|
|
|
| Строка 7: |
Строка 7: |
| | | | |
| | | | |
| - | ТЕМА: Алгоритми з циклами..<br>МЕТА: <br>1. Закріпити поняття алгоритмів <br>2. Розвинути вміння складати блок-схеми алгоритмів з циклами.<br>3. Розвиток творчих здібностей, логіки, уяви<br>ОБЛАДНАННЯ: програма «Сходинки 4 клас, Садівник», <br> підручник «Сходинки до інформатики, 4 клас».<br>ХІД УРОКУ.<br>1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.<br>Повторення правил з техніки безпеки.<br>2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ. <br>Відповіді на питання:<br> а) Що таке алгоритм?<br> б) Які способи завдання алгоритмів ви знаєте?<br> в) Які типи алгоритмів ви знаєте?<br>3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.<br>Запис на дошці: Алгоритми з циклами. Складання блок-схем алгоритмів<br>Одного разу до Мундрунчика зайшов Елзік. В кутку він побачив якісь довгі палки з тоненькими ниточками до яких прив’язані гачки. <br>- Що це? – зацікавився він. <br>- Вудочки, ловити рибу.<br>- А як це? – спитав Елзік.<br>- Дуже просто. Береш наживку, ось вона, - показав Мундрунчик. - Чіпляєш на гачок, кидаєш у воду і чекаєш поки риба клюне. Потім знімаєш рибу, кладеш її у відро і повторюєш все спочатку. (Складаємо блок-схему на дошці, див. Додаток 1)<br>- Я хочу спробувати, пішли на річку. <br>- На жаль, я не можу зараз піти, але, якщо ти все зрозумів, ти сам можеш піти.<br>На другий день до Мундрунчика прийшла Ганнуся: «Ти не бачив Елзіка? Я не можу його знайти.»<br>Мудрунчик одразу здогадався де шукати Елзіка. <br>Чому Елзік не прийшов додому?<br>Що забув сказати йому Мундрунчик? Як потрібно дописати блок-схему? (дописуємо блок-схему)<br>4. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ. Читаємо і роздивляємось інформацію уроку 14 стор.30. <br>5. РОБОТА НА КОМП’ЮТЕРІ: <br>Практична робота: Складання алгоритму для Виконавця Садівник.<br>Які дії повторює Садівник?<br> <br>Візьми лопату<br>Викопай яму<br>Постав лопату<br>Візьми саджанець<br>Постав у ямку<br>Візьми відро <br>Полий саджанець<br>Постав відро<br>Візьми лопату<br>Закопай ямку<br>Постав лопату<br>Візьми відро<br>Полий саджанець<br>Постав відро<br> <br>Які команду циклу слід використати? Які команди ще потрібно додати?<br>6. РЕЛАКСАЦІЯ:<br>Вправа 1. Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів.<br>Вправа 2. Зробити нахили і повороти голови.<br>Вправа 3.В.п. – ноги на ширині плечей.<br>1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих.<br>2.Видих. Темп повільний.<br>7. РОБОТА В ЗОШИТІ:<br>Закінчи блок-схему до алгоритму «Збери гербарій» (додаток 2)<br>8. ПІДСУМОК УРОКУ.<br>Питання:<br>- Що найцікавішим було на уроці?<br>- Чи навчилися ви складати алгоритм з циклом?<br><br>Домашнє завдання: Стор. 31.<br><br>Додаток 1 Додаток 2<br> «Рибалка» «Збери гербарій»<br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br>Завдання: Заповнити командами відповідні фігури, розставити стрілки, підписати ТАК, НІ у відповідних місцях. <br>Слова підказки: <br>«Рибалка» насади наживку, закинь у воду, чекай поки клюне, витягни рибу, поклади у відро, (повне відро?, йди додому)<br>«Збери гербарій» прийди в парк, збери листя, принеси листя додому, візьми лист, оглянь лист, засуши лист, викинь<br>
| + | <br> |
| | | | |
| | + | <u>ТЕМА:</u> '''Алгоритми з циклами..''' |
| | | | |
| | + | <br><u>МЕТА: </u> |
| | + | |
| | + | 1. Закріпити поняття алгоритмів <br>2. Розвинути вміння складати блок-схеми алгоритмів з циклами.<br>3. Розвиток творчих здібностей, логіки, уяви |
| | + | |
| | + | <br><u>ОБЛАДНАННЯ: </u> програма «Сходинки 4 клас, Садівник», <br> підручник «Сходинки до інформатики, 4 клас». |
| | + | |
| | + | <br><u>ХІД УРОКУ.</u> |
| | + | |
| | + | <br><u>'''1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.'''</u> |
| | + | |
| | + | Повторення правил з техніки безпеки. |
| | + | |
| | + | <br><u>'''2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ.'''</u> |
| | + | |
| | + | '''''Відповіді на питання:''''' |
| | + | |
| | + | а) Що таке алгоритм?<br> б) Які способи завдання алгоритмів ви знаєте?<br> в) Які типи алгоритмів ви знаєте? |
| | + | |
| | + | <br><u>'''3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.'''</u> |
| | + | |
| | + | Запис на дошці: Алгоритми з циклами. Складання блок-схем алгоритмів<br>Одного разу до Мундрунчика зайшов Елзік. В кутку він побачив якісь довгі палки з тоненькими ниточками до яких прив’язані гачки. <br>- Що це? – зацікавився він. <br>- Вудочки, ловити рибу.<br>- А як це? – спитав Елзік.<br>- Дуже просто. Береш наживку, ось вона, - показав Мундрунчик. - Чіпляєш на гачок, кидаєш у воду і чекаєш поки риба клюне. Потім знімаєш рибу, кладеш її у відро і повторюєш все спочатку. (Складаємо блок-схему на дошці, див. Додаток 1)<br>- Я хочу спробувати, пішли на річку. <br>- На жаль, я не можу зараз піти, але, якщо ти все зрозумів, ти сам можеш піти.<br>На другий день до Мундрунчика прийшла Ганнуся: «Ти не бачив Елзіка? Я не можу його знайти.»<br>Мудрунчик одразу здогадався де шукати Елзіка. <br>Чому Елзік не прийшов додому?<br>Що забув сказати йому Мундрунчик? Як потрібно дописати блок-схему? (дописуємо блок-схему) |
| | + | |
| | + | <br><u>'''4. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ.'''</u> Читаємо і роздивляємось інформацію уроку 14 стор.30. |
| | + | |
| | + | <br><u>'''5. РОБОТА НА КОМП’ЮТЕРІ:'''</u> |
| | + | |
| | + | <br>Практична робота: Складання алгоритму для Виконавця Садівник.<br>Які дії повторює Садівник?<br> <br>Візьми лопату Постав відро<br>Викопай яму Візьми лопату<br>Постав лопату Закопай ямку<br>Візьми саджанець Постав лопату<br>Постав у ямку Візьми відро<br>Візьми відро Полий саджанець<br>Полий саджанець Постав відро<br> <br>Які команду циклу слід використати? Які команди ще потрібно додати? |
| | + | |
| | + | <br><u>'''6. РЕЛАКСАЦІЯ:'''</u> |
| | + | |
| | + | '''Вправа 1.''' Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів.<br>'''Вправа 2'''. Зробити нахили і повороти голови.<br>'''Вправа 3'''.В.п. – ноги на ширині плечей.<br>1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих.<br>2.Видих. Темп повільний. |
| | + | |
| | + | <br><u>'''7. РОБОТА В ЗОШИТІ:'''</u> |
| | + | |
| | + | Закінчи блок-схему до алгоритму «Збери гербарій» (додаток 2) |
| | + | |
| | + | <br><u>'''8. ПІДСУМОК УРОКУ.'''</u> |
| | + | |
| | + | Питання:<br>- Що найцікавішим було на уроці?<br>- Чи навчилися ви складати алгоритм з циклом?<br><br>'''Домашнє завдання: '''Стор. 31. |
| | + | |
| | + | |
| | + | |
| | + | [[Image:01.03-19.jpg]]<br><br><br>'''''Завдання:''''' Заповнити командами відповідні фігури, розставити стрілки, підписати ТАК, НІ у відповідних місцях. |
| | + | |
| | + | '''Слова підказки: ''' |
| | + | |
| | + | «Рибалка» насади наживку, закинь у воду, чекай поки клюне, витягни рибу, поклади у відро, (повне відро?, йди додому)<br>«Збери гербарій» прийди в парк, збери листя, принеси листя додому, візьми лист, оглянь лист, засуши лист, викинь<br> |
| | + | |
| | + | |
| | + | |
| | + | |
| | + | |
| | + | |
| | + | |
| | + | <br> |
| | | | |
| | Надіслано вчителем інформатики Спеціалізованої школи № 252 Оболонського району м. Києва Житинською О.І. | | Надіслано вчителем інформатики Спеціалізованої школи № 252 Оболонського району м. Києва Житинською О.І. |
Текущая версия на 10:46, 2 марта 2011
Гіпермаркет знань>>Інформатика >> Інформатика: Складання алгоритмів з циклами для виконавців
План-конспект уроку з курсу «Інформатика 4 клас» з теми «Алгоритми з циклами».
ТЕМА: Алгоритми з циклами..
МЕТА:
1. Закріпити поняття алгоритмів 2. Розвинути вміння складати блок-схеми алгоритмів з циклами. 3. Розвиток творчих здібностей, логіки, уяви
ОБЛАДНАННЯ: програма «Сходинки 4 клас, Садівник», підручник «Сходинки до інформатики, 4 клас».
ХІД УРОКУ.
1. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ.
Повторення правил з техніки безпеки.
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
Відповіді на питання:
а) Що таке алгоритм? б) Які способи завдання алгоритмів ви знаєте? в) Які типи алгоритмів ви знаєте?
3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.
Запис на дошці: Алгоритми з циклами. Складання блок-схем алгоритмів Одного разу до Мундрунчика зайшов Елзік. В кутку він побачив якісь довгі палки з тоненькими ниточками до яких прив’язані гачки. - Що це? – зацікавився він. - Вудочки, ловити рибу. - А як це? – спитав Елзік. - Дуже просто. Береш наживку, ось вона, - показав Мундрунчик. - Чіпляєш на гачок, кидаєш у воду і чекаєш поки риба клюне. Потім знімаєш рибу, кладеш її у відро і повторюєш все спочатку. (Складаємо блок-схему на дошці, див. Додаток 1) - Я хочу спробувати, пішли на річку. - На жаль, я не можу зараз піти, але, якщо ти все зрозумів, ти сам можеш піти. На другий день до Мундрунчика прийшла Ганнуся: «Ти не бачив Елзіка? Я не можу його знайти.» Мудрунчик одразу здогадався де шукати Елзіка. Чому Елзік не прийшов додому? Що забув сказати йому Мундрунчик? Як потрібно дописати блок-схему? (дописуємо блок-схему)
4. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ. Читаємо і роздивляємось інформацію уроку 14 стор.30.
5. РОБОТА НА КОМП’ЮТЕРІ:
Практична робота: Складання алгоритму для Виконавця Садівник. Які дії повторює Садівник? Візьми лопату Постав відро Викопай яму Візьми лопату Постав лопату Закопай ямку Візьми саджанець Постав лопату Постав у ямку Візьми відро Візьми відро Полий саджанець Полий саджанець Постав відро Які команду циклу слід використати? Які команди ще потрібно додати?
6. РЕЛАКСАЦІЯ:
Вправа 1. Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів. Вправа 2. Зробити нахили і повороти голови. Вправа 3.В.п. – ноги на ширині плечей. 1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих. 2.Видих. Темп повільний.
7. РОБОТА В ЗОШИТІ:
Закінчи блок-схему до алгоритму «Збери гербарій» (додаток 2)
8. ПІДСУМОК УРОКУ.
Питання: - Що найцікавішим було на уроці? - Чи навчилися ви складати алгоритм з циклом?
Домашнє завдання: Стор. 31.

Завдання: Заповнити командами відповідні фігури, розставити стрілки, підписати ТАК, НІ у відповідних місцях.
Слова підказки:
«Рибалка» насади наживку, закинь у воду, чекай поки клюне, витягни рибу, поклади у відро, (повне відро?, йди додому) «Збери гербарій» прийди в парк, збери листя, принеси листя додому, візьми лист, оглянь лист, засуши лист, викинь
Надіслано вчителем інформатики Спеціалізованої школи № 252 Оболонського району м. Києва Житинською О.І.
Планування з інформатики, матеріали з інформатики 4 класу скачати, підручники онлайн
Предмети > Інформатика > Інформатика 4 клас > Складання алгоритмів з циклами для виконавців > Складання алгоритмів з циклами для виконавців. Конспект уроку і опорний каркас
|