|
|
(1 промежуточная версия не показана) | Строка 3: |
Строка 3: |
| <br> | | <br> |
| | | |
- | [[Image:Jfdfgfgfg3.jpg|380px|прислівник]] <br> <br> | + | [[Image:Jfdfgfgfg3.jpg|294px|прислівник]] <br> <br> |
| | | |
- | Тема.Прислівник | + | '''Тема''': Прислівник |
| | | |
- | Мета.Повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прислівник; | + | '''Мета''': повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прислівник; поглибити знання учнів про особливості правопису прислівників; удосконалити навички орфографії; виховувати любов до рідного слова. <br> |
- | поглибити знання учнів про особливості правопису прислівників; | + | |
- | удосконалити навички орфографії; | + | '''Тип уроку''': узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок <br> |
- | виховувати любов до рідного слова. | + | |
- | Тип уроку.Узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок | + | <br> |
- | Хід уроку | + | |
- | І Актуалізація опорних знань | + | <u>'''Хід уроку'''</u><br> |
- | 1.Словниковий диктант із завданнями | + | |
- | Собака Дружок,Дід Мороз,неволити,нездужати,ненавидіти,не бажаю,пишеться,навчишся, | + | <br> |
- | Утворити дієслова: | + | |
- | Сказати-2 ос.мн.майб.ч., | + | '''І Актуалізація опорних знань <br>''' |
- | радити,сидіти змазати-1 ос.одн | + | |
- | Перевірити - Перевіримо | + | 1.Словниковий диктант із завданнями <br> |
- | Зробити - Зробите | + | |
- | Ударити - Ударимо | + | Собака Дружок, Дід Мороз, неволити, нездужати, ненавидіти, не бажаю, пишеться, навчишся. |
- | Заснути - заснемо | + | |
- | Утворити займенники. Вчитель називає відмінок і особу | + | Утворити дієслова: |
- | Тебе | + | |
- | вас | + | Сказати-2 ос.мн.майб.ч., радити,сидіти змазати-1 ос.одн Перевірити - Перевіримо Зробити - Зробите Ударити - Ударимо Заснути - заснемо Утворити займенники. Вчитель називає відмінок і особу Тебе вас ми нас нам мене тобі |
- | ми | + | |
- | нас | + | 2.Морфологічний розбір речення В Україні люблять гарно співати народні пісні -Яке це речення спонукальне,розповідне чи питальне? Перетворіть на спонукальне -Визначте відмінки у словах В Україні,пісні народні |
- | нам | + | |
- | мене | + | 3.Спільнокореневі слова .Підкресли зайве. Колиска,колихати,колискова,колись Поле ,польовий,полудень 4.Фонетика і будова слова Дзеркало, пам'ять винахідник надзвуковий |
- | тобі | + | |
| + | '''ІІІ Мотивація навчальної діяльності ''' |
| + | |
| + | 1.Опорна схема «Прислівник» Прислівник-самостійна частина мови,яка називає ознаку іншої ознаки і відповідає на питання як?де?куди?звідки? і ін. |
| + | |
| + | 2.Робота з підручником |
| + | |
| + | '''ІV Основна частина уроку ''' |
| + | |
| + | 1.. Словниковий диктант із завданням |
| + | |
| + | - Передайте зміст словосполучення одним прислівником. |
| + | |
| + | Із почуттям подяки, готовністю віддячити за послугу. (Вдячно.) |
| + | |
| + | Догори обличчям. (Горілиць.) |
| + | |
| + | Охоче, із задоволенням. (Залюбки.) |
| + | |
| + | Піднявшись на кінчики пальців ніг. (Навшпиньки.) |
| + | |
| + | Без бажання, м.гяво, повільно. (Неохоче.) |
| + | |
| + | Послідовно, один за одним. (Підряд.) |
| + | |
| + | Виражаючи схвалення. (Схвально.) |
| + | |
| + | Дійсно, відповідно до фактів. (Фактично.) |
| + | |
| + | Дуже рано (рано-вранці) |
| + | |
| + | Ще до сходу сонця(вдосвіта) |
| + | |
| + | Не обдумавши щось зробити чи сказати (згарячу) |
| + | |
| + | Бути не в гостях(вдома) |
| + | |
| + | Йти зі школи (додому) |
| + | |
| + | 2.Робота над віршем Прослухайте вірш І. Кульської. Випишіть із вірша тільки прислівники. На які питання вони відповідають? |
| + | |
| + | Звідки двійки? |
| + | |
| + | Добре вчилася Софійка, |
| + | |
| + | Добре вчилася Гафійка. |
| | | |
- | 2.Морфологічний розбір речення
| |
- | В Україні люблять гарно співати народні пісні
| |
- | -Яке це речення спонукальне,розповідне чи питальне? Перетворіть на спонукальне
| |
- | -Визначте відмінки у словах В Україні,пісні народні
| |
- | 3.Спільнокореневі слова .Підкресли зайве.
| |
- | Колиска,колихати,колискова,колись
| |
- | Поле ,польовий,полудень
| |
- | 4.Фонетика і будова слова
| |
- | Дзеркало, пам'ять
| |
- | винахідник надзвуковий
| |
- | ІІІ Мотивація навчальної діяльності 5.
| |
- | 1.Опорна схема «Прислівник»
| |
- | Прислівник-самостійна частина мови,яка називає ознаку іншої ознаки і відповідає на питання як?де?куди?звідки? і ін.
| |
- | 2.Робота з підручником
| |
- | ІV Основна частина уроку
| |
- | 1.. Словниковий диктант із завданням
| |
- | - Передайте зміст словосполучення одним прислівником.
| |
- | Із почуттям подяки, готовністю віддячити за послугу. (Вдячно.)
| |
- | Догори обличчям. (Горілиць.)
| |
- | Охоче, із задоволенням. (Залюбки.)
| |
- | Піднявшись на кінчики пальців ніг. (Навшпиньки.)
| |
- | Без бажання, м.гяво, повільно. (Неохоче.)
| |
- | Послідовно, один за одним. (Підряд.)
| |
- | Виражаючи схвалення. (Схвально.)
| |
- | Дійсно, відповідно до фактів. (Фактично.)
| |
- | Дуже рано(рано-вранці)
| |
- | Ще до сходу сонця(вдосвіта)
| |
- | Не обдумавши щось зробити чи сказати (згарячу
| |
- | Бути не в гостях(вдома)
| |
- | Йти зі школи (додому)
| |
- | 2.Робота над віршем
| |
- | Прослухайте вірш І. Кульської. Випишіть із вірша тільки прислівники. На які питання вони відповідають?
| |
- | Звідки двійки?
| |
- | Добре вчилася Софійка, Добре вчилася Гафійка.
| |
| А чому це в них, дивись, | | А чому це в них, дивись, |
| + | |
| Раптом двійки завелись? | | Раптом двійки завелись? |
- | Звідки двійки У Софійки? | + | |
- | Звідки двійки У Гафійки? | + | Звідки двійки У Софійки? |
- | От розказує Софійка: . | + | |
| + | Звідки двійки У Гафійки? |
| + | |
| + | От розказує Софійка: |
| + | |
| — Через те у мене двійка, | | — Через те у мене двійка, |
| + | |
| Що Данило, старший браг, | | Що Данило, старший браг, |
- | Виїхав на практику. Д | + | |
- | уже добре знає брат Мову і граматику.
| + | Виїхав на практику. |
| + | |
| + | Дуже добре знає брат |
| + | |
| + | Мову і граматику. |
| + | |
| Знає правила чудово, | | Знає правила чудово, |
| + | |
| Гарно пише кожне слово... | | Гарно пише кожне слово... |
| + | |
| А самій, без брата, | | А самій, без брата, |
- | Як мені писати? | + | |
- | От розказує Гафійка: , | + | Як мені писати? |
| + | |
| + | От розказує Гафійка: |
| + | |
| — Через те у мене двійка, | | — Через те у мене двійка, |
- | Що послали в нас бабусю | + | |
- | Аж на місяць в місто Львів. | + | Що послали в нас бабусю |
| + | |
| + | Аж на місяць в місто Львів. |
| + | |
| Там такі відкрились курси | | Там такі відкрились курси |
- | — Навчання бухгалтерів... | + | |
- | А чого навчатись їй? | + | — Навчання бухгалтерів... |
- | Зовсім зайве діло, | + | |
| + | А чого навчатись їй? |
| + | |
| + | Зовсім зайве діло, |
| + | |
| Бо вона задачник мій | | Бо вона задачник мій |
| + | |
| На зубок завчила! | | На зубок завчила! |
- | А самій мені, хоч плач,
| |
- | Не рішить ніяк задач...
| |
- | V Закріплення вивченого матеріалу
| |
- | Робота з підручником
| |
- | VІ Домашнє завдання
| |
| | | |
- | '''''<br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.''''' | + | А самій мені, хоч плач, |
| + | |
| + | Не рішить ніяк задач... |
| + | |
| + | '''V Закріплення вивченого матеріалу Робота з підручником ''' |
| + | |
| + | '''VІ Домашнє завдання''' |
| + | |
| + | '''''<b><br> Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.</b>'' |
| | | |
- | [[категория:Прислівник. Правопис вивчених прислівників. Конспект уроку і опорний каркас]] | + | [[Category:Прислівник._Правопис_вивчених_прислівників._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |
Текущая версия на 07:50, 26 октября 2012
Конспект уроку до предмету Українська мова, 5 клас Тема: «Прислівник. Правопис вивчених прислівників»
Тема: Прислівник
Мета: повторити та узагальнити вивчене в початкових класах про прислівник; поглибити знання учнів про особливості правопису прислівників; удосконалити навички орфографії; виховувати любов до рідного слова.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань,умінь і навичок
Хід уроку
І Актуалізація опорних знань
1.Словниковий диктант із завданнями
Собака Дружок, Дід Мороз, неволити, нездужати, ненавидіти, не бажаю, пишеться, навчишся.
Утворити дієслова:
Сказати-2 ос.мн.майб.ч., радити,сидіти змазати-1 ос.одн Перевірити - Перевіримо Зробити - Зробите Ударити - Ударимо Заснути - заснемо Утворити займенники. Вчитель називає відмінок і особу Тебе вас ми нас нам мене тобі
2.Морфологічний розбір речення В Україні люблять гарно співати народні пісні -Яке це речення спонукальне,розповідне чи питальне? Перетворіть на спонукальне -Визначте відмінки у словах В Україні,пісні народні
3.Спільнокореневі слова .Підкресли зайве. Колиска,колихати,колискова,колись Поле ,польовий,полудень 4.Фонетика і будова слова Дзеркало, пам'ять винахідник надзвуковий
ІІІ Мотивація навчальної діяльності
1.Опорна схема «Прислівник» Прислівник-самостійна частина мови,яка називає ознаку іншої ознаки і відповідає на питання як?де?куди?звідки? і ін.
2.Робота з підручником
ІV Основна частина уроку
1.. Словниковий диктант із завданням
- Передайте зміст словосполучення одним прислівником.
Із почуттям подяки, готовністю віддячити за послугу. (Вдячно.)
Догори обличчям. (Горілиць.)
Охоче, із задоволенням. (Залюбки.)
Піднявшись на кінчики пальців ніг. (Навшпиньки.)
Без бажання, м.гяво, повільно. (Неохоче.)
Послідовно, один за одним. (Підряд.)
Виражаючи схвалення. (Схвально.)
Дійсно, відповідно до фактів. (Фактично.)
Дуже рано (рано-вранці)
Ще до сходу сонця(вдосвіта)
Не обдумавши щось зробити чи сказати (згарячу)
Бути не в гостях(вдома)
Йти зі школи (додому)
2.Робота над віршем Прослухайте вірш І. Кульської. Випишіть із вірша тільки прислівники. На які питання вони відповідають?
Звідки двійки?
Добре вчилася Софійка,
Добре вчилася Гафійка.
А чому це в них, дивись,
Раптом двійки завелись?
Звідки двійки У Софійки?
Звідки двійки У Гафійки?
От розказує Софійка:
— Через те у мене двійка,
Що Данило, старший браг,
Виїхав на практику.
Дуже добре знає брат
Мову і граматику.
Знає правила чудово,
Гарно пише кожне слово...
А самій, без брата,
Як мені писати?
От розказує Гафійка:
— Через те у мене двійка,
Що послали в нас бабусю
Аж на місяць в місто Львів.
Там такі відкрились курси
— Навчання бухгалтерів...
А чого навчатись їй?
Зовсім зайве діло,
Бо вона задачник мій
На зубок завчила!
А самій мені, хоч плач,
Не рішить ніяк задач...
V Закріплення вивченого матеріалу Робота з підручником
VІ Домашнє завдання
Надіслано вчителем школи «Виноградник» Борисенко О. В.
Предмети > Українська мова > Українська мова 5 клас > Прислівник. Правопис вивчених прислівників > Прислівник. Правопис вивчених прислівників. Конспект уроку і опорний каркас
|