KNOWLEDGE HYPERMARKET


Конспект уроку: Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників
(Новая страница: «Конспект уроку до предмету Українська мова, [[Українська мова 5 клас|5 кл...»)
 
(1 промежуточная версия не показана)
Строка 5: Строка 5:
[[Image:Fdgggtry3.jpg|294px|прикметник]] <br> <br>  
[[Image:Fdgggtry3.jpg|294px|прикметник]] <br> <br>  
-
'''Тема''': Прикметник
+
'''Тема''': Прикметник  
-
  Мета: повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прикметник;
+
-
поглибити  знання учнів про відмінювання прикметника;
+
-
удосконалити  орфографічні навички;
+
-
виховувати любов до рідного слова.
+
-
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок.
+
-
Хід уроку
+
'''Мета''': повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прикметник; поглибити знання учнів про відмінювання прикметника; удосконалити орфографічні навички; виховувати любов до рідного слова.  
-
І Актуалізація опорних знань
+
-
1.Опитування.
+
-
Пригадайте, яку частину мови ми називаємо іменником?
+
-
Чи змінюється іменник за родами? Числами? Відмінками?
+
-
У яких випадках іменники пишуться з великої літери?
+
-
2.Словниковий диктант.
+
-
Книга  Юрія Ярмиша «Казки ,яких не було»,кінотеатр «Екран»,корабель  «Сагайдачний»,журнал «Юний технік»,Богдан Хмельницький, Житомир, Переяслав-Хмельницький, Париж, Грузія, Велика Ведмедиця, майдан, Вовчик-бра тик, крокодил, Мауглі, , велика країна.
+
-
ІІ Мотивація навчальної діяльності
+
-
Робота над реченням (записане на дошці)
+
-
Тяжк(а ) путь  до  холодн(ого) Сибіру  чекав  на полонених ,довго йшли вони широк(им) степом,долаючи неймовірн(ий) біль  у суглобах
+
-
-Дописати закінчення прикметників.
+
-
-Визначити частини мови (морфологічний розбір речення)
+
-
-Від чого залежить закінчення прикметника?(від  іменника)
+
-
-Розбір слова  Сибіру як частини мови(іменник,чол.р.Р.в.,одн,власна  назва,неістота)
+
-
ІІІ Основна частина уроку
+
-
1..Опорна схема «Прикметник»
+
-
Прикметник — це самостійна частина мови, яка виражає ознаку,  властивість предмета і відповідає на питання який? чий? Прикметник змінюється за родами ,числами і відмінками.Залежить від іменника
+
-
2.Гра «Впіймай прикменик»(Вчитель називає різні слова-діти плескають у долоні ,якщо чують прикметник)
+
-
3.Вибірковий диктант.Випишіть із нього тільки прикметники зі словами ,від яких вони залежать
+
-
Пробудження старого лісу
+
-
Росиста стежка, мов гадючка, повзе травою в яр і потім чорним  дротиком під гору пропихається.
+
-
Наверху застиг стіною старезний синій ліс. Ноги в старого чорні,оголені, пояс із легкої, прозорої тканини ранішнього туману, а на голові-  на щетинястій голові старого лісу грає раннє сонечко з біли ми хмарками. Немов ледь помітна димка з'являється та підскакує  у сонці над  лісом і безсило потім падає рядном на зелену соснину
+
-
4.Творче завдання. До іменників, наведених далі, доберіть прикметники у потрібній формі, виділіть у них закінчення.
+
-
Криниця,. води, колискою, дороги, світанок, поріг, на рушнику, у будинку, ранок, травою, росою, соняшник.
+
-
5.Пояснювальний диктант.  Провідміняйте прикметники.
+
-
Золотавий, дощовий, синій(У прикметників з основою на мякий приголосний в р.в,д.в,м.в  пишемо мякий знак)
+
-
ІV Закріплення вивченого на уроці
+
-
Робота з підручником
+
-
V Домашнє завдання
+
 +
'''Тип уроку''': узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок.
 +
 +
<br>
 +
 +
<u>'''Хід уроку'''</u>
 +
 +
<br>
 +
 +
'''І Актуалізація опорних знань '''
 +
 +
1.Опитування.
 +
 +
''Пригадайте, яку частину мови ми називаємо іменником? Чи змінюється іменник за родами? Числами? Відмінками? У яких випадках іменники пишуться з великої літери?''
 +
 +
2.Словниковий диктант. Книга Юрія Ярмиша «Казки ,яких не було»,кінотеатр «Екран»,корабель «Сагайдачний»,журнал «Юний технік»,Богдан Хмельницький, Житомир, Переяслав-Хмельницький, Париж, Грузія, Велика Ведмедиця, майдан, Вовчик-бра тик, крокодил, Мауглі, велика країна.
 +
 +
'''ІІ Мотивація навчальної діяльності '''
 +
 +
Робота над реченням (записане на дошці) Тяжк(а ) путь до холодн(ого) Сибіру чекав на полонених ,довго йшли вони широк(им) степом,долаючи неймовірн(ий) біль у суглобах -Дописати закінчення прикметників. -Визначити частини мови (морфологічний розбір речення) -Від чого залежить закінчення прикметника?(від іменника) -Розбір слова Сибіру як частини мови(іменник,чол.р.Р.в.,одн,власна назва,неістота)
 +
 +
'''ІІІ Основна частина уроку '''
 +
 +
1. Опорна схема «Прикметник»
 +
 +
Прикметник — це самостійна частина мови, яка виражає ознаку, властивість предмета і відповідає на питання який? чий? Прикметник змінюється за родами, числами і відмінками.Залежить від іменника
 +
 +
2.Гра «Впіймай прикменик»(Вчитель називає різні слова-діти плескають у долоні ,якщо чують прикметник)
 +
 +
3.Вибірковий диктант.
 +
 +
Випишіть із нього тільки прикметники зі словами ,від яких вони залежать
 +
 +
Пробудження старого лісу
 +
 +
Росиста стежка, мов гадючка, повзе травою в яр і потім чорним дротиком під гору пропихається. Наверху застиг стіною старезний синій ліс. Ноги в старого чорні, оголені, пояс із легкої, прозорої тканини ранішнього туману, а на голові- на щетинястій голові старого лісу грає раннє сонечко з біли ми хмарками. Немов ледь помітна димка з'являється та підскакує у сонці над лісом і безсило потім падає рядном на зелену соснину
 +
 +
4.Творче завдання. До іменників, наведених далі, доберіть прикметники у потрібній формі, виділіть у них закінчення. Криниця,. води, колискою, дороги, світанок, поріг, на рушнику, у будинку, ранок, травою, росою, соняшник.
 +
 +
5.Пояснювальний диктант. Провідміняйте прикметники. Золотавий, дощовий, синій(У прикметників з основою на мякий приголосний в р.в,д.в,м.в пишемо мякий знак)
 +
 +
'''ІV Закріплення вивченого на уроці '''
 +
 +
Робота з підручником
 +
 +
'''V Домашнє завдання'''
'''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' '''  
'''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' '''  
-
[[категория:Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників. Конспект уроку і опорний каркас]]
+
[[Category:Прикметник._Голосні_у_відмінкових_закінченнях_прикметників._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]]

Текущая версия на 11:42, 26 октября 2012

Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас
Тема: «Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників»


прикметник

Тема: Прикметник

Мета: повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прикметник; поглибити знання учнів про відмінювання прикметника; удосконалити орфографічні навички; виховувати любов до рідного слова.

Тип уроку: узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок.


Хід уроку


І Актуалізація опорних знань

1.Опитування.

Пригадайте, яку частину мови ми називаємо іменником? Чи змінюється іменник за родами? Числами? Відмінками? У яких випадках іменники пишуться з великої літери?

2.Словниковий диктант. Книга Юрія Ярмиша «Казки ,яких не було»,кінотеатр «Екран»,корабель «Сагайдачний»,журнал «Юний технік»,Богдан Хмельницький, Житомир, Переяслав-Хмельницький, Париж, Грузія, Велика Ведмедиця, майдан, Вовчик-бра тик, крокодил, Мауглі, велика країна.

ІІ Мотивація навчальної діяльності

Робота над реченням (записане на дошці) Тяжк(а ) путь до холодн(ого) Сибіру чекав на полонених ,довго йшли вони широк(им) степом,долаючи неймовірн(ий) біль у суглобах -Дописати закінчення прикметників. -Визначити частини мови (морфологічний розбір речення) -Від чого залежить закінчення прикметника?(від іменника) -Розбір слова Сибіру як частини мови(іменник,чол.р.Р.в.,одн,власна назва,неістота)

ІІІ Основна частина уроку

1. Опорна схема «Прикметник»

Прикметник — це самостійна частина мови, яка виражає ознаку, властивість предмета і відповідає на питання який? чий? Прикметник змінюється за родами, числами і відмінками.Залежить від іменника

2.Гра «Впіймай прикменик»(Вчитель називає різні слова-діти плескають у долоні ,якщо чують прикметник)

3.Вибірковий диктант.

Випишіть із нього тільки прикметники зі словами ,від яких вони залежать

Пробудження старого лісу

Росиста стежка, мов гадючка, повзе травою в яр і потім чорним дротиком під гору пропихається. Наверху застиг стіною старезний синій ліс. Ноги в старого чорні, оголені, пояс із легкої, прозорої тканини ранішнього туману, а на голові- на щетинястій голові старого лісу грає раннє сонечко з біли ми хмарками. Немов ледь помітна димка з'являється та підскакує у сонці над лісом і безсило потім падає рядном на зелену соснину

4.Творче завдання. До іменників, наведених далі, доберіть прикметники у потрібній формі, виділіть у них закінчення. Криниця,. води, колискою, дороги, світанок, поріг, на рушнику, у будинку, ранок, травою, росою, соняшник.

5.Пояснювальний диктант. Провідміняйте прикметники. Золотавий, дощовий, синій(У прикметників з основою на мякий приголосний в р.в,д.в,м.в пишемо мякий знак)

ІV Закріплення вивченого на уроці

Робота з підручником

V Домашнє завдання


Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.

Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників > Прикметник. Голосні у відмінкових закінченнях прикметників. Конспект уроку і опорний каркас