЕ  кохаю», він шепотів: «Вірю», а вона — «НЕ вірю».
У гордовиту частку  Не закохався  благородний лицар на ім'я Дієслово.Невеселим було це кохання. Він казав: «Кохаю», а вона «НЕ  кохаю», він шепотів: «Вірю», а вона — «НЕ вірю».
-
Частка Не ніколи не підходила до Дієслова близько та завжди писалася  від нього окремо. Однак лицар поводився настільки чемно та ввічливо, що частка не витримала та якось сказала: «Я буду твоєю нареченою , якщо ти доведеш, що жити без мене не зможеш».
+
Частка Не ніколи не підходила до Дієслова близько та завжди писалася  від нього окремо. Однак лицар поводився настільки чемно та ввічливо, що частка не витримала та якось сказала: «Я буду твоєю нареченою, якщо ти доведеш, що жити без мене не зможеш».
Зітхнув  лицар, сумно подивився на свою кохану та вирушив у нелегку - подорож до країни Словників. Коли ж він повернувся до неї,вона роздратовано закричала: «Ненавиджу!»
Зітхнув  лицар, сумно подивився на свою кохану та вирушив у нелегку - подорож до країни Словників. Коли ж він повернувся до неї,вона роздратовано закричала: «Ненавиджу!»
І раптом завмерла — цього разу Дієслово залишилося поряд, і примхлива  дівчина не в силі була його відпустити. Так він і довів,що іноді їм справді  один без одного не жити.
І раптом завмерла — цього разу Дієслово залишилося поряд, і примхлива  дівчина не в силі була його відпустити. Так він і довів,що іноді їм справді  один без одного не жити.
Строка 69: Строка 70:
Робота з підручником
Робота з підручником
V Домашнє завдання
V Домашнє завдання
-
 
'''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' '''  
'''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' '''  
[[категория:Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів. Конспект уроку і опорний каркас]]
[[категория:Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів. Конспект уроку і опорний каркас]]

Версия 12:26, 26 октября 2012

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів»


дієслово (схема)

Тема: Дієслово Мета: мистематизувати і узагальнити знання про дієслова; поглибити знання про особливості правопису дієслів; удосконалювати орфографічні навички; виховувати любов до рідного слова. Тип уроку: комбінований Хід уроку І Актуалізація опорних знань 1.Словниковий диктант 58, 600.16, кішка Мурка, памятник Т. Шевченку, цукерки «Ромашка»,Індійський океан, Записати займенники 2 ос. одн. Н.в.,1 ос.мн. Н. в,1 ос. одн. Р. в.,2 ос. мн. Д. в,3 ос. Мн. О.в. 2. Акродиктант

Підкреслити першу літеру в усіх словах Ключ.Молодці хлоп ята і дівчата 3. Будова слова. Безголосий. 4. Фонетика. Кінь, дзвін Назвати дзвінкі і глухі звуки. 4.Спільнокореневі слова Ліс-лісовий,лісок,пролісок,лісний.лісник Водій,водити,вода ,водний,водяний ІІ Мотивація навчальної діяльності Опорна схема «Дієслово» Дієслово-самостійна частина мови,яка називає дію предмета і відповідає на питання Що робити?Що зробити? Незмінною формою дієслова є інфінитив.Дієслова змінюються за особами і часами.Це називається дієвідмінюванням І дієвідміна 1 ос. пишу, пишемо 2.ос. пишеш, пишете 3.ос. пише

ІІ дієвідміна 1 ос. ходжу, ходимо 2.ос. ходиш, ходите 3.ос. ходить, ходять

ІІІ Основна частина уроку 1.Акродиктант ІІ д. Боротись, робити

І д. Аплодувати, випадати, охолоджувати.

Підкреслити першу літеру в словах Ключ.Браво 2. Відгадайте загадки. Випишіть із них дієслова, визначте час, особу, дієвідміну.Утворіть інфінитив Яке поле не виореш? (Магнітне.) Із чого хліба не спечеш?{Із полови.) Не думає, не гадає, а других навчає. (Книжка.) Хто дружить зі мною буде, в темнім лісі не заблудить. (Компас.) 3.Утворення дієслів 2 ос. мн. майб. часу від сказати; 1 ос. одн. теп. ч. від радіти, сидіти, змазати 4. Правопис дієслів У гордовиту частку Не закохався благородний лицар на ім'я Дієслово.Невеселим було це кохання. Він казав: «Кохаю», а вона «НЕ кохаю», він шепотів: «Вірю», а вона — «НЕ вірю». Частка Не ніколи не підходила до Дієслова близько та завжди писалася від нього окремо. Однак лицар поводився настільки чемно та ввічливо, що частка не витримала та якось сказала: «Я буду твоєю нареченою, якщо ти доведеш, що жити без мене не зможеш». Зітхнув лицар, сумно подивився на свою кохану та вирушив у нелегку - подорож до країни Словників. Коли ж він повернувся до неї,вона роздратовано закричала: «Ненавиджу!» І раптом завмерла — цього разу Дієслово залишилося поряд, і примхлива дівчина не в силі була його відпустити. Так він і довів,що іноді їм справді один без одного не жити. 5.Словниковийдиктант Не запізнююсь,неперебиваю,некидаю,невживаю.нездужати,неволити.запізнюються,вчиться, спізнишся,одягаєшся ІV Закріплення вивченого матеріалу Робота з підручником V Домашнє завдання


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів > Дієслово. Голосні в особових закінченнях дієслів. Не з дієсловами. Правопис -ться, -шся в кінці дієслів. Конспект уроку і опорний каркас