KNOWLEDGE HYPERMARKET


Чим годувати школярів? — история изменений

В ЧОМУ СУТЬ?

Протягом останніх років школярі харчуються дедалі гірше, грошей на шкільні обіди державою виділяється все менше, а батьками виймається з гаманця все більше. Додалася ще одна проблема: ЗМІ так і рясніють заголовками, що повідомляють про чергові отруєннях школярів, так що проблема шкільних їдалень тільки посилюється. Знайти золоту середину за шкалою «ціна-якість» ніяк не виходить.


Висновок: харчування в школі несмачне, дороге, а іноді навіть небезпечне для здоров'я. За підрахунками, 62% дітей не їдять того, що пропонується в шкільному буфеті, або їдять дуже мало.


Що з цим робити? Відмовитися від шкільної їдальні зовсім? Але ж дитина проводить у навчальному закладі більшу частину дня, а то й перебуває там до вечора. Морити голодом – не вихід. Давати гроші на шкідливий фаст-фуд – теж. Приносити їжу з дому – однокласники засміють. Залишається одне – терміново змінювати систему шкільного харчування!


Ми запропонували професіоналам у сфері харчування скласти оптимальний набір продуктів для обіду. В результаті роботи сотень лікарів-дієтологів, досвідчених кулінарів і технологів, співробітників спеціалізованих НДІ та інших експертів був запропонований список продуктів різних категорій, щоб забезпечити смачне, повноцінне, збалансоване і недороге харчування як вдома, так і в школі. 


Харчування школярів регламентується цілим рядом законів: «Про освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» і т. д. Калорійність гарячого обіду в школі, згідно з правилами, повинна становити 794 кілокалорій для дітей до 10 років і 975 кілокалорій для школярів старших класів. При цьому на білки має припадати 27 грамів і 31,8 г, жири – 25,6 грамів і 30,7 грамів, а на вуглеводи – 114 г і 143 грамів відповідно.

Кейси по темі:

Інформація в соцмережах:

Дякуємо, Ваша оцінка зарахована!