<?xml version="1.0"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="http://edufuture.biz/skins/common/feed.css?270"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="ru">
		<id>http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F.%C2%BB</id>
		<title>Конспект уроку «Працездатне населення.» - История изменений</title>
		<link rel="self" type="application/atom+xml" href="http://edufuture.biz/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F.%C2%BB"/>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F.%C2%BB&amp;action=history"/>
		<updated>2026-05-10T12:56:17Z</updated>
		<subtitle>История изменений этой страницы в вики</subtitle>
		<generator>MediaWiki 1.16.0</generator>

	<entry>
		<id>http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F.%C2%BB&amp;diff=30598&amp;oldid=prev</id>
		<title>ВикторияМора: Создана новая страница размером &lt;metakeywords&gt;економіка, 6 клас, клас, урок, на тему, працездатне населення, конспек...</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="http://edufuture.biz/index.php?title=%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83_%C2%AB%D0%9F%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B5_%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F.%C2%BB&amp;diff=30598&amp;oldid=prev"/>
				<updated>2010-02-06T18:28:29Z</updated>
		
		<summary type="html">&lt;p&gt;Создана новая страница размером &amp;lt;metakeywords&amp;gt;економіка, 6 клас, клас, урок, на тему, працездатне населення, конспек...&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Новая страница&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;&amp;lt;metakeywords&amp;gt;економіка, 6 клас, клас, урок, на тему, працездатне населення, конспект уроку, опорний каркас уроку, опорний каркас&amp;lt;/metakeywords&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Конспект уроку до предмету [[Економіка|Економіка]], [[Економіка_6_клас|6 клас]]&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
'''''Тема: [[Працездатне_населення.|“Працездатне населення.”]]'''''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Мета:''&amp;lt;br&amp;gt;1 &amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; сформувати в учнів поняття працездатного населення;&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; пояснити значення працездатного населення як першооснови розвитку економіки країни;&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; розвивати пізнавальні інтереси в учнів, логічне мислення, продовжувати формувати вміння працювати з різними джерелами знань, порівнювати, узагальнювати, робити висновки;&amp;lt;br&amp;gt;4&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; виховувати творчу&amp;amp;nbsp; активність, самостійність у формуванні нових знань,сприяти професійній орієнтації учнів;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Обладнання'': комп’ютер, підручники, інформація зі списком літератури та адресою сайтів, слайди.&amp;lt;br&amp;gt;''Тип уроку'': комбінований&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Хід уроку.''&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;I&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Привітання (настрій на позитив) – 1 хв.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;“Найкраща витрата часу – це праця”.&amp;lt;br&amp;gt;“Лежачого хліба ніде нема”.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Так говорить українська народна мудрість.&amp;lt;br&amp;gt;Я сподіваюсь, що ви&amp;amp;nbsp; отримаєте задоволення від праці і не витратите марно час, а відкриєте для себе багато нового й цікавого.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІІ&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Релаксація (1 хв.) – після серйозного веселе&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;''Анекдоти:''&amp;lt;br&amp;gt;Американці і японці вирішили влаштувати змагання з веслування. Обидві команди довго й завзято тренувалися, щоб досягти вищої спортивної форми. І от, одного чудового дня, вони вирішили, що вже готові. Японці перемогли, обігнавши американців на одну милю. &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Американська команда була гірко розчарована своїм програшем. Просто впала духом. Корпоративне керівництво постановило, що треба знайти причину розгромної поразки й тому найняло консалтингову фірму, щоб розібратися, у чому проблема й одержати пораду, що варто робити. Консалтингова компанія з'ясувала, що в японській команді вісім чоловік гребли, а один був на кермі, тоді як в американській був один весляр і вісім кермових. Після року і мільйонів доларів, витрачених на аналіз проблеми, консалтингова фірма прийшла до висновку, що в американській команді було занадто багато кермових і занадто мало веслярів. &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Отже, у міру того як у наступному році наближався день повторних змагань, структура керівництва американської команди була повністю реорганізована. У новій структурі було чотири менеджери по керуванню, три менеджери в області рулювання й нова система оцінки діяльності весляра, щоб забезпечити робочу ініціативу. &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;На наступний рік японці обігнали американців на дві милі. Принижена американська корпорація звільнила весляра за поганий виступ і видала менеджерам премію за виявлення проблеми.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІІI&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Нова тема (25 хв.) – опорний конспект для учнів,використання демонстраційного матеріалу&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;''Питання з повторення:''&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Назвіть головний чинник, що впливає на попит якісного товару? (ціна товару)&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Як змінюється попит на монопольному ринку при зміні ціни товару? (Попит нееластичний)&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Які головні дві функції податків? (фіскальна і регулююча)&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Отже, можна безпосередньо приступити до вивчення головної матеріалу сьогоднішнього уроку: працездатного населення як головної продуктивної сили суспільства&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''План.''&amp;lt;br&amp;gt;1.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Працездатне населення ― поняття, визначення, роль.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Що ж таке ПРАЦЕЗДАТНЕ НАСЕЛЕННЯ?&amp;lt;br&amp;gt;Як ви гадаєте доросле населення і працездатне населення ― це одне і теж саме? Що між цими поняттями спільного? (мозкова атака)&amp;lt;br&amp;gt;А що ж таке трудові ресурси? &amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Отже визначимо основні терміни і поняття&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Трудові ресурси — це наявне працездатне населення (чоловіки від 16 до 59 років і жінки — від 16 до 54 років), а також працюючі підлітки і пенсіонери. &lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
Особливість людських ресурсів полягає в тому, що вони одночасно є і ресурсами для розвитку економіки, і людьми, споживачами матеріальних благ і послуг. Проте залежно від соціальних, психологічних якостей людей, статі, віку, освіти, здоров’я, сімейного стану їхні матеріальні і моральні потреби неоднакові.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Працездатне населення — це сукупність людей переважно робочого віку, здатних за своїми психофізіологічними даними до участі в трудовому процесі.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Щоб зрозуміти сутність поняття «трудові ресурси» та «працездатне населення», треба знати, що все населення залежно від віку поділяється на:&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; осіб молодших працездатного віку (від народження до 16 років включно);&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; осіб працездатного (робочого) віку (в Україні: жінки — від 16 до 54 років, чоловіки — від 16 до 59 років включно);&amp;lt;br&amp;gt;4&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; осіб старших працездатного віку, по досягненні якого установлюється пенсія за віком (в Україні: жінки — з 55, чоло-&amp;lt;br&amp;gt;віки — з 60 років).&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Залежно від здатності працювати розрізняють осіб працездатних і непрацездатних. Непрацездатні особи в працездатному віці — це інваліди 1-ї і 2-ї груп, а працездатні особи в непрацездатному віці — це підлітки і працюючі пенсіонери за віком.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;''Аналіз схеми.''&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
[[Image:ekon6-135.jpg]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;НЕ ПЛУТАЙТЕ «ПРАЦЕЗДАТНЕ НАСЕЛЕННЯ» ІЗ «ПРАЦЕЗДАТНИМ ВІКОМ»!&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; До трудових ресурсів належать:&amp;lt;br&amp;gt;•&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; населення в працездатному віці, крім непрацюючих інвалідів 1-ї і 2-ї груп та непрацюючих осіб, які одержують пенсію на пільгових умовах (жінки, що народили п’ять і більше дітей і виховують їх до восьми років, а також особи, які вийшли на пенсію раніше у зв’язку з тяжкими і шкідливими умовами праці);&amp;lt;br&amp;gt;•&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; працюючі особи пенсійного віку;&amp;lt;br&amp;gt;•&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; працюючі особи віком до 16 років.&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Згідно з українським законодавством на роботу можна приймати у вільний від навчання час на неповний робочий день учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів у разі досягнення ними 15-річного віку за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, за умови виконання легкої праці.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Головна роль працездатного населення: забезпечує функціонування економіки держави. Одночасно є головним споживачем товарів і послуг.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;2.&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Економічне активне і економічно неактивне населення.&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Поділ населення. Аналіз схем. &amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;[[Image:ekon6-136.jpg]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;ІV&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Вправа на фокус уваги - (несподіване запитання)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Назвіть ті чинники які, на вашу думку, негативно впливають на кількість працездатного населення.&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Чи можна вас віднести до трудових ресурсів? (Ні)&amp;lt;br&amp;gt;3&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Безробітна особа, зареєстрована в центрі зайнятості, яка може і бажає працювати відноситься до економічно активного/неактивного населення? (Активного)&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;V&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Завдання для закріплення нової теми (10 хв.)&amp;amp;nbsp; ― задіяти всіх учнів&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;1&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Яка основна риса економічно активного населення? (пропонують свою працю на ринку праці)&amp;lt;br&amp;gt;2&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Працююча особа пенсійного віку відноситься до трудових ресурсів? (Так)&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;VI&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Додаткові завдання &amp;lt;br&amp;gt;Аналіз показників по Україні:&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;Основні показники ринку праці (річні дані)&amp;lt;br&amp;gt;&amp;amp;nbsp;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
[[Image:ekon6-137.jpg]]&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;VII&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Домашнє завдання&amp;lt;br&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;VIII&amp;amp;nbsp;&amp;amp;nbsp; Заключна частина уроку (Установчий слоган- “Як я люблю навчатися”; “Розум дає свободу”...)&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
&amp;lt;br&amp;gt;Підсумки.&amp;lt;br&amp;gt;“Хто вчиться змолоду, не зазнає на старість голоду”. (укр. нар. мудрість)&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
''Надіслано вчителем Міжнародного ліцею &amp;quot;Гранд&amp;quot; Биковим Д.Я.''&lt;br /&gt;
[[категория: Працездатне населення. Конспект уроку і опорний каркас]]&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>ВикторияМора</name></author>	</entry>

	</feed>