KNOWLEDGE HYPERMARKET


І. Франко. Лисичка і Журавель
(Новая страница: «'''Гіпермаркет Знань>>[[Українська література|Укра...»)
 
(15 промежуточных версий не показаны.)
Строка 1: Строка 1:
-
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: В. Нестайко. Руденький. Повні уроки'''
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: В. Нестайко. Руденький. Повні уроки'''  
 +
<br> '''Тема: Літературні казки про тварин. І. Франко «Лисичка і Журавель»'''
 +
[[Image:9789664400562s.jpg]]<br> '''МЕТА'''&nbsp;: дати дітям поняття «авторських» ( літературних ) казок, вчити їх аналізувати зміст твору, давати характеристику героям, розвивати техніку читання дітей, виховувати вміння працювати в колективі та самостійно.
-
МЕТА :  дати дітям поняття «авторських» ( літературних ) казок, вчити їх
+
<br> '''ОБЛАДНАННЯ'''&nbsp;: книга І.Франка «Лисичка і Журавель», ілюстрації Лисички, Журавля, грамзапис казки «&nbsp;Лисичка і Журавель», картки з прислів`ями, план уроку.  
-
                  аналізувати зміст твору, давати характеристику героям, розвивати         
+
-
                  техніку читання дітей, виховувати вміння працювати в колективі та 
+
-
                  самостійно                                   
+
-
ОБЛАДНАННЯ : книга І.Франка «Лисичка і Журавель», ілюстрації      
+
-
                                    Лисички, Журавля, грамзапис казки « Лисичка і Журавель»,
+
-
                                    картки з прислів`ями, план уроку.
+
-
Тема: Літературні казки про тварин. І. Франко «Лисичка і Журавель»
+
 +
<br> '''Хід уроку'''
-
                                                              Хід  уроку
+
<br> '''1.Орг. момент:''' ( 3 хвилини ).
-
1.Орг. момент: ( 3 хвилини ).
+
Продзвенів уже дзвінок – починаємо урок .  
-
Продзвенів уже дзвінок – починаємо урок .
+
-
У  нас на уроці  багато гостей – вчителів. Поверніться до них , привітайте і до мене голівки повертайте.           Добрий день, хлоп`я та!
+
-
          Добрий день, дівчата !
+
-
Спочатку сідають дівчата – краса нашого класу, а потім його сила і мужність – хлопчики.
+
-
Тема сьогоднішнього уроку читання : Яке частування , таке і дякування.
+
-
А працювати ми будемо за таким планом:
+
-
1. Вправа «Очікування»
+
-
2. Мовна розминка.
+
-
3. Перевірка домашнього завдання.
+
-
4. Знайомство з авторськими ( літературними) казками.
+
-
5. В гостях у Лисички та Журавля.
+
-
6. Підсумок уроку: гра «Сніжний ком»
+
-
7. Домашнє завдання.
+
-
- Я дуже рада працювати вами. Хоча на вулиці і зима ,але мене будуть зігрівати на
+
У нас на уроці багато гостей – вчителів. Поверніться до них , привітайте і до мене голівки повертайте.
-
уроці ваші теплі усмішки і гарячі добрі серця. В кожного із вас на парті лежить сердечко. Погляньте на нього – і воно вам підкаже , що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку. На протязі всього уроку ми будемо складати серце нашого класу. Слід починати із слів «Я очікую».( Діти виходять до дошки і приліплюють свої серця).Подивиться , які гарні серця будуть працювати з нами на уроці .  
+
 
-
          А я очікую, що ви правильно, точно і красиво будете висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти, гарно читати і давати відповіді на запитання.
+
Добрий день, хлоп`я та!
 +
 
 +
Добрий день, дівчата&nbsp;!
 +
 
 +
Спочатку сідають дівчата – краса нашого класу, а потім його сила і мужність – хлопчики.
 +
 
 +
Тема сьогоднішнього уроку читання&nbsp;: Яке частування , таке і дякування.
 +
 
 +
А працювати ми будемо за таким планом:
 +
 
 +
<br> 1. Вправа «Очікування»
 +
 
 +
2. Мовна розминка.
 +
 
 +
3. Перевірка домашнього завдання.
 +
 
 +
4. Знайомство з авторськими ( літературними) казками.
 +
 
 +
5. В гостях у Лисички та Журавля.
 +
 
 +
6. Підсумок уроку: гра «Сніжний ком»
 +
 
 +
7. Домашнє завдання.
 +
 
 +
- Я дуже рада працювати з вами. В кожного із вас на парті лежить сердечко. Погляньте на нього – і воно вам підкаже , що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку. На протязі всього уроку ми будемо складати серце нашого класу. Слід починати із слів «Я очікую».( Діти виходять до дошки і приліплюють свої серця).Подивиться , які гарні серця будуть працювати з нами на уроці .  
 +
 
 +
А я очікую, що ви правильно, точно і красиво будете висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти, гарно читати і давати відповіді на запитання.  
 +
 
 +
<br> '''2. Актуалізація знань і умінь.'''(7хвилин)
 +
 
 +
'''а )''' Чистомовка:
 +
 
 +
Ой, мине вже зима - МА-МА-МА.
 +
 
 +
Повіває вітерець - ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ.
 +
 
 +
Тане останній сніжок-ОК-ОК-ОК.
 +
 
 +
Веселіше синичка співа -ВА-ВА-ВА.
 +
 
 +
Діти раді весні –НІ-НІ-НІ.
 +
 
 +
'''б )''' Перевірка домашнього завдання:
 +
 
 +
Яке домашнє завдання готували?
 +
 
 +
- Читали оповідання А.Коцюбинського «Артист».
 +
 
 +
Хто головні герої оповідання? ( Максим і бабуся )
 +
 
 +
Знайдіть і прочитайте спонукальні [[Речення._Порядок_слів_у_реченні._Наголос|'''речення''']]. Хто їх говорить&nbsp;? ( Бабуся )
 +
 
 +
'''в )''' Читання оповідання за особами .
 +
 
 +
У ролі автора&nbsp;: -
 +
 
 +
У ролі бабусі - <br>
 +
 
 +
У ролі Максима - <br>
 +
 
 +
- Молодці! Приліпіть свої серця до серця класу за свої відповіді , а оцінку ви отримуєте в кінці уроку.
 +
 
 +
Які висновки ви можете зробити з цієї історії?
 +
 
 +
Максим був ледачий , він не допомагав бабусі .
 +
 
 +
<br> '''Фіз. хвилинка:'''«Сніжинка»(10 хвилин) .
 +
 
 +
[[Image:B1167587790.jpg]]
 +
 
 +
- Добре! Ой, ловіть сніжинку. Опускайте її разом з рукою , подуйте легенько на неї, підкиньте іще раз,притягніть її до себе, подуйте сильніше , щоб вона долетіла до нашого серця. Ох, вона розтанула від вашого теплого серця класу.
 +
 
 +
<br> '''3. Нова тема.''' ( 12 хвилин )
 +
 
 +
( Звучить мелодія «&nbsp;В гостях у казки» )
-
2. Актуалізація знань і умінь.        ( 7 хвилин )                                                                                                                                                                                                 
 
-
а ) Чистомовка:  Ой, мине вже зима - МА-МА-МА.
 
-
Повіває вітерець - ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ.
 
-
Тане останній сніжок-ОК-ОК-ОК.
 
-
Веселіше синичка співа -ВА-ВА-ВА.
 
-
Діти раді весні –НІ-НІ-НІ.
 
-
б ) Перевірка домашнього завдання:
 
-
Яке домашнє завдання готували?
 
-
- Читали оповідання А.Коцюбинського «Артист».
 
-
Хто головні герої оповідання?  ( Максим і бабуся )                                                                                        Знайдіть і прочитайте спонукальні речення. Хто їх говорить ?  ( Бабуся ) .                                                            в ) Читання оповідання за особами .
 
-
У ролі автора : - Кордик Анастасія
 
-
У ролі бабусі  - Єсіна  Маргарита
 
-
У ролі Максима - Пєтухов Данило
 
-
- Молодці! Приліпіть свої серця до серця класу за свої відповіді , а оцінку ви
 
-
отримуєте в кінці уроку.
 
-
Які висновки ви  можете зробити з цієї історії?
 
-
Максим був ледачий , він не допомагав бабусі  .
 
-
Фіз. хвилинка:  «Сніжинка»10 хвилин .
 
-
- Добре! Ой, ловіть сніжинку. Опускайте її разом з рукою , подуйте легенько на неї, підкиньте іще раз,притягніть її до себе, подуйте сильніше , щоб вона долетіла до нашого серця. Ох, вона розтанула від вашого теплого серця класу.
 
-
3. Нова тема.  ( 12 хвилин )
 
-
( Звучить мелодія « В гостях у казки» )
 
Ідіть завжди до школи  
Ідіть завжди до школи  
-
Веселі , не сумні ,
 
-
Шукайте дива , радості.
 
-
У казочці моїй …
 
-
А з чим асоціірується слово казка?                                                         
 
-
- Так! До нас у клас завітала казка.(На дошці надпис –КАЗКА -)
+
Веселі , не сумні ,  
-
Коли можна почути казку ?                                                                                                                                                                                                            Хто нам її розказував ?                                                                                                                                             
+
-
(Дитинство, бабуся , школа , чарівність , доброта , народна)
+
-
Любі  діти ! А чи знаєте ви казки ?
+
-
От зараз і перевіримо :
+
-
1 . Сидів він на віконечку ,
+
-
      Як маленьке сонечко .
+
-
      Від діда з бабусею утік ,
+
-
      Побіг у ліс і раптом зник .  ( Колобок )
+
-
2 . Знесла яєчко золоте ,
+
-
    Зраділи дуже дід і баба .
+
-
    Ви , діти , знаєте її -
+
-
    Та це ж ( Курочка Ряба ).
+
-
3 . Із якої казки я ,
+
-
    Бичок – третячок ?
+
-
    Із соломи дід зробив ,
+
-
    Бік смолою засмолив .      ( Солом `яний  бичок )
+
-
- Молодці ,діти ! Я бачу ви знаєте ці казочки .А звідки вони взялися ?
+
-
- Ми не знаємо автора .
+
-
У цих казках не має одного автора .Адже йшли вони до нас із давніх – давен, переказувалися від одного покоління до іншого .І тому вони мають одну назву –
+
-
народні . (прикріпляють назву на дошку )
+
-
- А сьогодні ми з вами почнемо знайомство з казками , в яких автор відомий . Ці казки називаються літературними або авторськими .( Прикріпляю назву на дошку )
+
-
- Давайте повторимо і запам .` ятаємо ці назви )
+
-
Казка, з якою ми познайомимось, заховалася ось в цих словах :
+
-
( На дошці , там де тема уроку , надпис : сичЛика та раЖувель )
+
-
- Прочитайте ці слова : Лисичка  і  Журавель .
+
-
( Вивішуються малюнки лисички , журавля )
+
-
Казку «Лисиця і Журавель» написав відомий український письменник Іван Франко.  
+
Шукайте дива , радості.
-
Ось його портрет (Портрет І . Франка)
+
 
-
Послухайте і подивіться цю казку. ( Грамзапис казки )—Настільний театр.
+
У казочці моїй …
-
Хто головні герої цієї казки ?—Лисиця і Журавель.                                                                                               Так, ця казка про тварин .
+
 
-
Які дії відбуваються в цієї казці ? ( Лисиця ходила до Журавля у гості ,а Журавель до неї ) .
+
А з чим асоціірується слово [[Літературна_казка._Відмінність_літературної_казки_від_народної|'''казка''']]?
-
4. Словникова робота : пояснювання слів , читання хором, «ланцюжком»                                             У тексті зустрічаються важкі слова , які ми прочитаємо разом : (обратна сторона дошки)
+
 
-
Вгощу                             Гостину                                   Зазирати             Погордувати
+
<br> - Так! До нас у клас завітала казка.(На дошці надпис –КАЗКА -)
-
Навстоячки                     Розгнівалася                           Запросини           Випорожнити
+
 
-
5 . Читання казки «ланцюжком» ( 3 хвилини )                                                                               Читаючи казку , подумайте , на скільки частин можна поділити її   .                                                     Про що говориться у першій частині , у другій .
+
[[Image:2708402614676573F.jpg]]
-
- Подумайте: якби у вас була чарівна паличка , як би ви допомогли порозумітися казковим героям ?
+
 
-
(Відповіді дітей )
+
Коли можна почути казку?
-
6 .Вибіркове читання .( 5 хвилин )
+
 
-
- Прочитайте у казці місця , де Лисичка і Журавель запрошують одне одного до себе  
+
Хто нам її розказував?
-
на гостину .
+
 
-
- Прочитайте ,яке було частування у Лисички .
+
(Дитинство, бабуся , школа , чарівність , доброта , народна)
-
- Прочитайте , як пригощав Журавель . Прочитайте головну думку цієї казки ?
+
 
-
  Фіз .хвилинка 20 хвилини .
+
<br> Любі діти&nbsp;! А чи знаєте ви казки&nbsp;?
-
7 . Театралізація казки «Лисичка і Журавель » ( 5 хвилин )
+
 
-
а ) З ` ясування значення слова «театр»
+
От зараз і перевіримо&nbsp;:
-
- А чи доводилося вам бувати у театрі ?
+
 
-
- Театр - це установа , що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів,  
+
<br> '''1 .''' Сидів він на віконечку ,
-
а також приміщення , де відбуваються вистави .
+
 
-
б ) Читання казки за особами .
+
Як маленьке сонечко .
-
( звучать фанфари ) Ми - у театрі.   Ми не раз з вами   ходили на театралізовані вистави . Давайте повторимо правила поведінки у театрі .                                                                                         Веди себе тихо , не кричи ,не кидай сміття , не заважай товаришу дивитися виставу .                               І тому зараз пропоную чарівну казку , де ви зустрінетесь з нашими акторами .
+
 
-
Дійство –починається . ( Читання казки за особами )                                                                                                                       Автор -   вчитель                                                                                                                                   Журавель    Недовіз Максим                                                                                                                                                                                                     
+
Від діда з бабусею утік ,
-
Лисичка         Львова Аліна
+
 
-
Так якою була Лисиця ? А Журавель ? --- Виберіть , які слова підходять до їх характеристик .                                                                                                                           ( УЛЕСЛИВА ,ДОВГОНОСИЙ , ХИТРА ,ПУХНАСТА ,СІРИЙ ,РУДА ,НЕЩИРА , ДОБРИЙ ,ВИНАХІДЛИВА ,ДОВІРЛИВИЙ ,ЩИРИЙ ,ВВІЧЛИВИЙ ).                                                                                                                                          
+
Побіг у ліс і раптом зник . '''( Колобок )'''
-
в) Чистомовка :
+
 
-
Ця-ця-ця-жила собі лисиця .
+
'''[[Image:K8957394815.jpg]]'''
-
Лем –лем –лем –зустрілася з журавлем .
+
 
-
Ни –ни –ни –запросила на гостини .
+
'''2 .''' Знесла яєчко золоте ,
-
Ла-ла-ла-каші наварила .
+
 
-
Ила-ила-ила-по тарілці розмастила .
+
Зраділи дуже дід і баба .
-
Ав-ав-ав-журавель дзьобом стукав .
+
 
-
Ївсь-ївсь-ївсь-кашки не наївсь .
+
Ви , діти , знаєте її -
-
Му-му-му-пішов додому .
+
 
-
Щу –щу-щу-наварив борщу .
+
Та це ж '''( Курочка Ряба ).'''
-
Чик-чик-чик-насипав у глечик .
+
 
-
Ку-ку-ку-покликав лиску .
+
'''[[Image:3489573905a.jpg]]'''
-
Зив-зив-зив-носик до глечика не влазив .
+
 
-
Ась-ась-ась-лиска розсердилась.
+
'''3 .''' Із якої казки я ,
-
4 .Підсумок уроку .( 3 хвилини )
+
 
-
а ) Слово вчителя.
+
Бичок – третячок&nbsp;?
-
Отже , наш урок добіг до кінця. Що ж нового на ньому ви дізналися ?  
+
 
-
Що казки бувають літературні або авторські .
+
Із соломи дід зробив ,
 +
 
 +
Бік смолою засмолив .'''( Солом `яний бичок )'''
 +
 
 +
[[Image:1155799294 164690534.jpg]]<br> - Молодці ,діти&nbsp;! Я бачу ви знаєте ці казочки .А звідки вони взялися&nbsp;?
 +
 
 +
- Ми не знаємо автора .
 +
 
 +
У цих казках не має одного автора .Адже йшли вони до нас із давніх – давен, переказувалися від одного покоління до іншого .І тому вони мають одну назву –народні . (прикріпляють назву на дошку )
 +
 
 +
- А сьогодні ми з вами почнемо знайомство з казками , в яких автор відомий . Ці казки називаються літературними або авторськими .( Прикріпляю назву на дошку )
 +
 
 +
- Давайте повторимо і запам .` ятаємо ці назви )
 +
 
 +
Казка, з якою ми познайомимось, заховалася ось в цих словах&nbsp;:
 +
 
 +
( На дошці , там де тема уроку , надпис&nbsp;: сичЛика та раЖувель )
 +
 
 +
- Прочитайте ці слова&nbsp;: Лисичка і Журавель .
 +
 
 +
( Вивішуються малюнки лисички , журавля )
 +
 
 +
[[Image:4389573985es.jpeg]]<br> Казку «Лисиця і Журавель» написав відомий український письменник Іван Франко.  
 +
 
 +
Ось його портрет (Портрет І . Франка)  
 +
 
 +
[[Image:Fr4645745771.jpg]]
 +
 
 +
Послухайте і подивіться цю казку. ( Грамзапис казки ) —Настільний театр.  
 +
 
 +
Хто головні герої цієї казки&nbsp;?—Лисиця і Журавель.  
 +
 
 +
Так, ця казка про тварин .  
 +
 
 +
Які дії відбуваються в цієї казці&nbsp;? ( Лисиця ходила до Журавля у гості ,а Журавель до неї ) .  
 +
 
 +
{{#ev:youtube|K8T6fm29Or0}}
 +
 
 +
<br> '''4. Словникова робота&nbsp;:''' пояснювання слів , читання хором, «ланцюжком»  
 +
 
 +
У тексті зустрічаються важкі слова , які ми прочитаємо разом&nbsp;: (обратна сторона дошки)  
 +
 
 +
<br> Вгощу Гостину Зазирати Погордувати  
 +
 
 +
Навстоячки Розгнівалася Запросини Випорожнити  
 +
 
 +
<br> '''5 .''' Читання казки «ланцюжком» ( 3 хвилини )  
 +
 
 +
Читаючи казку , подумайте , на скільки частин можна поділити її.  
 +
 
 +
Про що говориться у першій частині , у другій .  
 +
 
 +
- Подумайте: якби у вас була чарівна паличка , як би ви допомогли порозумітися казковим героям&nbsp;? (Відповіді дітей )  
 +
 
 +
<br> '''6 .Вибіркове читання .'''( 5 хвилин )  
 +
 
 +
- Прочитайте у казці місця , де Лисичка і Журавель запрошують одне одного до себе на гостину .  
 +
 
 +
- Прочитайте ,яке було частування у Лисички .  
 +
 
 +
[[Image:83495798434ig.jpg]]
 +
 
 +
- Прочитайте , як пригощав Журавель . Прочитайте головну думку цієї казки&nbsp;?  
 +
 
 +
[[Image:6043463464.jpg]]<br> '''Фіз .хвилинка''' 20 хвилини .  
 +
 
 +
<br> '''7 . Театралізація казки «Лисичка і Журавель&nbsp;»''' ( 5 хвилин )  
 +
 
 +
а ) З ` ясування значення слова «театр»  
 +
 
 +
- А чи доводилося вам бувати у театрі&nbsp;?  
 +
 
 +
- [[Архитектура,_музыка,_театр,_народное_творчество|'''Театр''']] - це установа , що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів, а також приміщення , де відбуваються вистави .  
 +
 
 +
б ) Читання казки за особами .( звучать фанфари ) Ми - у театрі. Ми не раз з вами ходили на театралізовані вистави . Давайте повторимо правила поведінки у театрі .  
 +
 
 +
Веди себе тихо , не кричи ,не кидай сміття , не заважай товаришу дивитися виставу . Тому зараз пропоную чарівну казку , де ви зустрінетесь з нашими акторами .  
 +
 
 +
Дійство –починається . ( Читання казки за особами )  
 +
 
 +
Автор -вчитель  
 +
 
 +
Журавель- Лисичка-
 +
 
 +
{{#ev:youtube|QwoBX_cMlZs}}
 +
 
 +
Так якою була Лисиця&nbsp;? А Журавель&nbsp;? --- Виберіть , які слова підходять до їх характеристик .  
 +
 
 +
(УЛЕСЛИВА ,ДОВГОНОСИЙ , ХИТРА ,ПУХНАСТА ,СІРИЙ ,РУДА ,НЕЩИРА , ДОБРИЙ ,ВИНАХІДЛИВА ,ДОВІРЛИВИЙ ,ЩИРИЙ ,ВВІЧЛИВИЙ ).  
 +
 
 +
в) Чистомовка&nbsp;:  
 +
 
 +
Ця-ця-ця-жила собі лисиця .  
 +
 
 +
Лем –лем –лем –зустрілася з журавлем .  
 +
 
 +
Ни –ни –ни –запросила на гостини .  
 +
 
 +
Ла-ла-ла-каші наварила .  
 +
 
 +
Ила-ила-ила-по тарілці розмастила .  
 +
 
 +
Ав-ав-ав-журавель дзьобом стукав .  
 +
 
 +
Ївсь-ївсь-ївсь-кашки не наївсь .  
 +
 
 +
Му-му-му-пішов додому .  
 +
 
 +
Щу –щу-щу-наварив борщу .  
 +
 
 +
Чик-чик-чик-насипав у глечик .  
 +
 
 +
Ку-ку-ку-покликав лиску .  
 +
 
 +
Зив-зив-зив-носик до глечика не влазив .  
 +
 
 +
Ась-ась-ась-лиска розсердилась.  
 +
 
 +
{{#ev:youtube|ZS7YYO15UKQ&feature=related}}
 +
 
 +
<br> '''4 .Підсумок уроку .'''( 3 хвилини )  
 +
 
 +
а ) Слово вчителя.  
 +
 
 +
Отже , наш урок добіг до кінця. Що ж нового на ньому ви дізналися&nbsp;?  
 +
 
 +
Що казки бувають літературні або авторські .  
 +
 
 +
<br> Йшов собі якось Журавель.
 +
 
 +
І зустрів Лисицю,
-
Йшов собі якось Журавель.
 
-
І зустрів Лисицю,
 
Стали друзями вони ,  
Стали друзями вони ,  
-
Все , як і годиться .
+
 
 +
Все , як і годиться .  
 +
 
Та нечемною була  
Та нечемною була  
-
Лисичка – сестричка,
+
 
 +
Лисичка – сестричка,  
 +
 
Тому казочка про них  
Тому казочка про них  
-
Зовсім невеличка .
+
 
 +
Зовсім невеличка .  
 +
 
Та мораль там непроста  
Та мораль там непроста  
-
І для всіх дається .
 
-
Як же казочка про них ,
 
-
Любі , друзі , зветься ?
 
-
-«Лисичка і Журавель»
 
-
- А хто її написав ? - Іван Франко –український письменник .
 
-
- Чи справжніми друзями вони були ? - Ні  .
 
-
Здавна наш народ цінує дружбу й засуджує ворожнечу між людьми .Про дружбу складено башто пісень , віршів , прислів`їв . Якщо народ  скаже , як  зав ` яже .
 
-
б ) Робота з прислів,ями .
 
-
Роз`єднайте слова і прочитайте прислів,я:
 
-
НЕТОЙДРУГ , ХТОМЕДОММАЖЕ , АТОЙ , ХТО ПРАВДУ КАЖЕ .
 
-
ЯКЕЧАСТУВАННЯ , ТАКЕЙДЯКУВАННЯ .
 
-
Яке прислів,я може бути заголовком до нашої казки ?
 
-
- Правильно . І тема нашого уроку така , як це прислів, я.
 
 +
І для всіх дається .
 +
 +
Як же казочка про них ,
 +
 +
Любі , друзі , зветься&nbsp;?
 +
 +
-«Лисичка і Журавель»
 +
 +
- А хто її написав&nbsp;? - Іван Франко –український письменник .
 +
 +
- Чи справжніми друзями вони були&nbsp;? - Ні .
 +
 +
<br> Здавна наш народ цінує дружбу й засуджує ворожнечу між людьми .Про дружбу складено башто пісень , віршів , прислів`їв . Якщо народ скаже , як зав`яже .
 +
 +
б ) Робота з прислів,ями .
 +
 +
Роз`єднайте слова і прочитайте прислів,я:
 +
 +
<br> НЕТОЙДРУГ , ХТОМЕДОММАЖЕ , АТОЙ , ХТО ПРАВДУ КАЖЕ .
 +
 +
ЯКЕЧАСТУВАННЯ , ТАКЕЙДЯКУВАННЯ .
 +
 +
<br> Яке прислів,я може бути заголовком до нашої казки&nbsp;?
 +
 +
- Правильно . І тема нашого уроку така , як це прислів, я.
 +
 +
{{#ev:youtube|OMiLtFs_EFk}}
 +
 +
<br> І на кінець нашого уроку пограємо у гру «Так чи ні&nbsp;?»
 +
 +
-Казка вчить нас бути гостинними&nbsp;? –ТАК .
 +
 +
- Ми повинні бути такими , як Лисичка&nbsp;?- НІ.
 +
 +
- Казка засуджує порядність&nbsp;? - НІ .
 +
 +
- У кожного повинні бути друзі&nbsp;?—ТАК .
 +
 +
- З друзями потрібно бути доброзичливими, чуйними&nbsp;?—ТАК .
 +
 +
<br> в ) Оцінювання учнів - (2 хвилини )
 +
 +
Ось і уроку кінець!
 +
 +
Щиро дякую вам , друзі&nbsp;!
 +
 +
Хто працював - молодець.
 +
 +
За роботу - по заслузі
 +
 +
На протязі всього уроку ви добре працювали .За відповіді на уроці ви отримали такі оцінки:
 +
 +
<br> За акторські здібності ---------------------------------------------------------------------
 +
 +
За домашнє завдання-----------------------------------------------------------------------
 +
 +
За виразне [[Українська_література|'''читання''']] ------------------------------------------------------------------------
-
І на кінець нашого уроку пограємо у гру «Так чи ні ?»
 
-
-Казка вчить нас бути гостинними ? –ТАК .
 
-
- Ми повинні бути такими , як Лисичка ?- НІ.
 
-
- Казка засуджує порядність ? - НІ .
 
-
- У кожного повинні бути друзі ?—ТАК .
 
-
- З друзями потрібно бути доброзичливими, чуйними ?—ТАК .
 
-
в ) Оцінювання учнів  -  (2  хвилини )
 
-
Ось і уроку кінець!                                                                                                                                                                                                                                   
 
-
Щиро дякую вам , друзі !
 
-
Хто працював - молодець.                                                                                                                                               
 
-
За роботу - по заслузі
 
-
На протязі всього уроку ви добре працювали .За відповіді на уроці ви отримали такі оцінки:                       
 
-
За акторські  здібності  ---------------------------------------------------------------------
 
-
За  домашнє завдання-----------------------------------------------------------------------
 
-
За  виразне читання  ------------------------------------------------------------------------
 
останні одержали бали для наступного уроку  
останні одержали бали для наступного уроку  
-
А ось , яке стало велике , гаряче , тепле серце нашого класу .Воно розтопить зло , ворожнечу , сварку між учнями нашого класу та нашої школи.
 
-
5 .Домашнє завдання
 
-
- Вдома придумайте своє закінчення до казки , щоб герої були гостинними .
 
-
- Намалювати ілюстрацію до казки
 
-
( Звучить мелодія « В гостях у казці » .
 
-
Ось ми в класі. Покажіть , чи сподобався  вам урок ?
 
-
(У дітей малюнки з зображенням обличчя «усмішка - сум»)
 
 +
<br> А ось , яке стало велике , гаряче , тепле серце нашого класу .Воно розтопить зло , ворожнечу , сварку між учнями нашого класу та нашої школи.
 +
 +
<br> '''5 .Домашнє завдання'''
 +
 +
- Вдома придумайте своє закінчення до казки , щоб герої були гостинними .
 +
 +
- Намалювати ілюстрацію до казки
 +
 +
<br>
 +
 +
'''Список використаної літератури:'''
 +
 +
<br> 1)Урок на тему: "І. Франко. Лисичка і Журавель", від Горожанкіної Л.А.
 +
 +
2)Урок за Сірук Оксаною Вікторівною: "І. Франко. Лисичка і Журавель".
 +
 +
3)Урок на тему: "І. Франко. Лисичка і Журавель", Пивовар Лариса Миколаївна.
 +
 +
<br> Над уроком працювали:
 +
 +
Поліщук І. В
 +
 +
Пивовар Л. М.
 +
 +
Сірук О. В.
 +
 +
Горожанкіна Л.А.
 +
 +
<br> <br> ''Cкoмпoнoвaнo та відредагoвaнo Поліщук І.В.''
 +
 +
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов&nbsp; высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.
-
Підготувала
+
<br> [[Категорія: Українська література 2 клас]]
-
вчитель початкових класів
+
-
ЗШ І – ІІІ ст. №2
+
-
м. Краснодона
+
-
  Горожанкіна Л.А.
+

Текущая версия на 12:43, 13 августа 2012

Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: В. Нестайко. Руденький. Повні уроки


Тема: Літературні казки про тварин. І. Франко «Лисичка і Журавель»

9789664400562s.jpg
МЕТА : дати дітям поняття «авторських» ( літературних ) казок, вчити їх аналізувати зміст твору, давати характеристику героям, розвивати техніку читання дітей, виховувати вміння працювати в колективі та самостійно.


ОБЛАДНАННЯ : книга І.Франка «Лисичка і Журавель», ілюстрації Лисички, Журавля, грамзапис казки « Лисичка і Журавель», картки з прислів`ями, план уроку.


Хід уроку


1.Орг. момент: ( 3 хвилини ).

Продзвенів уже дзвінок – починаємо урок .

У нас на уроці багато гостей – вчителів. Поверніться до них , привітайте і до мене голівки повертайте.

Добрий день, хлоп`я та!

Добрий день, дівчата !

Спочатку сідають дівчата – краса нашого класу, а потім його сила і мужність – хлопчики.

Тема сьогоднішнього уроку читання : Яке частування , таке і дякування.

А працювати ми будемо за таким планом:


1. Вправа «Очікування»

2. Мовна розминка.

3. Перевірка домашнього завдання.

4. Знайомство з авторськими ( літературними) казками.

5. В гостях у Лисички та Журавля.

6. Підсумок уроку: гра «Сніжний ком»

7. Домашнє завдання.

- Я дуже рада працювати з вами. В кожного із вас на парті лежить сердечко. Погляньте на нього – і воно вам підкаже , що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку. На протязі всього уроку ми будемо складати серце нашого класу. Слід починати із слів «Я очікую».( Діти виходять до дошки і приліплюють свої серця).Подивиться , які гарні серця будуть працювати з нами на уроці .

А я очікую, що ви правильно, точно і красиво будете висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти, гарно читати і давати відповіді на запитання.


2. Актуалізація знань і умінь.(7хвилин)

а ) Чистомовка:

Ой, мине вже зима - МА-МА-МА.

Повіває вітерець - ЕЦЬ-ЕЦЬ-ЕЦЬ.

Тане останній сніжок-ОК-ОК-ОК.

Веселіше синичка співа -ВА-ВА-ВА.

Діти раді весні –НІ-НІ-НІ.

б ) Перевірка домашнього завдання:

Яке домашнє завдання готували?

- Читали оповідання А.Коцюбинського «Артист».

Хто головні герої оповідання? ( Максим і бабуся )

Знайдіть і прочитайте спонукальні речення. Хто їх говорить ? ( Бабуся )

в ) Читання оповідання за особами .

У ролі автора : -

У ролі бабусі -

У ролі Максима -

- Молодці! Приліпіть свої серця до серця класу за свої відповіді , а оцінку ви отримуєте в кінці уроку.

Які висновки ви можете зробити з цієї історії?

Максим був ледачий , він не допомагав бабусі .


Фіз. хвилинка:«Сніжинка»(10 хвилин) .

B1167587790.jpg

- Добре! Ой, ловіть сніжинку. Опускайте її разом з рукою , подуйте легенько на неї, підкиньте іще раз,притягніть її до себе, подуйте сильніше , щоб вона долетіла до нашого серця. Ох, вона розтанула від вашого теплого серця класу.


3. Нова тема. ( 12 хвилин )

( Звучить мелодія « В гостях у казки» )

Ідіть завжди до школи

Веселі , не сумні ,

Шукайте дива , радості.

У казочці моїй …

А з чим асоціірується слово казка?


- Так! До нас у клас завітала казка.(На дошці надпис –КАЗКА -)

2708402614676573F.jpg

Коли можна почути казку?

Хто нам її розказував?

(Дитинство, бабуся , школа , чарівність , доброта , народна)


Любі діти ! А чи знаєте ви казки ?

От зараз і перевіримо :


1 . Сидів він на віконечку ,

Як маленьке сонечко .

Від діда з бабусею утік ,

Побіг у ліс і раптом зник . ( Колобок )

K8957394815.jpg

2 . Знесла яєчко золоте ,

Зраділи дуже дід і баба .

Ви , діти , знаєте її -

Та це ж ( Курочка Ряба ).

3489573905a.jpg

3 . Із якої казки я ,

Бичок – третячок ?

Із соломи дід зробив ,

Бік смолою засмолив .( Солом `яний бичок )

1155799294 164690534.jpg
- Молодці ,діти ! Я бачу ви знаєте ці казочки .А звідки вони взялися ?

- Ми не знаємо автора .

У цих казках не має одного автора .Адже йшли вони до нас із давніх – давен, переказувалися від одного покоління до іншого .І тому вони мають одну назву –народні . (прикріпляють назву на дошку )

- А сьогодні ми з вами почнемо знайомство з казками , в яких автор відомий . Ці казки називаються літературними або авторськими .( Прикріпляю назву на дошку )

- Давайте повторимо і запам .` ятаємо ці назви )

Казка, з якою ми познайомимось, заховалася ось в цих словах :

( На дошці , там де тема уроку , надпис : сичЛика та раЖувель )

- Прочитайте ці слова : Лисичка і Журавель .

( Вивішуються малюнки лисички , журавля )

4389573985es.jpeg
Казку «Лисиця і Журавель» написав відомий український письменник Іван Франко.

Ось його портрет (Портрет І . Франка)

Fr4645745771.jpg

Послухайте і подивіться цю казку. ( Грамзапис казки ) —Настільний театр.

Хто головні герої цієї казки ?—Лисиця і Журавель.

Так, ця казка про тварин .

Які дії відбуваються в цієї казці ? ( Лисиця ходила до Журавля у гості ,а Журавель до неї ) .



4. Словникова робота : пояснювання слів , читання хором, «ланцюжком»

У тексті зустрічаються важкі слова , які ми прочитаємо разом : (обратна сторона дошки)


Вгощу Гостину Зазирати Погордувати

Навстоячки Розгнівалася Запросини Випорожнити


5 . Читання казки «ланцюжком» ( 3 хвилини )

Читаючи казку , подумайте , на скільки частин можна поділити її.

Про що говориться у першій частині , у другій .

- Подумайте: якби у вас була чарівна паличка , як би ви допомогли порозумітися казковим героям ? (Відповіді дітей )


6 .Вибіркове читання .( 5 хвилин )

- Прочитайте у казці місця , де Лисичка і Журавель запрошують одне одного до себе на гостину .

- Прочитайте ,яке було частування у Лисички .

83495798434ig.jpg

- Прочитайте , як пригощав Журавель . Прочитайте головну думку цієї казки ?

6043463464.jpg
Фіз .хвилинка 20 хвилини .


7 . Театралізація казки «Лисичка і Журавель » ( 5 хвилин )

а ) З ` ясування значення слова «театр»

- А чи доводилося вам бувати у театрі ?

- Театр - це установа , що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів, а також приміщення , де відбуваються вистави .

б ) Читання казки за особами .( звучать фанфари ) Ми - у театрі. Ми не раз з вами ходили на театралізовані вистави . Давайте повторимо правила поведінки у театрі .

Веди себе тихо , не кричи ,не кидай сміття , не заважай товаришу дивитися виставу . Тому зараз пропоную чарівну казку , де ви зустрінетесь з нашими акторами .

Дійство –починається . ( Читання казки за особами )

Автор -вчитель

Журавель- Лисичка-


Так якою була Лисиця ? А Журавель ? --- Виберіть , які слова підходять до їх характеристик .

(УЛЕСЛИВА ,ДОВГОНОСИЙ , ХИТРА ,ПУХНАСТА ,СІРИЙ ,РУДА ,НЕЩИРА , ДОБРИЙ ,ВИНАХІДЛИВА ,ДОВІРЛИВИЙ ,ЩИРИЙ ,ВВІЧЛИВИЙ ).

в) Чистомовка :

Ця-ця-ця-жила собі лисиця .

Лем –лем –лем –зустрілася з журавлем .

Ни –ни –ни –запросила на гостини .

Ла-ла-ла-каші наварила .

Ила-ила-ила-по тарілці розмастила .

Ав-ав-ав-журавель дзьобом стукав .

Ївсь-ївсь-ївсь-кашки не наївсь .

Му-му-му-пішов додому .

Щу –щу-щу-наварив борщу .

Чик-чик-чик-насипав у глечик .

Ку-ку-ку-покликав лиску .

Зив-зив-зив-носик до глечика не влазив .

Ась-ась-ась-лиска розсердилась.



4 .Підсумок уроку .( 3 хвилини )

а ) Слово вчителя.

Отже , наш урок добіг до кінця. Що ж нового на ньому ви дізналися ?

Що казки бувають літературні або авторські .


Йшов собі якось Журавель.

І зустрів Лисицю,

Стали друзями вони ,

Все , як і годиться .

Та нечемною була

Лисичка – сестричка,

Тому казочка про них

Зовсім невеличка .

Та мораль там непроста

І для всіх дається .

Як же казочка про них ,

Любі , друзі , зветься ?

-«Лисичка і Журавель»

- А хто її написав ? - Іван Франко –український письменник .

- Чи справжніми друзями вони були ? - Ні .


Здавна наш народ цінує дружбу й засуджує ворожнечу між людьми .Про дружбу складено башто пісень , віршів , прислів`їв . Якщо народ скаже , як зав`яже .

б ) Робота з прислів,ями .

Роз`єднайте слова і прочитайте прислів,я:


НЕТОЙДРУГ , ХТОМЕДОММАЖЕ , АТОЙ , ХТО ПРАВДУ КАЖЕ .

ЯКЕЧАСТУВАННЯ , ТАКЕЙДЯКУВАННЯ .


Яке прислів,я може бути заголовком до нашої казки ?

- Правильно . І тема нашого уроку така , як це прислів, я.



І на кінець нашого уроку пограємо у гру «Так чи ні ?»

-Казка вчить нас бути гостинними ? –ТАК .

- Ми повинні бути такими , як Лисичка ?- НІ.

- Казка засуджує порядність ? - НІ .

- У кожного повинні бути друзі ?—ТАК .

- З друзями потрібно бути доброзичливими, чуйними ?—ТАК .


в ) Оцінювання учнів - (2 хвилини )

Ось і уроку кінець!

Щиро дякую вам , друзі !

Хто працював - молодець.

За роботу - по заслузі

На протязі всього уроку ви добре працювали .За відповіді на уроці ви отримали такі оцінки:


За акторські здібності ---------------------------------------------------------------------

За домашнє завдання-----------------------------------------------------------------------

За виразне читання ------------------------------------------------------------------------

останні одержали бали для наступного уроку


А ось , яке стало велике , гаряче , тепле серце нашого класу .Воно розтопить зло , ворожнечу , сварку між учнями нашого класу та нашої школи.


5 .Домашнє завдання

- Вдома придумайте своє закінчення до казки , щоб герої були гостинними .

- Намалювати ілюстрацію до казки


Список використаної літератури:


1)Урок на тему: "І. Франко. Лисичка і Журавель", від Горожанкіної Л.А.

2)Урок за Сірук Оксаною Вікторівною: "І. Франко. Лисичка і Журавель".

3)Урок на тему: "І. Франко. Лисичка і Журавель", Пивовар Лариса Миколаївна.


Над уроком працювали:

Поліщук І. В

Пивовар Л. М.

Сірук О. В.

Горожанкіна Л.А.



Cкoмпoнoвaнo та відредагoвaнo Поліщук І.В.

Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, а и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов  высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.


Категорія: Українська література 2 клас