|
|
Строка 1: |
Строка 1: |
- | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: «Лисиця та їжак». Повні уроки''' | + | '''[[Гіпермаркет Знань - перший в світі!|Гіпермаркет Знань]]>>[[Українська література|Українська література]]>>[[Українська література 2 клас. Повні уроки]]>> Українська література: «Лисиця та їжак». Повні уроки''' |
| | | |
- | '''Тема 17. «Лисиця та їжак»- українська народна казка.''' | + | '''Тема 17. «Лисиця та їжак»- українська народна казка.''' |
| + | [[Image:37676194_ezhik.jpeg |
| | | |
| + | <br> '''Мета:''' навчитися висловлювати власну думку, вміти давати характеристику героям; навчитися діалоговому мовленню; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення, виховувати в дітях бажання бути чесними і ніколи не обманювати інших |
| | | |
- | '''Мета:''' навчитися висловлювати власну думку, вміти давати характеристику героям; навчитися діалоговому мовленню; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення, виховувати в дітях бажання бути чесними і ніколи не обманювати інших | + | '''Обладнання:''' малюнки на дошці, маски їжачка і лисички. |
| | | |
- | '''Обладнання:''' малюнки на дошці, маски їжачка і лисички.
| + | <br> |
| | | |
| + | '''== Хід уроку: ==''' |
| | | |
| + | <br> '''I. Організація классу''' |
| | | |
- | '''== Хід уроку: =='''
| + | Дзвоник всім нам дав наказ – |
- |
| + | |
| | | |
- | '''I. Організація классу'''
| + | До роботи швидше в клас. |
- |
| + | |
- | Дзвоник всім нам дав наказ –
| + | |
- |
| + | |
- | До роботи швидше в клас. | + | |
- |
| + | |
- | Біля парти станемо чемно –
| + | |
- |
| + | |
- | Хай мине час недаремно.
| + | |
- |
| + | |
- | Будемо розум розвивати,
| + | |
- |
| + | |
- | Свою пам’ять тренувати.
| + | |
| | | |
| + | Біля парти станемо чемно – |
| | | |
- | '''II. Мовна розминка'''
| + | Хай мине час недаремно. |
| | | |
- | Прочитати скоромовки, записані на дошці на одному мовному диханні:
| + | Будемо розум розвивати, |
| | | |
- | Бабин біб розцвів у дощ -
| + | Свою пам’ять тренувати. |
- | Буде бабі біб у борщ.
| + | |
| | | |
- | Босий хлопець сіно косить,
| + | <br> '''II. Мовна розминка''' |
- | Роса росить ноги босі.
| + | |
| | | |
- | Ой був собі коточок,
| + | Прочитати скоромовки, записані на дошці на одному мовному диханні: |
- | Украв собі клубочок
| + | |
- | Та й сховався в куточок.
| + | |
| | | |
- | '''III. Перевірка домашнього завдання.'''
| + | Бабин біб розцвів у дощ - Буде бабі біб у борщ. |
| | | |
- | '''IV. Оголошення сьогоднішньої теми.'''
| + | Босий хлопець сіно косить, Роса росить ноги босі. |
| | | |
- | Вчитель просить діток відгадати героїв сьогоднішньої казки:
| + | Ой був собі коточок, Украв собі клубочок Та й сховався в куточок. |
| | | |
- | Хто вдягнувся в піджачок
| + | '''III. Перевірка домашнього завдання.''' |
- | Із голок і колючок?
| + | |
- | Колір в нього сіруватий,
| + | |
- | Ніс неначе в поросяти.
| + | |
- | Доторкнусь до голочок –
| + | |
- | Він згортається в клубок. '''(Їжак)'''
| + | |
- |
| + | |
- |
| + | |
- | В темнім лісі проживає,
| + | |
- | Довгий хвіст пухнастий має,
| + | |
- | Та на місці не сидиться,
| + | |
- | А зовуть її... '''(лисиця).'''
| + | |
- | | + | |
- | На уроці ми прочитаємо, як ви вже здогадалися, казку «Лисиця та їжак» . Розкажіть що вам відомо про цих тварин, де вони живуть і що їдять.
| + | |
- | | + | |
- | '''V. Опрацювання казки'''
| + | |
- | | + | |
- | Вчитель читає казку:
| + | |
| | | |
| + | '''IV. Оголошення сьогоднішньої теми.''' |
| | | |
- | Йде лисиця з полювання, сумна йде, невесела. Живіт вже починає бурчати від голоду . Іде, та й голодними оченятами позирає навкруги.Тут назустріч їй їжак іде.
| + | Вчитель просить діток відгадати героїв сьогоднішньої казки: |
| | | |
- | —Доброго здоров’ячка, їжаче!
| + | Хто вдягнувся в піджачок Із голок і колючок? Колір в нього сіруватий, Ніс неначе в поросяти. Доторкнусь до голочок – Він згортається в клубок. '''(Їжак)''' |
| | | |
- | — І вам доброго здоров’ячка, — відповів їжак і згорнувся клубочком.
| + | <br> В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має, Та на місці не сидиться, А зовуть її... '''(лисиця).''' |
| | | |
- | — Як до речі поживаєте?-з хитрим поглядом запитала лисиця.
| + | На уроці ми прочитаємо, як ви вже здогадалися, казку «Лисиця та їжак» . Розкажіть що вам відомо про цих тварин, де вони живуть і що їдять. |
| | | |
- | — Та добре, спасибі!- відповів їжачок.
| + | '''V. Опрацювання казки''' |
| | | |
- | — Ой, та й давненько ж мі не бачилися, рідненький. Давай-но на радощах поцілуємось.
| + | Вчитель читає казку: |
- | Їжак ще тугіше згорнувся в клубочок, засопів тихенько.
| + | |
| | | |
- | — Ні, сестро, не хочу я — відповідає. — Я ще не вмивався.
| + | <br> Йде лисиця з полювання, сумна йде, невесела. Живіт вже починає бурчати від голоду . Іде, та й голодними оченятами позирає навкруги.Тут назустріч їй їжак іде. |
| | | |
- | — А знаєш, — каже лисиця, — я вже й м’ясо перестала любити їсти, тільки овочі. Цілий день сьогодні з кроликами на капусті паслася. Так ситно наїлася!..
| + | —Доброго здоров’ячка, їжаче! |
| | | |
- | —Та невже?! А я оце саме збирався вам повідомити, що біля великої вільхи виводок тетеревенят пасеться.
| + | — І вам доброго здоров’ячка, — відповів їжак і згорнувся клубочком. |
| | | |
- | — Де це? — так і підскочила лисиця. | + | — Як до речі поживаєте?-з хитрим поглядом запитала лисиця. |
| | | |
- | —Та ви вниз по струмочку йдіть, ліворуч. Та що ж це ви, вже йдете?
| + | — Та добре, спасибі!- відповів їжачок. |
| | | |
- | — Побіжу, ніколи мені сьогодні... | + | — Ой, та й давненько ж мі не бачилися, рідненький. Давай-но на радощах поцілуємось. Їжак ще тугіше згорнувся в клубочок, засопів тихенько. |
- | І лисицій слід пропав. Розгорнувся їжак та й каже:
| + | |
| | | |
- | — Піди-но, пошукай! Нас, голубонько, не обдуриш... ! | + | — Ні, сестро, не хочу я — відповідає. — Я ще не вмивався. |
- | Та й пішов собі далі.
| + | |
| | | |
| + | — А знаєш, — каже лисиця, — я вже й м’ясо перестала любити їсти, тільки овочі. Цілий день сьогодні з кроликами на капусті паслася. Так ситно наїлася!.. |
| | | |
- | 1.Перевірка первинного сприймання:
| + | —Та невже?! А я оце саме збирався вам повідомити, що біля великої вільхи виводок тетеревенят пасеться. |
| | | |
- | -Які головні герої казки?
| + | — Де це? — так і підскочила лисиця. |
- | -Кого саме зустріла лисичка и звідки вона йшла?
| + | |
| | | |
- | 2.Повторне читання казки в голос окремими учнями.
| + | —Та ви вниз по струмочку йдіть, ліворуч. Та що ж це ви, вже йдете? |
| | | |
- | 3. Фізкультхвилинка
| + | — Побіжу, ніколи мені сьогодні... І лисицій слід пропав. Розгорнувся їжак та й каже: |
| | | |
- | Їжачок ішов лісочком,
| + | — Піди-но, пошукай! Нас, голубонько, не обдуриш... ! Та й пішов собі далі. |
- | Вмить згорнувся він клубочком.
| + | |
- | А лисичка походила
| + | |
- | Й їжачка того не з'їла.
| + | |
| | | |
- | 4.Питання до казки та відповідь на них учнями:
| + | <br> 1.Перевірка первинного сприймання: |
| | | |
- | - Де зустрілися їжак і лисиця? | + | -Які головні герої казки? -Кого саме зустріла лисичка и звідки вона йшла? |
- | - Що зробив їжак після привітання? Чому згорнувся клубочком? | + | |
- | - Що лисиця запропонувала їжачку?
| + | |
- | - Чи повірив їжачок їй? Чому?
| + | |
- | - Як би ви вчинили на місці їжачка?
| + | |
- | - Чи довіряєте ви комусь?
| + | |
- | - Чи справді лисиця не їсть м’яса?
| + | |
- | - Прочитайте,про що повідомив їжачок лисицю?
| + | |
- | - Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком?
| + | |
- | - Поясніть вислів "Як і не було ". Куди ж побігла лиска?
| + | |
- | - Чи правду казала лисичка їжачкові? Для чого був її обман?
| + | |
- | - Хто з них вирішив поступити більш хитрим способом?
| + | |
| | | |
- | 5.Читання в особах.
| + | 2.Повторне читання казки в голос окремими учнями. |
| | | |
- | - Як треба читати слова лисички?
| + | 3. Фізкультхвилинка |
- | - Як треба читати слова їжачка?
| + | |
- | - Знайдіть і прочитайте тільки слова лисички.
| + | |
- | - Знайдіть і прочитайте слова тільки їжачка.
| + | |
| | | |
- | Вчитель: Тепер мі спробуємо розіграти казку «Лисиця і їжак» в особах.
| + | Їжачок ішов лісочком, Вмить згорнувся він клубочком. А лисичка походила Й їжачка того не з'їла. |
| | | |
- | 6. Мовно-логічне завдання.
| + | 4.Питання до казки та відповідь на них учнями: |
| | | |
- | З'єднати слова з відповідним героєм:
| + | - Де зустрілися їжак і лисиця? - Що зробив їжак після привітання? Чому згорнувся клубочком? - Що лисиця запропонувала їжачку? - Чи повірив їжачок їй? Чому? - Як би ви вчинили на місці їжачка? - Чи довіряєте ви комусь? - Чи справді лисиця не їсть м’яса? - Прочитайте,про що повідомив їжачок лисицю? - Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком? - Поясніть вислів "Як і не було ". Куди ж побігла лиска? - Чи правду казала лисичка їжачкові? Для чого був її обман? - Хто з них вирішив поступити більш хитрим способом? |
| | | |
| + | 5.Читання в особах. |
| | | |
- | Улеслива хитра розумний винахідливий
| + | - Як треба читати слова лисички? - Як треба читати слова їжачка? - Знайдіть і прочитайте тільки слова лисички. - Знайдіть і прочитайте слова тільки їжачка. |
| | | |
- | ЛИСИЧКА ЇЖАЧОК
| + | Вчитель: Тепер мі спробуємо розіграти казку «Лисиця і їжак» в особах. |
- |
| + | |
- | підступна зла кмітлива дотепний
| + | |
| | | |
| + | 6. Мовно-логічне завдання. |
| | | |
- | - Хто з героїв вам більше сподобався,поясніть чому?
| + | З'єднати слова з відповідним героєм: |
| | | |
- | '''VI. Вчитель підводить підсумки, задаючи питання дітям:'''
| + | <br> Улеслива хитра розумний винахідливий |
| | | |
- | Як називається казка яку ви сьогодні почули?
| + | ЛИСИЧКА ЇЖАЧОК |
| | | |
- | Чому повчає нас ця казка?
| + | підступна зла кмітлива дотепний |
| | | |
| + | <br> - Хто з героїв вам більше сподобався,поясніть чому? |
| | | |
- | '''VII. Домашнє завдання''' | + | '''VI. Вчитель підводить підсумки, задаючи питання дітям:''' |
| | | |
- | Прочитати казку перед батьками, розповісти яка її мораль.
| + | Як називається казка яку ви сьогодні почули? |
| | | |
- | Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки? ( Більше вір своїм очам, ніж чужим речам.)
| + | Чому повчає нас ця казка? |
- |
| + | |
| | | |
- | Рефлексія результатів уроку.
| + | <br> '''VII. Домашнє завдання''' |
- |
| + | |
| | | |
- | Оцінювання учнями своєї роботи.
| + | Прочитати казку перед батьками, розповісти яка її мораль. |
| | | |
- | - Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:
| + | Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки? ( Більше вір своїм очам, ніж чужим речам.) |
| | | |
- |
| + | <br> Рефлексія результатів уроку. |
- | - працював ефективно, творчо, активно;
| + | |
- |
| + | |
- | - старався
| + | |
- |
| + | |
- | - працював нижче своїх можливостей
| + | |
| | | |
| + | <br> Оцінювання учнями своєї роботи. |
| | | |
- | - Зроби для себе висновок. | + | - Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці: |
| | | |
| + | <br> - працював ефективно, творчо, активно; |
| | | |
| + | - старався |
| | | |
| + | - працював нижче своїх можливостей |
| | | |
- | '''Використані уроки:'''
| + | <br> - Зроби для себе висновок. |
| | | |
- | 1) Урок на тему: «Лисиця та їжак-казка», написав Хоботюк Г.В
| + | <br> |
| | | |
- | 2) Урок на тему: «Лисиця та їжак» (українська народна казка) від Безсмертної І.В
| + | <br> '''Використані уроки:''' |
| | | |
- | 3) Урок від З. Чорноус на тему: «Лисиця та їжак»
| + | 1) Урок на тему: «Лисиця та їжак-казка», написав Хоботюк Г.В |
| | | |
| + | 2) Урок на тему: «Лисиця та їжак» (українська народна казка) від Безсмертної І.В |
| | | |
- | Відредаговано та вислано Поліщук І.В
| + | 3) Урок від З. Чорноус на тему: «Лисиця та їжак» |
| | | |
| + | <br> Відредаговано та вислано Поліщук І.В |
| | | |
- | <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. | + | <br> <br> Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, [http://xvatit.com/index.php?do=feedback напишите нам]. |
| | | |
| Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br> | | Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - [http://xvatit.com/forum/ Образовательный форум].<br> |
| | | |
| [[Категорія: Українська література 2 клас]] | | [[Категорія: Українська література 2 клас]] |
Версия 20:20, 10 февраля 2011
Гіпермаркет Знань>>Українська література>>Українська література 2 клас. Повні уроки>> Українська література: «Лисиця та їжак». Повні уроки
Тема 17. «Лисиця та їжак»- українська народна казка.
[[Image:37676194_ezhik.jpeg
Мета: навчитися висловлювати власну думку, вміти давати характеристику героям; навчитися діалоговому мовленню; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мовлення, виховувати в дітях бажання бути чесними і ніколи не обманювати інших
Обладнання: малюнки на дошці, маски їжачка і лисички.
== Хід уроку: ==
I. Організація классу
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Біля парти станемо чемно –
Хай мине час недаремно.
Будемо розум розвивати,
Свою пам’ять тренувати.
II. Мовна розминка
Прочитати скоромовки, записані на дошці на одному мовному диханні:
Бабин біб розцвів у дощ - Буде бабі біб у борщ.
Босий хлопець сіно косить, Роса росить ноги босі.
Ой був собі коточок, Украв собі клубочок Та й сховався в куточок.
III. Перевірка домашнього завдання.
IV. Оголошення сьогоднішньої теми.
Вчитель просить діток відгадати героїв сьогоднішньої казки:
Хто вдягнувся в піджачок Із голок і колючок? Колір в нього сіруватий, Ніс неначе в поросяти. Доторкнусь до голочок – Він згортається в клубок. (Їжак)
В темнім лісі проживає, Довгий хвіст пухнастий має, Та на місці не сидиться, А зовуть її... (лисиця).
На уроці ми прочитаємо, як ви вже здогадалися, казку «Лисиця та їжак» . Розкажіть що вам відомо про цих тварин, де вони живуть і що їдять.
V. Опрацювання казки
Вчитель читає казку:
Йде лисиця з полювання, сумна йде, невесела. Живіт вже починає бурчати від голоду . Іде, та й голодними оченятами позирає навкруги.Тут назустріч їй їжак іде.
—Доброго здоров’ячка, їжаче!
— І вам доброго здоров’ячка, — відповів їжак і згорнувся клубочком.
— Як до речі поживаєте?-з хитрим поглядом запитала лисиця.
— Та добре, спасибі!- відповів їжачок.
— Ой, та й давненько ж мі не бачилися, рідненький. Давай-но на радощах поцілуємось. Їжак ще тугіше згорнувся в клубочок, засопів тихенько.
— Ні, сестро, не хочу я — відповідає. — Я ще не вмивався.
— А знаєш, — каже лисиця, — я вже й м’ясо перестала любити їсти, тільки овочі. Цілий день сьогодні з кроликами на капусті паслася. Так ситно наїлася!..
—Та невже?! А я оце саме збирався вам повідомити, що біля великої вільхи виводок тетеревенят пасеться.
— Де це? — так і підскочила лисиця.
—Та ви вниз по струмочку йдіть, ліворуч. Та що ж це ви, вже йдете?
— Побіжу, ніколи мені сьогодні... І лисицій слід пропав. Розгорнувся їжак та й каже:
— Піди-но, пошукай! Нас, голубонько, не обдуриш... ! Та й пішов собі далі.
1.Перевірка первинного сприймання:
-Які головні герої казки? -Кого саме зустріла лисичка и звідки вона йшла?
2.Повторне читання казки в голос окремими учнями.
3. Фізкультхвилинка
Їжачок ішов лісочком, Вмить згорнувся він клубочком. А лисичка походила Й їжачка того не з'їла.
4.Питання до казки та відповідь на них учнями:
- Де зустрілися їжак і лисиця? - Що зробив їжак після привітання? Чому згорнувся клубочком? - Що лисиця запропонувала їжачку? - Чи повірив їжачок їй? Чому? - Як би ви вчинили на місці їжачка? - Чи довіряєте ви комусь? - Чи справді лисиця не їсть м’яса? - Прочитайте,про що повідомив їжачок лисицю? - Чому змінився її настрій під час зустрічі з їжачком? - Поясніть вислів "Як і не було ". Куди ж побігла лиска? - Чи правду казала лисичка їжачкові? Для чого був її обман? - Хто з них вирішив поступити більш хитрим способом?
5.Читання в особах.
- Як треба читати слова лисички? - Як треба читати слова їжачка? - Знайдіть і прочитайте тільки слова лисички. - Знайдіть і прочитайте слова тільки їжачка.
Вчитель: Тепер мі спробуємо розіграти казку «Лисиця і їжак» в особах.
6. Мовно-логічне завдання.
З'єднати слова з відповідним героєм:
Улеслива хитра розумний винахідливий
ЛИСИЧКА ЇЖАЧОК
підступна зла кмітлива дотепний
- Хто з героїв вам більше сподобався,поясніть чому?
VI. Вчитель підводить підсумки, задаючи питання дітям:
Як називається казка яку ви сьогодні почули?
Чому повчає нас ця казка?
VII. Домашнє завдання
Прочитати казку перед батьками, розповісти яка її мораль.
Прочитайте прислів'я і скажіть, чи могло б воно бути заголовком до прочитаної казки? ( Більше вір своїм очам, ніж чужим речам.)
Рефлексія результатів уроку.
Оцінювання учнями своєї роботи.
- Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці:
- працював ефективно, творчо, активно;
- старався
- працював нижче своїх можливостей
- Зроби для себе висновок.
Використані уроки:
1) Урок на тему: «Лисиця та їжак-казка», написав Хоботюк Г.В
2) Урок на тему: «Лисиця та їжак» (українська народна казка) від Безсмертної І.В
3) Урок від З. Чорноус на тему: «Лисиця та їжак»
Відредаговано та вислано Поліщук І.В
Если у вас есть исправления или предложения к данному уроку, напишите нам.
Если вы хотите увидеть другие корректировки и пожелания к урокам, смотрите здесь - Образовательный форум.
Категорія: Українська література 2 клас
|