KNOWLEDGE HYPERMARKET


Особиста здатність до підприємництва.Повні уроки
 
(9 промежуточных версий не показаны.)
Строка 1: Строка 1:
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Економіка|Економіка]]&gt;&gt;[[Економіка 7 клас. Повні уроки|Економіка 7 клас. Повні уроки ]]&gt;&gt; Економіка: Особиста здатність до підприємництва.Повні уроки''' <metakeywords>Гіпермаркет Знань - перший в світі!, Гіпермаркет Знань, Економіка, 7 клас, Повні уроки, особиста здатність до підприємництва</metakeywords>  
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]&gt;&gt;[[Економіка|Економіка]]&gt;&gt;[[Економіка 7 клас. Повні уроки|Економіка 7 клас. Повні уроки ]]&gt;&gt; Економіка: Особиста здатність до підприємництва.Повні уроки''' <metakeywords>Гіпермаркет Знань - перший в світі!, Гіпермаркет Знань, Економіка, 7 клас, Повні уроки, особиста здатність до підприємництва</metakeywords>  
-
<br> '''Мета уроку: '''Сформувати в учнів поняття про сутність підприємництва або підприємницької діяльності; зрозуміти, які характерні риси притаманні людині, схильній до підприємницької діяльності;&nbsp; з’ясувати, які основні функції виконує підприємець. <br>
+
==Тема==
 +
*Особиста здатність до підприємництва.Повні уроки
 +
 
 +
 
 +
==Мета уроку==
 +
*Сформувати в учнів поняття про сутність підприємництва або підприємницької діяльності;  
 +
*зрозуміти, які характерні риси притаманні людині, схильній до підприємницької діяльності;&nbsp;  
 +
*з’ясувати, які основні функції виконує підприємець. <br>  
{| width="700" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" align="left"
{| width="700" cellspacing="1" cellpadding="1" border="0" align="left"
|-
|-
-
| [[Image:Economics 1 1.jpeg]]  
+
| [[Image:Economics 1 1.jpeg|Економіка]]  
|  
|  
-
'''Головні питання уроку: ''' <br>
+
==Хід уроку==
-
1. Підприємницька діяльність.
+
1. Підприємницька діяльність.  
-
2. Основні функції підприємця.
+
2. Основні функції підприємця.  
3. Характерні риси підприємця.  
3. Характерні риси підприємця.  
-
 
+
<br>
<br>  
<br>  
Строка 47: Строка 54:
<br>  
<br>  
-
<u</u>'''Підприємницька діяльність'''
+
===Підприємницька діяльність===
-
<u>''Підприємницька діяльність''</u> — праця індивіда, заснована на розвитку особистих якостей, розширенні знань щодо своїх можливостей, спрямованих на досягнення найкращого результату у господарській діяльності, реалізацію власної мети, отримання економічної вигоди і насамперед привласнення додаткового продукту.<br> Підприємництвом не можна вважати виконання будь-якого завдання, отриманого від іншої особи, якщо у виконавця був відсутній хоча б один особистісний фактор і не було права на свободу такої діяльності. Особистісними факторами підприємництва є особиста власність, фізичні, розумові здібності, знання і досвід, становище в суспільстві, права тощо.<br> <br> Розпочинаючи свою діяльність, підприємець повинен здійснити вибір щодо:<br> 1) сфери і масштабів діяльності;<br> 2) місця розташування підприємства, фірми;<br> 3) форми підприємницької діяльності і назви фірми;<br> 4) способів і джерел фінансування та інвестування.<br> <br> При виборі форми підприємництва до уваги насамперед беруть масштаб діяльності, форму відповідальності підприємця, можливості отримання кредитів, існуючий рівень оподаткування, можливий обсяг реалізації продукції та інші фактори.<br> Обираючи сферу діяльності майбутній підприємець повинен заздалегідь проаналізувати потреби ринку у певних видах товарів і послуг, доцільність залучення коштів ззовні, визначитись з партнерами у постачанні сировини, комплектуючих виробів тощо, з торговельними організаціями та ін. Після цього складають бізнес-план, обирають організаційно-правову форму підприємства, добирають кадри, укладають угоди з підприємствами-субпідрядниками і постачальниками, залучають (у разі необхідності) зовнішні джерела фінансування, розпочинають процес будівництва тих чи інших об'єктів.
+
 +
<br><u>'''[[Що таке підприємство? Які бувають підприємства?Повні уроки|Підприємницька діяльність]]'''</u> — праця індивіда, заснована на розвитку особистих якостей, розширенні знань щодо своїх можливостей, спрямованих на досягнення найкращого результату у господарській діяльності, реалізацію власної мети, отримання економічної вигоди і насамперед привласнення додаткового продукту.<br><br> '''[[Що таке підприємство?Повні уроки|Підприємництвом]]''' не можна вважати виконання будь-якого завдання, отриманого від іншої особи, якщо у виконавця був відсутній хоча б один особистісний фактор і не було права на свободу такої діяльності.
 +
<br><br>
 +
[[Image:Economics 7 9 1.jpeg|550px|Особистісними факторами підприємництва є особиста власність, фізичні, розумові здібності, знання і досвід, становище в суспільстві, права тощо]]
 +
''Рис 1. Особистісними факторами підприємництва є особиста власність, фізичні, розумові здібності, знання і досвід, становище в суспільстві, права тощо.''<br> <br> Розпочинаючи свою діяльність, '''[[Хто такий підприємець? Риси підприємця.Повні уроки|підприємець]]''' повинен здійснити вибір щодо:<br><br> 1) сфери і масштабів діяльності;<br> 2) місця розташування підприємства, фірми;<br> 3) форми підприємницької діяльності і назви фірми;<br> 4) способів і джерел фінансування та інвестування.<br> <br> При виборі форми підприємництва до уваги насамперед беруть масштаб діяльності, форму відповідальності підприємця, можливості отримання кредитів, існуючий рівень оподаткування, можливий обсяг реалізації продукції та інші фактори.
 +
<br>
 +
{{#ev:youtube|A2Ynq9cSIRs}} <br> Обираючи сферу діяльності майбутній '''[[Конспект до теми: Особиста здатність до підприємництва|підприємець]]''' повинен заздалегідь проаналізувати потреби ринку у певних видах товарів і послуг, доцільність залучення коштів ззовні, визначитись з партнерами у постачанні сировини, комплектуючих виробів тощо, з торговельними організаціями та ін. Після цього складають '''[http://xvatit.com/busines/ бізнес-план]''', обирають організаційно-правову форму підприємства, добирають кадри, укладають угоди з підприємствами-субпідрядниками і постачальниками, залучають (у разі необхідності) зовнішні джерела фінансування, розпочинають процес будівництва тих чи інших об'єктів.
 +
<br>
-
'''Основні функції підприємця'''<br>Саме ініціатива, самостійність, творчість та динамізм, дозволяють енергійним людям, якими і є підприємці, перетворювати цікаві ідеї на реальність. Які ж основні функції виконує підприємець? Він виконує чотири функції, властиві саме цьому виду діяльності:  
+
===Основні функції підприємця===
 +
 
 +
<br>Саме ініціатива, самостійність, творчість та динамізм, дозволяють енергійним людям, якими і є підприємці, перетворювати цікаві ідеї на реальність. Які ж основні функції виконує підприємець? Він виконує чотири функції, властиві саме цьому виду діяльності:  
- ресурсну,  
- ресурсну,  
Строка 60: Строка 75:
- інноваційну,  
- інноваційну,  
-
- ризикову.<br>''<u>Ресурсна функція</u>'' полягає у тому, що підприємець бере на себе ініціативу поєднання фінансових, виробничих, матеріальних, сировинних, людських, інформаційних, інтелектуальних та інших ресурсів у процесі виробництва товару чи надання послуги, організовує виробництво, розподіляє засоби виробництва і трудову діяльність.<br><u>''Управлінська функція''</u> підприємця полягає у прийнятті управлінських рішень на всіх стадіях виробничої та збутової діяльності, здійснення організації, планування, мотивації та контролю виробництва.<br><u>''Інноваційна функція''</u> передбачає здійснення інновацій (нововведень), освоєння нової продукції, нових технологій та нових форм організації виробництва і праці, пошук нових ринків збуту, нових засобів задоволення потреб споживача, перехід від традиційних до нових форм господарювання, які не мають аналогів у господарській діяльності.<br><u>''Ризикова функція''</u> полягає в необхідності прийняття рішень, які спрямовані на досягнення успіху, але не гарантують його через невизначеність та мінливість економічної ситуації. Підприємець ризикує не лише своєю власністю, вкладеними коштами, а й своєю працею, часом діловою репутацією.
+
- ризикову.<br><br>'''<u>Ресурсна функція</u>''' полягає у тому, що підприємець бере на себе ініціативу поєднання фінансових, виробничих, матеріальних, сировинних, людських, інформаційних, інтелектуальних та інших ресурсів у процесі виробництва товару чи надання послуги, організовує виробництво, розподіляє засоби виробництва і трудову діяльність.<br><br><u>'''Управлінська функція'''</u> підприємця полягає у прийнятті управлінських рішень на всіх стадіях виробничої та збутової діяльності, здійснення організації, планування, мотивації та контролю виробництва.  
 +
<br><br>
 +
[[Image:Economics 7 9 2.jpeg|550px|Управлінська функція є чи не найголовнішою в підприємницькій діяльності]]
-
<br>'''Характерні риси підприємця'''<br>Характер підприємницької діяльності висуває певні вимоги до особистості підприємця. Тому підприємець повинен мати не лише бажання або нахил до підприємництва, а й певні ділові якості й риси характеру. За даними п’ятирічного проекту виявлення “профілю підприємця ”, організованого американською фірмою “Мак-Бер енд Компаніі, виділено 21 найважливішу рису “оптимального типу підприємця”. Найбільш важливі серед них:<br>1. організаційно-господарське новаторство;<br>2. готовність та здатність до ризику;<br>3. пошук нових можливостей та ініціативність;<br>4. орієнтація на ефективність та якість продукції і обслуговування;<br>5. майнова відповідальність та цілеспрямованість;<br>6. висока інформованість та постійне спостереження;<br>7. здатність до жертв в інтересах справи;<br>8. чіткість, планомірність у роботі;<br>9. здатність переконувати людей, комунікабельність, чесність, надійність тощо.<br>Підприємець повинен мати такі найважливіші якості, що групуються навколо відповідних функцій:<br>1) здатність бачити в людині основне джерело підвищення ефективності роботи підприємства, генератора нових ідей; проводити політику формування лідерів і новаторів, стимулювати у них виправданий ступінь ризику; формувати економічне мислення; постійно здійснювати пошук нових можливостей, бути ініціативним та ін.;<br>2) уміння об'єднати людей для досягнення спільної мети, здатність переконувати їх, приділяти увагу прагненням людей, їх духовним якостям, домагатись, щоб цінності фірми підтримували всі працюючі тощо;<br>3) професійна підготовленість для пошуку оптимальних варіантів розвитку підприємства, інтенсифікації його діяльності; здатність постійно орієнтуватись на ефективність та якість, здійснювати систематичне планування, прагнути до всебічної інформованості, йти на розумний ризик; впроваджувати такі форми і системи заробітної плати, які сприяють економії ресурсів (сировини, електроенергії, палива, праці); надавати підрозділам певну автономію в поєднанні з жорстким централізмом щодо досягнення стратегічних цілей та ін.;<br>4) постійне орієнтування на потреби споживачів; сплата податків відповідно до чинного законодавства; прагнення не забруднювати довкілля; добиватись оптимального поєднання індивідуальних, колективних та суспільних інтересів; відповідати за свої дії;<br>5) уміння діяти цілеспрямовано, енергійно, вірити в успіх справи, бути наполегливим і гнучким, розвивати свої творчі, організаторські здібності тощо.<br>Розвиток суспільної форми капіталу має певні історичні межі, сутність яких розкривається в історичній тенденції капіталістичного нагромадження.<br>
+
''Рис 2. Управлінська функція є чи не найголовнішою в підприємницькій діяльності.''  
 +
<br>
 +
<br><u>'''Інноваційна функція'''</u> передбачає здійснення інновацій (нововведень), освоєння нової продукції, нових технологій та нових форм організації виробництва і праці, пошук нових ринків збуту, нових засобів задоволення потреб споживача, перехід від традиційних до нових форм господарювання, які не мають аналогів у господарській діяльності.
 +
<br>
 +
{{#ev:youtube|7I0B5XgxLJc&feature=related}} <br><u>'''Ризикова функція'''</u> полягає в необхідності прийняття рішень, які спрямовані на досягнення успіху, але не гарантують його через невизначеність та мінливість економічної ситуації. '''[[Презентація 2 до теми: Особиста здатність до підприємництва|Підприємець]]''' ризикує не лише своєю власністю, вкладеними коштами, а й своєю працею, часом діловою репутацією.  
-
<br>
+
===Характерні риси підприємця===
-
<br> ''Контрольні завдання''  
+
<br>'''[[Презентація до теми: Особиста здатність до підприємництва.|Характер підприємницької діяльності]]''' висуває певні вимоги до особистості підприємця. Тому підприємець повинен мати не лише бажання або нахил до підприємництва, а й певні ділові якості й риси характеру. За даними п’ятирічного проекту виявлення “профілю підприємця ”, організованого американською фірмою “Мак-Бер енд Компаніі, виділено 21 найважливішу рису “оптимального типу підприємця”. Найбільш важливі серед них:<br><br>1. організаційно-господарське новаторство;<br>2. готовність та здатність до ризику;<br>3. пошук нових можливостей та ініціативність;<br>4. орієнтація на ефективність та якість продукції і обслуговування;<br>5. майнова відповідальність та цілеспрямованість;<br>6. висока інформованість та постійне спостереження;<br>7. здатність до жертв в інтересах справи;<br>8. чіткість, планомірність у роботі;<br>9. здатність переконувати людей, комунікабельність, чесність, надійність тощо.
 +
<br><br>
 +
[[Image:Economics 7 9 3.jpeg|550px|Однією з характерних рис підприємця є чіткість та планомірність в роботі]]
-
1. Перерахуйте найважливіші якості, які повинен мати підприємець.<br>
+
''Рис 3. Однією з характерних рис підприємця є чіткість та планомірність в роботі.''
 +
<br>
 +
<br>Підприємець повинен мати такі найважливіші якості, що групуються навколо відповідних функцій:<br><br>1) здатність бачити в людині основне джерело підвищення ефективності роботи підприємства, генератора нових ідей; проводити політику формування лідерів і новаторів, стимулювати у них виправданий ступінь ризику; формувати економічне мислення; постійно здійснювати пошук нових можливостей, бути ініціативним та ін.;<br>2) уміння об'єднати людей для досягнення спільної мети, здатність переконувати їх, приділяти увагу прагненням людей, їх духовним якостям, домагатись, щоб цінності фірми підтримували всі працюючі тощо;<br>3) професійна підготовленість для пошуку оптимальних варіантів розвитку підприємства, інтенсифікації його діяльності; здатність постійно орієнтуватись на ефективність та якість, здійснювати систематичне планування, прагнути до всебічної інформованості, йти на розумний ризик; впроваджувати такі форми і системи заробітної плати, які сприяють економії ресурсів (сировини, електроенергії, палива, праці); надавати підрозділам певну автономію в поєднанні з жорстким централізмом щодо досягнення стратегічних цілей та ін.;
 +
<br>
 +
{{#ev:youtube|Fmnyt_nSY7Q}} <br>4) постійне орієнтування на потреби споживачів; сплата податків відповідно до чинного законодавства; прагнення не забруднювати довкілля; добиватись оптимального поєднання індивідуальних, колективних та суспільних інтересів; відповідати за свої дії;<br>5) уміння діяти цілеспрямовано, енергійно, вірити в успіх справи, бути наполегливим і гнучким, розвивати свої творчі, організаторські здібності тощо.<br><br>Розвиток суспільної форми капіталу має певні історичні межі, сутність яких розкривається в історичній тенденції капіталістичного нагромадження.
 +
<br><br>
 +
[[Image:Economics 7 9 4.jpeg|550px|Серед важливих якостей підприємця вміння діяти цілеспрямовано, енергійно та вірити в успіх справи]]<br>  
-
2. Назвіть основні функції підприємця.
+
''Рис 4. Серед важливих якостей підприємця вміння діяти цілеспрямовано, енергійно та вірити в успіх справи.''
-
3. Що таке підприємницька діяльність?
+
==Контрольні завдання==
-
4. Розкрийте суть ресурсної функції підприємця.
+
''1. Перерахуйте найважливіші якості, які повинен мати підприємець.''<br>
-
5. Який вибір повинен здійснити підприємець, розпочинаючи власну справу?
+
''2. Назвіть основні функції підприємця. ''
-
<br> ''Список використаних джерел: ''  
+
''3. Що таке підприємницька діяльність? ''
-
1. Урок на тему "Особиста здатність до підприємництва", Шурига О.Є., вчитель економіки, Львівська загальноосвітня школа I-III ступенів №29.
+
-
2. Урок на тему "Основні риси підприємця", Різник В.В., вчитель Черкаської загальноосвітньої школи I-III ступенів №2.
+
-
3. Довгань Г.Д., Основи економіки 10-11 класи.<br>4. Загальна економіка –10-11 класи – за ред. Радіонової І.Ф.
+
''4. Розкрийте суть ресурсної функції підприємця.''
-
5. <font face="Arial, Helvetica, sans-serif" size="2">Основи бізнесу: Навчальний посібник. / За редакцією проф. Ф.Ф. Бутинця, К.В. Романчук. — 2-е вид., доп. і перероб. — Житомир: ПП “Рута”, 2004. — 364 с.</font>
+
''5. Який вибір повинен здійснити підприємець, розпочинаючи власну справу? ''
 +
 
 +
==Список використаних джерел==
 +
 
 +
''1. Урок на тему "Особиста здатність до підприємництва", Шурига О.Є., вчитель економіки, Львівська загальноосвітня школа I-III ступенів №29. ''
 +
 
 +
''2. Урок на тему "Основні риси підприємця", Різник В.В., вчитель Черкаської загальноосвітньої школи I-III ступенів №2. ''
 +
 
 +
''3. Довгань Г.Д., Основи економіки 10-11 класи.''<br>
 +
 
 +
''4. Загальна економіка –10-11 класи – за ред. Радіонової І.Ф. ''
 +
 
 +
''5. Основи бізнесу: Навчальний посібник. / За редакцією проф. Ф.Ф. Бутинця, К.В. Романчук. — 2-е вид., доп. і перероб. — Житомир: ПП “Рута”, 2004. — 364 с.''
<br>  
<br>  
 +
 +
----
''Відредаговано і надіслано Прокопенко Ю.А.''  
''Відредаговано і надіслано Прокопенко Ю.А.''  
Строка 92: Строка 133:
<br>  
<br>  
-
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].  
+
----
 +
 
 +
'''Над уроком працювали'''
 +
 
 +
Шурига О.Є.
 +
 
 +
Прокопенко Ю.А.
 +
 
 +
 
 +
----
 +
 
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
-
<br>Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].
 
[[Category:Економіка_7_клас|Економіка_7_клас]]
[[Category:Економіка_7_клас|Економіка_7_клас]]

Текущая версия на 19:30, 13 сентября 2012

Гіпермаркет Знань>>Економіка>>Економіка 7 клас. Повні уроки >> Економіка: Особиста здатність до підприємництва.Повні уроки

Содержание

Тема

  • Особиста здатність до підприємництва.Повні уроки


Мета уроку

  • Сформувати в учнів поняття про сутність підприємництва або підприємницької діяльності;
  • зрозуміти, які характерні риси притаманні людині, схильній до підприємницької діяльності; 
  • з’ясувати, які основні функції виконує підприємець.
Економіка

Хід уроку

1. Підприємницька діяльність.

2. Основні функції підприємця.

3. Характерні риси підприємця.

















Підприємницька діяльність


Підприємницька діяльність — праця індивіда, заснована на розвитку особистих якостей, розширенні знань щодо своїх можливостей, спрямованих на досягнення найкращого результату у господарській діяльності, реалізацію власної мети, отримання економічної вигоди і насамперед привласнення додаткового продукту.

Підприємництвом не можна вважати виконання будь-якого завдання, отриманого від іншої особи, якщо у виконавця був відсутній хоча б один особистісний фактор і не було права на свободу такої діяльності.

Особистісними факторами підприємництва є особиста власність, фізичні, розумові здібності, знання і досвід, становище в суспільстві, права тощо

Рис 1. Особистісними факторами підприємництва є особиста власність, фізичні, розумові здібності, знання і досвід, становище в суспільстві, права тощо.

Розпочинаючи свою діяльність, підприємець повинен здійснити вибір щодо:

1) сфери і масштабів діяльності;
2) місця розташування підприємства, фірми;
3) форми підприємницької діяльності і назви фірми;
4) способів і джерел фінансування та інвестування.

При виборі форми підприємництва до уваги насамперед беруть масштаб діяльності, форму відповідальності підприємця, можливості отримання кредитів, існуючий рівень оподаткування, можливий обсяг реалізації продукції та інші фактори.



Обираючи сферу діяльності майбутній підприємець повинен заздалегідь проаналізувати потреби ринку у певних видах товарів і послуг, доцільність залучення коштів ззовні, визначитись з партнерами у постачанні сировини, комплектуючих виробів тощо, з торговельними організаціями та ін. Після цього складають бізнес-план, обирають організаційно-правову форму підприємства, добирають кадри, укладають угоди з підприємствами-субпідрядниками і постачальниками, залучають (у разі необхідності) зовнішні джерела фінансування, розпочинають процес будівництва тих чи інших об'єктів.


Основні функції підприємця


Саме ініціатива, самостійність, творчість та динамізм, дозволяють енергійним людям, якими і є підприємці, перетворювати цікаві ідеї на реальність. Які ж основні функції виконує підприємець? Він виконує чотири функції, властиві саме цьому виду діяльності:

- ресурсну,

- управлінську,

- інноваційну,

- ризикову.

Ресурсна функція полягає у тому, що підприємець бере на себе ініціативу поєднання фінансових, виробничих, матеріальних, сировинних, людських, інформаційних, інтелектуальних та інших ресурсів у процесі виробництва товару чи надання послуги, організовує виробництво, розподіляє засоби виробництва і трудову діяльність.

Управлінська функція підприємця полягає у прийнятті управлінських рішень на всіх стадіях виробничої та збутової діяльності, здійснення організації, планування, мотивації та контролю виробництва.

Управлінська функція є чи не найголовнішою в підприємницькій діяльності

Рис 2. Управлінська функція є чи не найголовнішою в підприємницькій діяльності.

Інноваційна функція передбачає здійснення інновацій (нововведень), освоєння нової продукції, нових технологій та нових форм організації виробництва і праці, пошук нових ринків збуту, нових засобів задоволення потреб споживача, перехід від традиційних до нових форм господарювання, які не мають аналогів у господарській діяльності.



Ризикова функція полягає в необхідності прийняття рішень, які спрямовані на досягнення успіху, але не гарантують його через невизначеність та мінливість економічної ситуації. Підприємець ризикує не лише своєю власністю, вкладеними коштами, а й своєю працею, часом діловою репутацією.

Характерні риси підприємця


Характер підприємницької діяльності висуває певні вимоги до особистості підприємця. Тому підприємець повинен мати не лише бажання або нахил до підприємництва, а й певні ділові якості й риси характеру. За даними п’ятирічного проекту виявлення “профілю підприємця ”, організованого американською фірмою “Мак-Бер енд Компаніі, виділено 21 найважливішу рису “оптимального типу підприємця”. Найбільш важливі серед них:

1. організаційно-господарське новаторство;
2. готовність та здатність до ризику;
3. пошук нових можливостей та ініціативність;
4. орієнтація на ефективність та якість продукції і обслуговування;
5. майнова відповідальність та цілеспрямованість;
6. висока інформованість та постійне спостереження;
7. здатність до жертв в інтересах справи;
8. чіткість, планомірність у роботі;
9. здатність переконувати людей, комунікабельність, чесність, надійність тощо.

Однією з характерних рис підприємця є чіткість та планомірність в роботі

Рис 3. Однією з характерних рис підприємця є чіткість та планомірність в роботі.

Підприємець повинен мати такі найважливіші якості, що групуються навколо відповідних функцій:

1) здатність бачити в людині основне джерело підвищення ефективності роботи підприємства, генератора нових ідей; проводити політику формування лідерів і новаторів, стимулювати у них виправданий ступінь ризику; формувати економічне мислення; постійно здійснювати пошук нових можливостей, бути ініціативним та ін.;
2) уміння об'єднати людей для досягнення спільної мети, здатність переконувати їх, приділяти увагу прагненням людей, їх духовним якостям, домагатись, щоб цінності фірми підтримували всі працюючі тощо;
3) професійна підготовленість для пошуку оптимальних варіантів розвитку підприємства, інтенсифікації його діяльності; здатність постійно орієнтуватись на ефективність та якість, здійснювати систематичне планування, прагнути до всебічної інформованості, йти на розумний ризик; впроваджувати такі форми і системи заробітної плати, які сприяють економії ресурсів (сировини, електроенергії, палива, праці); надавати підрозділам певну автономію в поєднанні з жорстким централізмом щодо досягнення стратегічних цілей та ін.;



4) постійне орієнтування на потреби споживачів; сплата податків відповідно до чинного законодавства; прагнення не забруднювати довкілля; добиватись оптимального поєднання індивідуальних, колективних та суспільних інтересів; відповідати за свої дії;
5) уміння діяти цілеспрямовано, енергійно, вірити в успіх справи, бути наполегливим і гнучким, розвивати свої творчі, організаторські здібності тощо.

Розвиток суспільної форми капіталу має певні історичні межі, сутність яких розкривається в історичній тенденції капіталістичного нагромадження.



Серед важливих якостей підприємця вміння діяти цілеспрямовано, енергійно та вірити в успіх справи

Рис 4. Серед важливих якостей підприємця вміння діяти цілеспрямовано, енергійно та вірити в успіх справи.

Контрольні завдання

1. Перерахуйте найважливіші якості, які повинен мати підприємець.

2. Назвіть основні функції підприємця.

3. Що таке підприємницька діяльність?

4. Розкрийте суть ресурсної функції підприємця.

5. Який вибір повинен здійснити підприємець, розпочинаючи власну справу?

Список використаних джерел

1. Урок на тему "Особиста здатність до підприємництва", Шурига О.Є., вчитель економіки, Львівська загальноосвітня школа I-III ступенів №29.

2. Урок на тему "Основні риси підприємця", Різник В.В., вчитель Черкаської загальноосвітньої школи I-III ступенів №2.

3. Довгань Г.Д., Основи економіки 10-11 класи.

4. Загальна економіка –10-11 класи – за ред. Радіонової І.Ф.

5. Основи бізнесу: Навчальний посібник. / За редакцією проф. Ф.Ф. Бутинця, К.В. Романчук. — 2-е вид., доп. і перероб. — Житомир: ПП “Рута”, 2004. — 364 с.



Відредаговано і надіслано Прокопенко Ю.А.



Над уроком працювали

Шурига О.Є.

Прокопенко Ю.А.




Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Економіка > Економіка 7 клас