|
|
|
| (1 промежуточная версия не показана) | | Строка 1: |
Строка 1: |
| | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]>>[[Інформатика|Інформатика]]>> Інформатика: Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.''' | | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]>>[[Інформатика|Інформатика]]>> Інформатика: Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.''' |
| | | | |
| - | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]» з теми «[[Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.|Практична робота №4 „Пошук інформації в Інтернеті за допомогою пошукових систем”.]]»''' | + | <br> '''План-конспект уроку з курсу «[[Інформатика 10 клас|Інформатика 10 клас]]» з теми «[[Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.|Робота з файловими архівами.]]»''' |
| | | | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | + | <br>''''' Тема:'''''<b> Робота з файловими архівами.</b> |
| | | | |
| - | <br>Тема: Робота з файловими архівами.<br>Мета: сформувати в учнів основні принципи служби передачі файлів; завантаження файлів з мережі Інтернет: зберігання веб-сторінок, малюнків з веб-сторінок; сформувати в учнів поняття менеджерів завантаження; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційну культуру учнів.<br>Тип уроку: урок засвоєння нових знань. <br>Обладнання: комп’ютерний клас, LCD-проектор, мережа Інтранет з налаштованим FTP-сервером.<br>ХІД УРОКУ<br>I. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів<br>Кросворд<br>Учні сідають за машини і відкривають файл CROSSWORD.XLS. Учням пропонується вибрати мову кросворда. При цьому відповіді потрібно вводити на вибраній мові. Для цього вони відкривають аркуш Український/Англійський. Кількість правильних відповідей в кросворді і є кількістю набраних балів для оцінки. При виборі англійського варіанту кількість правильних відповідей множиться на 1,5. Максимальна оцінка в українському варіанті – 8, в англійському – 12. В кожну клітинку учень пише по одній літері.<br>II. Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми, мети і завдань уроку<br>– В Інтернет знаходиться величезна кількість файлів, які можна записати собі на комп’ютер. На цьому уроці ви отримаєте знання та навички копіювання файлів на свій комп’ютер.<br>План<br>1. Збереження веб-сторінок.<br>2. Збереження малюнків з веб-сторінки.<br>3. Поняття про службу передачі файлів. <br>4. Менеджери завантаження.<br>5. Підсумки уроку.<br>III. Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу<br>– Якщо потрібно скопіювати текст на якійсь веб-сторінці, достатньо його виділити і скопіювати в буфер обміну. Якщо ж вам сподобалась вся сторінка з малюнками і оформленням, то в меню Файл виберіть Сохранить как і виберіть назву веб-сторінки і папку призначення. Якщо ви назвете сторінку sport.htm, то в папці призначення створиться спеціальна папка sport.files, куди будуть поміщені всі додаткові файли, які використовуються на цій сторінці.<br>Демонстрація збереження веб-сторінки на прикладі сторінки із мережі Інтранет.<br>– Якщо потрібно зберегти тільки графічний файл, потрібно виконати правий клік на ньому, вибрати пункт Сохранить рисунок, задати ім’я файлу та папку призначення.<br>– Якщо ви хочете поділитися своїми файлами з усім світом, розмістіть їх на файловому сервері. Файловий сервер – це підключений до мережі комп’ютер, на якому зосереджена велика кількість файлів, наданих для загального користування. Усі файли розташовані по папках за певною тематикою, щоб їх легше було знайти. Таких файлових серверів у світі нараховується кілька тисяч. При передачі файлів використовується протокол передачі файлів (FTP – File Transfer Protocol), тому файлові сервери ще називають FTP-серверами.<br>Відповідно до протоколу FTP два користувачі не можуть обмінятись файлами напряму; обмін здійснюється тільки через FTP-сервер.<br>При звертанні клієнта до сервера останній вимагає ввести ім’я та пароль. На більшості серверів це формальна операція – як ім’я достатньо ввести слово anonymous (анонімний), не вказуючи пароля, чи повідомити свій E-mail. На частині серверів доступ до папок платний, тобто за певну плату користувач отримує ім’я для входу та пароль, який діє на сервері певний термін. Більшість загальнодоступних файлових архівів зберігаються в каталозі /pub, а файли, що вивантажує клієнт – у каталозі /incoming.<br>Для роботи з FTP-серверами можна використовувати броузери. Але вони мають порівняно невеликі можливості та використовуються, коли дії з архівами виконуються рідко.<br>Існують спеціальні програми для роботи з такими серверами. Вони називаються FTP-клієнти:<br>FTP Explorer (http:/www.ftpx.com)<br>AutoFTP (http:/www.primasoft.com)<br>Файловий менеджер Total Commander теж можна використовувати як FTP-клієнт.<br>Для завантаження файлів з мережі Інтернет найчастіше використовують менеджери завантажень.<br>• GetRight<br>• FlashGet<br>• ReGet<br>• Go!zilla<br>• Download Accelerator Plus<br>• Download Master – безкоштовний менеджер, створений в Україні.<br>Дані програми мають ряд переваг перед броузером Internet Explorer:<br>• файл розділяється на кілька частин, які завантажуються різними шляхами, що прискорює швидкість завантажування;<br>• при перерриванні завантаження внаслідок раптового від’єднання від мережі програма очікує з’єднання з мережею і продовжує завантаження з місця розриву, а не спочатку;<br>• програма шукає даний файл на інших серверах і в разі вдалого пошуку завантажує цей файл з декількох серверів;<br>• можна задати розклад завантажень, щоб завантаження проходило в чітко визначені години;<br>• програма може вимкнути комп’ютер після виконання завантаження;<br>• при випуску нової версії програми може її автоматично завантажити із сервера виробника.<br>IV. Узагальнення і систематизація знань<br>Робота учнів в мережі Інтранет, запис у свою папку малюнка домашньої сторінки, збереження всієї сторінки, відкриття FTP-сервера за адресою ftp:/teacher/pub та перегляд файлів із сервера.<br>V. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання<br>Вивчити основні види завантаження файлів; можливості броузера, FTP-клієнта та менеджера завантажень. Підготуватись до практичної роботи. Повторити весь розділ «Глобальна мережа Інтернет».<br> <br><br> | + | <br>'''''Мета: ''''' сформувати в учнів основні принципи служби передачі файлів; завантаження файлів з мережі Інтернет: зберігання веб-сторінок, малюнків з веб-сторінок; сформувати в учнів поняття менеджерів завантаження; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційну культуру учнів. |
| | | | |
| | + | <br>'''''Тип уроку''''': урок засвоєння нових знань. |
| | | | |
| | + | <br>'''''Обладнання:''''' комп’ютерний клас, LCD-проектор, мережа Інтранет з налаштованим FTP-сервером. |
| | | | |
| | + | <br>''' ХІД УРОКУ''' |
| | | | |
| | + | <u>'''<br>I. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів'''</u> |
| | | | |
| | + | <br>'''''Кросворд''''' |
| | | | |
| | + | Учні сідають за машини і відкривають файл CROSSWORD.XLS. Учням пропонується вибрати мову кросворда. При цьому відповіді потрібно вводити на вибраній мові. Для цього вони відкривають аркуш Український/Англійський. Кількість правильних відповідей в кросворді і є кількістю набраних балів для оцінки. При виборі англійського варіанту кількість правильних відповідей множиться на 1,5. Максимальна оцінка в українському варіанті – 8, в англійському – 12. В кожну клітинку учень пише по одній літері. |
| | + | |
| | + | <br><u>'''II. Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми, мети і завдань уроку'''</u> |
| | + | |
| | + | <br>– В Інтернет знаходиться величезна кількість файлів, які можна записати собі на комп’ютер. На цьому уроці ви отримаєте знання та навички копіювання файлів на свій комп’ютер. |
| | + | |
| | + | '''План''' |
| | + | |
| | + | 1. Збереження веб-сторінок.<br>2. Збереження малюнків з веб-сторінки.<br>3. Поняття про службу передачі файлів. <br>4. Менеджери завантаження.<br>5. Підсумки уроку. |
| | + | |
| | + | <u>'''<br>III. Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу'''</u> |
| | + | |
| | + | <br>– Якщо потрібно скопіювати текст на якійсь веб-сторінці, достатньо його виділити і скопіювати в буфер обміну. Якщо ж вам сподобалась вся сторінка з малюнками і оформленням, то в меню Файл виберіть Сохранить как і виберіть назву веб-сторінки і папку призначення. Якщо ви назвете сторінку sport.htm, то в папці призначення створиться спеціальна папка sport.files, куди будуть поміщені всі додаткові файли, які використовуються на цій сторінці.<br>Демонстрація збереження веб-сторінки на прикладі сторінки із мережі Інтранет. |
| | + | |
| | + | – Якщо потрібно зберегти тільки графічний файл, потрібно виконати правий клік на ньому, вибрати пункт Сохранить рисунок, задати ім’я файлу та папку призначення. |
| | + | |
| | + | – Якщо ви хочете поділитися своїми файлами з усім світом, розмістіть їх на файловому сервері. Файловий сервер – це підключений до мережі комп’ютер, на якому зосереджена велика кількість файлів, наданих для загального користування. Усі файли розташовані по папках за певною тематикою, щоб їх легше було знайти. Таких файлових серверів у світі нараховується кілька тисяч. При передачі файлів використовується протокол передачі файлів (FTP – File Transfer Protocol), тому файлові сервери ще називають FTP-серверами. |
| | + | |
| | + | Відповідно до протоколу FTP два користувачі не можуть обмінятись файлами напряму; обмін здійснюється тільки через FTP-сервер. |
| | + | |
| | + | При звертанні клієнта до сервера останній вимагає ввести ім’я та пароль. На більшості серверів це формальна операція – як ім’я достатньо ввести слово anonymous (анонімний), не вказуючи пароля, чи повідомити свій E-mail. На частині серверів доступ до папок платний, тобто за певну плату користувач отримує ім’я для входу та пароль, який діє на сервері певний термін. Більшість загальнодоступних файлових архівів зберігаються в каталозі /pub, а файли, що вивантажує клієнт – у каталозі /incoming. |
| | + | |
| | + | Для роботи з FTP-серверами можна використовувати броузери. Але вони мають порівняно невеликі можливості та використовуються, коли дії з архівами виконуються рідко. |
| | + | |
| | + | Існують спеціальні програми для роботи з такими серверами. Вони називаються FTP-клієнти: |
| | + | |
| | + | FTP Explorer (http:/www.ftpx.com)<br>AutoFTP (http:/www.primasoft.com) |
| | + | |
| | + | Файловий менеджер Total Commander теж можна використовувати як FTP-клієнт. |
| | + | |
| | + | Для завантаження файлів з мережі Інтернет найчастіше використовують менеджери завантажень. |
| | + | |
| | + | • GetRight<br>• FlashGet<br>• ReGet<br>• Go!zilla<br>• Download Accelerator Plus<br>• Download Master – безкоштовний менеджер, створений в Україні. |
| | + | |
| | + | Дані програми мають ряд переваг перед броузером Internet Explorer: |
| | + | |
| | + | • файл розділяється на кілька частин, які завантажуються різними шляхами, що прискорює швидкість завантажування;<br>• при перерриванні завантаження внаслідок раптового від’єднання від мережі програма очікує з’єднання з мережею і продовжує завантаження з місця розриву, а не спочатку;<br>• програма шукає даний файл на інших серверах і в разі вдалого пошуку завантажує цей файл з декількох серверів;<br>• можна задати розклад завантажень, щоб завантаження проходило в чітко визначені години;<br>• програма може вимкнути комп’ютер після виконання завантаження;<br>• при випуску нової версії програми може її автоматично завантажити із сервера виробника. |
| | + | |
| | + | <u>'''<br>IV. Узагальнення і систематизація знань'''</u> |
| | + | |
| | + | <br>Робота учнів в мережі Інтранет, запис у свою папку малюнка домашньої сторінки, збереження всієї сторінки, відкриття FTP-сервера за адресою ftp:/teacher/pub та перегляд файлів із сервера. |
| | + | |
| | + | <u>'''<br>V. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання'''</u> |
| | + | |
| | + | <br>Вивчити основні види завантаження файлів; можливості броузера, FTP-клієнта та менеджера завантажень. Підготуватись до практичної роботи. Повторити весь розділ «Глобальна мережа Інтернет».<br> <br><br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | + | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | Надіслав викладач інформатики Миловидов Юрій Олегович, университет «КРОК» | | Надіслав викладач інформатики Миловидов Юрій Олегович, университет «КРОК» |
Текущая версия на 13:38, 15 июня 2011
Гіпермаркет Знань>>Інформатика 10 клас>>Інформатика>> Інформатика: Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій.
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 10 клас» з теми «Робота з файловими архівами.»
Тема: Робота з файловими архівами.
Мета: сформувати в учнів основні принципи служби передачі файлів; завантаження файлів з мережі Інтернет: зберігання веб-сторінок, малюнків з веб-сторінок; сформувати в учнів поняття менеджерів завантаження; розвивати логічне мислення; виховувати інформаційну культуру учнів.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютерний клас, LCD-проектор, мережа Інтранет з налаштованим FTP-сервером.
ХІД УРОКУ
I. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань учнів
Кросворд
Учні сідають за машини і відкривають файл CROSSWORD.XLS. Учням пропонується вибрати мову кросворда. При цьому відповіді потрібно вводити на вибраній мові. Для цього вони відкривають аркуш Український/Англійський. Кількість правильних відповідей в кросворді і є кількістю набраних балів для оцінки. При виборі англійського варіанту кількість правильних відповідей множиться на 1,5. Максимальна оцінка в українському варіанті – 8, в англійському – 12. В кожну клітинку учень пише по одній літері.
II. Мотивація навчальної діяльності і повідомлення теми, мети і завдань уроку
– В Інтернет знаходиться величезна кількість файлів, які можна записати собі на комп’ютер. На цьому уроці ви отримаєте знання та навички копіювання файлів на свій комп’ютер.
План
1. Збереження веб-сторінок. 2. Збереження малюнків з веб-сторінки. 3. Поняття про службу передачі файлів. 4. Менеджери завантаження. 5. Підсумки уроку.
III. Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу
– Якщо потрібно скопіювати текст на якійсь веб-сторінці, достатньо його виділити і скопіювати в буфер обміну. Якщо ж вам сподобалась вся сторінка з малюнками і оформленням, то в меню Файл виберіть Сохранить как і виберіть назву веб-сторінки і папку призначення. Якщо ви назвете сторінку sport.htm, то в папці призначення створиться спеціальна папка sport.files, куди будуть поміщені всі додаткові файли, які використовуються на цій сторінці. Демонстрація збереження веб-сторінки на прикладі сторінки із мережі Інтранет.
– Якщо потрібно зберегти тільки графічний файл, потрібно виконати правий клік на ньому, вибрати пункт Сохранить рисунок, задати ім’я файлу та папку призначення.
– Якщо ви хочете поділитися своїми файлами з усім світом, розмістіть їх на файловому сервері. Файловий сервер – це підключений до мережі комп’ютер, на якому зосереджена велика кількість файлів, наданих для загального користування. Усі файли розташовані по папках за певною тематикою, щоб їх легше було знайти. Таких файлових серверів у світі нараховується кілька тисяч. При передачі файлів використовується протокол передачі файлів (FTP – File Transfer Protocol), тому файлові сервери ще називають FTP-серверами.
Відповідно до протоколу FTP два користувачі не можуть обмінятись файлами напряму; обмін здійснюється тільки через FTP-сервер.
При звертанні клієнта до сервера останній вимагає ввести ім’я та пароль. На більшості серверів це формальна операція – як ім’я достатньо ввести слово anonymous (анонімний), не вказуючи пароля, чи повідомити свій E-mail. На частині серверів доступ до папок платний, тобто за певну плату користувач отримує ім’я для входу та пароль, який діє на сервері певний термін. Більшість загальнодоступних файлових архівів зберігаються в каталозі /pub, а файли, що вивантажує клієнт – у каталозі /incoming.
Для роботи з FTP-серверами можна використовувати броузери. Але вони мають порівняно невеликі можливості та використовуються, коли дії з архівами виконуються рідко.
Існують спеціальні програми для роботи з такими серверами. Вони називаються FTP-клієнти:
FTP Explorer (http:/www.ftpx.com) AutoFTP (http:/www.primasoft.com)
Файловий менеджер Total Commander теж можна використовувати як FTP-клієнт.
Для завантаження файлів з мережі Інтернет найчастіше використовують менеджери завантажень.
• GetRight • FlashGet • ReGet • Go!zilla • Download Accelerator Plus • Download Master – безкоштовний менеджер, створений в Україні.
Дані програми мають ряд переваг перед броузером Internet Explorer:
• файл розділяється на кілька частин, які завантажуються різними шляхами, що прискорює швидкість завантажування; • при перерриванні завантаження внаслідок раптового від’єднання від мережі програма очікує з’єднання з мережею і продовжує завантаження з місця розриву, а не спочатку; • програма шукає даний файл на інших серверах і в разі вдалого пошуку завантажує цей файл з декількох серверів; • можна задати розклад завантажень, щоб завантаження проходило в чітко визначені години; • програма може вимкнути комп’ютер після виконання завантаження; • при випуску нової версії програми може її автоматично завантажити із сервера виробника.
IV. Узагальнення і систематизація знань
Робота учнів в мережі Інтранет, запис у свою папку малюнка домашньої сторінки, збереження всієї сторінки, відкриття FTP-сервера за адресою ftp:/teacher/pub та перегляд файлів із сервера.
V. Підсумки уроку і повідомлення домашнього завдання
Вивчити основні види завантаження файлів; можливості броузера, FTP-клієнта та менеджера завантажень. Підготуватись до практичної роботи. Повторити весь розділ «Глобальна мережа Інтернет».
Надіслав викладач інформатики Миловидов Юрій Олегович, университет «КРОК»
Планування з інформатики, підручники та книги онлайн, курси та завдання з інформатики для 10 класу скачати
Предмети > Інформатика > Інформатика 10 клас > Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій > Створення та редагування відеофільмів (потокових презентацій. Конспект уроку і опорний каркас
|