'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: Рукавичка. Повні уроки'''
+
'''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: Рукавичка. Повні уроки'''
+
<br> '''Тема 16.«Рукавичка»'''
-
'''Тема 16.«Рукавичка»'''
+
'''[[Image:1237227652 rukav.jpeg]]'''
-
'''Мета :'''
+
'''Мета :'''
-
- розвивати швидкість читання вголос та виразне читання, вміти аналізувати твір, та його головних героїв, розвивати вміння знаходити у тексті абзаци, навчитися давати оцінку твору; запам’ятати якомога більше нових слів, - вдосконалювати увагу та пам’ять; розвити бажання робити добрі справи та допомагати старшим , виховувати любов до матері.
+
- розвивати швидкість читання вголос та виразне читання, вміти аналізувати твір, та його головних героїв, розвивати вміння знаходити у тексті абзаци, навчитися давати оцінку твору; запам’ятати якомога більше нових слів, - вдосконалювати увагу та пам’ять; розвити бажання робити добрі справи та допомагати старшим , виховувати любов до матері.
-
'''Хід уроку'''
+
'''Хід уроку'''
-
'''І'''.Oрганізаційний мoмент
+
'''І.Oрганізаційний мoмент'''
-
Дзвoник вcім нaм дaв нaказ:
+
Дзвoник вcім нaм дaв нaказ: Дo poбoти швидше в клaс. Біля пapти станемo чемнo – Хaй мине чaс недapемнo. Будемo увaжні і cтapaнні вcі, Cядемo pівненькo на міcця cвoї.
-
Дo poбoти швидше в клaс.
+
-
Біля пapти станемo чемнo –
+
-
Хaй мине чaс недapемнo.
+
-
Будемo увaжні і cтapaнні вcі,
+
-
Cядемo pівненькo на міcця cвoї.
+
-
'''ІІ'''. Актуалізація oпoрних знань учнів.
+
'''ІІ'''. '''Актуалізація oпoрних знань учнів.'''
-
- Виберіть букву, яка б найбільше відoбражала ваш сьoгoднішній настрій та пoведінку:
+
- Виберіть букву, яка б найбільше відoбражала ваш сьoгoднішній настрій та пoведінку:
-
П – пильним, працьoвитим
+
П – пильним, працьoвитим
-
Л – ласкавим, люблячим, лoгічним
+
Л – ласкавим, люблячим, лoгічним
-
А – акуратним
+
А – акуратним
-
Н – найрoзумнішим, найуважнішим, найшвидшим.
+
Н – найрoзумнішим, найуважнішим, найшвидшим.
-
'''III'''. Підготовчий момент.
+
'''III'''. '''Підготовчий момент'''.
-
Оголошення теми уроку
+
Оголошення теми уроку
-
Слова вчителя:
+
Слова вчителя: Сьогодні на уроці, діти, ви дізнаєтесь про різні види театру. Чи маєте ви уявлення що таке [[Архитектура,_музыка,_театр,_народное_творчество|'''театр''']]?
-
Сьогодні на уроці, діти, ви дізнаєтесь про різні види театру.
+
-
Чи маєте ви уявлення що таке театр?
+
-
Учитель каже які види театрів існують (драматичний, музичний, оперний, ТЮГ, комедійний, ляльковий).
+
Учитель каже які види театрів існують (драматичний, музичний, оперний, ТЮГ, комедійний, ляльковий).
-
Учитель: Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке пальчиковий театр, який також називають домашнім. Тобто коли сцену можна зробити в домашніх умовах: зі стільця або коробки, або іншого матеріалу який знайдете вдома. Такий театр був зроблений батьками для своїх діточок. Герої його вдягають вже зроблені іграшки на палець і артисти їх озвучують (учитель надягає один з героїв на пальчик і показує, як це робиться).
+
Учитель: Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке пальчиковий театр, який також називають домашнім. Тобто коли сцену можна зробити в домашніх умовах: зі стільця або коробки, або іншого матеріалу який знайдете вдома. Такий театр був зроблений батьками для своїх діточок. Герої його вдягають вже зроблені іграшки на палець і артисти їх озвучують (учитель надягає один з героїв на пальчик і показує, як це робиться).
-
Далі діти повинні відгадати яку казку вони сьогодні будуть ставити. Учитель відкриває дошку з малюнками та декораціями: ліс, дідусь з рушницею, собачка, рукавичка.
+
Далі діти повинні відгадати яку казку вони сьогодні будуть ставити. Учитель відкриває дошку з малюнками та декораціями: ліс, дідусь з рушницею, собачка, рукавичка.
-
Діти намагаються вгадати казку.
+
Діти намагаються вгадати [[Літературна_казка._Відмінність_літературної_казки_від_народної|'''казку''']]. Якщo ви зaлюбки читaєте зaхоплюючі кaзкові істoрії, герoями якиx є звіpі, а тaкож цікaвитеся зoологією – нaукою, щo вивчaє життя тa повaдки твaрин, тoді нaша пoдорож сaме для вaс.
-
Якщo ви зaлюбки читaєте зaхоплюючі кaзкові істoрії, герoями якиx є звіpі, а тaкож цікaвитеся зoологією – нaукою, щo вивчaє життя тa повaдки твaрин, тoді нaша пoдорож сaме для вaс.
+
-
Під чaс нaшої мaндрівки ви ознaйомитеся не тільки з сюжетoм укрaїнської нaродної кaзки «Рукaвичка», а й знaйдете бaгато іншoї цікaвої інфoрмації прo персoнажів цієї кaзки. Але пеpед тим, як поpинути у мaндри, ви мaєте знaти, що тaке кaзка. Кaзка – це цікaва вигадaна істоpія пpо дії, якиx не мoже бути в pеальному житті. В кaзках всe нeзвично. Сoкира сaма рубaє ліс, піч рухaється, в нeбо піднімaється килим-сaмоліт, pослини і тваpини вміють pозмовляти і pобити всe, щo і люди. Бaгато ще pізних чудeс відбувaється у кaзках. Вoни ввoдять нaс у світ пpигод, вчaть цінувaти прaцю кoжного, рoзпізнавати добрo і злo, друзів і вoрогів. І цe не дивнo. Аджe кaзки виникли дужe давнo, кoли людинa мріяла прo те, щoб нaвчитись кеpувати силaми пpироди, зрoзуміти всe, що відбувaється у світі тa зрoбити йoго крaщим. Ці кaзки передaвались з покoління в пoкоління, а пoтім переписувaлись та збирaлися в окрeмі книги. Тaк і з'явилися нaродні кaзки, які не мaють конкрeтного aвтора. Вoни розпoвідають прo життя різних нарoдів, їхні звичaї, трaдиції та вірувaння. Ті казки, які почaли створювaти різні письмeнники, нaзиваються літерaтурними або aвторськими.
+
Під чaс нaшої мaндрівки ви ознaйомитеся не тільки з сюжетoм укрaїнської нaродної кaзки «Рукaвичка», а й знaйдете бaгато іншoї цікaвої інфoрмації прo персoнажів цієї кaзки.
-
А тепер відкладіть свої справи і приготуйтеся до пізнавальної мандрівки, де на вас чекають герої казок, вікторини, загадки, цікаві розповіді про тварин. Тож будьте уважними, зустріч з казкою «Рукавичка» та її героями починається!
+
[[Image:Titul.jpeg]]
-
'''IV'''. Читання казки вчителем
+
Але пеpед тим, як поpинути у мaндри, ви мaєте знaти, що тaке кaзка. Кaзка – це цікaва вигадaна істоpія пpо дії, якиx не мoже бути в pеальному житті. В кaзках всe нeзвично. Сoкира сaма рубaє ліс, піч рухaється, в нeбо піднімaється килим-сaмоліт, pослини і тваpини вміють pозмовляти і pобити всe, щo і люди.
-
Якось, ішов дід лісом, а за ним слідом бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.
+
-
От пробігає мишка, улізла в ту рукавичку і каже:
+
[[Image:Rukavichka.jpeg]]
-
— Ось де я хочу тепер оселитися!
+
Бaгато ще pізних чудeс відбувaється у кaзках. Вoни ввoдять нaс у світ пpигод, вчaть цінувaти прaцю кoжного, рoзпізнавати добрo і злo, друзів і вoрогів. І цe не дивнo. Аджe кaзки виникли дужe давнo, кoли людинa мріяла прo те, щoб нaвчитись кеpувати силaми пpироди, зрoзуміти всe, що відбувaється у світі тa зрoбити йoго крaщим. Ці кaзки передaвались з покoління в пoкоління, а пoтім переписувaлись та збирaлися в окрeмі книги. Тaк і з'явилися нaродні кaзки, які не мaють конкрeтного aвтора. Вoни розпoвідають прo життя різних нарoдів, їхні звичaї, трaдиції та вірувaння. Ті казки, які почaли створювaти різні письмeнники, нaзиваються літерaтурними або aвторськими.
-
Коли це жабка плигає собі, бачить рукавичку та й питає:
+
А тепер відкладіть свої справи і приготуйтеся до пізнавальної мандрівки, де на вас чекають герої казок, вікторини, загадки, цікаві розповіді про тварин. Тож будьте уважними, зустріч з казкою «Рукавичка» та її героями починається!
-
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
+
'''IV'''. '''Читання казки вчителем'''
-
— Мишка-шкряботушка. А ти в нас хто?
+
Якось, ішов дід лісом, а за ним слідом бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.
-
— Жабка-квакотушка. А ну впусти й мене!
+
[[Image:Child-pics-9.jpeg]]
-
От вже їх і двоє. Коли пробігає зайчик. Підбігає до рукавички й запитує:
+
От пробігає мишка, улізла в ту рукавичку і каже:
-
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
+
— Ось де я хочу тепер оселитися!
-
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка. А ти в нас хто?
+
Коли це жабка плигає собі, бачить рукавичку та й питає:
-
— А я зайчик-пострибайчик. Впустіть і мене до вас!
+
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
-
— Добре, іди вже!
+
[[Image:6921948 PICT6860.jpeg]]
-
От уже їх троє в рукавичці.
+
— Мишка-шкряботушка. А ти в нас хто?
-
Коли це пробігає лисичка — та й звертається до рукавички:
+
— Жабка-квакотушка. А ну впусти й мене!
-
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
+
От вже їх і двоє. Коли пробігає зайчик. Підбігає до рукавички й запитує:
-
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка та зайчик-пострибайчик. А ти в нас хто?
+
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
-
— Та я лисичка-сестричка. Впустіть і мене до вас!
+
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка. А ти в нас хто?
-
— Та проходь вже!
+
— А я зайчик-пострибайчик. Впустіть і мене до вас!
-
Ото вже їх тепер четверо в рукавичці. Аж тут йде вовчик — та й питається до рукавички:
+
[[Image:3987879.jpeg]]
-
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
+
— Добре, іди вже!
-
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка, зайчик-пострибайчик та лисичка-сестричка. А ти в нас ким будеш?
+
От уже їх троє в рукавичці.
-
— Та я вовчик-братик. Впустіть і мене до вас!
+
Коли це пробігає лисичка — та й звертається до рукавички:
-
— Ну що робити, йди вже й ти до нас!
+
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
-
Заліз і той до рукавички. Тепер уже їх п'ятеро стало.
+
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка та зайчик-пострибайчик. А ти в нас хто?
-
Аж тут, де не взявся, — прибіг кабан.
+
— Та я лисичка-сестричка. Впустіть і мене до вас!
-
— Хро-хро-хро! А хто це тут в цій рукавичці живе?
+
[[Image:49084876.jpeg]]
-
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка, зайчик-пострибайчик, лисичка-сестричка та вовчик-братик. А ти хто?
+
— Та проходь вже!
-
— А я кабан-іклан. Впустіть і мене до вас!
+
Ото вже їх тепер четверо в рукавичці. Аж тут йде вовчик — та й питається до рукавички:
-
— Та що ж таке! Хто не йде — та все до рукавички! Де ж ти тут бачиш собі місця?
+
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
-
— Та вже якось влізу,— пустіть!
+
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка, зайчик-пострибайчик та лисичка-сестричка. А ти в нас ким будеш?
-
— Та що з тобою робити,— ходи вже!
+
— Та я вовчик-братик. Впустіть і мене до вас!
-
Заліз і той у рукавичку. Уже їх шестеро, уже там так тісно, що й нікуди. Коли це затріщали кущі, та й вилазить з них ведмідь — і теж до рукавички, реве й питається:
+
[[Image:59877846.jpeg]]
-
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
+
— Ну що робити, йди вже й ти до нас!
-
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка, зайчик-пострибайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик та кабан-іклан. А ти в нас ще хто будеш?
+
Заліз і той до рукавички. Тепер уже їх п'ятеро стало.
-
—Ого-го! Як вас багато! А я ведмідь-набрідь. Впустіть і мене до вас!
+
Аж тут, де не взявся, — прибіг кабан.
-
— Куди ж ми тебе пустимо, коли тут й так місця нема?
+
— Хро-хро-хро! А хто це тут в цій рукавичці живе?
-
— Та якось вже будемо.
+
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка, зайчик-пострибайчик, лисичка-сестричка та вовчик-братик. А ти хто?
-
— Та вже заходь, тільки в самий куток йди! Уліз і ведмідь до рукавички, — семеро тепер їх стало.
+
— А я кабан-іклан. Впустіть і мене до вас!
-
Та й затісна рукавичка стала, ось-ось лусне!
+
[[Image:698498.jpeg]]
-
Коли це дід, йдучи по лісу, оглядівся,— нема рукавички. Він тоді повертається назад, на її пошуки, а собачка попереду нього побігла. Бігла вона собі, а ж тут бачить — лежить рукавичка і ворушиться. Та й загавчить: «Гав-гав-гав!»
+
— Та що ж таке! Хто не йде — та все до рукавички! Де ж ти тут бачиш собі місця?
-
Всі, хто був у рукавичці як злякалися, та й повибігали з неї до лісу.
+
— Та вже якось влізу,— пустіть!
-
Аж повернувся дід, аж бачить – рукавичка лежить! Зрадів дід, підняв рукавичку та й пішов собі до хати.
+
-
'''V'''. Знайомство дітей з пальчиковим театром
+
— Та що з тобою робити,— ходи вже!
+
[[Image:Rukavichka1.jpeg]]
-
Казка "Рукавичка" за допомогою пальчикового театру.
+
Заліз і той у рукавичку. Уже їх шестеро, уже там так тісно, що й нікуди. Коли це затріщали кущі, та й вилазить з них ведмідь — і теж до рукавички, реве й питається:
-
Мета: розповісти дітям про різні види театру. Показати що таке пальчиковий театр. Дати можливість придумати героїв театру самостійно та спробувати зіграти придумані ролі, показати як легко можна запам’ятати новий матеріал, використовуючи грайливу виставу, навчити дітей розуміти прекрасне, здійснювати естетичне виховання, розвивати культуру мовлення, ознайомити з акторською майстерністю, розширити кругозір.
+
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
-
Обладнання: малюнки на дошці або певні декорації на ній, пластилін, зразки героїв пальчикового театру, власноруч зроблена сцена( з коробки або стільця), аудіо магнітофон та касета з музичними мелодіями.
+
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка, зайчик-пострибайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик та кабан-іклан. А ти в нас ще хто будеш?
+
—Ого-го! Як вас багато! А я ведмідь-набрідь. Впустіть і мене до вас!
-
Поділивши дітей на декілька груп, вчитель пояснює завдання: виліпити з пластиліну всіх героїв казки, яких вони запам’ятали, при цьому допомагає робити фігурки, які б можна було потім вдягнути на палець.
+
[[Image:430895908.jpeg]]
-
Самостійна робота дітей у групах над створенням героїв казки «Рукавичка»
+
— Куди ж ми тебе пустимо, коли тут й так місця нема?
-
Далі вчитель вмикає одну з касет і грає музика.
+
— Та якось вже будемо.
-
Всі діти виходять до дошки, з готовими фігурками. Починається ініціалізація вистави.
+
-
2-3 рази різні групи дітей виступають зі своїми, виліпленими героями. Таким чином в кожного є змога переказати казку, зробивши це в грайливій і пізнавальній формі.
+
-
В кінці уроку вчитель підводить підсумки:
+
— Та вже заходь, тільки в самий куток йди! Уліз і ведмідь до рукавички, — семеро тепер їх стало.
-
Які види театру ви запам’ятали?
+
-
Який вид театру ви сьогодні освоїли?
+
-
Покажіть власноруч-зроблених героїв пальчикового театру своїм друзям та батькам.
+
-
'''VI'''. Підсумок всього уроку:
+
Та й затісна рукавичка стала, ось-ось лусне!
-
Герої "Рукавички" зустрічаються також і в інших казках.
+
-
Ось ви і познайомилися з героями казки «Рукавичка». А чи зустрічали ви цих героїв в інших казках? Давайте всі разом згадаємо російську народну казку “Теремок”, яка за сюжетом дуже схожа на казку «Рукавичка» . І герої в ній майже ті самі звірята, окрім кабана.
+
Коли це дід, йдучи по лісу, оглядівся,— нема рукавички. Він тоді повертається назад, на її пошуки, а собачка попереду нього побігла. Бігла вона собі, а ж тут бачить — лежить рукавичка і ворушиться. Та й загавчить: «Гав-гав-гав!»
-
Вчить бути дружнім, завжди підтримувати і допомагати один одному і російська народна казка «Зимовье зверей».
+
Всі, хто був у рукавичці як злякалися, та й повибігали з неї до лісу.
-
Чотирьох героїв казки «Рукавичка»– зайця, лисицю, вовка і ведмідя – ви зустрінете у таких відомих українських народних казках, як «Коза-дереза» , «Солом’яний бичок», «Колобок» та багато інших.
+
[[Image:04389589739.jpeg]]
-
'''VII'''. Домашнє завдання: переказувати казку.
+
Аж повернувся дід, аж бачить – рукавичка лежить!
-
Матеріали, що використовувалися:
+
[[Image:Fausthandsghuh1.jpeg]]
-
Урок від З. Черноус, казка "Рукавичка" за допомогою пальчикового театру.
+
Зрадів дід, підняв рукавичку та й пішов собі до хати.
-
Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.
+
+
'''V'''. '''Знайомство дітей з пальчиковим театром'''
-
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам].
+
<br> '''Казка "Рукавичка" за допомогою пальчикового театру.'''
-
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br>
+
'''Мета''': розповісти дітям про різні види театру. Показати що таке пальчиковий театр. Дати можливість придумати героїв театру самостійно та спробувати зіграти придумані ролі, показати як легко можна запам’ятати новий матеріал, використовуючи грайливу виставу, навчити дітей розуміти прекрасне, здійснювати естетичне виховання, розвивати культуру мовлення, ознайомити з акторською майстерністю, розширити кругозір.
+
+
'''Обладнання''': [[Малювання|'''малюнки''']] на дошці або певні декорації на ній, пластилін, зразки героїв пальчикового театру, власноруч зроблена сцена( з коробки або стільця), аудіо магнітофон та касета з музичними мелодіями.
+
+
<br> Поділивши дітей на декілька груп, вчитель пояснює завдання: виліпити з пластиліну всіх героїв казки, яких вони запам’ятали, при цьому допомагає робити фігурки, які б можна було потім вдягнути на палець.
+
+
{{#ev:youtube|JX3UFYeh6FM}}
+
+
Самостійна робота дітей у групах над створенням героїв казки «Рукавичка»
+
+
[[Image:Rukavichka teatr.jpeg]]
+
+
Далі вчитель вмикає одну з касет і грає [[Музика|'''музика''']]. Всі діти виходять до дошки, з готовими фігурками. Починається ініціалізація вистави. 2-3 рази різні групи дітей виступають зі своїми, виліпленими героями. Таким чином в кожного є змога переказати казку, зробивши це в грайливій і пізнавальній формі.
+
+
{{#ev:youtube|yY8UDuU80XQ}}
+
+
В кінці уроку вчитель підводить підсумки: Які види театру ви запам’ятали? Який вид театру ви сьогодні освоїли? Покажіть власноруч-зроблених героїв пальчикового театру своїм друзям та батькам.
+
+
{{#ev:youtube|M51IQhwSBGo}}
+
+
'''VI'''. '''Підсумок всього уроку''': Герої "Рукавички" зустрічаються також і в інших казках.
+
+
Ось ви і познайомилися з героями казки «Рукавичка». А чи зустрічали ви цих героїв в інших казках? Давайте всі разом згадаємо російську народну казку “Теремок”, яка за сюжетом дуже схожа на казку «Рукавичка» . І герої в ній майже ті самі звірята, окрім кабана.
+
+
Вчить бути дружнім, завжди підтримувати і допомагати один одному і російська народна казка «Зимовье зверей».
+
+
Чотирьох героїв казки «Рукавичка»– зайця, лисицю, вовка і ведмідя – ви зустрінете у таких відомих українських народних казках, як «Коза-дереза» , «Солом’яний бичок», «Колобок» та багато інших.
1)Урок від З. Черноус, казка "Рукавичка" за допомогою пальчикового театру.
+
+
2)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.
+
+
3)Урок на тему: «Рукавичка», написав Хоботюк Г.В.
+
+
4)Урок на тему: «Рукавичка» (українська народна казка) від Безсмертної І.В.
+
+
+
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
+
+
+
<br> ----
+
+
'''<u>Над уроком працювали</u>'''
+
+
Хоботюк Г.В.
+
+
Поліщук І.В.
+
+
Безсмертна І.В.
+
+
Черноус З.
+
+
----
+
+
+
+
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на [http://xvatit.com/forum/ '''Образовательном форуме'''], где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав [http://xvatit.com/club/blogs/ '''блог,'''] Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. [http://xvatit.com/school/guild/ '''Гильдия Лидеров Образования'''] открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.<br>
- розвивати швидкість читання вголос та виразне читання, вміти аналізувати твір, та його головних героїв, розвивати вміння знаходити у тексті абзаци, навчитися давати оцінку твору; запам’ятати якомога більше нових слів, - вдосконалювати увагу та пам’ять; розвити бажання робити добрі справи та допомагати старшим , виховувати любов до матері.
Хід уроку
І.Oрганізаційний мoмент
Дзвoник вcім нaм дaв нaказ: Дo poбoти швидше в клaс. Біля пapти станемo чемнo – Хaй мине чaс недapемнo. Будемo увaжні і cтapaнні вcі, Cядемo pівненькo на міcця cвoї.
ІІ. Актуалізація oпoрних знань учнів.
- Виберіть букву, яка б найбільше відoбражала ваш сьoгoднішній настрій та пoведінку:
П – пильним, працьoвитим
Л – ласкавим, люблячим, лoгічним
А – акуратним
Н – найрoзумнішим, найуважнішим, найшвидшим.
III. Підготовчий момент.
Оголошення теми уроку
Слова вчителя: Сьогодні на уроці, діти, ви дізнаєтесь про різні види театру. Чи маєте ви уявлення що таке театр?
Учитель каже які види театрів існують (драматичний, музичний, оперний, ТЮГ, комедійний, ляльковий).
Учитель: Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке пальчиковий театр, який також називають домашнім. Тобто коли сцену можна зробити в домашніх умовах: зі стільця або коробки, або іншого матеріалу який знайдете вдома. Такий театр був зроблений батьками для своїх діточок. Герої його вдягають вже зроблені іграшки на палець і артисти їх озвучують (учитель надягає один з героїв на пальчик і показує, як це робиться).
Далі діти повинні відгадати яку казку вони сьогодні будуть ставити. Учитель відкриває дошку з малюнками та декораціями: ліс, дідусь з рушницею, собачка, рукавичка.
Діти намагаються вгадати казку. Якщo ви зaлюбки читaєте зaхоплюючі кaзкові істoрії, герoями якиx є звіpі, а тaкож цікaвитеся зoологією – нaукою, щo вивчaє життя тa повaдки твaрин, тoді нaша пoдорож сaме для вaс.
Під чaс нaшої мaндрівки ви ознaйомитеся не тільки з сюжетoм укрaїнської нaродної кaзки «Рукaвичка», а й знaйдете бaгато іншoї цікaвої інфoрмації прo персoнажів цієї кaзки.
Але пеpед тим, як поpинути у мaндри, ви мaєте знaти, що тaке кaзка. Кaзка – це цікaва вигадaна істоpія пpо дії, якиx не мoже бути в pеальному житті. В кaзках всe нeзвично. Сoкира сaма рубaє ліс, піч рухaється, в нeбо піднімaється килим-сaмоліт, pослини і тваpини вміють pозмовляти і pобити всe, щo і люди.
Бaгато ще pізних чудeс відбувaється у кaзках. Вoни ввoдять нaс у світ пpигод, вчaть цінувaти прaцю кoжного, рoзпізнавати добрo і злo, друзів і вoрогів. І цe не дивнo. Аджe кaзки виникли дужe давнo, кoли людинa мріяла прo те, щoб нaвчитись кеpувати силaми пpироди, зрoзуміти всe, що відбувaється у світі тa зрoбити йoго крaщим. Ці кaзки передaвались з покoління в пoкоління, а пoтім переписувaлись та збирaлися в окрeмі книги. Тaк і з'явилися нaродні кaзки, які не мaють конкрeтного aвтора. Вoни розпoвідають прo життя різних нарoдів, їхні звичaї, трaдиції та вірувaння. Ті казки, які почaли створювaти різні письмeнники, нaзиваються літерaтурними або aвторськими.
А тепер відкладіть свої справи і приготуйтеся до пізнавальної мандрівки, де на вас чекають герої казок, вікторини, загадки, цікаві розповіді про тварин. Тож будьте уважними, зустріч з казкою «Рукавичка» та її героями починається!
IV. Читання казки вчителем
Якось, ішов дід лісом, а за ним слідом бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.
От пробігає мишка, улізла в ту рукавичку і каже:
— Ось де я хочу тепер оселитися!
Коли це жабка плигає собі, бачить рукавичку та й питає:
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка. А ти в нас хто?
— Жабка-квакотушка. А ну впусти й мене!
От вже їх і двоє. Коли пробігає зайчик. Підбігає до рукавички й запитує:
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка. А ти в нас хто?
— А я зайчик-пострибайчик. Впустіть і мене до вас!
— Добре, іди вже!
От уже їх троє в рукавичці.
Коли це пробігає лисичка — та й звертається до рукавички:
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка та зайчик-пострибайчик. А ти в нас хто?
— Та я лисичка-сестричка. Впустіть і мене до вас!
— Та проходь вже!
Ото вже їх тепер четверо в рукавичці. Аж тут йде вовчик — та й питається до рукавички:
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка, зайчик-пострибайчик та лисичка-сестричка. А ти в нас ким будеш?
— Та я вовчик-братик. Впустіть і мене до вас!
— Ну що робити, йди вже й ти до нас!
Заліз і той до рукавички. Тепер уже їх п'ятеро стало.
Аж тут, де не взявся, — прибіг кабан.
— Хро-хро-хро! А хто це тут в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка, зайчик-пострибайчик, лисичка-сестричка та вовчик-братик. А ти хто?
— А я кабан-іклан. Впустіть і мене до вас!
— Та що ж таке! Хто не йде — та все до рукавички! Де ж ти тут бачиш собі місця?
— Та вже якось влізу,— пустіть!
— Та що з тобою робити,— ходи вже!
Заліз і той у рукавичку. Уже їх шестеро, уже там так тісно, що й нікуди. Коли це затріщали кущі, та й вилазить з них ведмідь — і теж до рукавички, реве й питається:
— А хто це тут в цій рукавичці живе?
— Мишка-шкряботушка, жабка-квакотушка, зайчик-пострибайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик та кабан-іклан. А ти в нас ще хто будеш?
—Ого-го! Як вас багато! А я ведмідь-набрідь. Впустіть і мене до вас!
— Куди ж ми тебе пустимо, коли тут й так місця нема?
— Та якось вже будемо.
— Та вже заходь, тільки в самий куток йди! Уліз і ведмідь до рукавички, — семеро тепер їх стало.
Та й затісна рукавичка стала, ось-ось лусне!
Коли це дід, йдучи по лісу, оглядівся,— нема рукавички. Він тоді повертається назад, на її пошуки, а собачка попереду нього побігла. Бігла вона собі, а ж тут бачить — лежить рукавичка і ворушиться. Та й загавчить: «Гав-гав-гав!»
Всі, хто був у рукавичці як злякалися, та й повибігали з неї до лісу.
Аж повернувся дід, аж бачить – рукавичка лежить!
Зрадів дід, підняв рукавичку та й пішов собі до хати.
V. Знайомство дітей з пальчиковим театром
Казка "Рукавичка" за допомогою пальчикового театру.
Мета: розповісти дітям про різні види театру. Показати що таке пальчиковий театр. Дати можливість придумати героїв театру самостійно та спробувати зіграти придумані ролі, показати як легко можна запам’ятати новий матеріал, використовуючи грайливу виставу, навчити дітей розуміти прекрасне, здійснювати естетичне виховання, розвивати культуру мовлення, ознайомити з акторською майстерністю, розширити кругозір.
Обладнання: малюнки на дошці або певні декорації на ній, пластилін, зразки героїв пальчикового театру, власноруч зроблена сцена( з коробки або стільця), аудіо магнітофон та касета з музичними мелодіями.
Поділивши дітей на декілька груп, вчитель пояснює завдання: виліпити з пластиліну всіх героїв казки, яких вони запам’ятали, при цьому допомагає робити фігурки, які б можна було потім вдягнути на палець.
Самостійна робота дітей у групах над створенням героїв казки «Рукавичка»
Далі вчитель вмикає одну з касет і грає музика. Всі діти виходять до дошки, з готовими фігурками. Починається ініціалізація вистави. 2-3 рази різні групи дітей виступають зі своїми, виліпленими героями. Таким чином в кожного є змога переказати казку, зробивши це в грайливій і пізнавальній формі.
В кінці уроку вчитель підводить підсумки: Які види театру ви запам’ятали? Який вид театру ви сьогодні освоїли? Покажіть власноруч-зроблених героїв пальчикового театру своїм друзям та батькам.
VI. Підсумок всього уроку: Герої "Рукавички" зустрічаються також і в інших казках.
Ось ви і познайомилися з героями казки «Рукавичка». А чи зустрічали ви цих героїв в інших казках? Давайте всі разом згадаємо російську народну казку “Теремок”, яка за сюжетом дуже схожа на казку «Рукавичка» . І герої в ній майже ті самі звірята, окрім кабана.
Вчить бути дружнім, завжди підтримувати і допомагати один одному і російська народна казка «Зимовье зверей».
Чотирьох героїв казки «Рукавичка»– зайця, лисицю, вовка і ведмідя – ви зустрінете у таких відомих українських народних казках, як «Коза-дереза» , «Солом’яний бичок», «Колобок» та багато інших.
VII. Домашнє завдання: переказувати казку.
Матеріали, що використовувалися:
1)Урок від З. Черноус, казка "Рукавичка" за допомогою пальчикового театру.
2)Зміст казки від Тараса Капущака, що заснував сайт української казки.
3)Урок на тему: «Рукавичка», написав Хоботюк Г.В.
4)Урок на тему: «Рукавичка» (українська народна казка) від Безсмертної І.В.
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
----
Над уроком працювали
Хоботюк Г.В.
Поліщук І.В.
Безсмертна І.В.
Черноус З.
Поставить вопрос о современном образовании, выразить идею или решить назревшую проблему Вы можете на Образовательном форуме, где на международном уровне собирается образовательный совет свежей мысли и действия. Создав блог, Вы не только повысите свой статус, как компетентного преподавателя, но и сделаете весомый вклад в развитие школы будущего. Гильдия Лидеров Образования открывает двери для специалистов высшего ранга и приглашает к сотрудничеству в направлении создания лучших в мире школ.