|
|
|
| (1 промежуточная версия не показана) | | Строка 54: |
Строка 54: |
| | | | |
| | – Урок закінчено. До побачення. | | – Урок закінчено. До побачення. |
| | + | ''' <br>''' |
| | | | |
| - | <br>'' додаток 1''<br><br> ''' Практична робота '''
| |
| - |
| |
| - | ''' Архівування та розархівування даних'''<br><br>'''Мета:'''<br>навчитися архівувати, додавати файли до створених архівів, розпаковувати файли, створювати саморозпаковувальні архіви; самостійно досліджувати і узагальнювати власні спостереження та експериментально отримані результати.<br>'''<br> Хід роботи'''<br>'''''<br> Не забувайте про дотримання правил з ТБ!'''''
| |
| - |
| |
| - | 1. На Робочому столі створити власну папку і підписати її : наприклад, Посміхайлик_9Б;<br>2. У власну папку скопіювати будь-який файл з Моїх документів;<br>3. Створити архів цього файлу;<br>4. Порівняти об’єми вихідного (ВФ) і архівного (АФ) файлів. Результати занотувати у вигляді таблиці:<br>
| |
| - |
| |
| - | {| cellspacing="1" cellpadding="1" border="1" style="width: 383px; height: 42px;"
| |
| - | |-
| |
| - | | ВФ, бт
| |
| - | | АФ, бт
| |
| - | | Ступінь стискання, %
| |
| - | |-
| |
| - | |
| |
| - | |
| |
| - | |
| |
| - | |}
| |
| - |
| |
| - | <br>5. Створити саморозпакувальний архів вихідного документа;<br>6. У власній папці створити ще одну папку, не підписуючи її, і розпакувати у неї SFX-архів;<br>7. Узагальнюючи свою роботу, зробити і занотувати висновки, щодо призначення програм-архіваторів та чому є необхідність у створенні <br>SFX–архівів;<br>8. Захистити роботу.<br><br>''' Бажаю успіхів!'''<br><br>'''<br> Конспект урокуінформатики в 9 класі'''<br><br>''' Тематичне оцінювання з теми «Апаратне забезпечення інформаційної системи»'''
| |
| - |
| |
| - | '''Тип уроку:''' Нетрадиційний урок контролю знань
| |
| - |
| |
| - | '''Мета уроку: '''<br>> перевірити знання, уміння та навички учнів з теми;<br>> вчити аналізувати, систематизувати;<br>> розвивати пізнавальні інтереси, уміння слухати один одного, виробляти спільну думку, вирішувати виникаючі розбіжності, уміння працювати в малих групах. <br><br>'''Обладнання: '''<br>Презентація, пронумеровані картки по 9 шт. і 1 таблиця для результатів для кожної групи; мультимедійний проектор, мультимедійна дошка, фліпчарт. <br>'''<br> Хід уроку'''<br><br>'''І. Організаційний момент.5 хв.'''
| |
| - |
| |
| - | Привітання; <br>Перевірка присутніх.<br>На прохання вчителя учні обєднуються у групи по 5-6 чоловік. Кожній групі учнів видається по 9 пронумерованих карток (к.1, …, к.9) для відповідей і одна таблиця для занесення результатів. <br><br>rfhn <br><br>Кожній групі вчитель пропонує обрати собі назву і записати її до таблиці результатів.<br><br>ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. 1 хв.<br>(тема і мета уроку заздалегідь записані на дошці)<br><br>ІІІ. Перевірка знань учнями вивченого матеріалу по даній темі.<br>Спочатку учитель пояснює (2 хв.) правила гри-змагання: всього 9 завдань, які містяться на слайдах презентації. Відповіді записуються на пронумерованих картках (к.1 – для першого завдання). Після кожного завдання картка з відповідями передається команді суперника для перевірки. Коли картки передані суперникам, учні разом з вчителем перевірять, а відповіді відображаються у презентації. Результати перевірки заносяться до таблиці. На кожне завдання відводиться певна кількість хвилин (завдання 1-6: 3хв. на завдання і 1 хв. на перевірку; завдання 7-9: 1хв. + 1 хв.).
| |
| - |
| |
| - | <br>[[Image:0903-12.jpg]]<br>[[Image:0903-13.jpg|418x313px|0903-13.jpg]]
| |
| - |
| |
| - | <br>
| |
| - |
| |
| - | [[Image:0903-14.jpg]]
| |
| - |
| |
| - | <br>
| |
| - |
| |
| - | [[Image:0903-15.jpg]]
| |
| - |
| |
| - | <br>
| |
| - |
| |
| - | [[Image:0903-16.jpg]]
| |
| - |
| |
| - | <br>
| |
| - |
| |
| - | [[Image:0903-17.jpg]]
| |
| - |
| |
| - | <br>
| |
| - |
| |
| - | [[Image:0903-18.jpg|510x382px|0903-18.jpg]]<br>
| |
| - |
| |
| - | '''IV. Оцінювання.5 хв.'''<br>Команди-суперники підраховують кількість правильних відповідей і переводять по таблиці на бали.<br><br>[[Image:0903-19.jpg]]<br><br>Результати передають вчителеві.<br><br>'''V. Підсумок уроку.1 хв.'''<br>Вчитель оголошує бали, що отримала кожна команда. Кожен учень оцінюється за результатами своєї команди.<br><br>'''VI. Домашнє завдання.1 хв.'''<br>Придумати кросворд по даній темі (не менше 20 питань), виконати його у текстовому процесорі Word. Здати в електронному і паперовому вигляді. <br><br>– Урок закінчено. До побачення. <br>
| |
| - |
| |
| - | <br>
| |
| | | | |
| | Надіслав вчитель інформатики Тамтура Елла Борисівна спец. Ш№ 129 | | Надіслав вчитель інформатики Тамтура Елла Борисівна спец. Ш№ 129 |
| | | | |
| | [[Category:Архівація_даних._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] | | [[Category:Архівація_даних._Конспект_уроку_і_опорний_каркас]] |
Текущая версия на 15:09, 13 марта 2012
Гіпермаркет Знань>>Інформатика 7 клас>>Інформатика>> Інформатика: Архівація даних
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 7 клас» з теми «Архівування та розархівування даних»
Конспект уроку з інформатики
Тема уроку: Архівування та розархівування даних
Тип уроку: комбінований
Мета уроку: - допомогти учням отримати уявлення про архівацію файлів; - навчити архівувати, додавати файли до створених архівів, розпаковувати файли, створювати саморозпаковувальні архіви; самостійно досліджувати і узагальнювати власні спостереження та експериментально отримані результати; - дати основні поняття, необхідні для грамотної роботи на комп’ютері; - виховувати інформаційну культуру, увагу; - розвивати пізнавальні інтереси, навички роботи на комп’ютері, уміння слухати, уміння працювати в парі.
Обладнання:
Архіватор WinRAR, відеокнига WinRAR, презентація, паперові інструкції до роботи; мультимедійний проектор, мультимедійна дошка, фліпчарт. Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання; Перевірка присутніх.
ІІ. Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності.
– Обговоримо таку ситуацію: ви хочете записати улюблену комп’ютерну гру на компакт-диск, але вона не поміщається. Що робити?
В результаті міркувань, учні приходять до висновку про необхідність стиснення її так, щоб вона займала менше місця.
– Так. Необхідно стиснути дані. Найпростіше це зробити за допомогою програм, які називаються архіваторами. Отже, сьогодні на уроці ви дізнаєтесь: > Для чого та як створюють архіви? > Як отримати дані, що були розміщені в архіві?
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
– Пропоную дізнатися, як же називається процес стиснення даних, розв’язавши кросворд.

1. Службові комп’ютерні програми, які призначені для для захисту даних і пристроїв комп’ютера від шкідливих програм. (Антивірусні) 2. Назва міста і вірусу. (Чорнобиль) 3. Черв’яки комп’ютерних мереж: інша назва. (Хробаки) 4. Програми, які знешкоджують віруси, а при неможливості знешкодження можуть видаляти заражені об’єкти або розташовувати їх у спеціальних папках. (Лікарі) 5. Програми, що аналізують обмін даними комп’ютера користувача з іншими комп’ютерами в мережі. (Блокувальники) 6. Поліморфні віруси: інша назва. (Мутанти) 7. Узагальнена назва всіх видів шкідливих комп’ютерних програм. (Вірус) 8. Віруси, що розміщують свої копії у складі файлів різного типу. (Файлові) 9. Ці програми постійно знаходяться в оперативній пам’яті комп’ютера з моменту завантаження операційної системи, а також це – пристрій виведення даних у множині. (Монітори) 10. Інша назва програм-детекторів, а також це – пристрій введення даних у множині. (Сканери) 11. Програми, що добре маскуються під корисні програмні продукти. (Троянські)
Ключове слово – архівування.
IV.Вивчення нового матеріалу.
– Архіватори – це спеціальні програми, які стискають дані для компактного їх зберігання.
Стискання – це таке кодування інформації, при якому закодований варіант займає менше дискової пам’яті, ніж початковий. Процес стискання, як ми з’ясували, називають також архівуванням.
Отже, для чого застосовують архівування даних? (Учні відповідають) – Так, правильно. Архівування застосовують для зменшення обсягу даних. Подивіться на малюнок, як він зрозуміло пояснює цей процес.

– Найпопулярнішими для Windows є архіватори WinZIP та WinRAR. Розглянемо слідуючу таблицю:
(учні порівнюють формати ZIP та RAR)
– А тепер розглянемо приклад:
Об’єм файлу до стискання 284 МБ (298 502 392 байт). Після стискання, використовуючи архіватори WinZIP та WinRAR, я отримала такі результати. Проаналізуємо їх.

(діти аналізують таблицю)
Далі вчитель пояснює, як працювати з архіваторами на прикладі програми WinRAR. (кожен свій крок вчитель коментує і показує учням, виводячи зображення на мультимедійну дошку)
– Запускаємо програмуWinRAR. Для цього натискаємо послідовно: Пуск -> Програми -> WinRAR -> WinRAR
Перед вами з’явиться вікно програми, де:

1 – рядок заголовку; 2 – меню; 3 – панель інструментів; 4 – файлове вікно; 5 – рядок стану.
Так як основна задача програми WinRAR – це створення та розпакування архівів, додавання вмісту архіву, то зупинимось на цих пунктах більш детально.
Створення архіву.
a. У вікні програми потрібно перейти до папки, в якій розміщено файли (папки), призначені для архівації. b. Далі виділити об’єкти, які підлягають архівації. Це можна зробити лівою кнопкою миші при натиснутій клавіші Ctrl або Shift (залежно від розташування у списку об’єктів, що виділяються).

c. Клацнути по кнопці <Добавить> на панелі інструментів. З’явиться діалогове вікно <Имя и параметры архива>. Цей діалог можна також викликати з меню <Команды>, в якому потрібно вибрати команду <Добавить файлы в архив> або натисканням комбінації клавіш Alt+A. Введіть ім’я архіву або підтвердіть ім’я, запропоноване за замовчуванням. d. Вибрати формат нового архіву (RARабоZIP). Вказати метод стискання та розмір тому, а за допомогою перемикачів та прапорців – інші параметри архівації. e. Натиснути кнопку <OK>.

У процесі архівації на екрані відображається діалог зі статистикою процесу.

Архів створено.
Додавання файлів до архіву.
Для цього потрібно виділити у вікні WinRAR об’єкти, які необхідно додати до архіву, клацнути по кнопці <Добавить> на панелі інструментів. У діалозі, який з’явиться, в полі <Архив> потрібно задати ім’я архіву (до якого додаватимуться об’єкти) або скористатися кнопкою <Обзор> для вибору імені архіву. Натискаємо <ОК>.Нові об’єкти будуть добавлені до вказаного архіву.
Розпакування з архіву.
Для розпакування файлів (папок) потрібно їх виділити і натиснути кнопку <Извлечь> на панелі інструментів (або Команды Извлечь файлы из архива, або натиснути комбінацію клавіш <Ait+E>). При цьому розархівовані файли потраплять до тієї самої папки, у якій розміщено архів. Якщо потрібно розпакувати файли до іншої папки, то потрібно клацнути на кнопку <Извлечь в…> на панелі інструментів, в діалозі <Путь и параметры извлечения> вкажіть цільову папку й натисніть кнопку <OK>.
Створення SFX-архіву.
(розповідь по таблиці) Саморозпаковувальний архів – це архів, до якого приєднано виконуваний модуль.

Цей модуль дозволяє добувати файли простим запуском архіву, як звичайної програми. Користуватись SFX-архівом зручно у тих випадках, коли потрібно комусь передати архів, але ви не впевнені, що у адресата є відповідний архіватор для розпакування цього архіву.
Для створення SFX-архіву потрібно удіалоговому вікні <Имя и параметры архива> встановити прапорець <Создать SFX-архив> і далі клацнути по кнопці <OK>.

Отримаємо виконуваний ехе-файл. 
Якщо потрібно створити SFX-архів з існуючого архіву, увійдіть у нього і натисніть кнопку <SFX >.
Вчитель завершує пояснення і пропонує учням практично закріпити теоретичний матеріал уроку. При виконанні роботи можна скористатися підказкою: переглянути відповідні теми з відеокниги WinRAR на http:/ /www.video-kniga.ru/. Вчитель обов’язково наголошує на дотриманні правил з ТБ.
V. Закріплення матеріалу.
Учні об’єднуються у пари і виконують практичну роботу за інструкцією (додаток 1), роблять відповідні висновки.
VI. Захист учнями робіт і їх оцінювання. VII. Підсумок уроку. VIII. Повідомлення домашнього завдання.
Розділ 4, пункт 4.2, пит. 7, 8 на стор. 142 за Ривкінд Й. Я., Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько; за заг. Ред. Згурського М. З., Інформатика: 9 кл. : підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Генеза, 2009.
– Урок закінчено. До побачення.
Надіслав вчитель інформатики Тамтура Елла Борисівна спец. Ш№ 129
Предмети > Інформатика > Інформатика 7 клас > Архівація даних > Архівація даних. Конспект уроку і опорний каркас
|