|
|
| (1 промежуточная версия не показана) |
| Строка 3: |
Строка 3: |
| | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]» з теми «[[Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.|Практична робота №5 “Робота з файловими архівами”.]]»''' | | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]» з теми «[[Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.|Практична робота №5 “Робота з файловими архівами”.]]»''' |
| | | | |
| | + | <br> '''<br> ''Тема:'' Практична робота №5 “Робота з файловими архівами”. ''' |
| | | | |
| - | УРОК 15
| + | <br> '''''Мета:''''' закріпити в учнів здобуті знання, вміння та навички роботи з файлами в броузері Internet Explorer: запис гіпертекстових документів із сайтів та збереження графічних елементів веб-сторінок на свій комп’ютер, завантаження файлів із файлових архівів; закріпити способи навігації в броузері, роботу з файлами і папками; перевірити знання теоретичного матеріалу, вміння і навички практичної роботи з броузером; розвивати навички роботи з мишею; виховувати інформаційну культуру учнів. |
| - | <br> | + | |
| - | Тема: Практична робота №5 “Робота з файловими архівами”.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Мета: закріпити в учнів здобуті знання, вміння та навички роботи з файлами в броузері Internet Explorer: запис гіпертекстових документів із сайтів та збереження графічних елементів веб-сторінок на свій комп’ютер, завантаження файлів із файлових архівів; закріпити способи навігації в броузері, роботу з файлами і папками; перевірити знання теоретичного матеріалу, вміння і навички практичної роботи з броузером; розвивати навички роботи з мишею; виховувати інформаційну культуру учнів. | + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Тип уроку: урок застосування знань, навичок і вмінь
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Обладнання: комп’ютерний клас, локальна мережа Інтранет, картки із завданнями, папка Pub на FTP-сервері, в якій знаходиться до 8 файлів; тест перевірки знань Test_Inet.xls.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | ХІД УРОКУ
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | I. Актуалізація опорних знань і дій учнів, необхідних для творчого розв’язування поставлених завдань
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Фронтальна бесіда з учнями:
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | - Що таке „броузер ”?
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | - Як додати ярлик до сторінки у папку Избранное?
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | - Який основний спосіб відкриття веб-сторінки в броузері?
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | - Як завантажити файл із файлового сервера?
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | - Як зберегти веб-сторінку в броузері?
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | - Як зберегти малюнок з веб-сторінки?
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | II. Аналіз завдання, розкриття способів розв’язування творчих його елементів
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Інструктаж по проведенню практичної роботи. Учні оформлюють в зошиті практичну роботу.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | III. Підготовка необхідного для роботи обладнання
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Учні отримують картки із завданням, сідають за комп’ютер і запускають броузер.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | IV. Самостійне виконання практичної частини роботи
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Завдання:
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Відкрити свою папку на сервері.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Створіть в ній папку FTP.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Відкрити в броузері сторінку за адресою:
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • http://laborant/index.htm
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Перейти послідовно на сторінки: Інформатика, Інтернет, Історія Інтернет.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Додати адресу відкритої сторінки до папки вашого класу у папці Избранное, назвати ярлик своїм прізвищем.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Зберегти веб-сторінку у свою папку, назвавши файл Історія.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Перейти на сторінку Електронна пошта.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Знайти емблему програми «The Bat!» і зберегти файл малюнку у свою папку, назвавши файл TheBat.gif
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Відкрити файловий архів за адресою:
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • ftp://teacher/pub
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Скопіювати всі файли відкритої папки у власну папку.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Показати вчителю файли, записані у свою папку.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | • Оформити роботу в зошиті.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | V. Перевірка знань учнями фактичного матеріалу і вміння розкривати елементарні зовнішні зв’язки
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Учні поділяються на 2 підгрупи. Перша група проходить комп’ютерне тестування, друга – дає письмову відповідь на задане запитання. Через 10 хвилин групи міняються місцями.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Варіанти питань:
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 1. Основні поняття мережі Інтернет, послуги мережі Інтернет, адресація комп’ютерів в мережі, основні протоколи мережі.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 2. Поняття про електронну пошту. Принципи роботи пошти. Поштові протоколи. Основні операції з поштою.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 3. Групи новин.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 4. Гіпертекст. Служба WWW. Робота з броузером.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 5. Файлові архіви. Менеджери завантажувань.
| + | |
| - | <br><br><br><br>
| + | |
| - | Питання тесту:
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | № Запитання 1 2 3
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 1 З якої мережі розпочався розвиток Інтернет? IntraNet EtherNet ARPANet 3
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 2 Як називається набір правил, за якими здійснюється передача інформації в мережі? Протокол Інтернет Сервер 1
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 3 Яка англійська назва електронної пошти? WWW E-mail FTP 2
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 4 Який протокол бере участь у забезпеченні передачі даних по мережі? TCP/IP SNTP FCP 1
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 5 Яка з програм є поштовим клієнтом? Internet Explorer The Bat Browser 2
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 6 Яка адреса записана неправильно? prilaky.com.ua www.chernigov.ua www.school@tim.kiev.ua 3
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 7 Яка з програм не є поштовим клієнтом? The Bat Netscape Navigator Eudora 2
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 8 Яка кнопка розпочинає обмін поштою з сервером? Доставить
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | почту Создать сообщение Получить
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | почту 1
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 9 Який протокол забезпечує відправлення електронної пошти? IMAP SMTP POP3 2
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 10 Як називається найбільше зібрання груп новин в Інтернеті? Usenet Fido Novosti 1
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 11 Яка з програм є інтернет-пейджером? IChat Miranda Opera 2
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | 12 Що є ІР-адресою? School@mail.ru www.school.ua 192.169.122.10 3
| + | |
| - | <br><br>
| + | |
| - | VI. Узагальнення і систематизація знань, навичок і умінь, здобутих учнями на уроці
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | В папці учня повинні бути всі файли з файлового архіву, емблема поштового клієнта TheBat.gif, веб-сторінка Історія з папкою Історія.files.
| + | |
| - | <br>
| + | |
| - | Оцінювання робіт учнів та виставлення атестації за тему «Глобальна мережа Інтернет».
| + | |
| | | | |
| | + | <br> '''''Тип уроку:''''' урок застосування знань, навичок і вмінь |
| | | | |
| | + | '''''<br> Обладнання''''': комп’ютерний клас, локальна мережа Інтранет, картки із завданнями, папка Pub на FTP-сервері, в якій знаходиться до 8 файлів; тест перевірки знань Test_Inet.xls. |
| | | | |
| | + | <br> '''ХІД УРОКУ ''' |
| | | | |
| | + | <br> <u>'''I. Актуалізація опорних знань і дій учнів, необхідних для творчого розв’язування поставлених завдань'''</u> |
| | | | |
| | + | <br> Фронтальна бесіда з учнями: |
| | | | |
| | + | - Що таке „броузер ”? <br> - Як додати ярлик до сторінки у папку Избранное? <br> - Який основний спосіб відкриття веб-сторінки в броузері? <br> - Як завантажити файл із файлового сервера? <br> - Як зберегти веб-сторінку в броузері? <br> - Як зберегти малюнок з веб-сторінки? |
| | | | |
| | + | <u>'''<br> II. Аналіз завдання, розкриття способів розв’язування творчих його елементів'''</u> |
| | | | |
| | + | <br> Інструктаж по проведенню практичної роботи. Учні оформлюють в зошиті практичну роботу. |
| | | | |
| | + | <br> <u>'''III. Підготовка необхідного для роботи обладнання'''</u> |
| | | | |
| | + | <br> Учні отримують картки із завданням, сідають за комп’ютер і запускають броузер. |
| | + | |
| | + | <br> <u>'''IV. Самостійне виконання практичної частини роботи'''</u> |
| | + | |
| | + | <br> '''''Завдання:''''' |
| | + | |
| | + | • Відкрити свою папку на сервері. <br> • Створіть в ній папку FTP. <br> • Відкрити в броузері сторінку за адресою: <br> • http://laborant/index.htm <br> • Перейти послідовно на сторінки: Інформатика, Інтернет, Історія Інтернет. <br> • Додати адресу відкритої сторінки до папки вашого класу у папці Избранное, назвати ярлик своїм прізвищем. <br> • Зберегти веб-сторінку у свою папку, назвавши файл Історія. <br> • Перейти на сторінку Електронна пошта. <br> • Знайти емблему програми «The Bat!» і зберегти файл малюнку у свою папку, назвавши файл TheBat.gif <br> • Відкрити файловий архів за адресою: <br> • ftp://teacher/pub <br> • Скопіювати всі файли відкритої папки у власну папку. <br> • Показати вчителю файли, записані у свою папку. <br> • Оформити роботу в зошиті. |
| | + | |
| | + | <br> <u>'''V. Перевірка знань учнями фактичного матеріалу і вміння розкривати елементарні зовнішні зв’язки'''</u> |
| | + | |
| | + | <br> Учні поділяються на 2 підгрупи. Перша група проходить комп’ютерне тестування, друга – дає письмову відповідь на задане запитання. Через 10 хвилин групи міняються місцями. |
| | + | |
| | + | Варіанти питань: |
| | + | |
| | + | 1. Основні поняття мережі Інтернет, послуги мережі Інтернет, адресація комп’ютерів в мережі, основні протоколи мережі. <br> 2. Поняття про електронну пошту. Принципи роботи пошти. Поштові протоколи. Основні операції з поштою. <br> 3. Групи новин. <br> 4. Гіпертекст. Служба WWW. Робота з броузером. <br> 5. Файлові архіви. Менеджери завантажувань. |
| | + | |
| | + | <br>[[Image:8.06-2.jpg]] |
| | + | |
| | + | [[Image:8.06-3.jpg]]<br><br> <u>'''VI. Узагальнення і систематизація знань, навичок і умінь, здобутих учнями на уроці'''</u> |
| | + | |
| | + | <br> В папці учня повинні бути всі файли з файлового архіву, емблема поштового клієнта TheBat.gif, веб-сторінка Історія з папкою Історія.files. <br> Оцінювання робіт учнів та виставлення атестації за тему «Глобальна мережа Інтернет». |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | Надіслав викладач інформатики Миловидов Юрій Олегович, университет «КРОК» | | Надіслав викладач інформатики Миловидов Юрій Олегович, университет «КРОК» |
1. Основні поняття мережі Інтернет, послуги мережі Інтернет, адресація комп’ютерів в мережі, основні протоколи мережі.
2. Поняття про електронну пошту. Принципи роботи пошти. Поштові протоколи. Основні операції з поштою.
3. Групи новин.
4. Гіпертекст. Служба WWW. Робота з броузером.
5. Файлові архіви. Менеджери завантажувань.