KNOWLEDGE HYPERMARKET


Періодизація історії людства. Повні уроки
 
(5 промежуточных версий не показаны.)
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Історія всесвітня|Історія всесвітня]]>>[[Всесвітня історія 6 клас. Повні уроки]]>> Всесвітня історія: Періодизація історії людства. '''  
+
[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|'''Гіпермаркет Знань''']]'''>>'''[[Історія всесвітня|'''Історія всесвітня''']]'''>>'''[[Всесвітня історія 6 клас. Повні уроки|'''Всесвітня історія 6 клас. Повні уроки''']]'''>> Всесвітня історія: Періодизація історії людства. Повні уроки'''  
-
'''Повні уроки'''
+
<metakeywords>Історія України, клас, урок, на тему, 6 клас, Періодизація історії людства.</metakeywords>
-
<metakeywords>Історія України, клас, урок, на тему, 6 клас, Періодизація історії людства.</metakeywords><br> '''Тема уроку:&nbsp; '''Періодизація історії людства.&nbsp;<br> '''Мета уроку:''' Засвоєння учнями знань про періодизацію Всесвітньої історії.<br> '''Завдання уроку:'''  
+
<br> '''Тема уроку:&nbsp; Періодизація історії людства.&nbsp;'''
 +
 
 +
<br> '''Мета уроку:''' Засвоєння учнями знань про періодизацію Всесвітньої історії.  
 +
 
 +
<br> '''Завдання уроку:'''  
1. Пояснити учням усталений в історичній науці поділ на періоди.  
1. Пояснити учням усталений в історичній науці поділ на періоди.  
Строка 9: Строка 13:
2. Окреслити передумови та причини періодизації Всесвітньої історії.  
2. Окреслити передумови та причини періодизації Всесвітньої історії.  
-
2. Виробити у шестикласників чітке усвідомлення періодизації людства, відповідно до хронології історичних подій.<br>  
+
2. Виробити у шестикласників чітке усвідомлення періодизації [[Винаходи людства.|людства]], відповідно до хронології історичних подій.  
 +
 
 +
<br>  
<!--[if gte mso 9]><xml>
<!--[if gte mso 9]><xml>
Строка 51: Строка 57:
mso-bidi-language:#0400;}
mso-bidi-language:#0400;}
</style>
</style>
-
<![endif]-->  
+
<![endif]-->'''<span lang="UK" style="">Тип уроку: </span>'''<span lang="UK" style="">урок
 +
засвоєння нових знань. </span>  
-
'''<span lang="UK" style="">Тип уроку: </span>'''<span lang="UK" style="">урок
+
<br>  
-
засвоєння нових знань. </span>
+
'''Хід уроку:'''  
'''Хід уроку:'''  
-
Науковці поділяють всесвітню історію на чотири великі періоди: історію Стародавнього світу, історію Середніх віків, Нову історію та Новітню історію. Розглянемо детальніше кожен із цих періодів.
+
Науковці поділяють всесвітню історію на чотири великі періоди: історію Стародавнього світу, історію Середніх віків, Нову історію та Новітню історію. Розглянемо детальніше кожен із цих періодів.  
-
'''Історія Стародавнього світу.''' Як уже згадувалося у вступі, історія Стародавнього світу розпочинає свій відлік чотири мільйони років тому і завершується зникненням Західної Римської імперії у п’ятому столітті. За іншими визначеннями, історія Стародавнього світу охоплює проміжок між доісторичним періодом і початком середньовіччя у Європі. При чому, як зазначають учені, в інших регіонах планети часові межі стародавнього світу можуть відрізнятися від європейських. Наприклад, завершенням давнього періоду в Китаї іноді вважають виникнення імперії Цинь, в Індії – імперії Чола, а в Америці – початок європейської колонізації (детальніше про це ви дізнаєтеся в наступних темах).  
+
'''Історія Стародавнього світу.''' Як уже згадувалося у вступі, історія Стародавнього світу розпочинає свій відлік чотири мільйони років тому і завершується зникненням Західної Римської імперії у п’ятому столітті. За іншими визначеннями, історія Стародавнього світу охоплює проміжок між доісторичним періодом і початком середньовіччя у Європі. При чому, як зазначають учені, в інших регіонах планети часові межі стародавнього світу можуть відрізнятися від європейських. Наприклад, завершенням давнього періоду в Китаї іноді вважають виникнення імперії Цинь, в [[Релігія та культура Давньої Індії.|Індії]] – імперії Чола, а в Америці – початок європейської колонізації (детальніше про це ви дізнаєтеся в наступних темах).  
<br> {{#ev:youtube| z5UFsG7OFEY}}  
<br> {{#ev:youtube| z5UFsG7OFEY}}  
Строка 114: Строка 120:
<![endif]-->  
<![endif]-->  
-
<span lang="EN-GB" style="">[[Image:Pici 1.jpg]]</span>  
+
<span lang="EN-GB" style="">[[Image:Pici 1.jpg|460px|шумерський клинопис]]</span>  
-
<br> '''Історія Середніх віків.''' Середньовіччя поділяють на три періоди: раннє середньовіччя (кінець V ст. — середина XI ст.); феодальну роздрібненість (XI—XII ст.) та централізацію держав під королівською владою (XIII—XV ст.). Вперше термін “середньовіччя” з’явився в Італії (XIV—XVI ст.). Його почали використовувати історики та літератори тієї доби, які старалися відродити античну епоху. «Середніми віками» вони назвали часовий проміжок між античністю і власною епохою. Середньовіччя в сучасній періодизації всесвітньої історії охоплює період від краху Західної Римської імперії в V ст. до епохи Великих географічних відкриттів на рубежі XV—XVI століть. Щоправда, панування саме середньовічного типу культури в Європі пов'язують не з усім періодом, а з V—XIII ст. Згодом в Італії зароджується перехідна культурна епоха – Відродження, що охоплює кінець середньовіччя і початок Нового часу.  
+
<br> '''Історія [[Поняття «історія Середніх віків». Хронологічні межі й періодизація історії Середніх віків.|Середніх віків]].''' Середньовіччя поділяють на три періоди: раннє середньовіччя (кінець V ст. — середина XI ст.); феодальну роздрібненість (XI—XII ст.) та централізацію держав під королівською владою (XIII—XV ст.). Вперше термін “середньовіччя” з’явився в Італії (XIV—XVI ст.). Його почали використовувати історики та літератори тієї доби, які старалися відродити античну епоху. «Середніми віками» вони назвали часовий проміжок між античністю і власною епохою. Середньовіччя в сучасній періодизації всесвітньої історії охоплює період від краху Західної Римської імперії в V ст. до епохи Великих географічних відкриттів на рубежі XV—XVI століть. Щоправда, панування саме середньовічного типу культури в Європі пов'язують не з усім періодом, а з V—XIII ст. Згодом в Італії зароджується перехідна культурна епоха – Відродження, що охоплює кінець середньовіччя і початок Нового часу.  
<br> {{#ev:youtube|LY0hPXEGigM}}  
<br> {{#ev:youtube|LY0hPXEGigM}}  
-
<br> '''Нова історія.''' Нова історія – це період всесвітньої історії, який розпочався після середньовіччя. За традиційною європейською історіографією, період Нової історії починається у XV-XVI століттях. Головними подіями, які розпочинають Нову історію, стало відкриття Христофором Колумбом Америки у 1492 році та діяльність Мартіна Лютера у 1517 році, яка спричинила церковну Реформацію. Російські дослідники виділяють свою дату – 1453 рік, рік остаточного завоювання Османською імперією Константинополя та повалення Візантійської імперії.  
+
<br> '''Нова історія.''' Нова історія – це період всесвітньої історії, який розпочався після середньовіччя. За традиційною європейською історіографією, період Нової історії починається у XV-XVI століттях. Головними подіями, які розпочинають Нову історію, стало відкриття Христофором Колумбом Америки у 1492 році та діяльність Мартіна Лютера у 1517 році, яка спричинила церковну [[Німеччина напередодні Реформації|Реформацію]]. Російські дослідники виділяють свою дату – 1453 рік, рік остаточного завоювання Османською імперією Константинополя та повалення Візантійської імперії.  
-
<br> [[Image:Pici 2.jpg]] [[Image:Pici 3.jpg]]  
+
<br> [[Image:Pici 2.jpg|460px|колумб]]  
 +
 
 +
[[Image:Pici 3.jpg|460px|лютер]]  
<br> {{#ev:youtube| ewIu_M830EQ}}  
<br> {{#ev:youtube| ewIu_M830EQ}}  
Строка 134: Строка 142:
'''Цікаво знати'''  
'''Цікаво знати'''  
-
Вважається, що поділ Всесвітньої історії на три періоди (стародавню, середньовічну й нову історію) популяризував своєю працею «Метод легкого вивчення історії» (1566 р.) Жан Боден. Цей відомий французький вчений, політичний діяч і теоретик державотворення також обґрунтував у своїй книзі ідею виникнення різних форм держави залежно від конкретного географічного середовища та природних умов, у яких живе народ.  
+
Вважається, що поділ Всесвітньої історії на три періоди (стародавню, середньовічну й нову історію) популяризував своєю працею «Метод легкого вивчення історії» (1566 р.) Жан Боден. Цей відомий французький вчений, політичний діяч і теоретик державотворення також обґрунтував у своїй книзі ідею виникнення різних форм держави залежно від конкретного географічного середовища та природних умов, у яких живе [[65. Найбільш чисельні народи світу.|народ]].  
----
----
Строка 142: Строка 150:
<br>  
<br>  
-
<br> [[Image:Pici 4.jpg|left|Pici 4.jpg]]  
+
<br> [[Image:Pici 4.jpg|left|460px|жан боден]]  
<br>  
<br>  
Строка 180: Строка 188:
<br>  
<br>  
-
<br> '''Новітня історія.''' Термін «Новітня історія» вважають продуктом радянської історіографії. Згідно з нею, період Новітньої історії починається з 1918 року і триває до сьогодення. Радянські історики виділяли цей період, оскільки вважалося, що після Великої Жовтневої соціалістичної революції розпочався новий етап в історії людства, названий побудовою комунізму.  
+
<br>
 +
 
 +
<br>
 +
 
 +
<br>
 +
 
 +
<br> '''Новітня історія.''' Термін «Новітня історія» вважають продуктом радянської історіографії. Згідно з нею, період Новітньої історії починається з 1918 року і триває до сьогодення. Радянські історики виділяли цей період, оскільки вважалося, що після Великої Жовтневої соціалістичної [[Початок революції. Утворення УЦР.|революції]] розпочався новий етап в історії людства, названий побудовою комунізму.  
Новітня історія – складний і суперечливий період, позаяк він найближчий до нас у часі, і нам надто складно оцінювати різні історичні події об’єктивно. Водночас, Новітня історія є чи не найцікавішим часовим відрізком у Всесвітній історії, оскільки нині життя відбувається у значно швидшому темпі, ніж це було, скажімо, століття тому. На наших очах відбувається сила-силенна подій, які колись залишаться у пам’яті людства.  
Новітня історія – складний і суперечливий період, позаяк він найближчий до нас у часі, і нам надто складно оцінювати різні історичні події об’єктивно. Водночас, Новітня історія є чи не найцікавішим часовим відрізком у Всесвітній історії, оскільки нині життя відбувається у значно швидшому темпі, ніж це було, скажімо, століття тому. На наших очах відбувається сила-силенна подій, які колись залишаться у пам’яті людства.  
-
<br> [[Image:Pici 5.jpg]]  
+
<br> [[Image:Pici 5.jpg|460px|жовтнева революція 1917 року]]  
<br>  
<br>  
Строка 194: Строка 208:
'''Афоризми про історію'''  
'''Афоризми про історію'''  
-
1. Історія – скарбниця наших вчинків, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, пересторога для майбутнього (М. Сервантес).  
+
1. Історія – скарбниця наших вчинків, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, пересторога для майбутнього (М. [[Тема 22. Характер європейської культури. Літературні образи Мігеля Сервантеса. В. Шекспір і театр. Мистецтво доби бароко.|Сервантес]]).  
2. Хто багато говорить про неповторність, той погано знає історію (В. Швебель).  
2. Хто багато говорить про неповторність, той погано знає історію (В. Швебель).  
Строка 208: Строка 222:
<br>  
<br>  
-
''Перевір себе''  
+
'''''Перевір себе'''''
-
1. На які періоди поділяється Всесвітня історія?  
+
''1. На які періоди поділяється Всесвітня ''[[Історія, розвиток та значення Олімпійських ігор.|''історія'']]''?''
-
2. Що прийнято вважати початком історії Стародавнього світу, а що її кінцем?  
+
''2. Що прийнято вважати початком історії Стародавнього світу, а що її кінцем?''
-
3. Де і чому вперше почали використовувати термін «середньовіччя».  
+
''3. Де і чому вперше почали використовувати термін «середньовіччя».''
-
4. Як виник поділ на Нову та Новітню історію?  
+
''4. Як виник поділ на Нову та Новітню історію?''
-
<br> ''Домашнє завдання:''  
+
<br> '''Домашнє завдання:'''  
<br> 1. Зробіть у зошиті таблицю "Періодизація історії людства". Опишіть у ній по 5-ть найважливіших подій кожного періоду.  
<br> 1. Зробіть у зошиті таблицю "Періодизація історії людства". Опишіть у ній по 5-ть найважливіших подій кожного періоду.  
-
<br> ''Список використаних джерел:''  
+
<br> '''Список використаних джерел:'''  
1. Урок на тему: "Періоди всесвітньої історії", Вовк В. Р., м. Київ.  
1. Урок на тему: "Періоди всесвітньої історії", Вовк В. Р., м. Київ.  
Строка 234: Строка 248:
<br>  
<br>  
-
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].<br><br>Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br><br>  
+
----
 +
 
 +
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
 +
 
 +
Вовк В. Р.
 +
 
 +
Сич Д. Д.
 +
 
 +
----
 +
 
 +
<br>
 +
 
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>  
[[Category:Всесвітня_історія_6_клас]]
[[Category:Всесвітня_історія_6_клас]]

Текущая версия на 13:15, 27 августа 2012

Гіпермаркет Знань>>Історія всесвітня>>Всесвітня історія 6 клас. Повні уроки>> Всесвітня історія: Періодизація історії людства. Повні уроки


Тема уроку:  Періодизація історії людства. 


Мета уроку: Засвоєння учнями знань про періодизацію Всесвітньої історії.


Завдання уроку:

1. Пояснити учням усталений в історичній науці поділ на періоди.

2. Окреслити передумови та причини періодизації Всесвітньої історії.

2. Виробити у шестикласників чітке усвідомлення періодизації людства, відповідно до хронології історичних подій.


Тип уроку: урок засвоєння нових знань.


Хід уроку:

Науковці поділяють всесвітню історію на чотири великі періоди: історію Стародавнього світу, історію Середніх віків, Нову історію та Новітню історію. Розглянемо детальніше кожен із цих періодів.

Історія Стародавнього світу. Як уже згадувалося у вступі, історія Стародавнього світу розпочинає свій відлік чотири мільйони років тому і завершується зникненням Західної Римської імперії у п’ятому столітті. За іншими визначеннями, історія Стародавнього світу охоплює проміжок між доісторичним періодом і початком середньовіччя у Європі. При чому, як зазначають учені, в інших регіонах планети часові межі стародавнього світу можуть відрізнятися від європейських. Наприклад, завершенням давнього періоду в Китаї іноді вважають виникнення імперії Цинь, в Індії – імперії Чола, а в Америці – початок європейської колонізації (детальніше про це ви дізнаєтеся в наступних темах).



Також історики виділяють писемний період історії людства. Він розпочався близько п’яти тисяч років тому (поява клинопису у шумерів). Визначення “класична стародавність” (або античність) пов’язане з грецькою та римською імперіями і початком перших Олімпійських ігор, що відбулися 776 року до н. е. Ця дата майже збігається з традиційною датою заснування Риму у 753 році до н. е. Європейська стародавня історія завершується зникненням Західної Римської імперії у 476 році до н. е. За іншими даними, її кінцем прийнято вважати 565 рік – рік смерті імператора Юстиніана І, появу ісламу в 662 році і початок правління Карла Великого.




шумерський клинопис


Історія Середніх віків. Середньовіччя поділяють на три періоди: раннє середньовіччя (кінець V ст. — середина XI ст.); феодальну роздрібненість (XI—XII ст.) та централізацію держав під королівською владою (XIII—XV ст.). Вперше термін “середньовіччя” з’явився в Італії (XIV—XVI ст.). Його почали використовувати історики та літератори тієї доби, які старалися відродити античну епоху. «Середніми віками» вони назвали часовий проміжок між античністю і власною епохою. Середньовіччя в сучасній періодизації всесвітньої історії охоплює період від краху Західної Римської імперії в V ст. до епохи Великих географічних відкриттів на рубежі XV—XVI століть. Щоправда, панування саме середньовічного типу культури в Європі пов'язують не з усім періодом, а з V—XIII ст. Згодом в Італії зароджується перехідна культурна епоха – Відродження, що охоплює кінець середньовіччя і початок Нового часу.



Нова історія. Нова історія – це період всесвітньої історії, який розпочався після середньовіччя. За традиційною європейською історіографією, період Нової історії починається у XV-XVI століттях. Головними подіями, які розпочинають Нову історію, стало відкриття Христофором Колумбом Америки у 1492 році та діяльність Мартіна Лютера у 1517 році, яка спричинила церковну Реформацію. Російські дослідники виділяють свою дату – 1453 рік, рік остаточного завоювання Османською імперією Константинополя та повалення Візантійської імперії.


колумб

лютер





Цікаво знати

Вважається, що поділ Всесвітньої історії на три періоди (стародавню, середньовічну й нову історію) популяризував своєю працею «Метод легкого вивчення історії» (1566 р.) Жан Боден. Цей відомий французький вчений, політичний діяч і теоретик державотворення також обґрунтував у своїй книзі ідею виникнення різних форм держави залежно від конкретного географічного середовища та природних умов, у яких живе народ.





жан боден























Новітня історія. Термін «Новітня історія» вважають продуктом радянської історіографії. Згідно з нею, період Новітньої історії починається з 1918 року і триває до сьогодення. Радянські історики виділяли цей період, оскільки вважалося, що після Великої Жовтневої соціалістичної революції розпочався новий етап в історії людства, названий побудовою комунізму.

Новітня історія – складний і суперечливий період, позаяк він найближчий до нас у часі, і нам надто складно оцінювати різні історичні події об’єктивно. Водночас, Новітня історія є чи не найцікавішим часовим відрізком у Всесвітній історії, оскільки нині життя відбувається у значно швидшому темпі, ніж це було, скажімо, століття тому. На наших очах відбувається сила-силенна подій, які колись залишаться у пам’яті людства.


жовтнева революція 1917 року




Афоризми про історію

1. Історія – скарбниця наших вчинків, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, пересторога для майбутнього (М. Сервантес).

2. Хто багато говорить про неповторність, той погано знає історію (В. Швебель).

3. Єдиний наш борг перед історією – постійне її переписування (О. Уайльд).

4. Щасливий той народ, який має нудну історію (Ш. Монтеск’є).

5. Історія – надто серйозна справа, щоб довіряти її історикам (Ян Маклеод).



Перевір себе

1. На які періоди поділяється Всесвітня історія?

2. Що прийнято вважати початком історії Стародавнього світу, а що її кінцем?

3. Де і чому вперше почали використовувати термін «середньовіччя».

4. Як виник поділ на Нову та Новітню історію?


Домашнє завдання:


1. Зробіть у зошиті таблицю "Періодизація історії людства". Опишіть у ній по 5-ть найважливіших подій кожного періоду.


Список використаних джерел:

1. Урок на тему: "Періоди всесвітньої історії", Вовк В. Р., м. Київ.

2. О. І. Шалагінова, Б. Б. Шалагінов. Історія стародавнього світу 6 клас, 2009.

3. history.vn.ua


Відредаговано і надіслано Сичем Д. Д.



Над уроком працювали

Вовк В. Р.

Сич Д. Д.



Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.

Предмети > Всесвітня історія > Всесвітня історія 6 клас